Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlim vallásúak nőgyűlölők?

A muszlim vallásúak nőgyűlölők?

Figyelt kérdés

Pl most olvastam, hogy van egy muszlim vallású celeb, aki vallási okokból nem volt hajlandó fotózkodni a női rajongóival. Pedig amilyen törpe, annak is örülhetne, hogy egyáltalán van nő, aki hajlandó ránézni


[link]



2022. szept. 2. 21:15
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/146 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor rossz emberismerő. Én pl. vagyok "bigott katolikus"."

Na lemaradt a "nem". Nem vagyok katolikus.

2022. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/146 anonim ***** válasza:
36%

" Szerintem a te szavaid mögött is ilyesmi húzódik meg. Ha pusztán öltözködési szabályok lennének nálad is, akkor nem "tisztelnél sokkal jobban egy olyan nőt, aki teljesen eltakarja magát", ahogy fogalmaztál. és nem hivatkoznál ilyesmire itt Magyarországon."


Sorry, de nagyjából arra gondoltam, ha megjelenik egy nő hagyományos Iszlám viseletben, az nekem tekintély parancsoló. Tiszeteletreméltónak tartom. Míg akinek a fél feneke kilóg, hát azt nem nagyon tudom tisztelni.


Sajnálom ha ezzel a véleményemmel bárkit megbántottam, jogom van MÁSKÉPPEN gondolkodni.


Nem tudom miért fontos az én személyem, az én személyes véleményem a dolgokról. mert te végig ezekre mész rá.

Nem az a lényeg én hogyan élem a hétköznapjaimat, hanem hogy az Iszlám szerint mi az álláspont a Nők szerepéről a családokban és a társadalomban.


Szóval hagyhatnánk a személyeskedést, de nem azért mert annyira gyenge pontomat találtad el vagy ilyesmi, hanem mert nincs értelme.

Igazából a személyeskedésed célja az hogy degradálj, megszégyeníts és ez elég primitív dolog.


Ne azzal foglalkozz milyen emberek vagyunk mi itt, hanem beszéljünk a vallásokról.


"Ez szép. De ebben miért akadályozta a férje? Itt a bökkenő. A története nem kerek. A másik nő akivel találkozott és be volt öltözve, az szintén Amerikában élt az elmondása alapján. Ha a másik nő, aki megihlette tudott így élni Amerikában, akkor ő miért nem? "


Azért mert az ő férje, nem tartotta már az iszlám előírásait. És nem támogatta a feleségét abban, hogy ő követhesse azokat.

2022. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/146 anonim ***** válasza:
30%

"Na lemaradt a "nem". Nem vagyok katolikus."


Nem érdekelnek a keresztény felekezetek. Én nem gyűlölök senkit. Ti vagytok azok akik gyűlölködnek Magasztos Allah szolgáival szemben.

2022. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/146 anonim ***** válasza:
18%

"Hanem arról, hogy a nyugat minden rossz forrása és a muszlimok mekkora übermensch-ek és az iszlám a civilizáció csúcsa. Ettől viszont már rosszul vagyok."


A nyugati világ sokkal inkább ezt gondolja magáról. Szentül meg vannak győződve mennyivel modernebbek, felvilágosultabbak, civilizáltabbak mint a muszlimok. Talán nincs igazam ???

2022. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/146 anonim ***** válasza:
32%

Mert azok is.

Ezt te is tudod.

Persze csak általánosságban.

De mondjuk nézzük meg az elmúlt 50 év nagy felfedezőit. Mennyi muszlim van köztük?

Nobel díjast mutass például.

Vagy, ha ez nem tetszik, akkor a muszlimoknál milyen tudományos díj van, ami ennek felel meg?

2022. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/146 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor most kiderül hogy egyetértünk ?"

Gondolkoztam ezen. Lehet, hogy te nem úgy érted a dolgokat, ahogy hangzanak. De összerakva a másik muszlim szövegével elég visszás az egész. Akárhogyan is szépítjük, szerintem számodra is többről van itt szó puszta öltözködési illemtannál. Mond már el mivel kevesebb egy olyan nő, aki ízlésesen felöltözik, de nem hord kendőt egy olyan nőnél, aki igen? Egy nőnek, rendes öltözetben nem lóg ki semmije. Munkahelyen meg főleg nem. Keress már rá, hogy mondjuk egy business casual öltözet, hogy néz ki!

Szoktam találkozni muszlim nőkkel, akik külföldről jönnek ide. Itt úgy öltözködnek mint bármelyik nyugati nő, a dokumentum fotóikon meg látom, hogy nyakig bevannak öltözve, mert azok még az anyaországban készültek. Ennek mi értelme? Semmi. De azt se lehet mondani, hogy itt nem hordhatnak kendőt, ha nem akarnak. Nap mint nap látok fejkendős nőket, még csak meg sem bámulják őket az emberek, ahogy utaznak jobbra balra.


