Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények hogy gondolhatják...

Keresztények hogy gondolhatják hogy a Biblia hiteles?

Figyelt kérdés

Akár tárgyi akár tartalmi szempontból vizsgáljuk a Bibliát, egyéretlműen megállapítható hogy nem hiteles. Ez a kérdés tartalmi hitelességre vonatkozik. Sokszor tapaszaltam hogy ugyanaz a történet jelentős eltérésekkel szerepel a Biblia egyes könyveiben. Kigyüljtöttem néhány példát:



1, Jézus hány vak férfit gyógytott meg Jerikóban?

- egy vak férfit gyógyított meg amikor Jerikóhoz közeledett (Lukács 18:35–43)

- két vak férfit említ, és azt írja, hogy a gyógyítás akkor történt, amikor Jézus kifelé ment Jerikóból (Máté 20:29–34)


2, Mihez kezdett Júdás a pénzzel és hogyan halt meg?

- az árulásért kapott pénzen földet vett, fejjel előrezuhant, kettészakadt derékban (Apcsel 1:18)

- templomba hajította a pénzt, majd felakasztotta magát (Máté 27:5)


3, Ki József apja?

- Jákob (Máté 1:16)

- Éli (Lukács 3:23)



4, Jézus hogy szerezte a szamarat Jeruzsálembe menet?

- tanítványai hozzák el egy faluból, a gazdái pedig kérdezik miért viszik el (Lukács 19:30-34)

- tanítványai hozzák el egy faluból, az ott álldogálók kérdezik hogy miért viszik el (Márk 11:1-5)

- tanítványai hozzák el egy faluból, csikójával együtt (Máté 21:1-7)

- Jézus találta a szamarat (János 12:14)



5, Hogyan üdvözölte, szólította a tömeg Jézust Jeruzsálemben?

- ezt kiáltották: "Áldott, a király, aki az Úr nevében jön! (Lukács 19:38)

- ezt kiáltották: "Hozsánna! Áldott, aki jön az Úrnak nevében! (Márk 11:9)

- ezt kiáltották: "Hozsánna a Dávid Fiának! Áldott, aki jön az Úr nevében! A galileai Názáretből való próféta. (Máté 21:9-11)

- ezt kiáltottak: "Hozsánna! Áldott, aki az Úr nevében jön, az Izráel Királya!" (János 12:13)



6, Hány angyal volt Jézus sírjánál?

- a kő el volt hengerítve, két angyal jelent meg hirtelen (Lukács 24:2-5)

- a kő el volt hengerítve, egy angyal bent ült a sírban (Márk 16:1-5)

- két Mária előtt szállt le egy angyal, elhengerítette a követ, és leült rá (Máté 28:2)

- a kő el volt hengerítve, tanítványok elmentek és utána jelent meg két angyal a sírban (János 20:1-12)



7, Mit tettek a tanítványok Jézus feltámadása után?

- nem hitték el hogy Jézus feltámadt, de Péter elment megnézni a sírt (Lukács 24:10-12)

-nem hitték el hogy Jézus feltámadt (Márk 16:11-13)

- elmentek Galileába (Máté 28:16)

- Péter és még egy tanítvány elmentek a sírhoz, nem derül ki hogy elhitték-e (János 20:2)



8, Hány esztendős korában kezdett uralkodni Joákin?

- 18 éves korában (Királyok 2. könyve 24:8)

- 8 éves korában (Krónikák 2. könyve 36:9)



9, Mikor lett király Ahazjá?

- 22 évesen (Királyok 2. könyve 8:26)

- 42 évesen (Krónikák 2. könyve 22:2)



10, Hány lova volt Salamonnak?

