Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet egy ilyen emberte...

Pro Patria kérdése:

Hogyan lehet egy ilyen embertelen vallással azonosulni?

Figyelt kérdés

Exodus 21:7 - a lányodat eladhatod rabszolgának

Lev. 25:44 - a szomszédos nemzetek tagjai lehetnek rabszolgák

Exodus 35:2 - aki szombaton dolgozik, meg kell ölni

Lev. 11:10 - a pikkely nélküli tengeri állatok fogyasztása bűn

Lev. 21:20 - ha szembeteg vagy, nem mehetsz az Úr oltárához

Lev. 19:27 - tilos borotválkozni és hajat vágni

Lev. 11:8 - elpusztult disznóbőrhöz nyúlni tilos

Lev. 19:19 - kétféle mag egy kertben tilos

Lev. 24:16 - kétféle anyagból készült ruhát viselő nőt meg kell kövezni

Lev. 20:14 - aki anyóssal hál, azt meg kell égetni


http://www.youtube.com/watch?v=AxcRkoZuSb4


2011. dec. 31. 22:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:

Tehát el sem olvastad a linket, amit mutattam. Derék.

Így nekem sincs okom rád több szót pazarolni.

2012. febr. 12. 10:52
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehet egy ilyen embertelen és I-tentagadó vallással azonosulni?


Máté evangéliuma 5,22 "Aki haragszik atyjafiára, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette, aki pedig azt mondja atyjafiának: Ostoba! - méltó a fõtörvényszéki eljárásra; aki pedig azt mondja: Bolond! - méltó a gyehenna tüzére."

Máté evangéliuma 5,26 "Bizony, mondom néked, ki nem jössz onnan, amíg meg nem adod az utolsó fillért is.” ( mármint a börtönbôl )

Máté evangéliuma 5,28 "aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele" ( nôre rá se nézhetsz )

Máté evangéliuma 5,29 "Ha a jobb szemed visz bûnre, vájd ki"

Máté evangéliuma 5,30 "Ha pedig jobb kezed visz bûnre, vágd le"

Máté evangéliuma 5,32 "aki elbocsátott asszonyt vesz feleségül, az házasságtörést követ el.”

Máté evangéliuma 5,39 "ne szálljatok szembe a gonosszal"

Máté evangéliuma 6,21 "ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is.”

Máté evangéliuma 9,6 "így szólt a bénához -, vedd az ágyadat, és menj haza!”

Máté evangéliuma 12,30 "Aki nincs velem, ellenem van" ( innen tanulták a kommunisták )

Róm 3,18 "Nincs az Isten"

2012. ápr. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:

nneddudgi-nak:


Mi kivetnivalót találsz ezekben az idézetekben?

Nagyon is igaz: ha valaki szerelmet fogad, akkor titokban se csorogjon a nyála más nőkre, szívében megcsalja vele azt, aki bízik őbenne. Vagy teljesen add oda magadat, vagy sehogy.

Persze, ezeket az erkölcsi tanításokat Jézustól könnyebb hülyeségnek, ódivatúnak, túl prűdnek kikiáltani, mint betartani... De éppen ez benne az érték, hogy nem magától értetődő, hanem fáradalmakba, és lemondásokba kerül. Szellemileg, mentális értelemben véve is változásokat követel, nem csak testileg, fizikailag. Van, aki magáévá teszi, van, aki kiröhögi...

2012. ápr. 2. 14:54
 54/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hova tûnt közben a Kérdezô legutóbbi ( 04-02 fél 7 körüli ) kommentje. Talán a személyeskedés nem tetszett a modinak. Ha szabad észrevételt tennem: ez esetben elég lett volna azt kivenni, furcsálnám, ha ilyesmire nem volna lehtôség.

Csak mert már elolvastam, írtam is rá választ. Így amit az elsô mondatra reagáltam, kihagyom, a többi értelmes a törölt komment nélkül is, és fontosnak tartom:


A kérdés tehát: Hogyan lehet egy ilyen embertelen vallással azonosulni?

