Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igazak a Talmudban a nem...

Igazak a Talmudban a nem zsidokra vonatkozó részek?

Figyelt kérdés

Most nem linkelek be semmit,de itt-ott olvasni,hogy IGAZÁBÓL mi áll a Talmudban.

Olyasmikre gondolok,hogy a gojok(nem zsidók) alsóbbrendűek, ki lehet, szabad sőt kell is használni őket. Olvastam durva dolgokat.

Ennek mi a valóságalapja? Vagy ez iz is csak uszítás ?



2012. jún. 13. 21:27
 71/110 anonim ***** válasza:
6%

Akkor legközelebb legyél napra kész ha vitatkozni akarsz, és ne karddal indulj pisztoly párbajba.


És mellesleg nézz utána az említett ("antiszemita Luzsénszky Alfonz") féle fordításnak, ami a Gede Tesvérek gondozásában jelent meg.

Fordíts-fordítsatok különös figyelmet, a könyv hátlapjának utolsó mondatára.

"a fordítás hitelességét, többszöri nyomozás, és alapos vizsgálat után, a magyar bíróságok többször is megállapították, és döntésükkel hitelesítették")

2012. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/110 anonim ***** válasza:
76%

Bocs a "késésért", tudom, pár napot ígértem... :D


Viszont úgy döntöttem, nem fogom továbbra is feleslegesen koptatni a billentyűzetet; átfutva a válaszokat, szerintem egy olyan embernek nem igazán érdemes érvelni, aki képes leírni – és főleg elhinni (!) - például azt, hogy – idézem - "...ha nem lenne hiteles a fordítás, nem lehetne a megvásárolni, mivel nem felel meg a valóságnak."

Nem írok listát hiteltelen félrefordításokról, pedig még egy angol gyerekverset is tudok, amit egy nagggyon híres fordító fordított – csak éppen olyannyira rosszul, hogy az egész vers más értelmet nyert ezáltal, vagy inkább úgy mondanám, érthetetlen lett... :P


Vagy aki olyannyira képes arra alapozni, hogy mi van egy könyv hátuljára írva, hogy háromszor is leírja... Majd írok már én is egy könyvet, amibe azt írok, amit akarok; a hátuljára meg főleg. :P


Továbbá nagyon úgy tűnik, hogy nem csak az én linkjeimet nem nézted meg, hanem egyiket sem, amit a többi válaszoló bemásolt; innnentől kezdve pedig felesleges ezt folytatni. Úgyhogy részemről ennyi, nem tudom a továbbiakban komolyan venni ezt az egészet...


------


Viszont felmerült igény az igazi Talmuddal kapcsolatban; magyart én sem tudok, de angolt találtam. Úgyhogy azoknak, akiket érdekel, mutatom a linket:


[link]


Plusz egy másik weboldalon is megtaláltam az eredeti Talmud összehasonlítását a leghírhedtebb hamisítványokkal:


[link]


... méghozzá ezen a (már nem élő) oldalon; érdemes elolvasni a posztot és a kommenteket is:


[link]


Üdv. :)

2012. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/110 Pietrosol ***** válasza:
33%

Szia!


Gondolom ennyi bőven elég!


http://www.youtube.com/watch?v=A9by1aCqLd0


http://www.youtube.com/watch?v=vL1tEzvPf7s


http://www.youtube.com/watch?v=Xbk6yRFNkn0&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=sY8dPGiOTGs&feature=related


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=UPHCiGL6r-M


[link]


Egy korábbi kérdésre válaszolva már leírtam,de most újra megjegyzem!Egy zsidó barátom izraeli kirándulásáról hazatérve mesélte,hogy egy zsidó katona felajánlotta nekik,hogy fejenként 10 dollárért kilőhetnek egy palesztin gyereket!


Ez a hozzáállás mindennél beszédesebb,és köze nincs az emberi minőséghez!

2012. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/110 anonim ***** válasza:
76%

Pietrosol, ezek a linkek hogy a jó túróba' jönnek ehhez a kérdéshez most? Teljesen off... Az meg végképp homályos, hogy mit akarsz ezekkel "bizonyítani". :Oo


A saját kérdéseidhez már bemásoltunk több kilónyi linket mindenféle témákban, többek között a jobbiknyik haverjaidról és az általatok annyira favorizált Hamaszról is, meg ilyesmiket... De gondolom, eszed ágában sem volt megnézni egyiket sem... Tessék emlékeztetőül az egyik:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Nézd már meg, légy szíves...


Az állítólagos sztoriddal kapcsolatban pedig már javasoltam neked, hogy ha ismered a "hazugság" szó jelentését, akkor beszéljétek meg a barátoddal is...

2012. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/110 Pietrosol ***** válasza:
17%

Szia Berta Wooster!


Nem akartam válaszolni,mert veled társalogni olyan,mintha egy vakonddal beszélgetnék a napkeltéről.

Az meg csak hab a tortán,hogy egy igaz jó barátom állítását vonod kétségbe,sőt hazugnak nevezed!A fent említett ember a zsidókról beszél,zsidó létére!Fel tudod ezt fogni?Egyébiránt fogalmad sincs,hogy kiről állítod azt,hogy hazug,de ez nyilván része szándékosan magadra vett rövidlátásodnak!


Csak hogy tisztuljon!


A kérdés:-"Igazak a Talmudban a nem zsidokra vonatkozó részek?"