- 40 ezer (Királyok 1. könyve 4:26)

- 4 ezer (Krónikák 2. könyve 9:25)



Még nagyon sok ilyen ellentmondás van a Bibliában. Mégis keresztények hogy hihetik hogy a Biblia Isten hamisítatlan szava mikor ugyanaz a történet jelentős eltérésekkel szerepel az egyes könyvekben. Nyilvánvaló hogy nem lehet minden verzió igaz. Van hogy a négy Evangélium esetében négy eltérő verziót kapunk, ahogy a példákban is látható. Ez azt jelenti hogy három verzió biztosan nem igaz, így a Biblia nem lehet Isten hamisítatlan Isten szava és igazolja az iszlám vallás állítását miszerint a Bibliát emberek megváltoztatták.


Tehát mindezek tudatában keresztények hogy állíthatják hogy a Biblia hiteles?



2022. jan. 8. 01:05
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/126 anonim ***** válasza:
83%

"Miért ne lehetne az hogy ha van Teremtő, útmutatást küld az embereknek?"


Pl. azért, mert azelőtt is léteztek már emberek. Velük akkor mi van? Menjenek a pokolba? Létezett egyáltalán pokol? Többek között ez a bajom az ábrahámita vallásokkal.


"És ha az elműlt 1400 évet nézzük ebből 1000 évig az iszlám világ fejlettebb volt mint Európa."


Dehogy volt fejlettebb. Miben volt fejlettebb? Nézd már meg mondjuk a történelmi GDP adatokat, nem is találsz iszlám országot a legfejlettebb országok között. Tessék, itt egy ábra, ami visszamenőlegesen megmutatja a GDP változását régiónként:


[link]


Vagy mi neked a fejlettség?



"Szaúd-arábiai meg egy keresztények által létrehozott bábállam. Jemen pedig és általában a Közel-Kelet a Nyugat miatt van ilyen helyzetben."


Jó, akkor hagyjuk Szaúd-Arábiát. Az iszlám világ legnépesebb országából, a 270 milliós Indonéziából szerinted hány Nobel-díjas jött? Elárulom: 0. A többi iszlám ország se muzsikál fényesen. Itt lehet csemegézni: [link]


Tudom, mindez a nyugat hibája. Minden a nyugat hibája. Eltanultátok a whataboutism-ot az oroszoktól :D



És most ne ilyenekkel gyere, hogy irodalmi meg béke Nobel-díjak. Természettudományos területeket nézz, amik hozzátettek a tudomány haladásához.



"Egyébként az Európát és a Római-Birodalmat megszálló népek is rátették a kezüket ugyanarra a tudásra és a keresztény Bizánc is megörökölte az ókrban összegyült tudást nem kezdtek azzal semmit."


Ez is hülyeség. A növekedés folyamatos volt, pl. a mezőgazdaságban, az üteme változott. Ez egy mítosz, hogy Európa Róma bukása és a reneszánsz között egy sötét putri volt.



"A Koránban egyetlen egyszer sem szerepel a kard szó. "


Lecsekkoltam: [link]


[link]



" Ez a hadvezér marhaság a keresztények hazugsága. Mohamed prófétasága előtt kereskedő volt. Nem értett a hadvezetéshez, az pedig egy aljas rágalom hogy rablóvezér volt meg hogy kardal terjesztette a vallást"



[link]


https://www.youtube.com/watch?v=f-vTbCRYOnM



Nagyon könnyű magas labdákat adsz fel, azt ugye tudod? :D Magadat járatod le azzal, hogy könnyen megcáfolható hülyeségeket írsz. Én amúgy tökre élvezem, mert legalább teljesen nyilvánvalóvá válik, hogy hogyan csúsztatnak a muszlimok a vallásukról. Minden mondatod megcáfolható egy-egy google-kereséssel. Komolyan, ekkora kamut, hogy Mohamed nem volt rablóvezér meg nem karddal terjesztette a vallást :D Kérdezz meg erről egy tetszőleges iszlám-szakértőt (nem imámot). Erről még Germanus Gyula is részletesen ír, pedig ő át is tért az iszlámra.



"Ez hazugság. Keresztény vallás szerint az Ószövetség is Isten szava."


Ami felülíródott, miután Jézus újrakötötte a szövetséget istennel. Ez kb. olyan, mintha a Koránnak része lenne az Újszövetség.



