Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények azért erőltetik...

Keresztények azért erőltetik a torinói lepel hitelességét mert kell valami csoda a hívek megtartásához?

Figyelt kérdés

Keresztények száma drasztikusan csökken a Nyugati világban, de egy ilyen "csoda" megállíthatja hogy a hajó elsüllyedjen? Úgy tűnik ez a terv és sok keresztény elhiszi hogy a lepel Jézusé. Ezt már korábban több tudományos vizsgálat is megcáfolta. Kiderült hogy a lepel középkori hamisítvány, ennek ellenére most újból téma és keresztények hangoztatják hogy eredeti és Jézus látható rajta.


Ráadásul a Biblia azt írja Jézus testét gyolcsba tekerték, tehát a Biblia alapján nem lehet a lepel Jézusé.


Máté 27:59 József elvitte a testet, tiszta gyolcsba göngyölte, és elhelyezte a maga új sírjába, amelyet a sziklába vágatott


Márk 15:46 Ő pedig gyolcsot vásárolt, levette őt, begöngyölte a gyolcsba, elhelyezte egy sziklába vágott sírboltba



Így akkor ahhoz hogy hitelesnek tekintsék a keresztények ezt a leplet, meg kell tagadniuk a Bibliát, de úgy tűnik ez sem zavarja őket.



szept. 4. 09:26
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/175 Darkmoon80 ***** válasza:

"In 1976, physicist John P. Jackson, thermodynamicist Eric Jumper and photographer William Mottern used image analysis technologies developed in aerospace science for analyzing the images of the Shroud. In 1977, these three scientists and over thirty other experts in various fields formed the Shroud of Turin Research Project. In 1978, this group, often called STURP, was given direct access to the Shroud. "

[link]


Sajnos ez a hülyeség az angol Wiki oldalon is szerepel :-(

szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/175 anonim ***** válasza:

A Bibliábol csak az maradt ki hogy rajta van. De az nem hogy volt lepel a sírban. Minek kell leírni hogy volt lepel a sírban ott hagyva? Teljesen felesleges. Nem emlékszem hogy az evangéliumokban lett volna feleslegesen tárgy megemlítve, már nem emlékszem mind a négy vagy csak három evangélista említi. Miért? Minek?


Hogy nyoma maradjon a lepelnek az írásokban...mert fontos tárgy. Egyetlen tárgy sincs ennyire kiemelve az evangéliumokban.


Úton utfélén nem mutogattak hanem csak a ketesztelés előtti végső meggyőzéskênt használták.


A görögöknek kiterjedt hitrendszeruk volt. Csak úgy akkor sem tértek át egy másik hitre ilyen tömegesen kellett Bizonyiték.


Mint ahogy ma is minden ateista bizonyitékot követel, akkor is követeltek. Naivság lenne hogy egy apostol prédikál valamit nosza áttérek ott hagyom szüleim vallasát..csak úgy...bizonyiték nélkül.


Ezt csak beavatási szertartáson vették elő.

szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/175 Darkmoon80 ***** válasza:

"...ez egy teljesen másik fizikus."


Tudnál BÁRMIT mutatni ami ezt megerősíti?

Melyik egyetemen szerzett fizikai diplomát.

Mi volt a PHD dolgozatának témája?

Hol lehet megtalálni a publikációs listáját, az általa írt fizikai tárgyú cikkekről?

Melyik egyetemen tanított?

Mi volt a kutatási témaköre?


Ugye tudod, hogy ilyen adatokat a tudományos életben jelentős személyeknél meg lehet találni az interneten?

Én elég alaposan kerestem, de minő érdekesség... nem találtam!


Te tudsz választ adni a kérdésekre, és igazolni az állításodat vagy csak nagy mellénnyel szájhősködsz?


Mellesleg a szóhasználatodat azért szóvá tettem, mert nem tetszik a hangnem amit használsz!

szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/175 Darkmoon80 ***** válasza:

* A linkelt oldalakon elég sok tény igazolja, hogy a vizsgálatban ilyen néven szereplő kutató az általam megtalált teológiai végzettségű alak...


Elég lett volna átnézned a linkelt dokumentumokat... és magad is belátnád.

szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/175 szp72 ***** válasza:
48%

@ "Elég lett volna átnézned a linkelt dokumentumokat... és magad is belátnád."


