Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ezzel az elképzelé...

Vallásosok! Ezzel az elképzeléssel mi bajotok van?

Figyelt kérdés

5 milliárd éve,az akréciós korong anyaga elkezdett sűrűsödni és kisebb nagyobb kavicsokká állt össze.A kavicsok nagyobb gravitációs vonzóerejük miatt még több anyagot építettek magukba. És így növekedtek.Ez így ment tovább évmillókon át mígnem kisebb bolygók ki nem alakultak.Ezekből rengeteg volt így alkamakkor keresztezték egymás pályáját.Ilyenkor a két égitest egymásbaolvadt vagy csak egymásnak ütközött.A Föld Végül kialakult és nagyából 4,6 milliárd éve ő is átélt egy nagyából Mars méretű égitestel való ütközést.Az ütközés miatt a bolygónk forgástengelye megdőlt a merőlegeshez képest és a kirepülő törmelékből kialakult a Hold.Ezt bizonyítják a holdi kőzetek oxigén izotópos kormeghatározásából származó adatok.A Föld ekkor még forró és oxigénben szegény légkörrel rendelkezett.A földi víz csak év tízmilliók múltán jelent meg.A legvalószínűbb elképzelés hogy meteor becsapódások szállították ide a vizet.Erre szintén bizonyíték a földi és a meteorok vizsgálata.Kiderült hogy a földi víz hidrogénjének prótium és deutérium aránya egyenlő a meteorok vízével. Aztán megkezdődött a kőzetek és gázok oldódása.A víz akkoriban telített lehetett egyszerűbb molekulákkal és köztük aminósavakkal.A légkör pedig nitrogént , vízgőzt és más szerves anyagokat tartalmazott.Ezek évmilliókon át keveredtek , bomlottak és minden lehetséges módon kapcsolódtak egymással.


Ezt részletesebben leírom.


A komplexitás növekedéséhez szükséges valami energiaforrás.Ezt az energiaforrást a Nap képviselte.Mellette voltak még kisebb energiájú energiaforrások is amilyenek például a geotermikus kürtők de a Nap volt a legfőbb.A molekulák ezt az energiát használták fel.De a történet korántse ilyen egyszerű.A légkör oxigénben szegény volt.Ez pedig azt jelenti hogy nem volt ózon ami megvédje a talajt és a molekulákat a sugárzástól(röntgen,UV)Emiatt a molekulák folyton kivoltak téve a sugárzásnak,minek hatására felbomlottak és lesüllyedtek a mélyebb vízrétegekbe.A mélyebb vízben már nem volt jelentős a molekulák növekedését gátló Uv sugárzás.Mikor lesüllyedtek már szabadon növekedhettek ugyanis


1.nem rombolta szét a sugárzás

2.A felső rétegben elbomlott molekulák alkotóelemei lesüllyedtek és állandó építőanyag forrással látták el a mély rétegben fekvőket.Aztán még ott volt az agyag is.Az agyag szerkezete nagyon bonyolult ezért egy mintát adott a molekuláknak a komlexitás növekedéséhez.Az agyag a molekulák növekedéséhez katalizátorként szolgált.


Ezeknek a folyamatoknak a millió ébves menete után 3,5-3,8 milliárd éve létrejöttek az első élő szervezetek.



2012. szept. 7. 16:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem volnék hívő, betenném a "nem tudom, de kit érdekel" kategóriába a témát"

De mivel hívő vagy, ezért beteszed a 'fingom sincs, de biztos isten ilynre csinálta' kategóriába.... köszi, nagyon meggyőző volt a válaszod.

2012. szept. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Én nem értek ehhez ennyire, de nekem a problémám az elméleteddel:abból indulunk ki, hogy van anyag, vagy van energia, vagy van anyag és energia.

De honnan?

Persze tudom: Isten honnan van?

Egyikre sem tudom a választ, de ha nekem kell választanom a "fogalmam sincsen hogy kezdődött, de a véletlenek folyamán ez jött létre" és a "nem tudom Isten honnan származik, de értelemmel alkotta meg a világot" lehetőség között, nekem a második a szimpatikusabb.

