Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
 381/803 anonim ***** válasza:

Kedves Ildikó, természetesen nem haragszok, csak muszáj nekem is kiigazítanom téged, ha valótlant állítasz rólam.

Nagyon szeretnék beszélgetni, de sajnos még nem kaptam választ a kérdésemre, és ez olyan, mintha bekapcsolnám a tévét és a rádiót egyszerre. Mindegyik mondja a magáét, csak nem sok közük van egymáshoz. Én veled "egy asztalhoz szeretnék leülni" és beszélgetni, azaz kérdez-felelek "játékot játszani".


Mellékesen megjegyezném, hogy ki nem állhatom az állami ünnepeket, mint például a március 15-ét, melyben éltetjük a napot, mikor több százan, talán több ezren is elestek, meghaltak a csatamezőn. Vagy október 6-ai ünnepségre nem is engedtük a gyermekemet az iskolába. Nem bohóckodunk karácsonnyal, húsvéttal, mikulással, és már ezért "voltam minden, csak akasztott ember nem", amit az anyósomtól, apósomtól kaptam. Nem szeretem a hazugságot és a hazug ünnepeket, és nem bájolgok azokkal.

2011. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 382/803 Adonaielohim ***** válasza:
84%

Kedves Ildikó!


Nem tajtékzom hanem csak viccesen kifiguráztalak az ominózus kommentemben. Tényleg mulatságos, hogy valamit kitalálsz, úgy gondolod talán úgy lehet aztán elhiteted magaddal és kiárasztod a világra tényként az elgondolásaidat, feltevéseidet, találgatásaidat. Ezt látva és olvasva kisé humorosnak találtam, megmosolyogtatónak és hát mókáztam egyet na, elnézést kérek.:-)))


Az a baj, hogy korlátolt emberi elmével szeretnéd megérteni és beskatulyázni Istent emberi korlátok közé. Azért mert egy korlátolt porszem emberke nem tud mindenható lenni szerinted Isten se tud? Szerinted Isten nem mindenható? Nem képes azért még Ő sem mindenre? Azért az már túlzás? Az emberi okoskodás felette áll a bibliai igéknek? Szerinted?

Jehova tanításai egyenlőek az Őrtorony (komédiás) társulat tanításaival. A VI. századig sehol ismétlem sehol sem használták a Jehova nevet ez kizárólag egy mesterségesen alkotott szó mint már írtuk amit a YHWH és az adonáj szavak előbbi mással, utóbbi magánhangzóiból raktak össze. A VI. századig ez a szó, ez a mesterségesen összetákolt szó nem is létezett! A helyzet az, hogy a te magad által kitalált, elgondolt, helyesnek vélt bölcselkedéseid nem fogják überelni a bibliai igék mondanivalóját, igazságait. (Istennek hála) Eddig is gyakran bebizonyosodtak, hogy feltevéseid nem biztos, hogy helytállóak másokról. Ha a ragaszkodásod a társulatodhoz is hasonló meggyőződésből és persze megvizsgálás nélküliségből ered, nem csodálkozom, hogy tévúton jársz és hamis tanítókat, tanokat és prófétákat követsz...


"Az intellektuálisan becsületes’ személyre az a jellemző, hogy ’amit igaznak hisz, azt kész tüzetesen megvizsgálni’, ’az egyéb rendelkezésre álló bizonyítékoknak pedig kész kellő figyelmet szentelni."

2011. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 383/803 Adonaielohim ***** válasza:
84%

Ja kedves Ildikó!


Elárulom neked Isten egyszerre van mindhárom (hűha ez is háromazegybentusfürdő) időben jelen: MÚLTBAN, JELENBEN ÉS JÖVŐBEN. Lenne egy kérdésem. Mi a véleményed és szerinted hogy lehetséges ez hiszen a természetben nemcsak apja és fia nem lehet senki sem egyszerre magának, hanem nem is képes egyszerre mindhárom időben jelen lenni és egyszerre látni is őket (tudod: múlt, jelen és jövő)? Ez is hamis tanítás? Ha az miért az? Valószínűleg sejtem miért hamis tanítás ez is, hiszen a természetben ez lehetetlen hiszen erre senki se képes. Mekkora butaság is ez!!!:-) Szerinted?

