Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igazak a Talmudban a nem...

Igazak a Talmudban a nem zsidokra vonatkozó részek?

Figyelt kérdés

Most nem linkelek be semmit,de itt-ott olvasni,hogy IGAZÁBÓL mi áll a Talmudban.

Olyasmikre gondolok,hogy a gojok(nem zsidók) alsóbbrendűek, ki lehet, szabad sőt kell is használni őket. Olvastam durva dolgokat.

Ennek mi a valóságalapja? Vagy ez iz is csak uszítás ?



2012. jún. 13. 21:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/110 anonim ***** válasza:
0%
akkor erről ennyit.
2012. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/110 A kérdező kommentje:

"Arról nem is beszélve, h amit kiemeltél, a nem zsidókkal kapcsolatban, arról éppen hogy az ellenkezőjét írja (mármint az eredeti)."


MIt ír az eredeti?

2012. jún. 15. 19:32
 33/110 A kérdező kommentje:

11.

Én is köszönöm.

sajnos nem tudok angolul. Magyarul olvasni valahol ? :-)

2012. jún. 15. 20:20
 34/110 anonim ***** válasza:
77%

@ 62 %-os válaszoló:


Ez így már nagyon komolytalan:

Arra az öt darab videóra gondoltam, amiket én linkeltem be, nem azokra, amikre te hivatkoztál; szerintem ez teljesen egyértelmű.

Nézd már meg ezeket...

Plusz kutakodj egy kicsit a neten a témában, egyetlen szabály: a változatosság kedvéért NE antiszemita oldalakról tájékozódj. :D


Ted Pyke-ról pedig csak annyit, hogy nem hat meg, hogy "diplomás teológus". (Amúgy is, _minden_ teológus diplomás; ha nincs diplomája, akkor meg nem teológus, ennyi.) De a lényeg, hogy a "teológus" nem azt jelenti, hogy minden vallás minden egyes tanítását és iratát ismeri az utolsó betűig az illető. A saját vallásának / felekezetének a tanításait többé-kevésbé igen, ott lehet szakértő valamelyik részterületen is; de ez nem jelenti azt, hogy minden másban is helyesek a meglátásai. Innentől kezdve pedig közel sem biztos, hogy nagyobb a szakértelme ebben a témában, mint másnak. (Tudom, hogy elvileg keresztény volt, de hogy azon belül melyik felekezet tagja, azt nem. Ez pedig abban lehet lényeges, hogy néhány keresztény felekezet igencsak antiszemita jellegű tévelygésekben leledzik...)



@ Kérdező:


Mutatok neked egy Wiki szerkesztővitát a Talmuddal kapcsolatban; elég hosszú, de érdemes végigolvasni.


[link]

2012. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/110 anonim ***** válasza:
12%

"szabály: a változatosság kedvéért NE antiszemita oldalakról tájékozódj. :D"


hehehe....

Na látod erről (beszéltem). Amikor valami kellemetlen szituációról, vagy olyan dologról van szó, ami hátrányosan színben tünteti fel az említett népcsoportot, az a vége, hogy rasszista, antiszemita.... én ezen már, csak mosolyogni tudok. Neked gondolom az lenne hiteles, ha egy rabbitól hallanád. Nem? Az meg tudod mikor fog eljönni. Soha.

és szerinted honnan kellene tájékozódnom pl közel-keleti konfliktusról? a cionista sajtóból? Ott szerinted, pártatlan nézőpontból fogok infót kapni?

Egyébként nem is ismersz. Akkor honnan tudod, hogy honnan tájékozódok?

És azon az 5 videón, mit nézzek?


Teológus, vagy diplomás? Ezen vagy fennakadva? Gondolom azért, mert nem tudod rámondani reflexből, hogy valami kocsmatöltelék.

Nem mindegy, ha ez a szakterülete.

De ha azt veszem alapul, hogy 71-ben diplomázott, már nem kezdő a szakmájában.


"(Tudom, hogy elvileg keresztény volt, de hogy azon belül melyik felekezet tagja, azt nem. Ez pedig abban lehet lényeges, hogy néhány keresztény felekezet igencsak antiszemita jellegű tévelygésekben leledzik...)"


Amit itt leírtál, nem több mint fikció.


"De a lényeg, hogy a "teológus" nem azt jelenti, hogy minden vallás minden egyes tanítását és iratát ismeri az utolsó betűig az illető. A saját vallásának / felekezetének a tanításait többé-kevésbé igen, ott lehet szakértő valamelyik részterületen is; de ez nem jelenti azt, hogy minden másban is helyesek a meglátásai. Innentől kezdve pedig közel sem biztos, hogy nagyobb a szakértelme ebben a témában, mint másnak."


ez most olyan mint ha azt mondanád, hogy egy autószerelő akinek ez a szakmája, lehet hogy gyertyát tud cserélni, de olajat nem.


Erre is csak azt tudom mondani, hogy fikció.

2012. jún. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/110 anonim ***** válasza:
10%

Úgy látom egyedül maradtam, a % arányból kiindulva.

(Ezek szerint láthatatlan, lapos sumákokat is érdekel a téma.) Azt hiszitek érdekel hogy lepontoztok? Akkor sem leszek depresszióban, ha mínuszokban fogja mutatni.

2012. jún. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/110 anonim ***** válasza:
0%

Ezt még megakartam kérdezni.


"[A betelefonálók közül az az "orvosnő" szerintem kamuzik, de nem is lényeg.]"


És szerinted, mi volt rá az indítéka? Egyébként, most hogy már előre tudom rá a választ, tényleg.

Az orvosi pályát, kimondottan a rasszizmus jellemzi. Ki gondolta volna.:)

2012. jún. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/110 mustafa33 ***** válasza:
100%
Nyugi, ezt a kérdést még felteszi vagy négyszer.
2012. jún. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/110 Pietrosol ***** válasza:
13%

Szia!


Szerinted van-e zsidó,aki ezeket a "tanításokat" éli?Mert szerintem van és aki ezt nem látja,az olyan mélységű homályban él,hogy azt nehéz megérteni!

Talán az lehet a magyarázat,hogy hűséges kutyusként követi,védelmezi a gazdit,mert biztos eljön a nagy csont osztás ideje!Félti a maga világát,amit felépített és ha ezt megpróbálja valaki kikezdeni a gazdi árnyékából vonyít,ugat,hogy az én gazdim az egyetlen,a legjobb!

Nincs önálló gondolat,csak az izmusokból való támadás és visszamenekülés!Egyébként érdemes utánanézni,hogy ki hozta létre a legtöbb izmust!

2012. jún. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/110 anonim ***** válasza:
15%
Végre egy felvilágosult elme!
2012. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!