Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
 371/803 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Tanú! Lehet megsértődni sok mindenkire, tedd azt. Szerencsére az itt úgynevezett chat-szerűség, azaz nyugodtan hátradőlve lehet válaszolni mindazoknak, akiknek akarsz, nem többszemközt vagyunk, hogy egymást szapulva üvöltve a saját hangunkat sem hallanánk. Ennyi jó van az internetben.

Mégegyszer semmi mellébeszélés nélkűl, meglepő, de nem kaptam egy szemernyi választ sem a kérdésre, miszerint, ha a kezünkben lévő görög iratok nem tartalmazzák a Jehova kifejezést, akkor tudatossan miért kell Jehovának szólítani az úr, illetve az Isten kifejezést, holott NEM, sokadszor leírva NEM tartalmaz semmilyen görög, a birtokunkban lévő 2.illetve 3. századi irat sem Jehova nevet. A probléma még csak nem is ez lenne, hanem az, amit a tanúk állítanak, miszerint a Károli nem rossz biblia, de a miénk jobb, mert itt ki vannak javítva a hibák, és Isten nevét használjuk, a Jehovát. Hogy lenne az úv fordítás jobb, ha tele van spékelve olyan kifejezéssel, mely nem tartalmaz semmilyen irat. Ezek szerint úgy fordították az ismeretlen fordítók, amilyen hitelvük volt? Akkor ez nem lehet jobb, mint a Károli!

2011. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 372/803 anonim ***** válasza:

Kedves Tanú!

Bocsánat, de elveszekedhettek itt, de az én gyakorlati kérdésem felett elsiklott a figyelem, és nagyon kíváncsi lennék, hogy ilyen helyzetben pontosan hogyan viselkedik egy Tanú!


Nem akarom, hogy fáradj azzal, hogy megkeresed, így bemásolnám ide mégegyszer:


"Tudom, hogy Isten parancsa szerint való vétek és ha ez a ti nézetetek, akkor elfogadom. Hát legyen. Azért kérdezem, hátha gyakorlati példából megértem, hogy mit miért...

Egy jt gyermeke súlyos autóbalesetet szenved, rohammentővel beviszik a legközelebbi kórházba, persze az ügyeletes nem jt-ja. Beviszik a műtőbe, súlyos vérveszteség, sokkos állapotban van. Percek választják el a haláltól. Mit tesz ilyenkor a jt szülő? Felesleges bárkinek is szólni, mert már telefonálni sincs idő.

Köszönöm, hogy ha erre a példára konkrétan válaszolnátok, hogy mit tennétek ilyenkor."

2011. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 373/803 Adonaielohim ***** válasza:
49%

"""Miért idézi a János 1:23 az Ézsaiás 40:3 szavait, és miért alkalmazza arra, amikor Keresztelő János előkészítette az utat Jézus Krisztusnak, noha az Ézsaiás 40:3 egyértelműen kijelenti, hogy az utat Jehova számára készítik elő? Azért, mert Jézus az Atyját képviselte. Ő az Atyja nevében jött, és biztos volt benne, hogy az Atyja mindig vele van, mivel azt tette, ami az Atyjának tetszik (Ján 5:43; 8:29)."""


Egy hang kiált: Építsetek utat a pusztában az ÚRnak!

Készítsetek egyenes utat a kietlenben Istenünknek!

(Ézs 40:3)


Ezt a félrehadoválást!!! Hol látsz te itt kedves Tanú barátom olyat, hogy készítsétek az útját annak AKI KÉPVISEL MAJD ENGEM????? ISTENÜNKNEK MAGÁNAK SZEMÉLYESEN EGYESEGYEDÜL ÉS NEM A KÉPVISELŐJÉNEK készítsük az útját!!!!!!!!!!


És ez a mellébeszélés vonatkozik ugyanígy minden hozzászólásotokra. Mellébeszélés, félremagyarázás.


