Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik szó szerint értelmezik a...

Akik szó szerint értelmezik a Bibliát, azoknak nem tűnik fel az istenük ellentmondásos mivolta, hogy teremtett, amit aztán megbánt, és nem vállalja a felelősséget, hanem halálra ítél mindenkit (talán még az ártatlan állatokat is?) az özönvízben?

Figyelt kérdés

Ráadásul ha annyira nagyon gonosz lett volna mindenki, feltehetően a bárkát sem tudta volna felépíteni Noé, mert lerombolták volna. Ehelyett nyugodtan tudott barkácsolni. A Biblia nem ír arról, hogy Noé különleges védelmet kapott volna az építkezés alatt, ha jól emlékszem.


Nem is értem, hogy lehet ezt az istent Atyának nevezni. Egy apa nem végzi ki a gonosz gyerekeiet, hanem max magára hagyja őket, ha nem tud rajtuk segíteni.


2021. dec. 9. 13:50
 61/101 Darkmoon80 ***** válasza:
55%

Mulatságos nézni, ahogy menekülsz a válaszadás elöl!


"A példád nem életszerű. Mindig van több választás, mindig lehet valamit és annak az ellenkezőjét is választani. Ugyanez a probléma a matekpéldáddal is."


Nem az a lényeg, hogy életszerű legyen, hanem az, hogy a feltett kérdésre PONTOS választ adjon. Az eredmény ismeretében azután lehet a választ alkalmazni a valós esetekre.

Egy kísérlet esetén az ember igyekszik kiküszöbölni a mellékes körülményeket, melyek életszerűvé teszik a helyzetet.

A fizikai képletek sem életszerűek, betűjelek,matematikai műveletek, mértékegységek... alma meg nincs bennük, holott a fáról az esik le.


"Az ételek közti választásban figyelembe kell venni, ..."


Megint mellébeszélsz!

Kifogásokat keresel, hogy ne kelljen kimondanod, bármelyik választás jó döntés és nincs szükségszerűen rossz választás a lehetőségek között.


----


"A gestapós példánál választani kell, hogy mi a jobb, ha a partizánok maradnak életben, vagy ha a család. Ez a döntés lényege."


Igen, és neked kell választanod!

Ketyeg az óra és még mindig nem döntöttél!

Hamarosan eldördülnek a lövések és halott lesz a feleséged meg a lányaid.

Továbbra is mellébeszélsz?

Nincs több időd, a következő hozzászólásod után valaki meghal mindenképpen. Miképp döntesz?

2021. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 tgt ***** válasza:

Leírtam, hogy mindig van választás, és ezt te nem tudtad cáfolni. A koldusos példád, az étkezéses példád, és a gestapós példád is azt mutatja, hogy minden körülmények között lehet választani.

A gestapós példánál pedig lényegtelen, hogy én mit választanék, az a lényeg, hogy van választás.

Ha továbbra sem fogadod el, hogy nekem van igazam, hozz olyan életszerű példákat, amivel tudod bizonyítani az igazadat.

2021. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 Darkmoon80 ***** válasza:
55%

OK, akkor ez a döntésed.


A tiszt odalép a feleséged elé, a fejéhez tartja a pisztolyt és eldördül a lövés. Majd a sikoltva vergődő lányod elé áll a fejéhez tartja a pisztolyt és a lányod is meghal. Végül a kisebbik lányod is meghal, MIATTAD!

2021. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 tgt ***** válasza:
44%
Szomorúan tapasztalom, hogy sikerült ostobává és igénytelenné silányítanod a korábbi teológiai-filozófiai vitánkat. Olvasva a hozzászólásaidat, egyre inkább úgy látom, hogy veled valami komoly baj van. Igazán sajnálom.
2021. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 Darkmoon80 ***** válasza:
55%

"Természetesen lehet akárhány választási lehetőség, de ezeket mind be lehet sorolni a jó és a rossz választásai közé. Tehát csak a jó és a rossz között választhatunk. Nincs más opció."


Meghalt a családod miattad. Te most a jó vagy a rossz opciót választottad?

2021. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 Darkmoon80 ***** válasza:
55%
Te magad teszed egyre mélyebbre a lécet azáltal, hogy megpróbálsz kibújni az egyenes válasz megadása alól, és ezért egyre sarkítottabb kérdéseket kell ahhoz feltenni, hogy kiderüljön VALÓJÁBAN mi az amit nem mersz kimondani.
2021. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/101 anonim ***** válasza:
55%
Én is ugyanezt látom. Beírta azt a hülyeséget, hogy ha egy bajban lévőn nem segítesz, akkor az egyenlő azzal, hogy szánt szándékkal a rosszat akarod neki. Én ennek az álláspontnak a faramuciságára szándékoznám rávezetni őt, de azóta is csak azon van minden erejével, hogyan bújjon ki a felelősség alól (rá ez nem vonatkozik, tudniillik neki pihengélnie kell). Az sem zavarja, hogy az a sokmillió éhező nem tud pihenni az éhezésben, az éhezés meg a fázás nem olyan, hogy "most már eluntam éhezni meg fázni, most pihenek kicsit", de hát ez már csak részletkérdés, ugyebár.)
2021. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 tgt ***** válasza:

67-es:

Hadd kérdezzek valamit:

Tegyük fel, mész haza egy buliból hajnalban, és egy kihalt részen keresztül vezet az utad. Egy ideig senki sincs körülötted, ám egyszer csak megjelenik három ember, lefognak, kirabolnak, aztán nagyon megvernek. Eltörik a kezedet és a lábadat, beszakítják a bordáidat, ömlik belőled a vér. A rablók elszaladnak az értékeiddel, te pedig fekszel a földön és alig tudsz megmozdulni. Vársz és vársz, hátha megtalál valaki és hív segítséget, mert érzed, ha nem kerülsz kórházba gyorsan, meg fogsz halni.

Egyszer csak arra jár egy férfi. Te kiabálsz neki, amennyire csak tudsz, és ő észre is vesz. Odamegy hozzád, rád néz. Te azt mondod: kérem, segítsen, hívjon mentőt. A férfi pedig erre fogja magát és otthagy anélkül, hogy segített volna.

Szerinted a férfi viselkedése erkölcsileg helyes volt? Ő jól cselekedett, vagy rosszul? Ő jót akart neked, vagy rosszat?

2021. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/101 anonim ***** válasza:
55%
Na latod, pont ugyanezt kerdeztem en is. Korabbi elmondasod alapjan te vagy az a ferfi, es en vagyok a raszorulo. Ahogy irtad, te azt valasztod, hogy ott hagysz engem segitseg nelkul, mert neked pihenned kell. Erre kerdeztem toled, hogy ebben mi szerinted a keresztenyi?
2021. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 tgt ***** válasza:
Miért nem válaszolsz a kérdésemre? .
2021. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!