Ezt kérdezted egy válogatásról , én meg egy másikról.


Természetesen a válasz MINDKÉT esetben:


SEHOGY.

De nem is kell, mert iylen vallás nem létezik. Se egyik, se másik. Egyik azért nem, mert a Tóra néhány versét foglaltad össze saját szavaiddal.

Ehhez két megjegyzés:

1) Az említett versek közel sem a legfontosabbk, nem mutatják meg a vallás lényegét.

2) A Tóra majdnem minden versérôl tanult tudósok, akik fejbôl tudták az egészet héberül és többnyire még egy-két nyelven, köteteket írtak magyarázatként és végül sem vették biztosra, hogy eljutottak a lényeghez.

Gondolod, hogy Te eredményesebb vagy?


A másik meg azért nem, mart az én válogatásomnak és "értelmezésemnek" épp annyira nincs köze a keresztény vallás tartalmához, mint a tiednek a zsidó valláshoz. Épp arra akartam ezzel felhívni a figyelmedet, hova vezet az önkényes és célzatos válogatás.

Épp ellenkezôjére vezethet, mint amit az eredeti mondott. Ezért csonkítottam meg önkényesen a verseket.

Természetesen ismerem az általad megadott oldalakat, bár nem onnan töltöttem le, de az ott is található MBT fordítás szövegét használtam.


Akkor most tegyük helyre a dolgokat!


Elôször is, nehogy keveredés legyen: Tóra - a szó jelentése Tan, Tanítás, Útmutatás, késôbb Törvény - a Mózes öt könyvét jelenti. ( Azért nagybetûvel, mert az ÚR Tanításáról van szó, és ezért is lett törvény )


A zsidó vallás tartalmáról idézzük a Hillélt, az ókor legnagyobb zsidó tanítóját. Mûködése kb 40 évvel Jézus fellépése elôtt, sokak szerint Jézus kisgyerekként valószínûleg tôle, vagy vmelyik tanítványától IS tanult.

Egy pogány gúnyolódóról szóló elbeszélés, aki azt kívánta, hogy Hillél foglalja össze neki a Tórát a lehetõ legrövidebb formában. Hillél így felelt :

( a héber szöveg: לו דעלך סני לחברך לא תעביד angol fordítás: What is hateful to you, do not to your neighbour )

„Ami neked gyûlöletes, ne tedd embertársadnak. Ez az egész Tóra, a többi csak kommentár. Eredj és tanuld meg" ( Babiloniai Talmud Sábbath traktátus. 31a oldal - héberül és angolul csak az elsô mondat, mert az az igaan fontos )

Ehhez a jegyzetírók megjegyzik: ez a Tóra "aranyszabája": "szeresd felebarátodat, mint tenmagadat." ( Leviticus 19,18 ) ( Az MBT-ben Leviticus = 3Móz ( Mózes harmadik könyve )


És mit mondott Jézus?


„Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük, mert ez a törvény, és ezt tanítják a próféták.” ( Máté evangéliuma 7,12 )


És mit mondott Jézus a Tóráról?


„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat. Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vesszõ sem vész el a törvénybõl, míg minden be nem teljesedik. Tehát ha valaki a legkisebb parancsolatok közül akár csak egyet is eltöröl, és úgy tanítja az embereket, az a legkisebb lesz a mennyek országában; ha pedig valaki ezeket megtartja és tanítja, nagy lesz az a mennyek országában." ( Máté evangéliuma 5,17 - 5,19 ) - ( ióta görög batû: i , eredetileg a héber jod volt, ami így néz ki: י , azért ez, mert nem csak vékoy, de feleakkora mint a többi )


Érdekes, a rabbik is ezt tanítják: nincs "kis" meg "nagy" parancs, mind a 613-at ( nekünk, másoknak a 10-et meg kell tartani. ( A keresztényeknek persze azt is, amit Jézus tett hozzá, de a rabbik csak a sajátunkról baszélnek. )

2012. ápr. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 mustafa33 ***** válasza:
100%

nneddugdi, amit most mellékesen, vagy talán nem is mellékesen felvetettél, a iota, a JOD megérne egy külön témát is. Mert nem csak egy parány. Kicsinységében, (és nem mellesleg)kozmikus féreg alakjában minden potenciális erő öszpontosul amely, ha eljönn a pillanat a nagy robbanásba torkollik ami a teremtés másképen mondva.