Azt, hogy betoldás lenne a jelenések 1:11 a Jt, és Unitárius egyházon kívül más is állítja? Megígérem utána fogok járni ennek mert nagyon érdekel a dolog! Megmondom őszintén, roppant szimpatikus nálatok a tettek sokasága, rendben van a vértől tartózkodás is, egyetértek a születésnapok és pogány ünnepek megtartásának hiányával is ez mind nagyon jó. Ezek mind a JT mellett szólnak, igen nehéz olyan gyülekezetet találni ahol mindezek megvannak. Egyetértek azzal is, hogy aki elhagyja Krisztus testét eretnekség miatt ne köszöntsük ne együnk vele együtt. Mindegyik igét ismerem megértem és egyetértek. De ami óvatosságra int: Isten számomra egyértelműen Krisztus, eddig sem ismertem mást, JTkről hallottam, egyáltalán nem ismertem. Rengeteg gyakorlattal egyetértek.


Amivel nem (eddig): 120 kérdéses nem biblikus bemerítkezés előtti vizsgáztatás. Isten EGYÉRTELMŰEN kijelentette, hogy higyjünk a Fiú nevében akkor örök életünk VAN, és az Jézus, nem Jehova, a lélek (szellem) szó (szigorúan nyelvészeti szempontból is lélek vagy szellem) JT szempontból szigorúan "tevékeny erő", bizonyíthatóan megváltoztatott fordítások, a Fiú Isteni voltának tagadása, a teljesen mindegy hogy hívom gyötrelem helyének tagadása, a lélek tagadása, az egyedüli igazság birtokosainak kijelentése holott az igazságuk többször is hamisnak bizonyult maj KIIGAZÍTÁSOK után is többször hamisnak bizonyultak, Jehova mesterségesen összerakott nevével, azzal sem, hogy az újszövetségben az Úr szót JEHOVÁnak fordították meglehetősen hűtlenül az eredeti szöveghez képest. Jelen pillanatban más nem jut eszembe de ezek azok amikkel nem értek egyet. Fentebb írtam mi a szimpatikus és azok pedig teljesen érthetőek számomra, sőt, magam is vallom őket. Mivel soha életemben a Károli fordításon kívül mást nem forgattam, természetesen az abban leírtakat fogadtam, fogadom el Istentől ihletettnek. Utána fogok járni annak az állításnak, miszerint betoldások vannak benne és megbízhatatlan mert nem a saját, hanem Isten igazságát keresem az életemben, és nem fog visszatartani semmi sem attól, hogy meg is találjam az igazságot. Akárhogyan is lesz, az Úr akarata szerint lesz és ha én méltatlan vagyok arra, hogy az Ő igazságának a birtokosa lehessek akkor az úgy is lesz és úgy is lesz igaz. Nincs jogom megkérdőjelezni az Ő döntését, csakis elfogadni azt mert az lesz igazságos.


Dicsőség Neki mindörökké!

2011. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 374/803 anonim ***** válasza:
6%

16.23-as kérdezőnek szeretnék válaszolni.

Előszöris a gyermekbalesetes példa kb. 2000-szer lett már nekem szegezve, épp ilyen élethelyzettel elképzelve.

Nos: A sóoldat, amelyhez egyszerűbb és gyorsabb hozzájutni, mint pistabácsi véréhez MAXIMÁLISAN FELGYORSÍTJA és pótolni tudja a SAJÁT VÉRÉT.

2/ úgy teszed fel a kérdést, hogy már rajtra készen állsz,hogy megvádolj azzal GYEREKGYILKOS fanatikusak vagyunk.

3./Én is kérdezek és mondok neked valamit:

Mit csinálsz, ha a gyereked, akit elengedtél sorkatonának a hazájáért meghalni kiontja a vérét egy tűzharcban?

Mit csinál az a milliószor millió szülő, aki zokszó nélkül engedi a gyermekét katonának?

Hány ezer szülő vesztette el ifjú gyermekét a "hazáért "?

Velük mi is a helyzet? Ki is a gyerekgyilkos?

Én, aki nem MÁS vérét adom a gyerekemnek, hanem a LEGTISZTÁbb ÉS EGÉSZSÉGESEBB orvosi kezelést biztosítom, vagy Te, aki millió fiatal halála felett elsiklasz?