2011. ápr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 384/803 Adonaielohim ***** válasza:
33%
Tudod nem az fogja meghatározni Istent, az Ő hatalmát és képességeit, és a Biblia tartalmát, hogy szerinted vagy szerintem mi lehetséges és mi nem. Nem a mi szerintünk gondolt dolgok fogják meghatározni Istennek hála. Nem így érvelünk, hogy: "szerinted ez lehetséges?" Ez a fajta érvelés csak a hozzád hasnló emereknél működik akik hiába olvassák az Igét, rögtön elfelejtik és egy ilyen kérdés hatására hajlamosak rögtön meggyőzni SAJÁT MAGUKAT a szerintük lehetséges dolgokkal. Mi elhisszük és elfogadjuk Isten Igéjét lázadás nélkül mert hiszünk a nem látható dolgokban, a nem látható dolgokról való meggyőződés a hitünk nem pedig szerintünk mi lehetséges mi nemben való meggyőződés. Azért mert az élővilágban valami nem lehetséges az az Istennek igenis az. Tudod Ő teremtette az élővilágot is és Ő ha nem hallottad még: TERMÉSZETFELETTI. Na most akkor szerinted ha valaki a természet felett áll mert természetfeletti akkor sem lehetséges neki az amit az élővilágban (természetben) addig még nem tapasztaltunk? Amúgy meg lényegtelen mit gondolsz aki úgy forgatja és értelmezi a Bibliát, hogy szerinte mi lehetséges és mi nem az ne akarja megmondani a maga igazságát Isten igéjével ellentétben. Inkább lealacsonyítja és becsmérli Isten hatalmát és beszorítja lealacsonyítja emberi korlátok közé degradálja Istent, csak, hogy neki (a korlátolt és véges elméjű embernek) az ő fülének jobban tettszen az ige. Azért mert szerinted Jézus nem maga Isten, vagy mert szerinted Istennek nincs lelke, vagy mert szerinted nincs pokol attól ezek még igenis léteznek hiszen mindről, világosan és érthetően, jól érthetően és megérthetően ír Isten igéje. És az Ő igéje akkor is igaz marad ha SZERINTED nem az. Dicsőség Istennek!
2011. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 385/803 anonim ***** válasza:

Ildiko irta, ezt a boduletes marhasagot:


"Nos: A sóoldat, amelyhez egyszerűbb és gyorsabb hozzájutni, mint pistabácsi véréhez MAXIMÁLISAN FELGYORSÍTJA és pótolni tudja a SAJÁT VÉRÉT."


Igen? Akkor miert nem csereled le a vered sooldatra? Szoval, ezt allitani, marhasag, tudatlansat, es veszelyes fanatikussag.


Mas: hol van a bibliaban a veratomlesztes tiltasa? Komolyan. En nem talaltam...

2011. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 386/803 anonim ***** válasza:
7%

kedves utolsó levélíró!

Bődületes marhaságnak nevezted a sóoldat..ami azért kellemetlen SZÁMODRA, mert fogalmad sincs,milyen biokémiai folyamatokat használnak az eü-ben a vér pótlására, ez azonban a te szegénységi bizonyítványod, hogy a só hallatán rögtön a vajaskenyér + paradicsom jut eszedbe.

Sajnálom.

Azért azt tudd: JEHOVA népe MINDIG is a LEGJOBB és LEGMINŐSÉGIBB orvosi és eü. ellátást kapta és kapja.

Jehova jól tudja, hogy az emberi szervezetbe mit lehet és nem lehet bevinni, tehát ha nem tudsz valamit,legalább a hangnemeden állíts, mert neked kellemetlenebb minél nagyobb arccal mondod a "bődületes marhaságodat".

