Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a tudományban is hinni kell, mint egy vallásban, amikor józan ésszel körülnézel és egyből látszik, hogy a világ a tudomány törvényei szerint működik, nempedig valamelyik vallás törvényei szerint?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 19:17
 61/91 anonim ***** válasza:
0%

Az a legtöbb ember problémálya ,hohy a Bibliát vallásos könyvnek veszik,és azt hiszikróla ,hogy a tudományos tényeknek ellent mond.Ha valaki csak felületesen bírálgatja,annak homájos írás marad.A Biblia történelmi tényeket közöl,de tudományos dolgokatis,de nem a mai nyelvezeten.

A világ törvényeit nem a tudomány alkotta ,a tudós csak felfedezi a meglévőt,és vagy csodáljaa Teremtő bölcsességét,vagy hitetlenségében csodálkozik a dolgokon.

Ha valaki egy kicsit is ismeri a Teremtő Istent,tudja róla ,hogy nem nézi jószemmel a vallásokat ,mert az csak távolabra viszi Tőle az embert.De a tudomány viszont közelebb,nagyon sok tudós hívő ember volt,és napjaikban is gyarapszik aszámuk.

A genetika is feltárta ,hogy az élet nemkeletkezhetett csak úgy ,hiszen lennikell egy programozónak,ha van program .Vizsgálj meg egy sejtet ,felépítését,működését,stb.

Az evulóció hívei például nemtudnak mit mondani az emberi szemre.

Végülis Isten megengedi ,hogy higgyél benne,de aztis hogy ne higgyél,csak nem mindegy mejik csoporthoz tartozol,.

Vakokhoz,vagy látókhoz!""

2011. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
100%
De mitől lenne sok tudós hívő? Én egyetlen hívő tudóst sem ismerek, pedig van jópár biológus és fizikus ismerősöm... Én inkább azt veszem észre, hogy a kutatással eltöltött évek egyre messzebb viszik őket a vallástól, nem közelebb...
2011. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 eric_one ***** válasza:
0%

Nekem írtál 01:22-nek!


Hosszú válaszodra reagálnék akkor. Kérdezed "hogy az eredendő bűn miért vonatkozik ma ránk?" és írod hogy "mintha van egy számítógépünk, csak az alapján a program alapján tud működni, amit beletáplálunk. Ha vírust nem teszünk rá, nem tud rosszul működni."


-Isten a teremtéskor azt mondta hogy amit teremtet az igen jó, ezt vehetjük tökéletesnek. Nem volt bűnös természete Ádámnak bukása előtt, de szabad akarattal rendelkezett. Ha úgy lettünk volna teremtve hogy nincs szabadságunk és nem tudunk rosszat tenni, akkor valójában Isten programozott robotokat teremtett volna. Hogyan tudnánk boldogok lenni ha nincs szabadságunk? Ádám bukása előtt boldogan élt Istennel szövetségben. Együtt dolgoztak, segítette Isten munkáját, pl nem kis dolog annyi állatnak nevet adni. Te tudnál nevet adni egy állatnak? Mert én lehet sokat gondolkodnék rajta. Bennem is felmerülnek kérdések hogy vajon Ádám a teremtéskor máris tudott beszélni? vagy Isten tanította őt? Ezekre nem tér ki a biblia (majd megtudjuk odafent a videoarchivumba :D ) De ettől még nem dől meg a biblia számomra. Visszatérve, szóval szövetségben éltek és ezt a szövetséget az ember egyoldalúan felrúgta. S ekkor Isten hatalma alól a bűn hatalma alá vetette magát az ember. De Isten igaz bíró is, és nincsen bűn büntetés nélkül. Tehát szerette az embert, de ítéletet kellett mondania. Ha nem tette volna akkor az angyalok azt mondhatták volna hogy Isten nem igaz bíró. Így van?

Azt kérded "Minek engedte be isten a kígyót az édenbe? "

-A biblia alapján annyit lehet tudni, hogy az ember teremtése előtt már létezett egy világrendszer amiben angyalok éltek. Lucifer fellázadt Isten ellen, és az angyalok egyharmadát is fellázította Isten ellen. Hogy ez mikor történt és mennyi idő telt el az ember teremtéséig azt nem lehet tudni. Voltak olyan angyalok akik szemtől szembe lázadtak fel és őket levetették a mélybe és ott vannak láncra verve. Isten látta és tudta hogy a sátán gonosz de ez még nem volt nyilvánvaló minden angyal előtt. Ha akkor hoz ítéletet a sátánra akkor a többi angyal előtt diktátorként tűnt volna fel. De minden jó angyal számára bizonyossá vált a sátán gonoszsága amikor megölte az Isten fiát ártatlanul. Akkor született meg az ítélet is a sátán ellen, ez kb 2000éve. Egyenlőre az ítélet végrehajtása még nem kezdődött el. Jézus halála előtt amikor Mihály Mózes teste fölött vitatkoztak akkor még nem volt elítélve a sátán, ezért Mihály is csak annyit mondott hogy dorgáljon meg tégedet az Úr! Tehát a sátán az ítélet előtt még a mennybe is bejárt ugyanúgy. Jób könyve tanulságából állítom hogy mi teremtett emberek is ennek a nagy világi pernek a bizonyítékai vagyunk. Rajtunk keresztül jön világosságra a gonosz angyalok szándékai. A szellemi világban a jogrendszer működik. A mennyben hierarchia van, jelenések könyvében olvashatod hogy az Isten ott ül a királyi székben, körülötte a 24 vén aki dicséri folyamatosan, előtte a négy élőlény akinek egyenként 6 szárnya van stb.


