A vallásosság evolúciós szempontból előnyösebb mint az ateizmus?
Még valami, mert látom, hogy Max Planck-ra hivatkoztok.
Ajánlom figyelmetekbe Laplace hozzáállását:
"Állítólag Napóleon, mikor a tudós bemutatta egyik csillagászati tárgyú könyvét, megkérdezte tőle: „Hol van rendszerében helye Istennek?” Laplace így válaszolt „Uram, nem volt szükségem erre a hipotézisre.”"
Forrás itt: [link]
A tudománynak ma sincs szüksége az isten hipotézisre. Lehet benne hinni az embereknek, de a tudományhoz nem szükséges. Van magyarázat nélküle is.
Amúgy persze az is kérdés, hogy mi ez, hogy isten. Teremtő istenben nem igazán hiszek, mert elképzelhetetlen a létezése nekem. A keresztények istene meg egyértelműen csak kitalációnak tűnik.
De ha vannak más lények a világmindenségben, akik az evolúciójuk során eljutottak oda, hogy szuperképességekkel rendelkeznek... például gondolatokkal tudnak mozgatni tárgyakat, beleteszik a kezüket egy könyvbe, és 5 perc alatt elolvassák, akkor ők istenek? :) Szóval érdekes kérdés ez.
"Nem cáfolja az állandóan létező univerzum elképzelését"
Ha az ősrobbanás előtt nem volt semmi vagy olyan sem volt, hogy ősrobbanás előtt az igencsak cáfolja az állandóan létező univerzum elképzelését.
"A magától lett az univerzum úgy fordítandó, hogy természetes folyamatok révén alakult ki."
Hát ez jó :) És azokat a természetes folyamatokat ki hozta létre? :) Ez olyan mintha azt mondanád a gyár is magától gyárt, nincs szükség emberekre. Ja csak éppen azt a gyárat emberek tervezték és hozták létre. Nincs olyan hogy nincs semmi aztán magától lesz. Pontosabban van, a mesékben. Ezért érdekes hogy ateisták gyakran minősítik a vallásosokat úgy hogy mesékben hisznek, pedig hát ez a "magától" című történet azt mutatja hogy valójában ateisták hisznek a mesékben, a teremtett univerzum pedig fényévekkel reálisabb és elfogadhatóbb tudományos szempontból.
Én nem tudom... a legtöbb dolog magától működik.
Hogy honnan veszik a hívők ezt a kicsavart logikát, hogy mindenhez valami értelem kell?
És akkor ahhoz az értelemhez miért nem kellett?
Hívő logika... ezért tartott 2 millió évig, míg a majomból ember lett, és csak 200 évig, míg a tudomány teljesen átalakított mindent.
"Ez olyan mintha azt mondanád a gyár is magától gyárt, nincs szükség emberekre. Ja csak éppen azt a gyárat emberek tervezték és hozták létre."
A csillagok is gyárak, amelyek maguktól legyártják a kémiai elemeket, majd a szupernóva robbanásokkal szétszórják azokat a Világegyetemben.
A példád megbukott, hiszen a csillagok cáfolnak téged.
"Én nem tudom... a legtöbb dolog magától működik."
Döbbentes hogy ateisták tudományra hivatkoznak és mégis ekkora marhaságot képesek állítani. Semmi sem müködik magától. A mi világunkat törvények szabályozzák. Ezeket nevezzük természeti törvényeknek. Éppen ezért nincs oyan magától. Minden úgy müködik ahogy azek a törvények meghatározzák.
"Hívő logika... ezért tartott 2 millió évig, míg a majomból ember lett, és csak 200 évig, míg a tudomány teljesen átalakított mindent."
Kettőnk közül nem a te álláspontod van közelebb a tudományhoz, ebben egészen biztos lehetsz.
@113:
"Ha az ősrobbanás előtt nem volt semmi vagy olyan sem volt, hogy ősrobbanás előtt az igencsak cáfolja az állandóan létező univerzum elképzelését"
Az cáfolná, valóban. De sok hozzászólás óta már azt magyarázom, hogy nem tudjuk egyelőre, hogy volt-e bármi is az ősrobbanás előtt. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. A jelenlegi tudásunkkal a fizika tehát nem cáfolja az állandóan létező univerzum elképzelését.
"És azokat a természetes folyamatokat ki hozta létre?"
Pont ugyanaz, aki/ami a teremtőt.
Ezt is sok hozzászólás óta magyarázzuk: az, hogy valami csak úgy van, "magától", teremtetlenül, mindkét elképzelésben pöccre ugyanúgy bene van - vagy a világegyetemnek magának a képében, vagy valamilyen istenségében. Az alapprobléma, hogy "miazmáhogy valami csak van úgy magától" nem múlik el attól, hogy egy teremtőt feltételezünk, hiszen a teremtő is van, és ha nem teremtette őt speciel senki, akkor ő is csak úgy magától van és ennyi. Vagy esetleg a teremtőt is teremtette valaki, meg a teremtő teremtőjét is, és így a végtelenségig...
"A csillagok is gyárak, amelyek maguktól legyártják a kémiai elemeket, majd a szupernóva robbanásokkal szétszórják azokat a Világegyetemben.
A példád megbukott, hiszen a csillagok cáfolnak téged."
Te egy zseni vagy :) A csillagokra is a természet törvényei vonatkoznak. Nincs olyan hogy magától. Ez csak az ateisták fejében létezik és egyenlő azzal mintha azt mondanád varázsütésre lesz minden mint a mesékben. Persze te hihetsz ebben csak éppen teljesen tudománytalan nézet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!