Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények hogy gondolhatják...

Keresztények hogy gondolhatják hogy a Biblia hiteles?

Figyelt kérdés

Akár tárgyi akár tartalmi szempontból vizsgáljuk a Bibliát, egyéretlműen megállapítható hogy nem hiteles. Ez a kérdés tartalmi hitelességre vonatkozik. Sokszor tapaszaltam hogy ugyanaz a történet jelentős eltérésekkel szerepel a Biblia egyes könyveiben. Kigyüljtöttem néhány példát:



1, Jézus hány vak férfit gyógytott meg Jerikóban?

- egy vak férfit gyógyított meg amikor Jerikóhoz közeledett (Lukács 18:35–43)

- két vak férfit említ, és azt írja, hogy a gyógyítás akkor történt, amikor Jézus kifelé ment Jerikóból (Máté 20:29–34)


2, Mihez kezdett Júdás a pénzzel és hogyan halt meg?

- az árulásért kapott pénzen földet vett, fejjel előrezuhant, kettészakadt derékban (Apcsel 1:18)

- templomba hajította a pénzt, majd felakasztotta magát (Máté 27:5)


3, Ki József apja?

- Jákob (Máté 1:16)

- Éli (Lukács 3:23)



4, Jézus hogy szerezte a szamarat Jeruzsálembe menet?

- tanítványai hozzák el egy faluból, a gazdái pedig kérdezik miért viszik el (Lukács 19:30-34)

- tanítványai hozzák el egy faluból, az ott álldogálók kérdezik hogy miért viszik el (Márk 11:1-5)

- tanítványai hozzák el egy faluból, csikójával együtt (Máté 21:1-7)

- Jézus találta a szamarat (János 12:14)



5, Hogyan üdvözölte, szólította a tömeg Jézust Jeruzsálemben?

- ezt kiáltották: "Áldott, a király, aki az Úr nevében jön! (Lukács 19:38)

- ezt kiáltották: "Hozsánna! Áldott, aki jön az Úrnak nevében! (Márk 11:9)

- ezt kiáltották: "Hozsánna a Dávid Fiának! Áldott, aki jön az Úr nevében! A galileai Názáretből való próféta. (Máté 21:9-11)

- ezt kiáltottak: "Hozsánna! Áldott, aki az Úr nevében jön, az Izráel Királya!" (János 12:13)



6, Hány angyal volt Jézus sírjánál?

- a kő el volt hengerítve, két angyal jelent meg hirtelen (Lukács 24:2-5)

- a kő el volt hengerítve, egy angyal bent ült a sírban (Márk 16:1-5)

- két Mária előtt szállt le egy angyal, elhengerítette a követ, és leült rá (Máté 28:2)

- a kő el volt hengerítve, tanítványok elmentek és utána jelent meg két angyal a sírban (János 20:1-12)



7, Mit tettek a tanítványok Jézus feltámadása után?

- nem hitték el hogy Jézus feltámadt, de Péter elment megnézni a sírt (Lukács 24:10-12)

-nem hitték el hogy Jézus feltámadt (Márk 16:11-13)

- elmentek Galileába (Máté 28:16)

- Péter és még egy tanítvány elmentek a sírhoz, nem derül ki hogy elhitték-e (János 20:2)



8, Hány esztendős korában kezdett uralkodni Joákin?

- 18 éves korában (Királyok 2. könyve 24:8)

- 8 éves korában (Krónikák 2. könyve 36:9)



9, Mikor lett király Ahazjá?

- 22 évesen (Királyok 2. könyve 8:26)

- 42 évesen (Krónikák 2. könyve 22:2)



10, Hány lova volt Salamonnak?

- 40 ezer (Királyok 1. könyve 4:26)

- 4 ezer (Krónikák 2. könyve 9:25)



Még nagyon sok ilyen ellentmondás van a Bibliában. Mégis keresztények hogy hihetik hogy a Biblia Isten hamisítatlan szava mikor ugyanaz a történet jelentős eltérésekkel szerepel az egyes könyvekben. Nyilvánvaló hogy nem lehet minden verzió igaz. Van hogy a négy Evangélium esetében négy eltérő verziót kapunk, ahogy a példákban is látható. Ez azt jelenti hogy három verzió biztosan nem igaz, így a Biblia nem lehet Isten hamisítatlan Isten szava és igazolja az iszlám vallás állítását miszerint a Bibliát emberek megváltoztatták.