Ezt írtad:

"Mózes felolvassa a 6 parancsolatot, hogy ne ölj. Közvetlen utána felolvassa, hogy kövezz meg embert, állatot, ha tiszteletlen stb. Ez egy szövetségen, egy korszakon belüli ellentmondás."

-A földi törvények szerint is tilos ölni, de vannak kivételek pl háborúban amikor ez érvényen kívül van...


Ezeket írod:

"Ugye tudod, hogy a zsidók a tórát tekintik a vallásuk alapjának? Ami Mózes könyveire épül! A zsidók nem fogadják el Jézust és az újszövetséget! Erre megint sok kérdés merül fel. Ezek szerint mégiscsak ember dönti el, hogy mit hisz el, és mit nem. "

-Tudjuk hogy a zsidók várják a messiást aki megváltja a világot, ezt Isten rendezte így hogy eltakarta előlük az igazságot, hogy a nemzeteknek felkínálja az üdvösséget. De nem feledkezett meg róluk, a végén ők is bejutnak. Erről beszél Pál is.


Ezt is írtad:

"A biblia másik legalapvetőbb ellentmondása jön. Ádám és éva két fia Káin és Ábel. Ábel halott. Hárman vannak. Ekkor az úr elűzi Káint, aki Nód földjére költözik. A biblia végi csak róla beszél, nincsen felesége se gyereke."

-Sejteni lehet, hogy vannak leánytestvérei, hiszen az emberiség szaporodik, de a Biblia még mellékszereplőkként sem említi meg őket. De ez az hogy nem említi, attól még nem ellentmondás. Magas életkort éltek meg, az utalhat arra, hogy szinte hibátlan génekkel rendelkeztek. (a dns-el kapcsolatos kérdésed)


"A következő ellentmondás a dinoszauruszok."

Valahol olvastam hogy a dinoszaurusz szó csupán 150éve létezik. Vajon melyik mai állatra vagy milyen állatra illik ez rá Jób könyvének 40.fejezetében? így irja:

"---Nézd csak a behemótot, a melyet én teremtettem, a miként téged is, fűvel él, mint az ökör!

11.

Nézd csak az erejét az ő ágyékában, és az ő erősségét hasának izmaiban!

12.

Kiegyenesíti farkát, mint valami czédrust, lágyékának inai egymásba fonódnak.

13.

Csontjai érczcsövek, lábszárai, mint a vasrudak.""


Ezt írtad:

"A 1,5 miilió éves felegyenesedett ember még nem volt ember."

-Ne haragudj de az evolúció bizonyításához nincs egyetlen lelet sem, sosem találtak átmeneteket, és majomembereket sem. Illetve egyszer egy koponyát igen, címlapsztori lett, aztán kiderült hogy hamisítvány és az megjelent az újság belsejében egy pici pár soros cikkben.


"Nem adhatott nevet a dinoszaurusznak, hiszen ekkor már nem is voltak." -Egyiptomban találtak olyan rajzokat amin emberek dinoszauruszokkal küzdenek.


A piramisok építésével kapcsolatban. Noé előtti időkben bukott angyalok jöttek a földre és közösültek földi asszonyokkal. Ezekből születtek a nefilimek vagyis óriások, nem csak fizikai hanem szellemi óriások is. Ezek taníthatták az embereket a csillagászatra, vagy építészetre, piramisok építésére. Sok fénykép lelhető fel a neten ezekről.


Biztosan kimaradt pár kérdés, de már mennem kell. A tudományt én is szeretem, azt is Isten adta az embernek, mármint a tudást. A föld koráról és a dinókról ha érdekel tekintsd meg ezt a teremtéstudomány előadást. Online nézheted itt [link]

Üdv!