Ráadásul amíg ezt magyarázgatni kell és nem tudod megmutatni, hogy ez így történt, addig semmivel sem lesz hihetőbb mint a teremtés beszámoló.


Az önzéses eleméleted sem meggyőző nekem.

Egyrészt túl kicsavartnak érzem, másrészt ha egyedül egy hegytetőn rácsodálkozom a naplementére akkor pontosan tudom, hogy rajtam kívül semelyik állat és sajnos a legtöbb ember sem képes erre.

Persze ahhoz, hogy az evolúcióról nyissunk vitát tudni kellene, hogy melyik irányzat híve vagy: a folyamatos vagy a punktuációs ekvilibriumban hiszel.

Az eddigi válaszaidból a folyamatost feltételezem, de mint látható messze nincsen annyira egyetértés még az evolúció hívei között sem mint ahogyan fel akarják tüntetni.

Persze ez csak az én saját véleményem és én messze nem, érem el azt a tudományos színtett amit itt a válaszaikban sokan fel akarnak mutatni.

2012. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 anonim ***** válasza:
87%

Szóval Manó tulajdonképpen egy-két dolgot kihagytál ugyan az élet keletkezésének okaiból, de ránylag szépen levezetted a fizikai-elemi szükségleteket- de tudod attól még nem válhat egy élet tudatossá!


épp most javitom fogalmazásként s helyesírásában a blogom ezt a fejezetét ami igy kezdődik.


Teremtés aktusa; Az élet születése.


-- A Természeti törvények, ősidők óta léteznek, az ember csak megismerni, illetve lemásolni, alkalmazni volt képes. S ahol partot ér a tudása, ott hitével épít hidat. Axiómáit helyezi sorba, hogy logikájával hidat építhessen a még ismeretlen felett… De ezt is csak azért képes, mert isteni lénynek teremtetett, Teremtők lelke által. –


Ez után jönnek majd az érvek és a szükséges egyéb feltételek-- pl a mágnesesség fizika nyelvezettel fogalmazva

2012. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 anonim ***** válasza:
100%

CSak sietek mert itt nyomul az unokám mögöttem kell neki a gépe... de én nem vagyok vallásos előre szólok még is

TUDOM !!, hogy vannak Isteni teremtők

2012. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
7%

Honnan lett az akréciós korong anyaga?

Tudom,felrobbant a semmi (v. a vákuum)....

2012. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
54%
...csak úgy,mert zavarok támadtak benne.:)
2012. szept. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
2012. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:

Ha megkérdeznek titeket:

"Mi a jele atyátoknak, amely bennetek van?"

ezt mondjátok nekik:

"Mozgás és megnyugvás."

2012. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:

Először is az univerzummal kapcsolatban a tudományok csak hipotéziseket alkottak eddig egyik sem igaz annak keletkezésére.


A vallások Istenre testálták annak teremtését, mert ha kihelyezik ezt az istenséget a végtelenségbe akkor ugye nem szükséges igazolni se a létezését se szubsztanciális létező mivoltát mi is akkor Isten?


Aztán mint írtad Manó a tudományos hipotézist tovább-- az se igaz-- mert a Földünk valószínűleg egy abszolút zérus hidegen kihűlt bolygócskaként ide száguldott majd neki ütközött egy itt már meglévő érett bolygónak-- amitől az darabjaira hullott a Földünk pedig ledekkolt a Nap fogságában vagy nászágyában ahogy tettszik...


S majd ezek után kelt életre és bizony az elmult 4,5 -5 milliárd idő alatt fokozatosan melegedett fel belülről kifelé haladva. A dőlésszögének pedig semmi köze az ütközéshez-- mivel a dőlés szöget a mi korunkban határoztuk meg épp a sarkok elmozdulásához viszonyítva-- ami nem jelenti azt hogy valamikor amikor még nem volt mágnesessége kizáródva lett volna északi illetve Déli sarka.


Aztán itt van a viz-- ez is egy újabb hipotézise a tudósainknak hogy meteorok aszteroidák hátán érkezett-- komolyan? ha ide betér egy meteor az akkora hővel sebességgel közelített volna és ütközik hogy az esetleg rajta levő víz elpárolgott volna-- nem hogy 1 millió köbkilométernyi víztömeg ami csak, az óceánjaink tömege.