Tehát mindezek tudatában keresztények hogy állíthatják hogy a Biblia hiteles?



2022. jan. 8. 01:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/126 anonim ***** válasza:
65%

De tudod mit, kérdező, játsszuk le: én (nem gyakorló hívőként) kimondom, hogy NEM ISTEN KÜLDTE a Bibliát. Isten nem küld könyveket, emberek szoktak könyveket írni. Talán még csak nem is isteni ihletésű, bármit jelentsen is ez. Na? És akkor most mi van? Most akkor keresztelkedjen ki másfél milliárd keresztény, aki eddig a jézusi tanítást tekintette etalonnak és térjen meg a Prófétához, "béke legyen vele"? És miért? Mert ő azt mondja, hogy a Korán isten szava? És én ezt külsősként miért higgyem el? Ne azt mondd, hogy tanuljak meg arabul és olvassam végig, mert ez nem érv.



Most innentől kezdve, hogy kimondjuk, hogy a Biblia csak egy könyv, amit évszázadok során állítottak össze és kanonizáltak meglévő könyvekből, innentől kezdve akkor érvénytelen szerinted a tartalma? Érvénytelen a Krisztus-történet? Akkor a papok hagyjanak fel a gyóntatással, ami a hívők megkönnyebbülését és lelki egészségét szolgálja, a hívek hagyjanak fel az adakozással az egyház által fenntartott jótékonysági intézmények zárjanak be, kiáltsuk ki hamisnak a hagyományos egyházi szenteket, mondjuk azt, hogy Jézus csaló volt, ne is fordítsd oda a másik orcádat, térjen vissza a Talio-elv, bontsuk le az erre a keresztény gyökerű európai jogrendet, ahol van jóléti rendszer és ami pl. elítéli a halálbüntetést és legyen itt is kézlevágás meg megkövezés, mint Arábiában?


Nekem, nekünk nem az adja egy könyv érvényességét, hogy ki kiabálja hangosabban, hogy "ez isten szava" meg hány ellentmondás van benne. Nem érdekel. Persze, hogy vannak benne ellentmondások, történelmi mű. A te Koránod is az, csak ti még nem jutottatok el a kritikus elemzéséig. Majd el fogtok. Vagy nem. De ettől még az Újszövetség tartalma értékes.

2022. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/126 A kérdező kommentje:

"Ezek közül melyik a JELENTŐS eltérés? Mert tulajdonképpen mind bagatel példa amit hoztál."


Van ami jelentős van ami nem, de a lényeg az hogy így nem nevezhető hitelesnek a Biblia. Van hogy a négy Evangélium négy eltérő módon írja le, mint ahogy a példákból is látszik. Így azok a részek amik keresztények szerint fontosak, lehet ezeket is tévesen írták le.



"1. Mi van ha Jerikó felé, Jerikóban és kifele is meggyógyított egy vakot? Vagy amelyik két vakot említ, nem is ugyanarról az eseményről beszél?"


Volt egy vak ember Jerikóba menet és volt két vak ember kifelé menet is? :) Szerintem te is érzed hogy egy ilyen eset történt csak eltérően írják le.


"2. A fejjel előre zuhanás, szintén lehet az akasztás leírása."


Ezt ugye nem gondolod komolyan? :) A fejjel előre zuhanásnak köte nincs az akasztáshoz és az is eltér hogy mit tett a pénzzel.


"3. Öröklési rend szerint, más-más nézőpontból akár lehet mindkettő is."

A közvetlen apjáról van szó. Legalább is ugyanúgy írja le mindkettőt.



"4. Most nem azért, de ez kb. mind ugyanaza, csak a megfogalmazás és a részletezés tér el."


Hogy lenne ugyanaz? Ez egyikben Jézus találja a szamarat, a másikban a tanítványok hozzák több eltéréssel.



"5. Ez szintén. Az "Áldott, aki jön az Úrnak nevében!" mindegyikben közös. A Dávid Fia= Izráel Királya, a király. Nyilván valóan ezt üvöltözte a tömeg, meg ezeknek a variációit. De, lényegében ugyanazt állítja mindegyik szöveg. Van aki írja a Hozsannát is, van aki nem."


Van aki prófétának nevezi, más királynak,egy harmadik áldottnak. Elég gyanús hogy ugyanaz a tömeg eltérően nevezi Jézust.