2011. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 eric_one ***** válasza:
0%

Sir Butcher-nek


Pár név, de ennél jóval több van


Sir Isaac Newton (1642-1727)

James Clerk Maxwell (1831-1879)

Louis Pasteur (1822-1895)

Róbert Boyle (1627-1691)

Johannes Kepler (1571-1630)


Vannak ma is élők, és magyar is aki a magyar tudományos akadémia tagja pl Prof. Dr. Tóth Tibor... Tudomány, hit, világmagyarázat c. könyve nagyon érdekes.

2011. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
83%

Ja, próbáld volna meg bármelyikük az 1400-1600-as években nem vallásos lenni... Ez jó példa. Ennyi erővel én tudok mondani egy rakat embert akik sosem használtak elektromosságot!


Ja, igaz akkor még nem volt, szóval nem volt választásuk.


Próbáld volna meg valaki a vallás ellen mondani valamit az 1400-as években. Hopp, most jut eszembe! Próbálták, csak éppen máglyán elevenen elégették őket...


Illetve: tehát szerinted a kormeghatározás hazugság? Dacára annak, hogy ezerszer és milliószor bizonyított fizikai tényekre épül. Ez alapján pontosan tudjuk, hogy a dinoszauruszok 64 millió éve éltek. Ez biztos tény. Kivéve, ha Isten azzal szórakozik, hogy megváltoztatja a fizikai állandókat (pl a szénatom bomlását, és az argon bomlását?) ez esetben viszont kétlem, hogy egyben lenne a világunk, ezek a tények ugyanis a legalapvetőbb állandók egyike...


Az evolúció naponta bizonyítva van, a sejtek, baktériumok fejlődését naponta látjuk. Ha elmész akármelyik múzeumba, láthatod az állatok és élőlények egyedfejlődését, a lépéseket.


Az, hogy nem találtuk meg még a kapcsot (egyébként már nagyon "majom-szerű", éppen-éppen embersszabású lények csontvázait is megtaláltuk már) az nem csoda. Elképesztően kicsi az esélye annak, hogy a csontok fosszíliává válnak. Pláne, hogy egyben maradnak. Nézz körül magad: ha valahol egy állat meghal, akkor annak a teteme békésen ott marad, ahol volt? A fenéket. Megjönnek a dögevők, felfalják, a csontjai szétszóródnak, sőt, akár el is törnek darabokra. Annak az esélye rendkívül kicsi, hogy egy állat (vagy ember) olyan helyen hal meg, ahol megőrződik egyben a csontváza. Pláne millió évekig! Az emberi vasbeton építmények (amik azért pöppet ellenállóbban, mint egy csontváz) 50 év elmúltán már máladoznak, omladoznak. Nézd csak meg a második világháború bunkereit, építményeit a dzsungelekben! A legtöbbjét már meg sem lehet találni. Millió év múlva egy betonmorzsa sem marad már belőlük. Akkor miért várod el, hogy csak úgy hopp, találjanak egy teljesen ép csontvázat (vagy miért várod el, hogy egy csontszilánkból megállapítsák, mié volt?)


Itt is ez a baj: tudatlanság, hozzá nem értésből ered az, hogy nem tudod elfogadni az evolúciót. Érdekes, a vallás sokkal kevesebb bizonyítékot ad, azt mégis elfogadod. A tudomány újra és újra ellenőrizhető tények tömkelegét nyújtja, arra mégis azt mondod: hazugság. És valószinűleg csak a hozzá nem értés, a tudás hiánya miatt, ami 2011-ben rendkívül szomorú.

2011. júl. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval... tény,hogy az evolúcióra sokkal több bizonyíték van, mint Istenre, mégis előbbit tagadják meg...hát röhejes... egyébként egyik nem zárja ki a másikat :))

Egyébként rég tudjuk és bizonyítottuk az előemberek létezését, lást homo habilis, homo erectus... ezek ugyanúgy voltak, mint a dinoszauruszok.

2011. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:
0%

Az evolúciós hipotézis tisztán tudományos módszerekkel komolyan kétségbe vonható. A mutáció, mely az evolúció előrevivője, ritka és szinte kizárólagosan káros jelenség. Egy új szerv működőképes létrejöttéhez nagyszámú pozitív mutáció egyidejű bekövetkezésére van szükség ahhoz, hogy a mutációkat a szelekció benntartsa és elterjessze a populációban. A szelekció ugyanis csak azt a tulajdonságot tartja meg, ami az éppen őt hordozó élőlény számára előnyös, míg egy potenciálisan majd előnyös szerv egyik alkotóeleme önmagában éppenséggel káros és negatív szelekciós hatású lehet. A szelekció “nem tudhatja előre” melyik mutáció lesz hasznos, és az is valószínűtlen, hogy az abszolút véletlenszerű mutációk megfelelő sorrendben követik egymást, amikor egyetlen pozitív mutációnak az esélye is elképzelhetetlenül kicsiny, lényegében nulla[ix]. További problémát jelent a termodinamika második törvénye, melynek értelmében, a világmindenségben minden a nagyobb rendszertelenség, a káosz felé halad, ami pontosan az ellenkezője az evolúció állításának. A kormeghatározási módszerek megbízhatósága megkérdőjelezhető[x], az egyes különálló fajokat összekötő ún. “hiányzó láncszemek” pedig a mai napig nem kerültek elő.[xi] Ez a gondolatmenet magában hordja az isteni értelem jelenlétének szükségszerűségét.