Te nem olvastad a saját linkedet?


"Dr. John Jackson az U.S.A. Haditengerészet Posztgraduális Egyetemén (US Naval Postgraduate School, Monterey, CA) szerzett fizika PhD-t, majd a Santa Fe Egyetemen (College of Santa Fe, Santa Fe, NM) vallástudományi diplomát is kapott. Fizikusként az amerikai légierő Colorado Springs-i Akadémiáján (US Air Force Academy, Colorado Springs, CO) és a Colorado Egyetemen (University of Colorado, Colorado Springs, CO) is oktatott. Több tucat fizikai témájú szakpublikáció szerzője is, jelenleg fizikusként a kozmológia és a relativitáselmélet kapcsolatát elemző szakkönyvén is dolgozik."


[link]


Szerinted itt hazudnak? Vagy annyira hülyék, hogy összetévesztik egy hasonnevűvel?


Vagy itt?


[link]


Nem lehet, hogy esetleg nálad van a baj?


@ "Mellesleg a szóhasználatodat azért szóvá tettem, mert nem tetszik a hangnem amit használsz!"


Bocsánatot kérek! A tömény hülyeségedet olvasva egy kicsit kiakadtam. Lehet nem vagy nagyon hülye, hanem csak egy egészen kicsit.


@ "Ugye tudod, hogy ilyen adatokat a tudományos életben jelentős személyeknél meg lehet találni az interneten? Én elég alaposan kerestem, de minő érdekesség... nem találtam!"


Talán ez túl nagy kihívás.

szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/175 Darkmoon80 ***** válasza:
51%

Hogy hazudnak-e? Igen, minden bizonnyal!


De nyugodtan cáfolj rám és készséggel elismerem, tévedtem.


Elég ha a tisztelt úriember fizikai tárgyú tudományos cikkeinek listáját megmutatod...

szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/175 Darkmoon80 ***** válasza:
Azóta még 3* végig böngésztem a netet, de képtelen vagyok egyetlen publikációt is találni tőle! lehet te szerencsésebben keresel és rájuk bukkansz!
szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/175 anonim ***** válasza:

Krisztust igazoló szempontok.


1 Pray Codexen is a lepel halszálkás mintáját mutatja és négy lukat is rajzoltak, ami a leplen is megtalálható. Tehát ugyanaz a lepel mint a torinói, a rajz 12. Századi. Ez kiüti a ac-14-es vizsgálatot.

2 C-14-es vizsgálat a kipótolt középkori lepel részböl vették a mintát

3 az alak a textilszálak roncsolodásából és nem fénykép miatt látható

4 golyós korbácsnyomok a Bibliát igazolja, Krisztust megostorozták

5 kézfejen, lábon seb, a keresztrefeszités sebei

6 pollen maradványok 2. Század előtti, ebben az összetételben tavaszi Jeruzsálem környéki pollenek.


Mindezeket messzemenően a Biblia igazolja.


A hitetlenek hitetlenek. Görcsösen ragaszkodnak a hamisítvány verziókhoz.


Kizárólag a 2. Század előtti hamisítvány verziója maradhat reménykeltő az ateisták számára, a pollen maradványok miatt.

szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/175 anonim ***** válasza:

"A Bibliábol csak az maradt ki hogy rajta van. De az nem hogy volt lepel a sírban. Minek kell leírni hogy volt lepel a sírban ott hagyva?"


Ha kicsit figyelmesebben olvasnál akkor feltűnt volna, hogy nem az a részt hiányolta már a kérdés elején sem a kérdező, hogy ott volt hagyva hanem azt, hogy ott volt rajta Jézus képe.


Különösen ha már annyira jelentős volt, hogy ezzel térítgettek.

szept. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/175 anonim ***** válasza:

Ez egy titkos kincs volt a birtokukban egy ideig, ami Antiochiában maradt. Sokáig befalazva maradt ott.


Rómaiak és zsidók által kivégzett istenkáromlo, varázsló, halottakat bolygató, a zsidó vallást megbolygató volt rajta a hivatalos vádak.


A tárgyak imádata sem engedélyezett a lepel tekintetében könnyen rásüthették volna. Még Mózes rézkigyóját is egy idő után elpusztitották, mert nem lehet tárgy imádat eszköze. Főként nem figurális kép. Ilyen a zsidó vallás.

szept. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!