De mégis nagy vitákat rendeztek róla, hogy ez milyen nagyon fontos és a nyugat milyen rossz, hogy nem bújtattja nyakig érő ruhába a nőket. A divat folyamatosan változik. Most pl. mindenhol hosszú ruhák vannak. A pólók is hosszúak. Szóval nem is értem mi bajotok.

2022. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/146 anonim ***** válasza:
52%

#86:


Ha ennyire fontos az én személyem neked, akkor elmondhatom hogy én sem követelném meg a lányomtól hogy kendőt hordjon. Legyen ez az ő döntése.


Én úgy állok hozzá a dolgokhoz hogy minden muszlim Hölgy maga döntse el milyen ruhát vesz fel.

2022. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/146 anonim ***** válasza:
83%

"Sorry, de nagyjából arra gondoltam, ha megjelenik egy nő hagyományos Iszlám viseletben, az nekem tekintély parancsoló. Tiszeteletreméltónak tartom. Míg akinek a fél feneke kilóg, hát azt nem nagyon tudom tisztelni."


És ki jár így? Vagy melyik munkahelyen öltözködik így egy nő? A nők általában max. nyáron vesznek fel rövidebb ruhákat vagy rövidnadrágot és a legtöbben akkor sem olyat amiből kilóg a fél fenekük. Még a bulizós tinédzserek között is az értelmesebbje moderáltan öltözködik. Legyünk már őszinték! Hol találkozhatsz te a hétköznapokban egyáltalán olyan nővel, akinek kilóg a fél feneke? Biztos nem egy színvonalasabb munkahelyen, de még csak nem is a fodrásznál, iskolában, ovódában, orvosnál, boltban a kasszások között vagy bármely normális, hátköznapi helyen. Az utcán elmegy előtted 100 nőből egy, aki így van felöltözve. És? Valószínűleg ezek ragadják meg a figyelmedet, meg ezek vésődnek be, ha fel se tűnik a 99 másik, aki hosszúnadrágban, egy egyszerű szoknyában és egy sima pólóban vagy valami felsőben van mellette.

Nem hiszem el, hogy csak nekem nem tűnik fel, hogy mindenkinek kilóg a feneke a városban. Mondjuk én biztos nem figyelem annyira mint ti.


"Nem az a lényeg én hogyan élem a hétköznapjaimat, hanem hogy az Iszlám szerint mi az álláspont a Nők szerepéről a családokban és a társadalomban."

Igen, de erről konkrétan semmi nem hangzik el, csak az, hogy a nyugat így meg úgy.


"Igazából a személyeskedésed célja az hogy degradálj, megszégyeníts és ez elég primitív dolog."

Nem, az én szempontomból az az értelme, hogy titeket leválasszalak a tömegtől. Elválasszalak titeket a többi muszlimtól. Mert ha a ti véleményetek a mérvadó, akkor a többi muszlimot bélyegzik meg miattatok. De ezt nem fogjátok fel. Azzal hogy veletek beszélek, rólatok beszélek, nem bújhattok a tömeg mögé, a vallás mögé és nem okozhattok kárt másoknak. A szerencsétlen muszlim társaidat védem, akik nem tehetnek arról, hogy ti mit irkáltok itt és arról, hogy ti nem vagytok olyan lelkiismeretesek, hogy másokra is gondoljatok amikor megnyilvánultok.

Igazán megérthetnéd. Nálad bevett szokás lehet a tömeges megbélyegzés és mindenki egy kaptafa alá vétele, ha ezt nehezedre esik belátni.

A Kérdező is hol hibázik? Hogy egyesek tetteit és hibáit rávetíti tömegekre.


"Azért mert az ő férje, nem tartotta már az iszlám előírásait. És nem támogatta a feleségét abban, hogy ő követhesse azokat."

És nálad ez válóok. Jó tudni. Beszélgethetünk erről, de ne várd, hogy ez a hallgatóságnak tetszeni is fog. Ha elkezded ecsetelni, hogy ez az iszlám tanítása, csak magad alatt vágod a fát.

2022. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/146 anonim ***** válasza:
47%

" Elválasszalak titeket a többi muszlimtól. Mert ha a ti véleményetek a mérvadó, akkor a többi muszlimot bélyegzik meg miattatok."


Nem tudom mi a francot mondtam én, ami miatt meg kell bélyegezni másokat miattam.


Egyébként komolyan mit vársz itt a vallás rovatban ? Hogy azt fogjuk mondani neked hogy a vallásunk előírásai nem fontosak és mindenki nyugodtan vegye őket semmibe ???


Érdekes személyiséged van az biztos, erősen érzelem vezérelt vagy.

2022. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/146 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom mi a francot mondtam én, ami miatt meg kell bélyegezni másokat miattam."


Eleget. Ahogy a másfélpipás muszlim is, aki rendszeresen parádézik mindenféle kérdés alatt. Szerintem ti el sem tudjátok képzelni mennyi kárt okoztok más muszlimoknak a válaszaitokkal. Azt hiszitek csak az olvassa őket aki válaszol is?

2022. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!