A teista evolúció feltevése szerint Isten irányította a természetes evolúció folyamatait, lényegében az evolúciót felhasználva teremtette az élővilágot. Ez az elmélet az 1Móz 1-ben található napokat korszakokként értelmezi, Ádám teremtésében is evolúciós folyamatot lát, és az univerzum korát több milliárd évesnek mondja. Ma ez az elmélet igen elterjedt számos egyházban, így a római katolikus egyháznak hivatalos dogmája[xii], de a református egyház teológusai is ezen az állásponton vannak jórészt. A teista evolúció veszélye abban áll, hogy két olyan nézetet kíván összeolvasztani, melyek határozott ellenségei egymásnak. Akik az evolúció elméletét megalkották kimondottan Isten felesleges voltát vallották, és ennek megfelelően alkották meg rendszerüket. A Biblia Mindenható Istene ezen az elméleti talajon idegenül hat. Miért teremtette volna Isten a világot több milliárd év alatt, evolúciós “segédlettel”, amikor Isten létére hat nap (sőt egyetlen pillanat!) alatt is megtehette volna? Számos Bibliában megírt eseményen kell erőszakot elkövetnünk ahhoz, hogy a teista evolúció nézőpontjához igazítsuk, és ezt nem lehet mindig azzal leplezni, hogy “Mózes a régi korok emberének nyelvén írt”, vagy “szimbólumokban fejezte ki magát”, mert még az egyszerűen elmondott történetnek is hasonlítania kell a valóságra, azonban a teista evolúciónál ez sok esetben nem működik. Éva teremtése pl. mindenképpen meseszerű motívummá válik így, s ezzel megkezdődik a “tudományos bibliakritika” romboló munkája.


A teremtéselméletek egyedüli alapja a Biblia. A tudomány csupán a megértést segítheti elő, sohasem irányíthatja vagy változtathatja meg a Szentírás magyarázatát annak érdekében, hogy igazolja a tudományos feltételezéseket. Ha valaki a teremtést vallja, szükséges, hogy a Biblia adatait igaznak, tényszerűnek fogadja el, és vállalnia kell azt is, hogy Ádám volt az első ember. A bibliai beszámoló szerint a bűneset előtt nem volt szenvedés és halál (1Móz 1,29-31; Róm 8,19-22), ami önmagában kizárja a teremtés és az evolúció egyesítését[xiii]. Az özönvízzel kapcsolatos bibliai beszámoló hitelességének bizonyítása különösen fontos szerepet kap a modern kreacionista szakirodalomban[xiv], innen származik a katasztrófizmus név is. Ezek szerint az özönvíz valóban globális méretű volt, és csak a bárkában tartózkodók élték azt túl. Az özönvíz bizonyítékai a világszerte megtalálható összekeveredett fosszilis maradványok és a bárka kisebb leletei is. Noé bárkája iránt időről-időre megújul a tudományos érdeklődés, ezt számtalan szaklapban megjelent cikk igazolja. Több olyan felvétel is ismert, melyeken elképzelhető, hogy a bárka egyes részletei, vagy nyomai láthatóak.


Összegezve a leírtakat azt mondhatjuk, hogy napjaink valláspedagógiájának fő célja egy olyan fiatal hívő keresztyén felnevelése kell legyen, akinek szíve helyes kapcsolatban áll Istennel, értelme pedig felkészült a modern természettudomány viharos tengerén való eligazodásra.

2011. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
0%

2009. november 15-én Dr. Nitkovszki Eduárd egy remek előadást tartott "Teremtés, evolúció: kell-e választani?" címmel. Akik eljöttek, egészen biztosan nem bánták meg, mert egy rendkívül jól felépített előadást hallhattak egy tökéletesen felkészült előadótól.

Azok számára, akik nem tudtak eljönni erre a vasárnap délutáni alkalomra, de most kíváncsiak lettek az előadás címében feltett kérdésre adott válaszra, azok számára elárulhatom, hogy ez a keresztyén orvos, már a második percben tiszta vizet öntött a pohárba, és kijelentette: az ember és a majom nem származik közös őstől, ellenben közös volt a Tervezőjük. Friss szellőként hatott ez a mondat egy olyan évben, amit bizonyos tudós körök Charles Darwinnak, az evolúció atyjának "szenteltek", vagy sokkal inkább szentségtelenítettek. 2008 a Biblia éve volt. Az nekem jobban tetszett... Most viszont Darwin év van, igaz, már csak pár napig, ami jó hír.