2011. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 387/803 anonim ***** válasza:
7%

Kedves 22.07-es válaszoló !


Igazán jó tudni, hogy vannak még szellemi gondolkodású személyek, akik továbblátnak az orruknál és nem az a legfontosabb az életükben, hogy "kifelé" éljenek, hogy sodródjanak a tömeggel, még ha ez akár az életükbe is kerülhet.

Sajnos okt.23 és március 15 a MÚLT, de hidd el jelenleg is mindenki engedné a gyermekét háborúba, ha a "császár" akarná.

Nem véltetlenül mondta Jézus,hogy "Adjátok meg a császárnak ami a császáré , Istennek, ami Istené ".

Az ADÓt,mint olyan a császár joggal kérheti,hisz ÖVÉ, de az életedet nem kell add semmilyen politikai eszméért,vagy érdekért.

Jehova tanúinál a vérkérdés rögtön szemetszúr, és azonnal szélsőséges példát hoznak fel :."mi lenne ha.... gyererked.stb ", ezek felett pedig úgy elsiklik mindenki.

Mint afelett,hogy mi köze van Jézusnak a nyuszihoz és a tojáshoz?

Mi köze van Jézusnak a karácsonyfához és dec.24-hez?

vagy mikor ünnepelt Jézus szilvesztert BB pezsgővel és konfettivel.


A dolognak egyetlen lényege van:

ADDIG HISZEK ISTENBEN,MÍG NEKEM KÉNYELMES. mondogatom,hogy az Úr..az Isten, de ha tenni kell olyat, ami neki tetszik ( például kimaradni egy pogány ünnepből ) rögtön nem annyira fontos.

Mekkora erőfeszítés hinni egy Teremtőben? Semekkora !

Ehhez nem kell különös képesség . De tenni érte?

Az már komolyabb. Inkább magyarázzuk másképp a Bibliát, mentsük fel magunkat.

II.Tim. 3: 8,9.. " AKIKNÉL MEGVAN AZ ISTENI ODAADÁS KÜLSŐ FORMÁJA, DE EREJÉRE NÉZVE HAMISNAK BIZONYULNAK ! " -lásd az előttem felszólaló "hivőket".

2011. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 388/803 anonim ***** válasza:
0%

Adonaielohim !


Előszöris: örülök,hogy gúnyosan mosolyogsz rajtam... te dolgod.

Másodszor: Én nem korlátoztam Jehova képességeit,hiszen Ézsaiás könyvében ezt mondja Jehova : " Ne gondolkodjatok az én utaimon,hisz magasabbak a tieiteknél.".

Aki emberi okoskodásokkal meg akarja változtatni a világos Bibliai beszédet, az te vagy , nem én.


azonban Jehováról azt feltételezni, hogy önmagának kilétét nem teszi nyilvánvalóvá,hanem olyan szindarabot játszik,melyben Jézus is és Atya is egyidőben, igen csak szemtelenség. Skizofrémiával vádoljátok?

Szerintetek Jézus a Jordánban, amikor keresztelkedett és Jehova szólt az egekből: " EZ AZ ÉN SZERETETT FIAM, ŐT HALLGASSÁTOK ".. nem egyértelmű, hogy a 2 személy KETTŐ különböző személy volt?

Egyik az ÉGEN, másik a FÖLDÖN, egyik mondja: Atyja vagyok, másikról, aki FIÚ.. nos, ha ez EGY személyt feltételez nálad, akkor jól elkanyarodtál a realistás minden momentumától.

Gondoloztál már azon, hogy MI ÉRDEKE VAGY ÉRTELME VOLNA JEHOVÁNAK vagy Jézusnak azt hitetni az emberekkel, hogy ők egy misztikus filozófia 3-személyben 1. istene???

nincs is miről beszéljek,mert ne haragudj, a háromság mint POGÁNY dogma, nem méltó arra, hogy ennyit beszéljek róla. A babiloni istentriádok , az asszír és egyiptomi hármasistenségek jól bizonyítják ennek a tantételnek az eredetét.