A JOD a lelki világot is jelenti, mindent ami az anyagi világ határain túl van. Kiejtve Jod - Vav - Dalet a teremtés sémája. Egy csep ami az őskáosz fölöt füg.

Minden héber betűben benne van. legalább jelezve, mint dísz a felső részen. Például a Vav olyan mintha a jod lecsöppenne. Utána a Dalet szintén ezek folytatása, de elhúzódva balra, már folyamat. A Jodot férfi elemnek is tartják, a samaim (meny)szóban = sin-men-jod-men második része a maim szóban két női elemet jelző betű között van.

A jod a pentagramma első betűje is (JHVH). A Pythagoraszi háromszög alapjában is négy jod van.

A jod kaballai értéke 10 ami a csúcs, a befejezettség száma. A jod a parányiságával az alázat jele is. Azok akik magasabb szellemi szintet érnek el (amit mit elején írtam jelent) és ezt értik is, ez által kellő alázatot is éreznek.

2012. ápr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:

Te tipikusan a képmutató "hívő" mintapéldája vagy. Az a fajta, aki buzgón imádkozik, morzsolgatja a rózsafüzért, adakozik az új harangra, de a templomból kijövet már azon gondolkodik, "milyen jó lenne agyoncsapni a szomszédot egy lapáttal".


Isten a testedet adta, vagy a lelkedet? A testedet veszi vissza, vagy a lelkedet? Ebből következőleg a test, vagy a lélek tisztasága fontos?

Ha egy bűnt csak fizikailag nem követsz el, de lélekben vágyakozol rá, ugyanolyan bűnös vagy. (Hasonló a helyzet, ha testeddel elköveted, de lélekben őszintén megbánod).

Ha azért nem teszed meg csupán, mert jutalomban reménykedsz, vagy mert félsz a büntetéstől, akkor csak magadat csapod be vele.

Nem véletlenül írnak a Tízparancsolatban így "ne akard, ne kívánd", azaz MENTÁLIS változásra van szükség.


"nôre rá se nézhetsz, AKÁR VAN már FELESÉGED, AKÁR NINCS"

- Ez pedig egész egyszerűen hazugság tőled.

A szóbanforgó rész szerint:

"Hallottátok a parancsot: Ne törj házasságot. Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele."

(Persze ehhez nem ártana ismerned is, amiről írsz.)


[link]

[link]


"Érdekes, a rabbik is ezt tanítják: nincs "kis" meg "nagy" parancs, mind a 613-at (nekünk, másoknak a 10-et meg kell tartani. (A keresztényeknek persze azt is, amit Jézus tett hozzá, de a rabbik csak a sajátunkról baszélnek.)"

- Így van, Jézus adott egy lehetőséget a zsidóságnak, hogy megreformálja korábbi önmagát, és megtérjen. Ahogy mondta "Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni."

Jézust tökéletessé akart tenni egy tökéletlen társadalmat, és reformációra törekedett. Mint ahogy a Hegyi Beszédben van rá példa: "Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek, szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért! Így lesztek fiai mennyei Atyátoknak, aki fölkelti napját jókra is, gonoszokra is, esőt ad igazaknak is, bűnösöknek is. Ha csupán azokat szeretitek, akik szeretnek benneteket, mi lesz a jutalmatok? Nem így tesznek a vámosok is? S ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi különöset tesztek? Nem így tesznek a pogányok is? Legyetek hát tökéletesek, amint mennyei Atyátok tökéletes!"