Aki szokott internetes hírportálokon tájékozódni a nagyvilágban zajló eseményekről, az talán felfigyelt arra, milyen nagy számban jelentek meg az evolúciót bizonygató, tudományosnak kikiáltott írások ebben az évben. Ebből a szempontból élen járt az origo.hu. Volt olyan hónap, amikor ennek a portálnak az ateista cikkírói igazi össztüzet zúdítottak a gyanútlan olvasókra, nyíltan gúnyolva azokat, akik a Bibliának hisznek. Ha ez még nem lett volna elég, egészen nyilvánvaló hazugságokat is állítottak, melyeket többszöri, rendkívül udvarias kérésre sem voltak hajlandóak korrigálni. Ennyit az objektív újságírásról... Már csak ezért is javaslom a kedves olvasóknak, hogy a nyugalmuk megőrzése érdekében nagy ívben kerüljék el ezt a portált. Egészen nyilvánvalóan nem keresztyének szerkesztik.

De vissza az előadáshoz. Kell-e tehát választani? Ez a kérdés nem lehet kérdés. Természetesen kell. Mert az ember nem lehet egyszerre az evolúció véletlenszerű, cél nélküli folyamatainak a terméke és Isten által a maga képére formált, teremtett lény. Vagy az egyik, vagy a másik. Lehet-e keverni a kettőt? Van-e arany középút? Mondhatjuk-e azt, hogy Isten az evolúciót használta fel a Teremtés eszközéül? Mit mond erről a Biblia?



Nos, a Biblia azt mondja erről, hogy Isten teremtette a világot hat nap alatt. (1Móz 1:1-31) Nem hat korszak alatt, nem hat milliárd év alatt, hanem hat közönséges nap alatt. Dr. Nitkovszki Eduárd az előadásában kitért arra, hogy a Biblia végig a jom szót használja a teremtéstörténet leírásakor, az pedig 24 órás napot jelent, egy perccel sem többet. Hatszor 24 óra sajnos nem elég arra, hogy az evolúció vak és céltalan folyamatai elvégezzék a dolgukat, és létrehozzák azt a hihetetlenül komplex világot, ami körülvesz minket, így aztán kizárt, hogy Isten az evolúciót használta volna fel a Teremtés során.

Akinek ez nem lenne elég, az emlékezzen arra, mit mond a Biblia a halálról! Hogyan jött a halál a világba? A bűnnel, a bűn pedig Ádám és Éva engedetlensége révén. Ádám előtt nem volt halál. Az ember hozta a halált a világba. Az evolúció ezzel szemben azt tanítja, hogy megszámlálhatatlanul sok élőlény halála és evolúciója révén jött létre az ember. Vagyis a halál hozta az embert a világba. Ez szöges ellentétben áll azzal, amit a Biblia mond. Ezen nem kell meglepődni, mert az evolúció szinte mindenben az ellenkezőjét állítja annak, amit a Bibliában olvashatunk. Hogyan lehet akkor összeegyeztetni a kettőt? Egyszerűen sehogy. Lehetetlen annyira liberálisan értelmezni a Bibliát, hogy bele lehessen préselni az evolúciót.

Egy érdekes kérdést nem tett fel az előadó. Méghozzá azt, hogy miért vonakodnak időnként a keresztyének elfogadni azt, amit az 1Mózes 1 állít? A hatnapos Teremtést? Azért vonakodnak, mert a tudomány ma azt mondja, hogy a Föld 4,6 milliárd éves, az evolúció bizonyított tény, a művelt keresztyének pedig nem szeretnék magukat nevetségessé tenni azzal, hogy azt állítják, Isten teremtette hat nap alatt. Inkább azt mondják, hogy az 1Mózes 1-et nem kell szó szerint érteni, Isten az evolúciót használta fel a Teremtés során, az egy nap nem egy nap, hanem lehet ezer is, vagy egymilliárd, a tudomány és Isten jól megférnek egymás mellett. Ez persze, amint azt az előbbiekben már láttuk, nincs összhangban azzal, amit a Biblia mond. Ha Isten az evolúción keresztül akarta volna megteremteni az élővilágot, akkor az 1Mózes 1 úgy kezdődött volna, hogy "Kezdetben Isten vette a végtelenül kicsi szingularitást, ami tartalmazta a ma látható világ összes atomját, az összes fizikai, kémiai, biológiai és informatikai törvényt, és ezt a szingularitást felrobbantotta. Így hozta létre Isten az univerzumot. És lett 500 millió év, és még 500 millió év. Első évmilliárd." A Biblia azonban nyilvánvalóan nem ezt mondja, hanem azt, hogy