"Az sem igaz hogy az iszlám nem kompatibilis a demokráciával. Ez szintén egy keresztény hazugság. Az első négy kalifát például válaztás útján jelölték ki."


Tök jó. És mondd, JELENLEG hány demokratikusan működő iszlám országról tudsz? :D

2022. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/126 A kérdező kommentje:

"Gondolkodj már. Igen, a 4 evangéliumból kettőt írtak szemtanúk, de a Korán hány száz évvel Jézus után íródott? Ha ellentmondás van a kettő között, akkor melyik az igaz? Amit a két szemtanú egymástól függetlenül írt, vagy amit egy több száz évvel későbbi tevepásztor hantázott?"


Te gonkoldj már. Te azért hiszel a Bibliának mert az időben közelebb van Jézushoz mint a Korán? Akkor ha én állítok valamit te pedig ugyanarról mást állítasz akkor biztosan nekem van igazam mert előbb mondtam? :) Nézzük meg akkor csak a két állítólagos szemtanút a fenti példákból akik ugye János és Máté:



4, Jézus hogy szerezte a szamarat Jeruzsálembe menet?

- tanítványai hozzák el egy faluból, csikójával együtt (Máté 21:1-7)

- Jézus találta a szamarat (János 12:14)


Totál eltér János és Máté állítása. Az egyik így biztosan nem volt szemtanú.



6, Hány angyal volt Jézus sírjánál?

- két Mária előtt szállt le egy angyal, elhengerítette a követ, és leült rá (Máté 28:2)

- a kő el volt hengerítve, tanítványok elmentek és utána jelent meg két angyal a sírban (János 20:1-12)


Totál eltér János és Máté állítása. Az egyik így biztosan nem volt szemtanú.



7, Mit tettek a tanítványok Jézus feltámadása után?

- elmentek Galileába (Máté 28:16)

- Péter és még egy tanítvány elmentek a sírhoz, nem derül ki hogy elhitték-e (János 20:2)


Totál eltér János és Máté állítása. Az egyik így biztosan nem volt szemtanú.


Tehát még a két állítólagos szemtanú írása is totál eltér. Honnan tudod hogy melyik ír igazat? Az egyik biztosan nem ír igazat, de lehet hogy mindekettő. Egy ilyen könyvre bíznád a túlvilági életed?

2022. jan. 9. 23:12
 63/126 anonim ***** válasza:
83%

A második korános link valamiért nem ment át rendesen. Megpróbálom újra: [link]


A lényeg, hogy beírod a keresőbe, hogy "sword" és kiadja a vonatkozó részeket. Ez azért jó nekünk, mert mindenki, aki ezt olvassa, látja a csúsztatásaidat.

2022. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/126 anonim ***** válasza:
89%

'Tehát még a két állítólagos szemtanú írása is totál eltér. Honnan tudod hogy melyik ír igazat? Az egyik biztosan nem ír igazat, de lehet hogy mindekettő. Egy ilyen könyvre bíznád a túlvilági életed?"


Szerintem nem azon múlik a túlvilági élete, hogy Jézus találta-e a csikót vagy odavezették. Annyira látszik, hogy muzulmán vagy :D De persze, hogy így gondolkodik egy ember, akinek a hite szerint azon múlik a túlvilági élete, hogy betű szerint betartja-e az előírt mozdulatsort az előírt időpontokban. Az iszlám vallás kényszeressé tesz, mert elhiteti veled, hogy isten egy kiképzőtiszt a barakkban, akinek az számít, hogy milyen sorrendben mit csinálsz és mit mondasz, melyik irányban járod körbe, merre nézel, megmosakodtál-e, stb. Ez nem vallás, ez formalizmusok gyűjteménye, amiket közösen kell elvégezni.

2022. jan. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/126 anonim ***** válasza:
83%
✅ te úgy gondolod, hogy ha a kettő nem egyezik, akkor mindkettőt el kell vetni ? :D
2022. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/126 anonim ***** válasza:
90%

"A Koránban nem találsz ilyet."