És a zsidóság hajlott is a szavára, mint ahogy a Biblia több helyen is rámutat:


János, 7;31 "A sokaság közül pedig sokan hivének ő benne [Jézusban]; és azt mondják vala, hogy: A Krisztus mikor eljő, tehet-é majd több csodát azoknál, a melyeket ez tett?"

Márk, 11;18 "És meghallák az írástudók és a főpapok, és tanakodnak vala, hogy mi módon veszíthetnék el őt. Mert félnek vala tőle, mivelhogy az egész sokaság álmélkodik vala az ő tanításán."

János, 11;48 "Ha ekképpen hagyjuk őt, mindenki hinni fog ő benne."

János, 12;42 "Mindazonáltal a főemberek közül is sokan hívének ő benne, de a farizeusok miatt nem vallák be, hogy ki ne rekesztessenek a gyülekezetből."

Lukács, 23;27 "Követé pedig őt a népnek és az asszonyoknak nagy sokasága, a kik gyászolák és siraták őt." (Megfeszítésekor)


Persze a bigott zsidó főpapok ragaszkodtak a régi status quo-hoz, féltek, és kivégeztették őt. Minden tisztelet a zsidóság azon részének, aki mindezek után kijelentette: nem vállalok veletek, és a bosszúra, vérre épülő múltbéli hitetekkel közösséget, és követem Jézus tanításait, akkor is, ha ezért Mózes fenyegetése szerint elkárhozom.

De sajnos ők vannak a legkevesebben... Noha a lehetőség mindenkinek megadatott.

2012. ápr. 4. 23:15
 57/62 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezô!


" Te tipikusan a képmutató "hívő" mintapéldája vagy. Az a fajta, aki buzgón imádkozik, morzsolgatja a rózsafüzért, adakozik az új harangra, de a templomból kijövet már azon gondolkodik, "milyen jó lenne agyoncsapni a szomszédot egy lapáttal". "


Most akkor mirôl is szólt a kérdés? Egy vallásról, vagy rólam?


„Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek!" ( Máté evangéliuma 7,1 )

2012. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

" "nôre rá se nézhetsz, AKÁR VAN már FELESÉGED, AKÁR NINCS"

- Ez pedig egész egyszerűen hazugság tőled. "


Igazad van, nem nô szerepel ( általában ), hanem asszony, tehát asszonyt kellett volna irnom. Akkor helyesbítek:


"Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele."

Ez pontosan azt jelenti, hogy asszonyra rá se nézhetsz, AKÁR VAN már FELESÉGED, AKÁR NINCS.. Persze, csak, ha egészséges férfi vagy. Mert ha egy egészséges fréfi azt állítja, hogy rá tud nézni bűnös vággy nélkül asszonyra, AZ HAZUDIK.

( Ha nem így volna, nem volna annyi rkat papnak annyi "természetes" gyereke. ( Régen "törvénytelen gyereknek" mondak. )

2012. ápr. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:

Villámkérdés: szerinted hogyan lehet házasságtörést elkövetni házasság nélkül?

*Bííííp* rossz válasz!


Az "egészségesről" meg más fogalmaink vannak, nyilvánvalóan. Éppen erről beszéltem, amikor azt fejtettem ki, hogy a jézusi erkölcsrend mentális változást vár az emberektől.

2012. ápr. 10. 12:49
 60/62 anonim ***** válasza:
100%

"Villámkérdés: szerinted hogyan lehet házasságtörést elkövetni házasság nélkül?

*Bííííp* rossz válasz!"

- Villámválasz: ha van ASSZONY, van házasság is, amit törni lehet.

*Bííííp* rossz volt a kérdés!


"Az "egészségesről" meg más fogalmaink vannak"

Lehet. Mindenesetre az említett sok-sok papnak a fogalmai valszeg az enyémhez hasonlók.

Továbbá ehhez voltak hasonók Luther fogalmai is. De lehet, ô nem ismerte annyira "a jézusi erkölcsrendet", mint Te.


Azért gyanítom, majd mire Te is felnôtt férfi leszel, a Te fogalmaid is meg fognak változni. Ne feledd: "csak az ökör következetes"!

2012. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!