"Kezdetben teremtette Isten a Mennyet és a Földet." (1Móz 1:1) Mi oka lett volna Istennek azt állítani, hogy a hatnapos Teremtés valóban hatnapos volt, ha valójában évmilliárdokig tartott? Egész nyugodtan közölhette volna Ádámmal, hogy a palatáblájára szépen kezdje el levésni a szingularitásról szóló tanítást, amit ő még nem fog érteni, de a 21. századi fizikusok már érteni fogják. Miért feltételezzük, hogy a Biblia Teremtésre vonatkozó állításait nem kell szó szerint venni? És ha a Teremtést nem hisszük el szó szerint, a Biblia többi részét elhisszük? Vajon mit akarunk még másként értelmezni? És ki mondja meg, hogy mit hogyan kell értelmeznünk? Hová vezet ez a fajta gondolkodásmód?

Aki a tudományban hisz, az hasonlít ahhoz az emberhez, aki térképet rajzol a sivatagban, és tájékozódási pont gyanánt a homokbuckákat használja fel. De jön egy homokvihar, elfújja a homokbuckákat alkotó porszemeket, és a térkép hasznavehetetlenné válik. A tudomány is ilyen. Ami ma még megállja a helyét, holnapra már feledésbe merül. Volt idő, amikor a tudósok azt gondolták, hogy minden betegség a vérben van, és elég a rossz vért lecsapolni, hogy meggyógyítsák a beteget. Nem egy embert véreztettek így halálra, például George Washingtont is. De abban a korban ez egy tudományos berkekben elfogadott eljárás volt. Ma már ettől messze járunk. De könnyen elképzelhető, hogy a mai modern orvostudományra úgy fognak tekinteni 100 év múlva, ahogyan mi tekintünk most a régmúlt piócás embereire. Megmosolyogjuk a műveletlen barbárokat. A tudomány tehát folyamatosan változik. Elméletek jönnek, és elméletek mennek. De ha mi a Bibliánkat állandóan az éppen aktuális tudományos világképhez akarjuk igazítani, miféle Bibliát kapunk? Minden korban másfélét. Nem a Bibliát kell a tudományhoz igazítani, hanem pont fordítva: a tudományt kell a Bibliához igazítani.

Egy bölcs ember, a nevére sajnos már nem emlékszem, valamikor azt mondta: "Ha elég időt adunk a tudománynak, utol fogja érni a Bibliát." Ezt a mondatot mindenki jegyezze meg jól. Annak idején, amikor még nem fedezték fel a vöröseltolódást, azt tartották, hogy a kozmosz végtelen, mindig létezett, nem volt kezdete, és nem lesz vége. Az anyag örök. Megmosolyogták a Bibliát, ami már a legelején botorságot állított, hogy "Kezdetben teremtette Isten...". Nem volt semmiféle kezdet, mondták öntelten a tudósok. Aztán az 1920-as években kiderült, hogy a világegyetem tágul. Márpedig, ha tágul, akkor kellett, hogy legyen egy kevésbé tág állapota is. Hamarosan megdőlt az örök kozmosz elmélet, és a tudománynak rá kellett döbbennie, hogy a világnak volt kezdete. És a Biblia ezt előre megmondta! Ekkor már nem mosolyogtak az ateista tudósok...

Az első és legfontosabb következtetés ez: merjünk bízni a Bibliánkban! A Biblia Isten Szava. Nem tartalmaz tévedéseket, és tudományos szempontból is megállja a helyét, bár nem tudományos céllal íródott. A célja az, hogy elmondja nekünk, kik vagyunk, milyen világban élünk, ki ennek a világnak az Ura, és mit kell tennünk ahhoz, hogy elnyerjük az örök életet. Ha pedig már merünk bízni a Bibliánkban, akkor gondoljunk bele, hogy a tudomány legnagyobb alakjai hittek a Bibliának, Isten Szavának, és ez a hit vezette el őket a tudományos felfedezéseikhez. Olyan tudósokra gondolok, mint Kopernikusz, Newton, Mendel, Galilei, és még sorolhatnám. A lista meglehetősen hosszú. Bármi legyen az a két dolog, ami között választani kell, mi mindig válasszuk Isten Szavát! Teremtés, vagy evolúció? Mit mond a Biblia? Teremtés. Akkor ez a válasz. És aki belemerül a Teremtéssel foglalkozó tudományos írásokba, vagy legalább meghallgatja Dr. Nitkovszki Eduárd előadását, az rá fog döbbenni, hogy valóban, a tudomány lassan elkezdi utolérni a Bibliát.

(Az előadás hanganyaga letölthető a következő címről:

[link]

2011. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
0%

Miért veszélyes az evolúciós elmélet?


