Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet egy ilyen emberte...

Pro Patria kérdése:

Hogyan lehet egy ilyen embertelen vallással azonosulni?

Figyelt kérdés

Exodus 21:7 - a lányodat eladhatod rabszolgának

Lev. 25:44 - a szomszédos nemzetek tagjai lehetnek rabszolgák

Exodus 35:2 - aki szombaton dolgozik, meg kell ölni

Lev. 11:10 - a pikkely nélküli tengeri állatok fogyasztása bűn

Lev. 21:20 - ha szembeteg vagy, nem mehetsz az Úr oltárához

Lev. 19:27 - tilos borotválkozni és hajat vágni

Lev. 11:8 - elpusztult disznóbőrhöz nyúlni tilos

Lev. 19:19 - kétféle mag egy kertben tilos

Lev. 24:16 - kétféle anyagból készült ruhát viselő nőt meg kell kövezni

Lev. 20:14 - aki anyóssal hál, azt meg kell égetni


http://www.youtube.com/watch?v=AxcRkoZuSb4


2011. dec. 31. 22:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 A kérdező kommentje:

"Lehet. Mindenesetre az említett sok-sok papnak a fogalmai valszeg az enyémhez hasonlók."

- Kiknek és milyen fogalmai?


"Továbbá ehhez voltak hasonók Luther fogalmai is. De lehet, ô nem ismerte annyira "a jézusi erkölcsrendet", mint Te."

- Bővebben?


"Azért gyanítom, majd mire Te is felnôtt férfi leszel, a Te fogalmaid is meg fognak változni."

- Az vagyok. És nekem tökéletesen elég egyetlen nő, kielégít testi, lelki értelemben, és nem érzem hiányát más nőknek. Ha titkon vágyakoznék másra/másokra, azzal nemcsak őt, de önmagamat is becsapnám. Ezért írtam, hogy nem véletlenül ír elő a Tízparancsolat mentális, belső változást, azaz "ne akard; ne kívánd". Te meg megelékszel annyival, hogy követed a külső, felszínes dogmákat, mint mindenhova odaírni hogy "áldassék a neve", hisz az sokkal könnyebb...

2012. ápr. 10. 20:46
 62/62 anonim ***** válasza:

Nos, ha már a másik kérdésnél ( http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__273.. ) válaszoltam, akkor itt is; idézem:


<- Nem lenne hosszú vita, mivel visszaolvasható: mindenhol felmutatok könyvcímet, linket, Bibliai referenciapontot, szó szerint kimásolt idézezetet, helyszínnel és időponttal ellátva. Ezen ugorjunk át végre, és ne azt boncolgassuk, hogy "honnan van?!", nehogy bocsánatot kelljen kérnem érte, hogy bemásolom, hanem illendő lenne válaszolni.>

és

<- Arra is írtam, hol lelhetőek fel. És hogy miért pont ezeket mutattam fel? Mert ezek (is) kifogásolhatóak.>


Nem, nem ugorhatunk át ezen. És okay, visszaolvastam, megjegyzem, már nem először. Összeszedtem februárban is a válaszokat és időpontokat, de aztán nem küldtem el. Most pedig inkább újból megnéztem az egészet, minthogy visszakeressem a jegyzeteimet. Mutatom, hogyan zajlott a dolog (K = Kérdező, azaz te; BW = én):


BW: 01-02 04:32 "Honnan vetted ezt a listát, ami az eredeti kérdésedben szerepel?"

K: 01-02 16:22 "- Milyen listát? A kérdésben szereplőt? Ezek az Ószövetségből vett részletek. A hivatkozási pontot előttük találod. " és "Az idézetek a Tórából vannak."

BW: 01-02 20:05 "Bocsánat, félreértettél. Természetesen tudom, hogy az ÓSZ-ben vannak leírva, ki is kerestem a többségét már tegnap. Megpróbálom másképp leírni: Miért pont ezek a részletek szerepelnek a listán, azaz miért pont ezeket emelted ki az ÓSZ-ből az ott leírt 613 rendelkezés közül? Már ha saját összeállítású a lista. Ha nem, akkor honnan vetted a kész listát? --> Erre a linkre gondoltam."

K: 01-02 22:17 "- Nekem pedig most erős a gyanúm, hogy ez itt felesleges szócséplés, terelés az adott témáról, ezért nem kívánok belemenni a játékba."

BW (mustafa33-nak): 02-11 23:58 "Pedig a legvilágosabban és legegyszerűbben úgy bizonyíthatta volna be, hogy tényleg nem provokálni akar, ha megmutatja a forrásait."

K: 02-12 00:14 "- Már megint valótlant állítasz, ugye tudod? Ugyanis MINDEN állításomat alátámasztottam forrással, vissza lehet nézni! Az internet világában, ahol minden leírt szó megőrződik, veszélyes ám ilyen hamisságokat állítanod."


---> Tehát még mindig várom a válaszod: Annak a kérdezői kommentnek a pontos dátumát, amelyben megadtad a választ az összeállítás miértjére, linkkel együtt; vagy pedig azt a linket, ahonnan másoltad a listát. [Még egyszer: Nem arra vagyok kíváncsi, hogy a Bibliában / az Ószövetségben van, és hogy az egyes részek előtt ott van a pontos igehely. Hanem a lista forrására, azaz hogy miért pont úgy lett összeállítva, ahogy, ill. hogy melyik honlapról származik. Remélem, most már eléggé világos, hogy mit kérek, és nem próbálsz meg ismét kibújni valami ürüggyel.]


<Vagy ismét elkezdhetnénk megtárgyalni, hogy hogy is van az, hogy először reformátusnak mondtad magad, azután unitáriusnak; majd a rákérdezésemre megpróbáltál azzal kibújni, hogy az unitárius a reformáció egyik ága...>

"- És ez így is van. Az meg már tényleg osztályozhatatlan, hogy más érv nem lévén, még mindig ezen rugózol... "


Rendben, akkor mutatom ezt is:


K: 01-02 00:41 "- Mint mondtam, a katolikus egyház nem egyenlő Jézus kereszténységével. Én magam református vagyok például, és a református irányzat épp a katolikus egyház megújítására, "hithez való visszatérésére" törekedett. Aztán egyházszakadás lett belőle."

K: 01-02 16:22 "A vallásom keresztény (ironikus módon azon belül is a magyar alapítású unitárius felekezet híve vagyok.)"

BW: 01-02 20:05 "Eddig azt állítottad, hogy református vagy, most pedig hirtelen unitárius lettél. Hogy is van ez?"

K: 01-02 22:17 "- Az unitárius felekezet a reformáció egyik ága."

BW: 02-11 23:58 "Egyáltalán nem hihető, hogy valaki ennyire nincs tisztában azzal, hogy melyik felekezethez tartozik..."

K: 02-12 00:14 "- Miért, szerinted az unitárius felekezet nem a reformáció egyik ága??"

mustafa33: 02-12 01:06 "Ami kiütött, az a református - unitárius. Egy unitárius nem mondja magát reformátusnak, még ha "reformált" vallású is, mert az a kálvinistának lett a szinonimája. (Talán tudsz Kálvin János és Servét Mihály esetéről. Ezért.)"


Egyetértek mustafa33-mal. Aki unitárius, az nem mondja magát reformátusnak.


Volt még néhány csúsztatás, de azok felsorolását most tényleg kihagyom, egyelőre ennyi elég volt.


Üdv. :)

2012. máj. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!