"6. A lényeg azonos. A kő elvolt görgetve és angyalok jelentek meg. Lehet több is. Volt a sírban, előtte, stb. Ki ezt tartotta fontosnak leírni, ki azt."


Ki van zárva hogy ekkora eltérések legyenek. Tudod angyalt nem minden nap lát az ember és ha lá megjegyzi hogy egyet látott vagy kettőtt és hogy mi történt pontosan. Egy ilyen esemény bevésődik az ember memóriájába de így négy eltérő verziót olvashatunk.



"7. Hú, de bonyolult, nyilván nem hitták el, hogy feltámadt, majd történetek dolgok. 4 féleképpen fogalmazták meg ugyanazt."


Szó nincs arról hogy csak másképp van megfogalmazva. Egyiknél azt írja nem hittk el, aztán hogy egyikük megnézte a sít, a másik ki van hagyva az egész stb. Totál nincs összehangban a négy verzió.



"8. Ha jól emlékszem 18 volt, és a 8 másolási hiba. Az újfordításokban már mindenhol 18."


Az eredeti héber szövegben is 8 és 18 szerepel. Ha a Bibliában lehet másolási hiba akkor az is lehet másolási hiba ami alapján ti keresztények Istnnek nézitek Jézust.



"9. Itt is vagy másolási hiba lehet, vagy a regnálását két különböző időponttól számították, tehát mindkettő helyes."


Egy király csak egy idpőponttól kezdhet uralkodni. Nem lehet két időpont.



"10. Itt vagy másolási hiba van, vagy lehet Salamon életének két különböző időpontjáról beszél a szöveg."


Egy időpontról bsezél mert a 12 ezer lovas egyezik.



"Eleve nem arról van szó, hogy három verzió biztosan nem igaz, hanem négy ember beszámolója, akik itt ott, kicsit máshogy fogalmaznak, átugranak részleteket, mást hangsúlyoznak ki stb., de tulajdonképpen ugyanarról beszélnek."


Itt sokkal többről van szó mint részletbeli eltérések és ezt te is tudod. Teljesen egyértelmű hogy akik írták nem voltak jelen vagy később átírták ezeket. Ezek nem apró részletek. Igazi szemptanúk nem térhetnek el ilyen mértékben.



"Nekem, nekünk nem az adja egy könyv érvényességét, hogy ki kiabálja hangosabban, hogy "ez isten szava" meg hány ellentmondás van benne. Nem érdekel."


Nem érdekel? Ezt gondolkodás nélküli vak hitnek nevezik és nagyon veszélyes. Te magad is abban hiszel hogy a túlvilági életed múlik ezen, de mégis egy olyan könyvet követsz ami nem képes azt sem elmondani ki Jézus pontosan, és tele van ilyen ellentmondásokkal, hibákkal.



"Persze, hogy vannak benne ellentmondások, történelmi mű. A te Koránod is az, csak ti még nem jutottatok el a kritikus elemzéséig. Majd el fogtok. Vagy nem. De ettől még az Újszövetség tartalma értékes."


A Koránban nem találsz ilyet. Ha meg elfogadod hogy a Bibliában leetnek hibák, honnan tudod hogy a főbb kédések nem hibásan kerültek leírásra? Például ilyenek hogy Jézus Istensége, szentháromság, Jézus megváltó halála? Honnan tudod hogy ezek hitelesek, ha a Biblia tele van ilyen hibákkal?

2022. jan. 8. 21:01
 33/126 A kérdező kommentje:

"Isten feltételezte, hogy az emberekben maradandó nyomot hagy fiának földi élete, de a Sátán közbelépett és kitörölte az emlékezetükből a pontos, tényszerű emlékeket. Igen, ez történt, az Isten megengedi az ördögnek az ármánykodást. Nem értem, hogy miért ne lehetne az elbeszélésekben ellentmondás?"


Tehát szerinted Isten hagyta hogy a Sátán kitörölje Jézus tanítványainak az emlékezetét és így Sátáni iromány kerüljön a Bibliába? Te amúgy keresztény vagy? :) És hogy tudod eldönte hogy mi Sátáni iromány a Bibliában és mi Istni? Mi van ha Jézus próféa volt ahogy az iszlám vallás állítja és csak a Sátán hamisítása az hogy Jézus maga Isten?