Nemcsak egy hamis világszemléletet nyújt nekünk, hanem reménytelenségbe vezet bennünket, ahogyan azt Jean Paul német író találóan fogalmazta: "Nincs Isten...minden dermedt néma semmi! Hideg, örök kényszerűség! Őrült véletlen...Mindenki mennyire egyedül létezik a világmindenség tágas kriptájában!"

Az evolúciós elmélet azt állítja, hogy meg tudja magyarázni ezt a világot Teremtő nélkül. Az embereket következésképpen az ateizmushoz vezeti, de Jézus bizonyságtétele szerint az ateizmussal a Pokolba jutunk: "...aki pedig nem hisz, elkárhozik" (Márk 16:16). Néhányan megkísérlik azt, hogy az evolúciót Isten munkamódszerének magyarázzák. Azonban ha Isten evolúció által teremtett volna, akkor

* nem lett volna első emberpár;

* bűn sem lett volna, mert az "agresszió az a lendkerék, amely az evolúciót serkenti" (Joachim Illies);

* Isten a halált a teremtés eszközeként használta volna;

* az Úr Jézus által elvégzett váltságmű elveszítené megalapozottságát. Az Úr Jézust a Biblia a bűnös Ádámmal szembe állítva "az utolsó Ádám"-nak nevezi (1Kor 15:45). Ezek az állítások bizonyítják, hogy az úgynevezett "teista evolúció" a Bibliát alapjaiban megrendíti, és ezzel elveti. Ezért ezt a hamis elméletet a leghatározottabban vissza kell utasítanunk.


Egy lélegzetelállító gondolat



Megismertük Jézus Krisztust, mint minden dolgok Teremtőjét. Ő az, aki öröktől fogva volt, és a Mennyei Birodalom királya. Őneki adatott minden hatalom a Mennyen és a Földön (Máté 28:18) Fel tudjuk-e fogni a következő meghökkentő gondolatot? A golgotai keresztre feszített férfi ennek a világnak és minden életnek a Teremtője egy és ugyanaz a személy!? Irántunk való kifürkészhetetlen szeretetében hagyta magát keresztre feszíttetni és nem védekezett; tette ezt azért, hogy nekünk megnyissa a Menny kapuját. Aki ezt elveti, elveszít mindent: "Hogyan menekülünk meg mi, ha nem törődünk ilyen nagy üdvösséggel?" (Zsid 2:3) Aki viszont Őt elfogadja, az megnyer mindent:

"Aki hallja az én szavamat (Igémet), és hisz abban, aki elküldött engem, annak örök élete van, sőt ítéletre sem megy, hanem átment a halálból az életbe." (János 5:24)

Kérd az Úr Jézustól minden bűnöd megbocsátását, hogy Isten ítélőszéke előtt megállhass! Fogadd el Őt személyes Teremtődnek, Üdvözítődnek, és követsd Őt!


Dr.-Ing. Werner Gitt professzor és igazgató


A szerző honlapja: www.werner.de

2011. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
0%

A világ, amelyet látunk


Ha csak egy pillantást vetünk az élőlények világára, akkor is csodálatos tervszerűséget láthatunk: az ámbrás cet, amely emlősállat, olyan szervekkel rendelkezik, hogy 3000 méter mélyre le tud süllyedni anélkül, hogy feljövetelekor merülési betegségben elpusztulna; a tarkaharkály pedig a csőrével erőteljes kopácsolással üti a fát anélkül, hogy agyrázkódást kapna.

A legtöbb esetben a szervek működőképességétől (pl. a szív, a máj, a vesék) függ az élet. A még nem kifejlett, az éppen csak fejlődésben levő vagy félkész szervek értéktelenek. Aki a darwinizmus felfogásában gondolkodik, annak tudnia kell: az evolúciónak nem célja egy későbbi, majd egyszer működő szerv létrehozása.

Sok költöző madár "robotpilótával" rendelkezik, amely őket az időjárástól, a nappaltól és az éjszakától függetlenül biztosan célba vezérli. A pettyes lile pl. Alaszkáról a Hawaii- szigetekre repül telelni. A 4500 km-es repüléshez szükséges energiát 70 gramm zsiradék biztosítja, ami pontosan ki van számítva, és 6.8 gramm tartalékról is gondoskodik ellenszél esetére.

A Nautílus (csigaházas polip) egy megtekert mészház külső végén él, és házának belső tere kamrákra van felosztva. Ezek a mindenkori merülési mélységtől függően gázzal vannak feltöltve úgy, hogy minden helyzetben biztosítva legyen a lebegési állapot. A mi modern tengeralattjáróink ezzel szemben ormótlanok és tehetetlenek. Ezek az állatok általában 400 méter mélyen tartózkodnak, éjszakánként pedig feljönnek mintegy 100 méterre a tengerszint alá. [...]

