Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan tényleg van a Talmudban,...

Olyan tényleg van a Talmudban, hogy Jézust forró ondóban főzik a pokolban, és ő egy prostituált fia? Több cikkben is szerepel ez a neten. Vagy csak a zsidókat akarják megint lejáratni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Igen, van. Nem lejáratási kísérlet.
2012. máj. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Uram, atyám!

Ezt még, nem hallottam!

2012. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Forró ondóban fürdetés tényleg van benne, "apró" bibi, hogy nem Jézusról szól a rész, hanem Balaamról (Ószövetségi szereplő, egy idegen próféta, aki hiába részesült az Úr áldásából, mégis az Úr akarata ellenére is Izrael ellen fordult; egyébként a neve onnan is ismerőslehet, hogy van az a magyar mondás is, hogy "áll, mint Balaam szamara").


Talmud Gitin 56b és 57a -ban van egy olyasmi sztori, mint amilyen a Dante féle Pokol, hogy Titus unokaöccse megídézi azokat a pokolból, akik Izrael ellen törtek, és kikérdezi őket, hogy mi a bűntetésük. Köztük van Balaam is, akinek a bűntetése a forró Ondóban fürdetés.


Íme a link, az 56b alján kezdődik7a) a sztori, a következő fólión(57a) folytatódik, ott jön be Balaam:

[link]

[link]



MInt a linkekből is látszik, a szövegben EGYÉRTELMŰEN Balaamról van szó, nincs esély se összekverni, hogy biztos Jézusról. Magyarán akik ezt a álhírt elkezdték terjeszteni, azok szándékosan mocskos módon hazudtak - tehát igen, ez bizony egy nagyon aljas lejáratás.


És felteszem a "kedves" első válaszolóban sem lesz annyi gerinc, hogy ezek után elnézést kérjen, hogy ellenőrzés nélkül milyen mocskos módon bedült egy ilyen aljas hazugságnak, és azt még tudatlan módon terjesztette is.

Nem jellemző rájuk ez a fajta tartás.

2012. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem kell bocsánatot kérnie, attól még, hogy nem Jézust fürdetik benne, mást igen. Ez is elég nagy elmebetegségre utal.
2012. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Elmebetegségek az Újszövetségben is vannak szép számmal, sőt, minden vallás könyvében vannak modern aggyal, szóval emiatt egyiket sem kellene a másiknál jobban utálni.
2012. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen a harmadikét.

Gondoltam, hogy ez így nem lehet benne. Nem is értem, hogy mások miért írják olyan vehemensen, ha nem is tudják mi van a Talmudban.

2012. máj. 19. 11:54
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Amilyen zsidó ellenes egy némelyik ember, jobb ha semmit nem hiszel el senkinek.
2012. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%
Nem írtam, hogy utálkozni kéne.
2012. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

3-asnak:


a "kedves" első válaszoló - aki én vagyok - sokkal kevésbé tudatlan, mintsem feltételeznéd. Zsidó történelem és szellemtörténet tekintetében sem - és eszében sincs bocsánatot kérni, ugyanis: nincs miért.

Szerencséd sincs, tulajdonképpen. Nem elvakult analfabéta válaszol, hanem valaki, aki, amikor bírálja is, higgadt szeretettel nézi az embertársát. Az átlagnál több megértéssel, elnézéssel közeledik hozzá, mert - ő is ember lévén, - tudja, mit kérhet számon a másikon. Nem tudom, érted-e, vagy hogy értelmezed ezt a bevezetést..bízom abban, hogy nem olyan olvasó lesz, aki megérti majd.


Nos: a kérdésre "elvi szempontból" reagáltam. Az igenlő válaszom arra "igen", hogy a Talmud bizony nyüzsög a Jézust sértő és káromló kitételektől. Az, hogy "prostituált" (vagy "fodrász"..ami abban korban szintén az előbbi szinonimája volt), kétes származású, idegen nő fia lett volna, aki - ráadásul - anyja havi ciklusa közben fogantatott, eleve tisztátalanul, ezek egyike csak.

Ezek a gyűlölettel teli megállapítások engem nem tudnak gyűlöletre bírni - de arra sem, hogy minimalizáljam őket, nehogy már "antiszemitának" tartsanak. Mert ott vannak, bizony! - de miért, mégis?


A talmudisták emberek voltak maguk is: elkötelezett hittudósok..egy különös nép különös elitje. Az a szellemiség, amelyet képviseltek, a kiemeltség és kiválasztottság szellemisége volt (és ma is az). Évezredek óta átitatta, meghatározta őket az a meggyőződés, hogy a szövetségkötés által a zsidó nép, a Földön egyedül, az Egy, az Örökkévaló...az Atya kebelén van. Ezt privilégiumként élték, mélyen emberi dölyffel - amin csak az csodálkozik, aki nem..ember. Én tehát nem, mert az vagyok.


Nos, ezek után testet öltött köztük valaki, aki ezt az "egyedül ÉN vagyok az Istennél"-típusú privilegizáltság-tudatot komolyan veszélybe sodorta (ezért pedig emberek HARAPNAK, hisz emberek!) azzal, hogy kinyitotta a határokat. Minden más nép és nemzet számára hozzáférhetővé tette az eljutást az ATYA trónusához..elérhetővé tette mindazt a kegyet, amely az első (az Ó-) Szövetségben csak Izraelnek volt az osztályrésze. Egyértelművé tette azt is, hogy Isten immár nem tesz különbséget hívő (=zsidó) és hozzá tért "pogány" közt. Isten nem személyválogató..előtte mindenki egyenlő.


Hát hogyne "rágott volna be" a zsidó szellemi elit?! Hogyne érezte volna úgy, hogy Teremtő nem akarhat elállni a kizárólag vele kötött szövetségtől? És hogyne mennydörögte volna, hogy aki mást is meghív az Atya asztalához, az káromló és áruló, mert "hamis Messiás"? És ez a szellemi elit (amely - elégszer nem is lehet ismételni - gyarló, korlátos emberekből állt) - hogy is tartózkodhatott volna attól, hogy a legnagyobb kincsét - Istent - "közkinccsé" tévő Jézust ott és úgy hiteltenítse, sőt gyalázza, ahogy EMBER csak tudja?! Tette is nem egy talmudista - én pedig értem ezt.


És hogy - summa summárum - mit gondolok az egész történetről? Mások nevében nem beszélhetek..a magam véleményét mondom. Izrael volt a kagyló, amely kiszenvedte/ízzadta az igazgyöngyöt: Jézust. Az emberi korlátok közé szorult ember (a hittudós-értelmiség) tragédiája, hogy képtelen volt (máig az!) a nemzeti gőgjét félretenni és felismerni, hogy éppen ezzel lett "a népek fénye", amiről énekel..

2012. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jav.: ...nem EGY olyan olvasó..
2012. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!