2022. jan. 8. 21:09
 34/126 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy hagyta, hiszen ha annyira fontos lett volna a tanítványoknak Jézus, már akkor jegyzetelni kellett volna a történéseket, amikor még együtt voltak. Évek, évtizedek múlva már mit lehet várni, mire fognak tudni pontosan emlékezni? Én is elfelejtem, ami két nappal ezelőtt történt. Senki nem tett olyan és annyi csodákat, mint Jézus, senki nem tudott olyan gyönyörű tanításokat adni,senki sem támadt fel a halálból, tehát nagyobb volt ő Mózesnél is. Nem az iromány sátáni a Bibliában, hanem az a sátáni, hogy nem pontosan emlékeztek már vissza. Ez még önmagában nem sátáni, de aggasztó dolog. Persze, hogy keresztény vagyok, mert olyan szép történet nincs a Koránban, mint a Jézusé.
2022. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/126 A kérdező kommentje:

"De tudod mit, kérdező, játsszuk le: én (nem gyakorló hívőként) kimondom, hogy NEM ISTEN KÜLDTE a Bibliát. Isten nem küld könyveket, emberek szoktak könyveket írni."


Isten útmutatást küld az embereknek, az emberk pedig ezt leírják és összeállítják könyv formájában.



"Talán még csak nem is isteni ihletésű, bármit jelentsen is ez. Na? És akkor most mi van? Most akkor keresztelkedjen ki másfél milliárd keresztény,"


Akkor az van hogy az írt Bibliába aki akart és a hitelessége nulla. Akkor az van hogy bármelyik rész a Bibliában lehet pusztán emberi iromány. Szerintem az elég nagy probléma hogy az amit Isten szavának tekintenek valójában emberi iromány, de minimum átírták, megváltoztatták. Ha pedig még tisztában is vannak ezzel a keresztények és mégis ragsdzkodnak ehhez, azt vak hitnek, vallási fanatizmusnak nevezik és ellentmond a józan észnek.



"aki eddig a jézusi tanítást tekintette etalonnak és térjen meg a Prófétához, "béke legyen vele"? És miért? Mert ő azt mondja, hogy a Korán isten szava? És én ezt külsősként miért higgyem el? Ne azt mondd, hogy tanuljak meg arabul és olvassam végig, mert ez nem érv."


Igen ez is egy opció. És például azért hidd el mert a Korán fényévekkel logikusabb, hihetőbb és erkölcsösebb mint a Biblia és nem talász a Koránban ilyen hibákat, ellentmondásokat. Meg egyébként is, ha te elfogadod a Bibliát úgy hogy tele van ilyen hibákkal, ellentmondásokkal, logikai bukfencekkel, akkor mi a problémád a Koránnal ami mentes ezektől?



"Most innentől kezdve, hogy kimondjuk, hogy a Biblia csak egy könyv, amit évszázadok során állítottak össze és kanonizáltak meglévő könyvekből, innentől kezdve akkor érvénytelen szerinted a tartalma? Érvénytelen a Krisztus-történet?"


Igen, érvénytelen a tartalma hiszen hiteltelenné válik az egész. Nem tudhatod hogy amit éppen olvasol a Bibliából az tényleg Isten szava, vagy egy emberi hamisítás. Minden pillanatban mikor olvasod a Bibliát tt lesz a kérdőjel hogy amit éppen olvasol azt Isten mondta vagy valaki belehamisította.



"Akkor a papok hagyjanak fel a gyóntatással, ami a hívők megkönnyebbülését és lelki egészségét szolgálja, a hívek hagyjanak fel az adakozással az egyház által fenntartott jótékonysági intézmények zárjanak be, kiáltsuk ki hamisnak a hagyományos egyházi szenteket, mondjuk azt, hogy Jézus csaló volt, ne is fordítsd oda a másik orcádat, térjen vissza a Talio-elv, bontsuk le az erre a keresztény gyökerű európai jogrendet, ahol van jóléti rendszer és ami pl. elítéli a halálbüntetést és legyen itt is kézlevágás meg megkövezés, mint Arábiában?"


Hogy a keresztények mit tesznek, az ő dolguk. Én csak megmutatom nekik az igazságot a Bibliáról. A megkövezés egyébként Bibliai büntetés, az iszlám vallásban pedig nincs ilyen.