Az élő sejtek DNS-molekuláiban található a legnagyobb ismert információsűrűség. Hány zsebkönyvet tudnánk ezzel a tárolási technikával egy gombostű fejében elhelyezni, ha ez csak DNS-anyagból állna? 15 billió példány lenne! Ennyi zsebkönyvet egymásra helyezve a rakás magassága 200 millió km lenne, ez a távolság pedig megfelelne a Föld és a Hold távolság (384 000 km) 500-szorosának.

A mi univerzumunkban 10 a 25-ödiken (= 1 után 25 nulla) csillag található. Nincs olyan hosszú emberélet, amely alatt ennyit meg lehetne számolni. Ha lenne egy olyan gyors számítógépünk, amely másodpercenként tízmilliárd számítási műveletre lenne képes, annak is 30 millió évre lenne szüksége ahhoz, hogy megszámolja a csillagokat. Már ennek a néhány példának az áttekintése után is minden gondolkodó emberben felvetődik a kérdés e zseniális elgondolás eredete után. A számos kortársunk által elfogadott evolúció nem hasznavehető válasz, mivel az mindent az anyagra vezet vissza - a sejtben levő mérhetetlen mennyiségű információt, még a lelket és a tudatot illetően is. Az információ természeti törvényei azt mondják, hogy az információ valami olyan, ami nem anyagi, ezért mindig egy intelligens forrást, tehát egy akarattal rendelkező előidézőt (okozót) feltételez. A teremtés alkotásaiban kifejezésre jutó intelligencia és bölcsesség egyenesen lenyűgöző. Ennél fogva a teremtés műveit szemlélve meggyőző a végkövetkeztetés egy kreatív előidézőre (okozóra). Jogos a kérdés:


Hol találjuk meg a végérvényes választ?


A természettudományok keretében csak az lehetséges, hogy a minket körülvevő tér és idő valóságát mérések különböző módszereivel kutassuk. A teremtett dolgokkal kapcsolatban csak azzal foglalkozhatunk, hogy az "mi?", de azzal nem, hogy "honnan?". A második kérdésre adandó válasz minden emberi erőfeszítésen túl van, ezért csak maga az előidéző tud választ adni. Isten szava (az Ő Igéje) - a Biblia - már az első mondatában megadja a választ: "Kezdetben teremtette Isten..." Ez nagyon jól megfelel egy intelligens forrás követelményének.


Ki a Teremtő személye?



Isten mindenekelőtt létezett. Mielőtt tér, idő és anyag lett volna, Ő volt az, aki cselekedett. Ha a Biblia első mondatát csak egymagában nézzük, az a benyomásunk, mintha egyedül az Atya-Isten lenne a teremtő. Már a teremtéstörténetről szóló tudósításban van utalás arra, hogy nem egyedül Ő a teremtő:

"Alkossunk embert..." (1Mózes 1:26). A Szent Szellem is részt vesz abban; közreműködését már a teremtéstörténet leírásának második mondatából tudjuk: "...de Isten Szelleme lebegett a vizek fölött."

A Biblia nem nevez meg mindent azonnal; gyakran lépésről lépésre tájékoztat bennünket. Az Újszövetségben a "kicsoda" kérdés pontosabban van kifejtve. Pál apostol a Korintusiakhoz írt 1. levele 8. részének 6. versében Jézus Krisztust világosan belevonja a teremtés művébe: "...egyetlen Istenünk az Atya, akitől van a mindenség, mi is Őérte, és egyetlen Urunk a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is Őáltala."

Az "Elohim" héber szó, amely teremtő Istent jelent, Mózes 1. Könyve 1:1 versében többes számban van. A teremtési cselekvést egy hétköznapi eseményhez hasonlítva így világosíthatnánk meg: Családunk gépkocsival barátainkhoz megy látogatóba. Ha elérkezett a hazamenetel ideje, akkor én mint családfő azt mondom: "Most mi hazaautózunk." Ha többes számban is mondom ezt, mégis azt jelenti, hogy egy valaki fog a kormánynál ülni és vezetni. A család többi tagja is a kocsiban ül, de csak az autó vezetője fogja aktívan a kormányt, működteti a gázpedált és a féket.

Ez az egyszerű kép közölheti velünk azt a szemléletet, amelyet a Biblia nyújt a teremtés kivitelezőjéről. Isten Jézus Krisztus által alkotta meg a világot. Így fogalmazza ezt meg világosan a Zsidókhoz írt levél 1:2 verse. János apostol evangéliumában ugyancsak azt dokumentálja, hogy mindennek, ami létezik, Jézus Krisztusban van az eredete:

"minden általa (az Ige által = Jézus által) lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött" (János 1:3).


Jézus Krisztus a Teremtő

2011. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!