Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igazak a Talmudban a nem...

Igazak a Talmudban a nem zsidokra vonatkozó részek?

Figyelt kérdés

Most nem linkelek be semmit,de itt-ott olvasni,hogy IGAZÁBÓL mi áll a Talmudban.

Olyasmikre gondolok,hogy a gojok(nem zsidók) alsóbbrendűek, ki lehet, szabad sőt kell is használni őket. Olvastam durva dolgokat.

Ennek mi a valóságalapja? Vagy ez iz is csak uszítás ?



2012. jún. 13. 21:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 anonim ***** válasza:
89%

"a 2000 éves üldözésnek pedig, csak volt valami oka? nem?"


ja, volt. Úgy hívják: a katolikus egyház, és az általa terjesztett zsidó ellenes érzések, amik beivódtak a társadalomba: a vérvádak (amiben az az ironikus, hogy azokat eredetileg a rómaiak használták a korabeli keresztények üldözésére, hogy azok ünnepeikkor vért isznak - Jézus utolsó vacsorán mondott mondata alapján, hogy ez a pohár bor az én vérem), hogy a pestisről is ők tehetnek, és persze az "Istengyilkosság" dogma.



Azokon a területeken, ahol ezekben az időkben nem a keresztény kultúrkör volt az uralkodó, ott elvétve voltak csak üldözések, konkrétan gondolok itt a muzulmán területekre, ahol dettó rengeteg zsidó élt, és érdekes módon ott egészen a modernebb időkig, amikor az iszlám elkezdett hanyatlani, nem is voltak ezek jellemzők - aztán amikor az iszlám elkezdett hanyatlani és ezzel együtt radikalizálódni durván a 19.századtól kezdve, akkor törtek előtérbe a kisebbségek elleni üldözések: pl. az Oszmán Birodalomban a keresztények elleni mészárlások, aminek a legismertebb példája az örmény keresztények mészárlása.

Szóval ugyanazok a zsidók hosszú időn keresztül párhuzamosan az egyik többségi társadalomban komoly üldöztetéseknek voltak kitéve, a másikban meg nem. Ez logikusan azt mutatja, hogy nem a kisebbségben kell akkor az okokat keresni, hanem azt nézni, hogy mi volt a különbség a két többségi társadalom között.



És egyébként felhívnám a figyelmedet a logikád másik csúnya buktatójára is, arra a tényre, hogy az elmúlt 2000 évben a keresztényeket is rendre üldözték és gyakran irtották is, mindenhol, ahol csak kisebbségként éltek: Rómától Japánig, Afrikától Indiáig, a muzulmán országok zömében valamilyen szinten a mai napig, és néhány alkalommal még Európában is, pl. a francia forradalom vagy a kommunizmus alatt.


Most akkor a te logikád alapján erről meg a keresztények tehettek?

2012. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 anonim ***** válasza:
88%

@ 20:


"...Az én házam imádságnak háza; ti pedig azt latroknak barlangjává tettétek..." - idézted te, azzal, hogy "lehet, hogy ebben van valami".


Akkor tessék, egy kvízkérdés: Állapítsd meg, hogy van-e ebben valami...


Kérdés: KIKNEK mondta ezt Jézus?


a., Az egész zsidó nemzetnek, tehát kb. 5 - 6 millió zsidónak, akiknek nagy része ráadásul a diaszpórában élt.

b., Az Izrael földjén élő kb. 1 millió zsidónak.

c., A vallási vezetőknek, akik a Templom területén bérbe adtak helyeket az árusoknak.

d., Az árusoknak és a pénzváltóknak.


Nos? :)

2012. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/110 anonim ***** válasza:
0%

esetleg a Szodoma és Gomora esetek miatt?

(2000 év)

2012. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 anonim ***** válasza:
0%
és szerinted kik voltak az árusok, és pénzváltók?
2012. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/110 anonim ***** válasza:
86%

^ Figyi, ez nem cset, nem kell minden mondat után Entert ütni. :)


A másik: én kérdeztem, te válaszolsz. Tudtad, hogy egy kérdésre kérdéssel válaszolni tipikus zsidó szokás? :P


Az előzőleg említett "elüldözés" témában befirkált egyetlen mondatoddal szemben pedig nézd meg ezt a néhány videót:


Palestine – The country – The Truth (An interesting questionnaire for palestinian advocates

by Yashiko Sagamori)

http://www.youtube.com/watch?v=SBm_GMiXpcw


The Truth About the Refugees: Israel Palestinian Conflict

http://www.youtube.com/watch?v=g_3A6_qSBBQ


Israel Palestinian Conflict: The Truth About the West Bank

http://www.youtube.com/watch?v=XGYxLWUKwWo


Israel Palestinian Conflict: The Truth About the Peace Process

http://www.youtube.com/watch?v=QAuBc_cbXo0&NR=1


"Writing the Bible" - Israel's Deputy Minister of Foreign Affairs Danny Ayalon

http://www.youtube.com/watch?v=N70rngXSCmA


Aztán hozzál már össze egy rendes választ is... ;)

2012. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 anonim ***** válasza:
0%

Akit esetleg érdekel a 2500 évvel ezelőtti közel-kelet a napjainkig, vagy csak a talmud, ajánlom figyelmébe ezt a két, eléggé elgondolkodtató dok.filmet.


Miért vérzik a közel-kelet? why the mid-east bleeds


A másik Izrael. the other Israel


Nem a legjobb minőségű filmek, a mondanivalója a lényeg.

2012. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim ***** válasza:
25%

Amit linkeltem, szerintem tanultságosabb, mint a te happy end jellegű videóid.

Miért nem a palesztinokat kérdezed a konfliktusról?

2012. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 anonim ***** válasza:
84%

Na, jó, szerintem felejtsük el, hogy itt normálisan lehetne kommunikálni...


Ne akard velem megetetni, hogy 12 perc alatt megnézted mind az öt videót, meg még a választ is megírtad; nem ma jöttem le a falvédőről.


Ted Pyke-ot meg hagyjuk már; erre is csak azt tudom mondani, hogy nem kell mindent bekajálni.


A Talmudról ebben a kérdésben (is) olvashatsz kimerítően hosszú válaszokat, ha már ezt eddig elmulasztottad.

Persze mindig könnyebb csak úgy vagdalkozni, mint olvasni és gondolkodni is...


A linkednek számomra egyetlen tanulsága volt: mindig is utáltam a betelefonálós műsorokat, ezért nem is nézek már ilyesmit, mert csak felhúznám magam, hogy milyen ostobák és szemellenzősek tudnak lenni az emberek. Ahogy ma reggel végignéztem azt a 10 percet, ugyanez erősödött meg bennem. Tehát a tanulság: nem fogok többet ilyenre időt pazarolni. :D

[A betelefonálók közül az az "orvosnő" szerintem kamuzik, de nem is lényeg.]


Meg fogsz lepődni: már "megkérdeztem" a palesztinokat is a konfliktusról... Ezeket mondták:


endszeresen élő pajzsként használ embereket, ld. pl. ezt a cikket:


[link]


http://www.youtube.com/results?search_query=human+shields+by..

2012. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
25%

És szerinted ki tud héberül? A zsidók ugye. Azoknak szerinted érdekük, hogy hangoztassák a nekik hátrányos helyzetet teremtő dolgokat, egy pl modern Európában? Szóval aki nem tud héberül, annak azt lehet bemagyarázni amit csak akarsz, mert úgy sem fog kiderülni. (egyébként a dok.filmes egy diplomás teológus, nem pedig egy jött ment gyári munkás, akire rá lehetne fogni, hogy bűnbakot keres a sikertelenségére.)

Ez már kezd unalmas lenni, hogy aki kritizálja őket, az nem hiteles, rasszista,.....


Szerintem nem áshattad bele nagyon magadat a palesztinok mindennapjaiba, ezért ajánlom, hogy egészítsd ki a tudásodat a dok.filmekkel.

Egyébként máshol is van a világban pl bankrablás stb...ahol pajzsként használnak embereket, még sem lőnek le, vagy robbantanak fel mindenkit.

De nézd meg a filmeket, és meglátod, hogy ők sem különbek. pl:(gyerekjátékokba robbanóanyagot tesznek, amit megtalálnak a palesztin gyerekek, és 3-at találhatsz, hogy mi a következménye)


De egyébként, ha annyira nem hiteles, vagy valótlanságot állít, nem perelte volna már be valaki? (Amerika!!!!)

2012. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
25%
Ja igen azt felejtettem, hogy nem ma láttam ezeket a videókat, és nem 5db.csak Gondoltam a tények önmagukért beszélnek, mert egy diplomás teológusnak nagyobb szakértelme van ebben a témában, mint nekem, neked, vagy a hozzászólóknak.
2012. jún. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!