Én már találtam, csak azon valahogy lazán átsiklottál. A Korán vagy négyféleképpen meséli el Mózes meg a varázslók beszélgetését, de az bezzeg nem zavart, holott azt egy ember diktálta, sőt maga Isten diktálta.

2022. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/126 A kérdező kommentje:

"Pl. azért, mert azelőtt is léteztek már emberek. Velük akkor mi van? Menjenek a pokolba? Létezett egyáltalán pokol? Többek között ez a bajom az ábrahámita vallásokkal."


Itt megint a tudatlanság beszél belöled. Amit leírtál az a zsidó és keresztény vallásokra igaz, de nem az iszlámra. A júdaizmus nem foglalkozik más emberekkel csak a zsidókkal, a keresztények pedig szintén csak a zsidókkal foglalkozik és a Jézus után élt emberekkel. Az iszlám szerint viszont Allah minden néphez küldött prófétákat, és ez így igazságos.



"Dehogy volt fejlettebb. Miben volt fejlettebb? Nézd már meg mondjuk a történelmi GDP adatokat, nem is találsz iszlám országot a legfejlettebb országok között. Tessék, itt egy ábra, ami visszamenőlegesen megmutatja a GDP változását régiónként"


Te tényleg ennyire analfabéta vagy a történelemhez? Ez egy dolog de annyira sem vagy képes hogy beírod a keresőbe hogy iszlám és tudomány? :) Milyen GDP adatok? A középkorból? :)



"Jó, akkor hagyjuk Szaúd-Arábiát. Az iszlám világ legnépesebb országából, a 270 milliós Indonéziából szerinted hány Nobel-díjas jött? Elárulom: 0. A többi iszlám ország se muzsikál fényesen. Itt lehet csemegézni"


Mivel ezek az országok nemrég lettek függetlenek és valójában nem is függetlenek. A középkorban meg nem osztogattak nobeldíjat.



"Tudom, mindez a nyugat hibája. Minden a nyugat hibája. Eltanultátok a whataboutism-ot az oroszoktól :D"


A Nyugat gyarmatsította a világot vagy nem? Magyarország is például a fél évszázados szovjet megszállás miatt maradt le Nyugattól, nem azért mert a magyar ember hülyébb.



"Ez is hülyeség. A növekedés folyamatos volt, pl. a mezőgazdaságban, az üteme változott. Ez egy mítosz, hogy Európa Róma bukása és a reneszánsz között egy sötét putri volt."


Ez nem mítosz hanem valóság. Némi változás nyilván volt de az ezer év alatt az semmi.



"Nagyon könnyű magas labdákat adsz fel, azt ugye tudod? :D Magadat járatod le azzal, hogy könnyen megcáfolható hülyeségeket írsz. Én amúgy tökre élvezem, mert legalább teljesen nyilvánvalóvá válik, hogy hogyan csúsztatnak a muszlimok a vallásukról. Minden mondatod megcáfolható egy-egy google-kereséssel. Komolyan, ekkora kamut, hogy Mohamed nem volt rablóvezér meg nem karddal terjesztette a vallást :D Kérdezz meg erről egy tetszőleges iszlám-szakértőt (nem imámot). Erről még Germanus Gyula is részletesen ír, pedig ő át is tért az iszlámra."


Én azt látom hogy neked magas ez a téma. Az iszlámhoz gőzöd sincs a történelemhez szintén cask a keresztények hazugságait böffented itt vissza. Ez fantasztikus teljesdítméní egy ateistától aki a tudományra hivatkozik :) Történelmi tény hogy Mohamed prófát és a muszlimokat üldözték a politeisták és szintén tény hogy a keresztényedk megölték a muszlim követet ami hávorúhoz vezetet.


"Ami felülíródott, miután Jézus újrakötötte a szövetséget istennel. Ez kb. olyan, mintha a Koránnak része lenne az Újszövetség."


Jézus maga mondja hogy nem írt felül semmit:


Máté 5:17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.