Fontos: én bizony KIZÁRÓLAG a Biblia egyenes, világos és egyszerű tanításait képviselem. Nincsennek általam kitalált, kigondolt bölcselkedéseim.

Ha te úgy látod,hogy Igen.kérlek indold meg,hogy TE milyen forrásokat használsz érveid alátámasztására? Mint a 3-ság? és a vérkérdés?

Bibliát! bravó! csak épp nem azt, ami oda írva van, hanem azt, amit TE SZERETNÉL BELEMAGYARÁZNI.

A társulatunkat minősítgeted állandóan, hogy "mi kitaláljuk, mi hazudunk "... te úgy gondolod okosabb vagy Jehova földi szervezeténél, te több munkát és kutatást fektettél már a Bibliatanulmányozásba,mint a társulatunk. legyen, hidd ezt.Ettől még nincsennek ADONAIELOHIM tanúi, csak JEHOVA tanúi. De azok nemzetközi szinten, mindenben elkülönülve a világ értékrendjétől, és képviselve az EGYETLEN igaz Istent, 7 millióan, 236 országban, minden NÉPBŐL, NEMZETBŐL ÉS NYELVBŐL.


azért az tetszik,hogy úgy próbálsz nekem írni Isten felsőbbrendű hatalmáról, mintha engem kellene meggyőzni neked,hogy Ő létezik és hogy milyen lehet.. aranyos vagy. :) ettől még nem lehetsz Jehova tanúja, és én sem leszek pogány. De azért játsz !Az élet egy szinpad. :)

2011. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 389/803 anonim ***** válasza:
0%

Adonaielohim!


Isten tud egyszerre lenni múlt,jelen, jövő...írod.

Természetesen, hiszen Örökkévaló. A dimenziók,melyeket mi emberek ismerünk korlátozottak, de Ő több dimenzióban is képes létezni, és felfogni sem tudjuk fizikai és szellemi hatalmát.

A képességei korlátlanok, de ez nem azt jelenti, hogy SZEMÉLYÉBEN is más és más, hogy ne tudjuk ki is Ő valójában.

Jehova ! Egy Isten, és mint EGYETLEN Isten nem ossza meg ezt a címet mással. Teremtő és nem teremtmény. Jézus teremtmény és nem Teremtő.

JHVH. . Jahwe, Jehova az egyedüli igaz Isten.


Az adonai-nevet te is hordhatod..látod, úgy is nevezed magad, de Jehovának nem nevezheted magad!

2011. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 390/803 anonim ***** válasza:
52%

Hát én már rég elveszítettem a fonalat!

Már régen nem a kérdésre válaszoltok,csak egymást mocskoljátok.

Mondhatom nagyon szépen minősít mindenkit ez a fajta hozzászólások ,amiket itt találunk!

Én valahol még az elején írtam,erre az oldalra amiben úgy jelentkeztem be mint a másik Tanú.

Nagyon szégyenlem magam mindenki miatt,ahogy civakodtok.

Nem óhajtok senkit sem meggyőzni,sem lebeszélni valamiről.

Úgy élem a mindennapjaimat,hogy ha lehet ne hozzak szégyent az Istenre,ezért meg is teszek minden tőlem telhetőt,de ha ez valakinek nem tetszik,nem is próbálok vele vitatkozni.

Mindíg arra kérem a Teremtőt,hogy az ilyen helyzetek elviselésére és megoldásához legyen elég erőm.

Aztán majd az idő,és Jehova eldönti,hogy kinek mi fog járni.

Egyszer úgyis kiderül,hogy kinek volt igaza.

Mindenesetre én megtszek mindent amit hitem szerint kell,és szerintem mindenki tegye azt ami a dolga,és majd az Isten ítél amikor kell!

A kérdezőnek csak annyit írnék,hogy:nincs kiadva senkinek,hogy ide írkáljon,mindenkinek saját szíve-joga,hogy ír-e ide vagy sem!

2011. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!