"Nekem, nekünk nem az adja egy könyv érvényességét, hogy ki kiabálja hangosabban, hogy "ez isten szava" meg hány ellentmondás van benne. Nem érdekel. Persze, hogy vannak benne ellentmondások, történelmi mű."


Akkor téged és a többi keresztényt nem az igazság érdekel, és nem Istent keresitek, nem úgy akartok élni ahogy Isten kéri. Egyszerűen csak ragaszkodtok ahhoz a valláshoz amiben a szüleitek, nagyszüleitek és ti is hitetek egész életetekben.


A Korán pontosan leírja ezt viselkedést, gondolkodásmódot amit ti is képviseltek:



2/170 És ha azt mondják nekik: "Kövessétek azt, amit Allah leküldött kinyilatkoztatás gyanánt!", azt mondják: "Nem! Mi azt követjük, amit atyáinknál leltünk fel." És ha az ő atyáik nem értettek semmit, és nem vezéreltettek az igaz úton?



Szóval ti azt akarjátok követni amit atyáitoknál leltetek és nem érdekel titeket ha az nem igaz.

2022. jan. 8. 21:34
 36/126 anonim ***** válasza:
75%

"Nem érdekel? Ezt gondolkodás nélküli vak hitnek nevezik és nagyon veszélyes. Te magad is abban hiszel hogy a túlvilági életed múlik ezen,"


Dehogy hiszek :D El se olvastad, amit írtam. Mondom, hogy nem vagyok hívő. De ha az lennék, akkor se azt hinném, hogy a túlvilágon az fog számítani, hogy Jézus Jerikóban hányszor gyógyított és én mit gondolok erről.


Nem érted ezt az egészet, mert te muzulmán fejjel gondolkozol. A keresztények abban hisznek, hogy "gyümölcséről ismerszik meg a fa". A keresztény embert nem a betű szerinti tartalom érdekli, hanem a lényeg, a történet esszenciája, a mítosz, amit hordoz. Ez most olyan, mintha a gyerekednek mesélnél a Mikulásról, és azon menne a vita, hogy hogy tud a Mikulás repülni, nincs is repülő rénszarvas meg be se fér a kéménybe, stb. Tökmindegy. A mesének nem ez a lényege, hanem az, hogy megajándékoz egy archetipikus bölcs öreg egy csomó szegény embert meg gyereket. A krisztusi kegyelem tanítása nem lesz érvénytelen attól, hogy más szemtanúk máshogy emlékeznek a részletekre.



Te ezt azért nem érted, mert az iszlám nem tanít önálló gondolkodásra. Olyan vagy, olyanok vagytok, mint egy gyerek (egyébként sajnos a keresztények között is van ilyen. Tengerentúlon elég sok ilyen szekta van, meg a jehovások is ilyen szó szerint értelmezősök. Velük kéne amúgy vitatkoznod, nem velünk, a felvilágosodáson átesett, humanista szekuláris európaiakkal). Erre mondja a keleti történet, hogy amikor a bölcs a csillagos égre mutat, a buták csak az ujjat látják. A te hitedben elég az, hogy van egy könyv, az elvileg változatlan, és akkor az isten szava, és minden érvényes benne és az egész vallás helyes és igaz attól, hogy az az egy isten szava. Kész. A keresztények már rég nem itt tartanak, mert itt már a kezdetektől voltak hitviták, meg volt reformáció meg volt tudományos fejlődés. Nem tudnak olyan kritikátlanul állni a dogmákhoz, mint ti, ahol ezek (még) nem zajlottak le. Őket a mögöttes tartalom érdekli, nem a szó szerinti tartalom.



"de mégis egy olyan könyvet követsz ami nem képes azt sem elmondani ki Jézus pontosan,"


Elmondja, ki Jézus. Amit tudni kell róla, azt elmondja. Nem tudok ugyan olyan kulcsfontosságú részleteket, mint amiket Mohamedről tudni illik, hogy melyik irányba csatolta a szandálja szíját zarándoklatról, meg hányszor futott ide-oda a két hegy között, de nem érzem, hogy ettől kevesebb lenne az életem.


Amúgy meg nem a könyvet követem, hanem amit leszűrök belőle. Önállóan, saját lelkiismeretem és ítélőképességem szerint. Ezek azok a fogalmak, amiket a muzulmánok nem ismernek. Nekik minden elő van írva, aztán jónapot. Olyanok vagytok, mint az ortodox zsidók. Nem kell gondolkodni.