Ja igen, azt elfelejtetem írni hogy a keresztény valláshoz szintén gözöd nincs.



"Tök jó. És mondd, JELENLEG hány demokratikusan működő iszlám országról tudsz? :D"


Az állításom az hogy az iszlám kompatibilis a demokráciával. Az egy külön kérdés hogy ma hány demokratikusan működő iszlám ország van. De van ilyen például Törökország.



"A második korános link valamiért nem ment át rendesen. Megpróbálom újra"


Most sem jó a link. Ne legyél már ennyire szerencsétlen és idézd már azt a verset ahol állítólag megtaláltad.

2022. jan. 9. 23:50
 68/126 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem azon múlik a túlvilági élete, hogy Jézus találta-e a csikót vagy odavezették. Annyira látszik, hogy muzulmán vagy :D De persze, hogy így gondolkodik egy ember, akinek a hite szerint azon múlik a túlvilági élete, hogy betű szerint betartja-e az előírt mozdulatsort az előírt időpontokban."


Ez a kijelentésedf több problémát is felvet. Az Ószövetség tele van törvényekkel. Sőt, sokkal szigorúbb konkrétan embertelen törvényekkel. Az Ószövetség szerint azt is halálra kell ítélni aki szombaton dolgozi mer. Így az az Isten akiben te hiszel, azt várja hogy betű szerint betartsd a törvényt. Persze a keresztényeknek ez nemtetszett ezért azt mondták rájuk nem vonatkozik csak a zsidókra. Igenám de így nincsenek törvények. Vannak helyette viszont hangzatos szlogenek mint hogy "szeresd a másikat" de törvények nélkül semmit nem ér. Így a keresztény vallás egy hippi mozgalom szintjén van néhány hangzatos üres szlogennel. És persze a világi törvények szerint élnek a keresztények mert ugye lecserélték Isten törvényeit világi törvényekre. És ha már világi törvények. Az nem zavar téged hogy a világi törvényeket betű szerint be kell tartani? Csak akkor zavar ha Isetn törvényet kell betű serint betartani?



"Az iszlám vallás kényszeressé tesz, mert elhiteti veled, hogy isten egy kiképzőtiszt a barakkban, akinek az számít, hogy milyen sorrendben mit csinálsz és mit mondasz, melyik irányban járod körbe, merre nézel, megmosakodtál-e, stb. Ez nem vallás, ez formalizmusok gyűjteménye, amiket közösen kell elvégezni."


Az iszlám ennél sokkal több, csak te ennyit ismersz belőle. Tudom nektek keresztényeknek bejön ez a lájtos kereszténység. Van Isten, meg van egy két szlogen, aztán minden az egyénre van bízva, meg úgy is Jézus minden bűtn átvállal ha rosszat tesztek, de gondolom belátod hogy a Teremtő ennél jóval többet bár az embertől.

2022. jan. 10. 00:05
 69/126 A kérdező kommentje:

"te úgy gondolod, hogy ha a kettő nem egyezik, akkor mindkettőt el kell vetni ? :D"


Ha a kettő nem egyezik akkor az egyik nem mond igazat. Gondolom belátod hogy csak egyféleképpen történhetettek meg a dolgok :) Ha pedig az egyik nem igaz, az sem igaz hogy Isten ihlette a Biblia íróit, hiszen nem lehet hogy Isten tévesen sugallmazta mit írjon a szerző. Ebből pedig az következik hogy az egész Biblia nem tekinthető hitlesnek.

2022. jan. 10. 00:09
 70/126 A kérdező kommentje:

"Én már találtam, csak azon valahogy lazán átsiklottál. A Korán vagy négyféleképpen meséli el Mózes meg a varázslók beszélgetését, de az bezzeg nem zavart, holott azt egy ember diktálta, sőt maga Isten diktálta."


Nem siklottam át. Pontosan emlékszem hogy Abdullah testvéremmel megcáfoltuk az állításaidat. Nem volt semmiféle ellentmondás azokban a versekben.

2022. jan. 10. 00:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!