Íme a válaszom első része:"Gondolom ennyi bőven elég!"


Kissé kibontom:A kérdező azt szerette volna megtudni,hogy a Talmudban leírt dolgok igazak-e,illetve,hogy valójában megtalálhatóak-e abban!

Válaszul belinkeltem néhány videót és oldalt,ahol megfigyelhetőek a viszonyulási formák a nem zsidókhoz és ez mindennél beszédesebb!

Tehát nem Off!


Sokszor leírtam,hogy ez nyilván nem mindenkire igaz,lásd a barátom zsidóként sem akarja a szemetet az asztal alá söpörni!De ugye az a fránya rövidlátás...


Az viszont meglepett,hogy "jobbiknyik" haverjaim vannak, a többi butaságodról nem is beszélve.Arról eddig nem tudtam,hogy jobbikos cimbik vesznek körül,de hát az embert érhetik meglepetések!


Egyébként elfelejtettél antiszemitázni,ezt kérlek mielőbb pótold!

2012. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/110 anonim ***** válasza:
82%

Szia, Pietrosol :)


Mondanám, hogy vicces vagy, de sajnos ez nem igaz...


Velem társalogni nem azért kényelmetlen neked véletlenül, mert amikor kétségbe vonom az általad leírtakat, és bizonyítékokat kérek, akkor te nem tudsz ilyenekkel előállni? Csak azért gondolom így, mert volt már rá nem egy kérdésben nem egy-két példa...


Kapaszkodj, nem egy olyan zsidó származású emberről tudok, aki negatívan beszél a sajátjairól. Egy idős zsidó bácsi ezt úgy fejezte ki, hogy ez az a típus, aki még saját magát is a Dunába lőné... Szerintem ehhez nem kell további magyarázat.

Itt, a GYK-n is van ilyen felhasználó; olyan antiszemita, hogy az már fáj...


A videóidról: ezek a viszonyulások nem biztos, hogy a Talmudon alapulnak, sőt. Ugyanis még a vallásos zsidók többsége sem ismeri a Talmudot teljesen, nemhogy az ateisták; márpedig Izraelben az utóbbiak vannak többen.


Nem mellesleg, ha jól emlékszem, mutattam már itt is azt a filmet, amely a gázai övezetnek nyújtott élelmiszer- és egyéb rendszeres segélyekről szól. Azért ez jóval többet nyom a latban, mint néhány elszórt esemény. (Arról nem is beszélve, hogy pl. háborús vagy harci helyzetben MINDEN nemzet katonái követnek el túlkapásokat, kivétel nélkül. Akkor az ő viselkedésük min alapul?)


Ha esetleg mégsem itt másoltam be a linket, vagy nem nézted meg a videót, tessék, parancsolj:


"Bombing the Hand that Feeds You"

http://www.youtube.com/watch?v=7AnSoZrhHkI



A Jobbikhoz (és a kapcsolódó témakörökhöz) fűződő viszonyulásodat pedig épp eléggé bizonyítja az, hogy:


1. A kérdéseidben rendszeresen a párthoz kötődő honlapokról szerzett információkkal kapcsolatban kérdezősködsz, ill. kizárólag ezekre támaszkodsz, SEMMI másra.

2. Az is sokatmondó, hogy antiszemita oldalt linkeltél egy régebbi válaszodban; persze próbáltad kimagyarázni, de én nem ma jöttem le a falvédőről.. :D

3. A válaszaidból lejövő hozzáállás a különböző témákban érdekes módon megegyezik a jobbikosok és a szélsőségesek hozzáállásával. Nem hinném, hogy merő véletlen.


Persze elméletben van arra is egy csekély esély, hogy ennek ellenére nem mozogsz jobbikos körökben; esetleg arra is, hogy egyáltalán nincsenek jobbikos haverjaid... De csak elméletben, és csak igen csekély...

Ebben az igen valószínűtlen esetben szíves elnézésedet kérem a feltételezésemért.


Üdv. :)

2012. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/110 anonim ***** válasza:
0%

Pietrosol! Köszönöm, hogy megválaszoltad helyettem.

Egyébként, a vakond effektussal én is egyetértek:)

2012. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/110 anonim ***** válasza:
76%

@ 77:


Talán mert ugyanazok az indokaid, mint Pietrosolnak... :P

Majd olvasd el szépen, lassan, alaposan, hátha megérted. Amit neked írtam, azt ugyanúgy. Komolytalan ember az, aki olyan dedós dolgokra alapoz, mint te, már ne is haragudj.


A hasonlatokat meg szerintem ne kezdjük el, mert rondákat írni én is tudnék, csak nem akarom, hogy túlságosan megsérüljön a kis lelketek.


És szélmalomharcot folyatni sincs sok időm, nem vagyok én Don Quijote. :D

2012. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/110 anonim ***** válasza:
0%

"Komolytalan ember az, aki olyan dedós dolgokra alapoz, mint te, már ne is haragudj."


Ezek szerint a bíróságok komolytalanok, dedósok.

Szerintem ez téged minősít.

2012. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/110 Pietrosol ***** válasza:
0%

Sándorék is ugyan ezt csinálják!

Likvidálják,töröltetik,kirúgják vagy kirúgatják aki nem azonosul velük!

Beszédesebb ez mindennél,a legalja!


Minden szó falra hányt borsodi!

2012. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!