Ha pedig itt tartunk: Egy végzetes balesetnél az idegen vér NEM MENT életet. Hiába önti bele vödörrel a falu vérét, a szervezet ( ORVOSILAG BIZONYÍTOTTAN ) rosszul reagál.


Nem vagyunk gyerekgyilkosok, kedves kérdező, bármennyire szeretnéd ránk aggatni ezt a jelzőt ! Hidd el szeretjük annyira a gyerekeinket,mint te és kérdezőtársaid.

2011. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 375/803 Adonaielohim ***** válasza:
49%

TE GYEREKGYILKOS 16:23-AS!!! MIÉRT KÜLDÖD A GYEREKEDET HÁBORÚBA TE???!!!!


Vagy nem is küldöd? Írtad valahol? Nem emlékszem.... DEAKKORISBIZTOSÚGYVAN!!!!

HÖRRRR

:-D

2011. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 376/803 anonim ***** válasza:
6%

Kedves 23.08-as válaszoló!

előszöris az illem kedvéért ismételten bocsánatot kérek, ha önérzetetekben megbántottalak titeket vagy bárkit.

rögtön arra válaszolnék, amivel zártad soraid, méghozzá, hogy a testvérek nem tudnak válaszolni a kérdéseidre:

Ez nem így van, csupán azért lehet, mert olyan konkrét és velős kérdéseket teszel fel nekik, melyre nem akarnak felületes választ adni, ezért azt mondják: utánanéznek, nehogy "tévtanítást" mondjanak.

Az már csak nem baj, ha valaki alázatosan utánakeres a kérdéseidnek? Hidd el, a társulatunk MINDEN kérdésedre PONTOS ÉS BIZONYÍTOTT VÁLASSZAL tud szolgálni.


aztán: nem úgy megyünk, hogy békesség a házra..stb??

Ha az avemariát énekelnénk, saruban mennénk és egy galambot cipelnénk a vállunkon talán hitelesebbek lennénk számodra? Mondjuk "Dícsértessék az Úr "+ felkiáltásokkal mennénk végig egy Plázában szerinted többen figyelnének arra, amit mondunk? Ránk valószínüleg többen figyelnének, de amit mondunk azt meg sem hallgatnák, legfeljebb hívnák a rohamkocsit és kapnánk egy szép sárga kabátot.

ugyanmár! Nem gondolod, hogy a "békesség" és a " térjetek meg " felkiáltás lenne a megoldás a süket fülek és vak szemek felnyitására?

Tiszteletre méltó, illendő öltözetünk jellemez bennünket.

Tisztelettudóan köszöntjük a házigazdát és általában első teendőnk, hogy bemutatkozunk...majd felkinálunk egy folyóiratot, mely Bibliai témájú. ..

100 emberből 99 tudod mit tesz? Amikor meglát 2 (tisztes öltözetben lévő) személyt az ajtajában, azonnal ezt mondja: " Köszönöm, ilyesmivel én nem foglalkozom "

Hangsúlyoznám: nem rólad beszélek,hisz nem tudom, te hogyan fogadod a prédikáló testvéreket, az általános ez.

Jehováknak szólítanak, meg sem hallgatják mit akarunk, és ránk vágják az ajtót.

Ez nem azért van, mert nem megfelelő köszönés a "Jó napot kívánok " vagy az " Üdvözlöm, Révai Ildikó vagyok.."

Ha azt a szót mondom: BIBLIA.. elszaladnak, mintha puskából lőtték volna ki, ha pedig azt hogy JEHOVA, hát ezzel meg világgá lehetne űzni őket.


"Mi Isten neve "- ezt kérdezik tőled.

igen, hiszen ez a név van elrejtve az emberek elől. A legtöbb ember nem tudja, hogy ez a név egyáltalán szerepel a Bibliában. Nekem már mondták Isten nevére azt is,hogy "Imre", mert az INRI ( zsidók királya názáreti Jézus ) amit a feszületeken láttak és azt gondolták, hogy lemosta az eső. És ez tudom viccesen hangzik, de sajnos ekkora szellemi sötétség.

