Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
 391/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsóíró !

Én nem is mocskoltam és nem is fogok mocskolni senkit !

2011. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 392/803 Adonaielohim ***** válasza:
100%

Drága Ildikó!


Ilyen jókat tényleg nem nevettem még bár eléggé szomorú az a hatodik érzéked ami állandóan megcsal és becsap téged! Először is az, hogy gúnyosan mosolyogtam volna már a te torz lekivilágod és annak szellemi atyjának a hitetése aki mögötted áll. Te pedig elhiszed és tényként máris elfogadod megvizsgálás nélkül. Valóban mosolyogtam rajtad és mosolygok mert humoros az a vehemencia és feltételezés ömleny ami árad belőled kész tényként még most is. Ezen tényleg nem lehet más mint mosolyogni és nem bosszankodni. Igazán sajnállak, szívből mert ez olyan büntetés neked vagy teher Istentől amire eddig még vak maradtál az életedben és hiába írják le neked nem érted meg. Tehát nem gúnyosan mosolyogtam hanem a humoros tény késztetett erre bár valóban szomorú, hogy így van ez. Ismételten megjegyezném neked, hogy semmi de semmi problémám nincs Drága és kedves Ildikó a vérkérdéssel, sőt nem is volt mint ahogyan már azt írtam is neked de te arra is vak maradtál mert hisztériás rohamaid közepette valahogy felületes vagy és elsiklasz a sorokban rejlő értelem fölött. Sőt Istennek sincs semmi köze december 24.-éhez mert nem akkor született (valószínűleg). A helyzet az fogalmam sincs róla, hogy mikor és melyik napon született Jézus mint ahogyan neked sem. Viszont egy évben egyszer egy napon megünnepelem a születését a mi urunknak Jézus Krisztusnak és ezt december 24.-én teszem. Jehova földi szervezete nem egyszer esett orra a hamis világvége jövendöléseivel ami bizonyított történelmi tény! Ismétlem: Történelmi tény! Ez a földi szervezet nem egyszer és nem ötször hanem sokkal többször is hamisan jövendölt világvége dátumot amiről megismerszik a hamis próféta. A kiigazítások sem váltak be azok is hamisnak bizonyultak.


Én is befejezem tényleg mert a hamis tanok és tanítások mélyen belegyökereztek már Ildikóba. Mindannyian azt a dolgunkat tesszük amire hivatottak vagyunk és bármi is lesz az életünk végén amit kapunk Istentől arra leszünk méltók és úgy lesz igazságos. Minden áldás.

2011. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 393/803 anonim ***** válasza:

Ildiko, allitok egy tenyt, azt, hogy a "sooldat" nem helyettesitheti a veratomlesztest. Ezt azert tehetem, mert en ertek hozza, szemben veled.

Ezt most mondjuk fogadjuk el tenynek, es kevesebb a gond.

Viszont, ne ragadj le a stilusomnal, el ird le, hogy, hogy, mikent van leirva a veratomlesztes tiltasa a bibliaban - es ha lehet, ne a Noéi szovetsegre hivatkozz, mert az a ver _megeveset_ tiltja.

Es nem hinnem, hogy a Jehova tanui a verereikbe pakoljak a hamburgert...

2011. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 394/803 anonim ***** válasza:
0%

kedves adonaielohim !


"hisztériás rohamaim' ? én is nevethetek rajtad? mert ha te nem gúnyosan és irónikusan kommunikálsz és mosolyogsz, akkor miből gondolod, hogy én hisztériázva írkálom neked a válaszaim? mind1, hagyjuk, meddő vita.

Te december 24-én ünnepled Jézus születését?

Hát persze hogy éppen akkor, hiszen a szellemi atyád azt követeli meg tőled, mert a téli napforduló ünnepe, a pogány napimádat eredetének megünneplése ma is olyan fontos számára, mint 3 ezer éve volt.. ezért ünnepled akkor. És kérdeznék még valamit: Ilyenkor figyelembe szoktad venni Jézust? Hogy vajon Ő hogyan látja ezt a dec.24-ét? Ugye, hogy nem. Mert kit érdekel, igaz? Az a lényeg,hogy kapjál egy új nyakkendőt, vagy zoknit a fa alá, és időben süljön meg a beigli.

Ilyenkor nem számít, hogy Jézus SOSEM ÜNNEPELTE születésnapját, ( jelzem NEM VÉLETLENÜL !) és az sem számít, hogy épp az ellenségének ünnepe ez. Azért nem számít, mert NEKED JÓL ESIK.

