Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények azért erőltetik...

Keresztények azért erőltetik a torinói lepel hitelességét mert kell valami csoda a hívek megtartásához?

Figyelt kérdés

Keresztények száma drasztikusan csökken a Nyugati világban, de egy ilyen "csoda" megállíthatja hogy a hajó elsüllyedjen? Úgy tűnik ez a terv és sok keresztény elhiszi hogy a lepel Jézusé. Ezt már korábban több tudományos vizsgálat is megcáfolta. Kiderült hogy a lepel középkori hamisítvány, ennek ellenére most újból téma és keresztények hangoztatják hogy eredeti és Jézus látható rajta.


Ráadásul a Biblia azt írja Jézus testét gyolcsba tekerték, tehát a Biblia alapján nem lehet a lepel Jézusé.


Máté 27:59 József elvitte a testet, tiszta gyolcsba göngyölte, és elhelyezte a maga új sírjába, amelyet a sziklába vágatott


Márk 15:46 Ő pedig gyolcsot vásárolt, levette őt, begöngyölte a gyolcsba, elhelyezte egy sziklába vágott sírboltba



Így akkor ahhoz hogy hitelesnek tekintsék a keresztények ezt a leplet, meg kell tagadniuk a Bibliát, de úgy tűnik ez sem zavarja őket.



szept. 4. 09:26
 171/175 anonim ***** válasza:
0%
...Annyira szánalmas, mintha egy koldust győzkődnék hogy jobban járna ha elmenne dolgozni, minthogy most adjak ezer forintot. Végül adok neki és megy elissza a pénzt. Nahát ennyi értelme van neked válaszolni tudosokról.
okt. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/175 anonim ***** válasza:

170

"Te mondtad hogy hagyjam a válaszokat a tudósokra, csak sajnos te vagy a legokosabb mind közül így eme beképzeltséged után már nincs értelme hogy ha a tudósok akknek szánalmas kifogásod miatt nem hiszel akkor nekem sem fogsz. "


Hol írtam én olyat, hogy hagyjad a válaszokat a tudósokra? Idézd légy szíves.

Hol írtam én olyat, hogy okosabb vagyok náluk és ezért nem hiszek nekik? Idézd légy szíves.


Ennyire fájnak a korábbi kérdéseim, hogy így kell kitérned?

okt. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/175 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj rám, máshol is nagy hibát követtél el:


"Kezdjük ott, hogy egy oxfordi tudós sem állít olyat, hogy neutronkisülés érhette a leplet."


Erre idézem forrásomat. Kicsit lejjebb azt írod


"Ismerem ezt a szánalmasan összerakott wikipédia oldalt"


Következésképp vagy hazudsz, vagy feledékeny vagy ( de nem vagyok naiv hogy ez igaz legyen), vagy ravaszságból tagadod le az oxfordi tudóst, csakhogy a hitetlenséged falait támogasd.


Ilyen embernek felesleges érvelni és kérdésekre válaszolni. Hiszel abban amibe akarsz, de úgy tűnik hogy a hazugságban hiszel, nem érdemled meg hogy bárki vitatkozzon veled.

okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/175 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem követtem el hibát pusztán vészesen nehezen érted meg.


Utána néztem annak, hogy mit állított az a tudós valójában. Nem azt, hogy mit írnak róla ezen a hibás wiki oldalon hanem, hogy valójában mit állított.

Hát nem azt, hogy neutronkisülés okozta.


Ezért is kértelek meg arra, hogy írd le mi az a neutronkisülés szerinted. Persze ezt ignoráltad.


Az említett tudós valóbban beszélt egyfajta sugárzásról azonban. Erre pedig feltettem azt a kérdést, hogy te miért nézed le azt a tudóst aki ezt a kijelentését tudománytalannak nevezte? Ezt a kérdést is ignoráltad.



De még az előbbi kérdéseimre sem sikerült válaszolnod.


Kérdeztem, hogy

"Hol írtam én olyat, hogy hagyjad a válaszokat a tudósokra?"

Amit most írtál abból sehol nem következik az, hogy én bármi hasonlót állítanék.


Aztán megkérdeztem azt is, hogy

"Hol írtam én olyat, hogy okosabb vagyok náluk és ezért nem hiszek nekik?"

Erre a kérdésre sem kaptam választ.


Kicsit kezd unalmas lenni az alaptalan rágalmazó hisztid.


"de úgy tűnik hogy a hazugságban hiszel, nem érdemled meg hogy bárki vitatkozzon veled."

A hazugságokat te szereted mert itt is hazudozol rólam. Aki nem érdemli meg azt, hogy vitázzanak vele az te vagy aki inkább rágalmazza a másikat ahelyett, hogy pár egyszerű kérdésre válaszolna vagy legalább utána járna annak, hogy mit is próbál igazságként eladni.

okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/175 szp72 ***** válasza:
0%
Ha egyikőtök sem érdemli, hogy vitatkozzon vele a másik, akkor minek vitatkoztok?
okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!