Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények azért erőltetik...

Keresztények azért erőltetik a torinói lepel hitelességét mert kell valami csoda a hívek megtartásához?

Figyelt kérdés

Keresztények száma drasztikusan csökken a Nyugati világban, de egy ilyen "csoda" megállíthatja hogy a hajó elsüllyedjen? Úgy tűnik ez a terv és sok keresztény elhiszi hogy a lepel Jézusé. Ezt már korábban több tudományos vizsgálat is megcáfolta. Kiderült hogy a lepel középkori hamisítvány, ennek ellenére most újból téma és keresztények hangoztatják hogy eredeti és Jézus látható rajta.


Ráadásul a Biblia azt írja Jézus testét gyolcsba tekerték, tehát a Biblia alapján nem lehet a lepel Jézusé.


Máté 27:59 József elvitte a testet, tiszta gyolcsba göngyölte, és elhelyezte a maga új sírjába, amelyet a sziklába vágatott


Márk 15:46 Ő pedig gyolcsot vásárolt, levette őt, begöngyölte a gyolcsba, elhelyezte egy sziklába vágott sírboltba



Így akkor ahhoz hogy hitelesnek tekintsék a keresztények ezt a leplet, meg kell tagadniuk a Bibliát, de úgy tűnik ez sem zavarja őket.



szept. 4. 09:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/175 anonim ***** válasza:
71%

Én ezzel akkor találkoztam amikor fanatikusokkal beszéltem akik mindenféle egyéb hazugságot is elhittek és terjesztettek ami csak egy kicsit is a hitüket támasztotta alá még ha hamisan is.


Esetükben én csak kétségbeesést és a rettentően gyenge hitet láttam amit próbálnak mindenféleképpen menteni ahogy csak tudnak.

szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/175 Jégszív ***** válasza:
19%

Szerintem nagyon korlátoltnak kell lenni ahhoz, hogy a torinói lepel hitelessége bárkit meggyőzzön a kereszténység apologetikájáról.*


* = Az apologetika valamely vallás, eszme vagy tan védelme vagy ajánlása.

szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/175 anonim ***** válasza:
100%
Régen rossz, ha valakinek a hite azon áll vagy bukik, hogy az a lepedő eredeti-e vagy nem. Egy keresztény Jézusban hisz, nem a torinói lepelben.
szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/175 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Egyrészt pl. a Katolikus Egyház nem foglalt sosem állást a lepel 100%-os hitelessége mellett és úgy tudom, a többi felekezet sem.

Bár én személy szerint inkább elfogadom a leplet hitelesnek, de egyáltalán nem ezen múlik az istenhitem.

szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/175 A kérdező kommentje:
Hogy fogadod el a leplet hitelesnek mikor a Biblia nem lepelt ír hanem hogy gyolcsba tekerték?
szept. 4. 14:25
 6/175 anonim ***** válasza:
50%
A gyolcs az egy anyag, jóember, lehet gyolcsból leplet csinálni! Amúgy mit fáj az neked, hogy vannak, akik a leplet eredetinek hiszik?
szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/175 A kérdező kommentje:
Miért nem leplet ír a Biblia akkor? És meséld már el miért nem számolnak be az apostolok a torinói lepelről? Nekik látniuk kellett volna hogy rajta van Jézus lenyomata. Egy szót nem írnak róla a Bibliában. A gond az hogy eredetinek hazudják, nem csak hiszik.
szept. 4. 15:08
 8/175 anonim ***** válasza:
72%
A kérdés és hozzászólások láttán bennem csak egy kérdés merül fel. Kérdező te játszod a hülyét vagy tényleg az vagy?
szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/175 Jégszív ***** válasza:
100%

#9.

Bocs, de most azt gyanítom, hogy öngólt lőttél. Etimologizálhatsz itt gyolcsot, leplet, a katolikus hitvédelemben alig van jelentősége. Sokkal keményebb ballasztok terhelik az egyházat, példának okáért a dogmatikai rendszere.

szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/175 anonim ***** válasza:
32%

#9

Márpedig láthatóan te vagy itt észnek híján, aki nem képes értelmezni a gyolcs jelentését sem :)


De itt egy netes szótár definíciója (ha érted egyáltalán ezt a szót):


"1. Finom fehér vászon, amit lenből vagy pamutból szőnek.

A gyolcsból készült ing kényelmes viselet. A sebesültet gyolccsal kötözik be.

2. Készáru; finom vászonból készült fehérnemű, ágynemű, főleg lepel.

A fiatalok talpig gyolcsban nézik egymást. Az ágyat gyolccsal takarták le."


A lepellel egyedüli probléma a kora lehet, ami egyes vizsgálatok szerint későbbi, más vizsgálatok szerint Krisztus korabeli.

szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!