"A Koránban nem találsz ilyet. Ha meg elfogadod hogy a Bibliában leetnek hibák, honnan tudod hogy a főbb kédések nem hibásan kerültek leírásra? Például ilyenek hogy Jézus Istensége, szentháromság, Jézus megváltó halála? Honnan tudod hogy ezek hitelesek, ha a Biblia tele van ilyen hibákkal?"



Onnan, hogy akkor is lehet hiteles, ha éppen hibás. Van különbség aközött, hogy valami VALÓS meg aközött, hogy valami IGAZ. Igaz = örökérvényű, akkor is, ha történelmileg soha nem történt meg. A Mikulás is ilyen. Nem tudjuk, hogy az a bizonyos püspök ki volt és mit csinált, de valójában nem is érdekes, mert a legendája az, ami bennünk él, és inspirál egy szép hagyományt.


Van Mikulás? Nincs, mert nincs az a bizonyos bácsi, aki rénszarvasokkal repül. De mégis van, mert én is beöltözhetek és ajándékozhatok gyerekeknek, és akkor én leszek a mikulás. Mindenki lehet Mikulás és mindenki lehet Jézus. Erről szól a történet valójában. Hogy hogyan válhatsz jobb emberré. Nem szó szerint kell értelmezni mindent. Még a mennyországot sem.



Jézus talán soha nem is létezett, de ennek ellenére megváltja azt, aki hisz benne. Nem egy függő meg lelki roncs vált jó emberré attól, hogy hitt a legendájában.

2022. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/126 anonim ***** válasza:
20%

"Igen ez is egy opció. És például azért hidd el mert a Korán fényévekkel logikusabb, hihetőbb és erkölcsösebb mint a Biblia"


Haha, ez a nap vicce.



"Meg egyébként is, ha te elfogadod a Bibliát úgy hogy tele van ilyen hibákkal, ellentmondásokkal, logikai bukfencekkel, akkor mi a problémád a Koránnal ami mentes ezektől?"



Hogy mi a bajom a Koránnal? Leginkább az, hogy nem szól semmiről. De ezt már leírtam máshol. Olyan, mint egy összehalandzsázott slam poetry, amibe belevegyítette a szerző az összes bibliai sztorit, amit hallott úgy, ahogy eszébe jutott, és valaki ezt véletlenül leírta. És állandóan megszakítja az, hogy Allahban hinni kell, a bűnösök a pokolra, az igazhívők a paradicsomba mennek. Nekem ennél picit több szellemi tartalom kell. Én elhiszem, hogy számodra ez szent könyv, mert abban hiszel, hogy isten sugallta a prófétának, de nekem, aki ebben nem hisz, semmi erre utaló jel nincs. Én csak két könyvet látok. Az egyik tele van érdekes filozófiai történetekkel, tanításokkal, a kor erkölcsét meghaladó, progresszív iránymutatásokkal és igen, félrefordításokkal és pár egymásnak ellentmondó részlettel, a másik könyv meg egy olvashatatlan katyvasz.



"Akkor téged és a többi keresztényt nem az igazság érdekel, és nem Istent keresitek, nem úgy akartok élni ahogy Isten kéri. Egyszerűen csak ragaszkodtok ahhoz a valláshoz amiben a szüleitek, nagyszüleitek és ti is hitetek egész életetekben."


Nem, ezek ti vagytok. Mi azok vagyunk, akik láttuk, hogy az istenhit és annak hiánya mikhez vezetett az emberi történelemben, láttunk vallásháborúkat és Holokausztot is, és mi megválogatjuk, hogy miben hiszünk. A Biblia, illetve az Újszövetség lényege a humanizmus.


Ez igazából egy parttalan vita, mert a keresztények már meghaladták ezt a több száz évvel ezelőtti gondolkodásmódot. Neked a zsidókkal kellene igazából vitatkoznod. Ott aztán győzködhetnétek egymást, hogy kinek a könyve isten szava, mert ők pont úgy hisznek a Tórájuk hitelességében, mint te a Koránéban.