A vallások megoldották istenre hárították a világosságot a vizeket az óceánok teremtését is bab..la babla.. épp úgy mint a tudományoké.


Ha viszont belegondoltok hogy az óceánok alatt 5-6 km csak a kéreg rész sőt van ahol már annyi sincs mert mély és hosszú repedésekkel hasított keresztbe kasul-- akkor ha számoltok józanul rájöhetnétek arra hogy a Földünk haldoklik és az életnek csak legfeljebb pár ezer esztendeje maradt itt. --Egyébként ha valamit jól értelmeztem akkor a Földünk haldoklása elkezdődött 1991 aug 1. hajnalban --- ami kb. ha nagyjából számításom szerint 20-40 ezer esztendeig tart- majd egy kiégett Vénuszhoz lesz hasonló.


S most fogódzkodjatok meg-- amikor ezt annak idején megírtam egy geológus professzornak aki egyetemen tanított, azt válaszolta vissza; Ne aggódjak, mert Isten megsegíti az embert."--


A legnagyobb baj az, hogy a vallások túl misztifikálnak és olyan régi antik meséket tanítanak ma is amit emberek illetve papok találtak ki.


A tudománynak pedig az a baja hogy olyasmiket tanit tényként ami csupán feltételezés részükről ezt pedig egy fiatal elme nem meri megcáfolni-- de nem is gondolnak rá sokan.

Elfogadják azt pl hogy a mágnesessége ugy keletkezett mintha" egy rúds mágnes lenne a bolygóban-- ilyen alapon a büdös életben se fogja megérteni. Vagy elhiszi azt a tézisét hogy a belseje végig izzó, majd izzó vas a magja-- holott ez sem igaz nem is lehet igaz mert ellenkezik több fizikai törvénnyel is. --pl. ha megolvasztunk egy rúdmágnest az elveszti a mágnesességét...


aztán tudomásul veszi van a mágnesessége -- de nem gondolkodott el azon ha van fehér energiája akkor hol van a másik az ellenkező töltése a fekete energia?


Azt persze csak az univerzumban keresgéli...!


Majd jövök...

Ami pedig az élet keletkezését illeti ésszerűbb lenne először magát az élet működését megérteni-- mitől vált tudatossá,

2012. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 A kérdező kommentje:

"Például mert a Vénusz (de több hold is) a többi égitesthez képest visszafelé forog (nem kering, mielőtt az agyatlanok leszólják), amit nem tudnak mivel magyarázni, vagy a Szaturnusz forgása túl gyors ahhoz, hogy több milliárd éves legyen. "


1.)A Vénusz tengely körüli forgása is legnagyobb valószínűséggel egy ütközés eredménye.Ez nem nagy rejtély.


2.)Hát ezen majdnem agyvérzést kaptam.Mégis hogyan tudod a Földet a Szaturnuszhoz akarod hasonlítani.Ott kezdődik a különbség hogy a Föld és a Szaturnusz méretben és tömegben is különbözik(nagyon).Aztán a Földnek van egy hozzá eléggé közeli holdja , ami mellette eléggé nagynak számít.Ez a hold az évmilliárdok alatt állandóan csökkentette a Föld forgási sebességét (kezdetekben a Föld is , akárcsak a Jupiter 9 óra alatt fordult körbe).Ez azzal magyarázható hogy létezik az ár-apály erő , ami szépen csökkentette a Föld tengely körüli - impulzusnyomatékát és ez növelte a Hold keringési-impulzusnyomatékát (tehát távolodik tőlünk)


Valamint nem tudom hogy feltűnt-e , de a Szaturnusz és a Föld közt összetételben is van eltérés.A Föld egy kőzetbolygó, a Szaturnusz pedig egy gázbolygó. A kettő tengely körüli forgása egy kicsit máshogy történik.


2.)de én nem vagyok vallásos előre szólok még is

TUDOM !!, hogy vannak Isteni teremtők


Két fő tábor van:Ateisták és teisták.Az a az fosztóképző.Magyarul az ateista szó Isten(istenek ) nélkült jelent.Ha hiszel istenben(istenekben) teista vagy.

2012. szept. 10. 18:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!