Isten neve szokott lenni leggyakrabban Jézus.. - akkor mondjuk hogy Ő Isten fia, jó akkor József.

szóval itt tart az emberiség általában.

Te alapvetően egy VALLÁSILAG TÁJÉKOZOTT személy vagy, de nem ilyen emberek rohangálnak az utcán legtöbben.

Hanem azok, akik szerint Isten neve: Jézus, Imre vagy József.

Talán ezért kezdjük ezzel a kérdéssel.


Világvége? - Úgy mondod,mintha mi lennénk a vészmadarak, holott KÖTELESSÉGÜNK figyelmeztetni az embereket a közelgő ítéletre, azonban nem ennyit mondunk,hogy "itt a világvége ",hanem így szoktuk mondani:

" Hamarosan eljön ennek a gonosz világrendszernek a vége, és FELVÁLTJA ISTEN megígért új világa, ahol nem lesz többé fájdalom.. "

Azt,hogy itt a világvége, nem Mi mondjuk és nem így. Hanem a majanaptár, a hollyvoodi producerek, a jövőjóslók a médiában.

A világvégét, melyet egy totális pusztulásnak képzelnek el VÁRJÁK ma is milliók. És nem azért mert mi vészmadarak vagyunk,hanem mert TUDJÁK ÉS ÉRZIK, hogy EZ ÉS ÍGY nem mehet már sokáig. Ez benne van a levegőben. Aki ateista az is tudja, hogy valami készülődik.


JEhova égi szekere mindennap közelebb van hozzánk, és az Ő eljövetele - ill. Jézus Krisztus és seregei eljövetele - NEM ELKERÜLHETŐ. Mindenképpen be fog következni.

De ettől nem félni kell, hanem örülni kell, hisz ezért imádkozunk évezredek óta: "jöjjön el a Te királyságod", "legyen meg az akaratod, ahogyan a menyben, ITT A FÖLDÖN IS ".


Átgondoltad már a mintaima mondanivalóját?

2011. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 377/803 anonim ***** válasza:
0%

Adonaielohim ! Ne tajtékozz, mert nem illik a nevedhez !


Az emberiség azt bizonyítja,hogy MINDENKI bevonul(t) katonának, és igen: JEHOVA TANÚIN kívül senki nem tagadta meg a katonai szolgálatot.

Te annyira tájékozott vagy? Erről nem olvastál semmit a hotdog-oldalán??

De történelmet csak tanultál.

2011. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 378/803 anonim ***** válasza:

Kedves Ildikó!


Csodálatosan megvádoltál, olyannal, amit nem is tettem, és nem is akartam tenni. Nem olvastad azon soromat, melyben őszintén elfogadom a döntéseiteket ezzel kapcsolatban is.

Nem hívlak, és nem is foglak gyermekgyilkosnak nevezni. Te nevezel engem félig meddig gyermekgyilkos pártinak, mivel csodálatos módon belelátsz a fejembe, és tudod, hogy mit gondolok a katonaságról, a hősökről, a Jehova Tanúiról. Nem vádaskodtam, te se tedd légyszíves. Egy élethelyzetet vázoltam. Lehet, hogy sokan rosszindulatból már megtették előttem, de én őszintén kíváncsi vagyok a részletes helyzetkép felvázolása után, a részletes megoldásra, melyben ti, vagy személy szerint te mit tennél, tennétek. Én nem vágódok hasra az orvosok előtt, az orvostudomány előtt. Én pedig olyan példákat látok, tapasztalok sajnos, hogy a kórházakban egy orvos több rendelést visz egyszerre, az ápolók hihetetlenűl kevesen vannak, a kórházaknak arra nincs pénzük, amire láthatóan nagyon kellene. Az meg elképzelhetetlen számomra, hogy külön team állna rendelkezésre a Jehova Tanúiknak a "kiszolgálására". Mikor példaként 10 kórházból 9-ben nincs vécépapír, szappan, és még jó, ha a víz folyik a csapból.