2022. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/126 anonim ***** válasza:
73%

Neked amúgy az a valódi kérdésed, hogy miért hisznek abban a keresztények, hogy a Biblia isten szava. Itt meg én visszadobhatom a kérdést, hogy miért hiszed te ugyanezt a Koránról. Nincsenek benne logikai hibák (szerinted), de ennyi erővel hihetnél a védikus iratokban, a Mormon Könyvében vagy L. Ron Hubbard Dianetikájában is. És itt jön képbe a tartalom, hogy mi alapján válasszon valaki az életét kormányzó vallásos könyvet. Ez alapján meg senki nem fogja külsősként a Koránt választani, mert nehézkes, végtelenül repetitív és monoton, és nem mond újszerű, elgondolkodtató dolgokat, csak intéseket meg kinyilatkoztatásokat. Én állítom egyébként, hogy az iszlám hit nem a Koránnal terjedt. Az iszlám hit a hódításokkal terjedt, meg azzal, hogy nagyon könnyű követni, nagyon "megérős", hiszen nem nehéz teljesíteni a feltételeit, cserébe a hódítók békén hagyják az áttértet. Persze ráadásként megkapják a Koránt, amiben addigra már isten szavaként hisznek, bármi is legyen benne.


A kereszténység nem ilyen. Ott maga a sztori és a tanítások annyira ütősek, annyira archetipikusak, annyira elindítanak valamit az emberben, hogy már ezért elkezdhet hinni. Szerintem.

2022. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/126 A kérdező kommentje:

"Persze, hogy hagyta, hiszen ha annyira fontos lett volna a tanítványoknak Jézus, már akkor jegyzetelni kellett volna a történéseket, amikor még együtt voltak. Évek, évtizedek múlva már mit lehet várni, mire fognak tudni pontosan emlékezni?"


Az iszlám szerint az eredeti Evangélium Isten szava, ahogy a Korán. Mohamed próféta egyből lediktálta a Korán verseit ahogy megkapta mint kinyilatkoztatás. Ebből az következik hogy Jézus is így tette, tehát Jézus életében le kellett hogy írják az eredeti Evangéliumot.



"Nem az iromány sátáni a Bibliában, hanem az a sátáni, hogy nem pontosan emlékeztek már vissza. Ez még önmagában nem sátáni, de aggasztó dolog."


Honnan tudod hogy olyan tanítások mint Jézus istensége, szentháromság és Jézus megváltó halála pontos a Bibliában? Lehet ezeket is tévesen írták le.



"Persze, hogy keresztény vagyok, mert olyan szép történet nincs a Koránban, mint a Jézusé."


Hogyne lenne.Itt elolvashatod Jézussal kapcsolats Korán verseket:


[link]


[link]


Csak egy példa. Nézd milyen szépen beszél Jézus:


(A gyermek) azt mondta: „Allah szolgája vagyok! Odaadta nékem az írást és prófétává tett. És áldottá tett engem, legyek bárhol is, és elrendelte nekem az imádkozást és az alamizsnálkodást ameddig csak élek, és hogy az anyám iránt jámbor legyek.

2022. jan. 8. 23:48
 40/126 anonim ***** válasza:
44%

"Ebből az következik hogy Jézus is így tette, tehát Jézus életében le kellett hogy írják az eredeti Evangéliumot."

Talán még ez hihető is lenne, hogy így van, de akkor miért nem egyeznek meg az evangéliumok elbeszélései? Ha lejegyezték volna Jézus szavait, akkor nem lenne csak egy evangélium, amit lejegyeztek élőben.

"Honnan tudod hogy olyan tanítások mint Jézus istensége, szentháromság és Jézus megváltó halála pontos a Bibliában? Lehet ezeket is tévesen írták le."

Ez már Pál apostol teológiai eszmefuttatásai, magyarázatai, értelmezései az evangéliumoknak. Vannak egyházak, keresztény egyházak, amelyek ezeket az írásokat nem is fogadják el, nem is veszik egyenrangúnak a 4 evangéliummal. Ennek elfogadása attól függ, hogy ki, hogyan értelmezi ugyanezen kérdéseket, ha egyezőleg az apostollal, akkor elfogadja, mint istentől sugalmazott meglátásokat, ha nem, akkor meg nem.


"Itt elolvashatod Jézussal kapcsolatos Korán verseket"

Szép, szép, de hát hol vannak a jézusi példázatok, a Hegyi- beszéd, a csodálatos gyógyítások, hol a Nikodémussal folytatott párbeszéd és még temérdek dolog, amelyek Jézusról szólnak?

2022. jan. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!