Nekem is nagyon tetszene a karácsony, hiszen az emberek olyankor meghitt hangulatot teremtenek maguknak, és 3 napig legalább igyekeznek békésen visszavonulni. Ha pedig még hó is esik, egészen megható a történet. De én nem ünneplem ezt, és tudod miért? MERT POGÁNY ISTEN IMÁDATI szokás,és többet jelent számomra az, hogy Jézus és Jehova Isten mit gondol erről a hagyományról, hogyan látják és ítélik meg ők, mint a saját ajándékozgatási hóbortom, mert azt bármely napon megtehetem.

Mindenestre sokan nem képesek elszakadni démoni fogságukból és ragaszkodnak még akkor is ezekhez a napokhoz, ha tudják: Istennek nem tetsző !

II.Tim. 3:8,9.


És ismétlem: nincsennek ill. nem szoktak hisztériás rohamaim lenni, te csak szeretnéd azt elérni, hogy legyenek.

2011. ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 395/803 anonim ***** válasza:
Én mondjuk karacsonykor hanukat uneplek, az baj? :)
2011. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 396/803 anonim ***** válasza:
0%

VÉRREL KAPCSOLATOS BIBLIAI TILALMAK ÉS PARANCSOK:


III. Mózes: 7:26,27

17:11, 13,14

Cselekedetek könyve:

(apostolok cselekedetei ): 15:20

"Tartózkodjatok a vértől "

tartózkodjatok = injekciós tűvel egyik ember vérét a másikéba önteni?

Engedd már meg, hogy aki alkotta az embert,és aki ellátja az életet útmutatással az jobban tudja mi használ és mit szabad , illetve mit nem.

Én nem vagyok orvos, de számtalan testvérünk az, mi több Orvosi összekötő bizottság működik közre világszerte a vérnélküli kezelésünk érdekében.

Vannak kiadványaink, melyek részletesen és alaposan leírják egészségügyi okainkat, érveinket és bizonyítékainkat.

Jehova utasításai megbizhatóak és 100%-ban a javunkat szolgálják.

Te adjál és kapjál vért, nyugodtan. Én nem fogok soha, mert aki legjobban ismeri ezt a különleges folyadékot, azt mondja: tartózkodjak tőle.


Tudtad egyébként, hogy az AIDS vírus nem kiszűrhető az adott vérekből? Tudtad , hogy egy romániai gyermekotthonban 300 gyereket fertőztek meg "rossz vérrel", mely HIV - virust tartalmazott?


Sebészek és orvosok széles körben , világszerte elismerik, hogy a vér nem egészséges és nem jó megoldás, azonban "olcsó", és vannak, akik ebből óriási haszonra tesznek szert.

Én senki vérét nem fogadnám el, és hálás vagyok Jehovának, amiért olyanokra tanít meg, melyekre magamtól nem igen jönnék rá, hiszen laikus vagyok és valószínűleg követném a tőlem tanultabb ember tanácsát.

Tőlem lehet tanultabb egy orvos, de Jehovától nem.. :)

2011. ápr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 397/803 anonim ***** válasza:
0%
A hanuka miért épp dec.24-re esik? ( tudom,hogy 8 nap, és nem 3) de az IDŐPONT ugyanaz: TÉLI NAPFORDULÓ, a napistennek !
2011. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 398/803 anonim ***** válasza:
7%

Adonaielohim !


" a hamis tanok és tanítások mélyen belegyökereztek már Ildikóba "


Köszönöm, és méltányolom együttérzésed és aggodalmaid. :)

2011. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 399/803 anonim ***** válasza:

III. Mózes: 7:26,27 - konkrétan megevésről ír -> "nem nyert"

17:11-14 (az előtte levő 10-esel érdemes olvasni) - ugyancsak vér _evésről_ ír.

Apcsel 15:20 - mivel ott arról van szó, hogy mint kell a pogány megtérőknek megtartani a mózesi törvényekből, így a szöveg értelmezése még mindig a megevésre vonatkozik.


Amit meg a vérátömlesztési kockázatokról, az tény - de gondolom, te autóba sem ülsz, mert a statisztikák.

Úgy gondolom, nagyon egyoldalúan vizsgálsz meg dolgokat.


És szóval a hanuka is napisten ünnep... aha, oké.

2011. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 400/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 19.48-as !


Amennyiben ennyire ragaszkodsz a vérátömlesztéséhez, tedd azt, amit kívánsz. És ünnepeld a hanukát meg a karácsonyt is, én nem bánom. Én és a családom JEHOVÁT kívánjuk szolgálni, neki szeretnénk megfelelni, az Ő útmutatásaiban bízunk és mi nem teszünk ilyesmit.

Nincs ezzel semmi baj. Majd Jehova eldönti melyik életmódot fogja elfogadni.

Igaz, ez egy vitafórum... azért nem akarlak mindenáron meggyőzni benneteket, hiszen Pál azt mondta: "Nem mindenkié a hit " . II.Thess. 2:12.

2011. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!