Az számomra meg felfoghatatlan, hogy a sóoldat nyilvánvalóan olcsóbb megoldás lenne mindenki számára, mint a vért levenni, ezt megszervezni, bevizsgálni, tárolni. Kinek éri meg ez, kinek a pénztárcája lesz ettől tele? Miért nem alkalmazzák másokon is, ha ez "bizonyítottan" olyan jó?


Ha a példámnál maradva, mit tennél, vagy mit tennétek abban az esetben, ha ez a szélsőséges eset fennálna?

2011. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 379/803 anonim ***** válasza:
7%

Adonaielohim !


Valóban úgy gondolod,hogy Jézus maga Isten?

nem JEHOVA, hanem Jézus?

Ezt komolyan gondolod?

Szerinted míg Jézus Mária méhében volt 9 hónapig, a világegyetem Isten nélkül maradt?

aztán babaisten volt..? Aztán gyerekisten??

az egeket senki nem irányította,( a nap és a hol illetve a galaxisos csináltak amit akartak ) ?

Hisz Jézus épp ácsmunkát tanult Józseftől!


Jézus = Isten képviselője, Isten teremtménye, első Alkotása, aki MAXIMÁLISAN VISSZATÜKRÖZI ATYJÁT.

"Aki engem látott, látta az Atyát is " - mondta Jézus.


Hallottál már olyat, kedves Adonaielohim,hogy valaki azt mondja : " Ez a gyermek tiszta apja ! Gézuka fiára azt mondja valaki: MIntha Gézát látnám "... na? rémlik valami?


Tehát nem 3-az egyben, hanem egy az egyben JÉZUS JÉZUS, JEHOVA JEHOVA... Egyszerre valaki nem apja és fia önmagának. nincs ilyen az élővilágban és nem is lesz soha.


annyit keresgélsz a szabadkőmüveseknél,meg össze-vissza, hogy teljesen el vagy már varázsolva és nem látod a fától az erdőt !


Jézus azt mondta: " Bizony mondom nektek, aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy KISGYERMEK nem mehet be oda ".

Szerinted miért mondta ezt Jézus?

Szerinted te "gyermekies alázattal" elfogadod JEHOVA tanítását?

A kisgyermekek nem állnak le vitázni a szülővel,hogy a gőgös gúnár gedeon nem is mondhatott semmit, hiszen a libák nem beszélnek.. hanem ALÁZATOSAN HALLGATJÁK ÉS ELFOGADJÁK AMIT MOND NEKIK A SZÜLŐ.

Ezt a lelkületet kellene kifejleszeni, és akkor nem volna szükséged könyvtárak kiolvasására, hanem JEHOVA bölccsé tenne téged.

2011. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 380/803 anonim ***** válasza:
7%

Kedves 21.41.!

Valóban tisztelettudó vagy, azonban ki kell igazítsalak.

ÉN NEM TÉGED VÁDOLTALAK gyerekgyilkos jelzővel.

Csupán arra akartam rávilágítani, hogy milyen gyakori ez a kérdés felénk / tanúk felé, és mennyire nem jut eszébe általában senkinek, hogy mi folyik világszerte évezredek óta? Csupán azt a képet próbáltam lefesteni neked, hogy ellenünk mindenféle rágalom hadjárat divatos.. mi vagyunk: vért nem adó,gyilkosok, akik a saját gyermeküket is feláldoznák a fanatikus vallásukért..

mi motoszkaestre járunk, mi szabadkőmüvesek és titkostársaság vagyunk és sorolhatnám.

Holott MINDEGYIKNEK SZÖGES ELLENTÉTEI VAGYUNK.

Magas erkölcsi irányadó mértékeink egyedülállóak, összejöveteleink kimondottan oktató programok, és NYILTAK, NYITOTT AJTÓK mellett tartjuk azokat, továbbá a gyerekeink és a családunk is legalább annyira fontos, mint másoknak.

Elnézést,ha megsértettelek, hidd el nem veszem észre.

Egyszerüen - gyorsan reagálok, és gyakran félreérthetően nyers válaszokat írok..

De azért bízom benne, hogy szerettek velem beszélgetni,mégha néha odaszólok is. :)

2011. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!