Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik szó szerint értelmezik a...

Akik szó szerint értelmezik a Bibliát, azoknak nem tűnik fel az istenük ellentmondásos mivolta, hogy teremtett, amit aztán megbánt, és nem vállalja a felelősséget, hanem halálra ítél mindenkit (talán még az ártatlan állatokat is?) az özönvízben?

Figyelt kérdés

Ráadásul ha annyira nagyon gonosz lett volna mindenki, feltehetően a bárkát sem tudta volna felépíteni Noé, mert lerombolták volna. Ehelyett nyugodtan tudott barkácsolni. A Biblia nem ír arról, hogy Noé különleges védelmet kapott volna az építkezés alatt, ha jól emlékszem.


Nem is értem, hogy lehet ezt az istent Atyának nevezni. Egy apa nem végzi ki a gonosz gyerekeiet, hanem max magára hagyja őket, ha nem tud rajtuk segíteni.


2021. dec. 9. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 A kérdező kommentje:
*gyerekeit
2021. dec. 9. 13:51
 2/101 tgt ***** válasza:
23%

Természetesen Isten nem bán meg semmit. Amikor azt olvassuk, hogy „Isten megbánja” azt úgy hívják: antropomorfizmus. A Biblia mindvégig emberi fogalmakkal ír Istenről. Vagyis amikor Isten lerombolja a teremtés művét, az az emberek számára olyan, mintha megbánta volna, amit teremtett. Ezért van ez a „megbánás” a Bibliában.

Noé történetét nem kell szó szerint érteni, bizonyára nem volt olyan özönvíz, ami az egész föld élővilágát elpusztította. A történet tanulsága a lényeg és nem az, hogy a valóságban úgy történt-e, ahogy le van írva.

Noénak azért kellett bárkát készítenie, vagyis azért kellett belefognia egy ilyen szokatlan dologba, ráadásul nem a tengerparton, hanem egy hegy tetején, hogy az emberek kíváncsiak legyen, odamenjenek hozzá és megkérdezzék, te mit csinálsz. És Noé el tudta magyarázni, hogy milyen katasztrófa vár rájuk. Százhúsz éven keresztül tudta figyelmeztetni az embereket, de senkit nem érdekelt, amit mondott.

2021. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
20%

Amikor ellentmondást véltem látni, akkor megkérdeztem Istent és kértem, hogy értsem meg. Sosem hagyott cserben. Mondjuk bennem nem volt ilyen rosszindulat, mint benned, kérdező.

Mibe fogadunk, hogy azért tagadod, mert nem akarsz lemondani a szexről házasságon kívül?

2021. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 Alain Delon ***** válasza:
72%
Ez az "atyának" nevezés biztos valami mélyen húzódó, apával kapcsolatos pszichológiai probléma. Az ellentmondások felett meg elegánsan elsiklanak, megmagyarázzák. Ha az "Isten"-t emberként képzelnénk el, egy ostoba, dühöngő barmot kapnánk. Egy értelmes ember, ha valami nem jól sikerült, javítja, az ostoba meg dühöng, tör-zúz. Javításra a "mindenható" nem képes, a mese szerint.
2021. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 KZitus ***** válasza:
25%

Szia

Sajnos sok ember van, aki hozzád hasonlóan gondolkodik, de Isten leíratta a Bibliában, miért van ez így :-(

Nem az gond, hogy egyáltalán nem érted a Bibliát, inkább az, hogy káromló módon beszélsz róla.

Tudom, hogy hiába írom neked, úgy sem hiszed el, mert erről személyesen lehet CSAK meggyőződni, de Isten nekünk embereknek íratta le a Bibliát, éppen azért, hogy megértsük mi miért van, mi miért történik úgy, ahogyan történik. De a Biblia megértéséhez nélkülözhetetlen Isten szelleme, ami segít megérteni Isten "mélységes dolgait". Ehhez alázatra, szerénységre, kitartásra....van szükség, amit nem talált meg Isten benned, ha ilyen alpári módon írsz a Teremtődről.

De Isten, azt írja a Biblia, nem lehet megcsúfolni: "Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet becsapni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is. Aki a testével összhangban vet, romlást fog aratni a testéből,..." Galata 6:7,8 Ide tartozik az a fajta stílus, ahogyan írtál arról, amiről fogalmad nincsen!

De még mindig nem késő....ha előveszed Isten Szavát, és könyörögve Istenhez megértésért olvasod, és teszed amit kér tőled. Nem lehet másként!

„Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim” – jelenti ki Jehova. „Mert ahogy az ég magasabban van, mint a föld, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál." Ézsaiás 55:8,9

Ha alázatosan kéred, ezt ígéri neked:

»Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«” Jeremiás 33:3

2021. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 A kérdező kommentje:

#tgt és #Kzitus


"A Biblia mindvégig emberi fogalmakkal ír Istenről."


Persze, hogy emberi fogalmakkal ír róla, mivel az egészet emberek találták ki. Ha egy isten állna a mögötte, akkor nem hagyná, hogy az emberek eltorzítsák a szavát. Akkor leszólt volna a mennyből, hogy "Hey, te mit csinálsz!? Miért írod azt, hogy megbánok valamit, amikor és soha nem bánok meg semmit!?". A szentírónak meggyőződése volt, hogy isten megbán valamit, mert nem isteni befolyás alatt volt, hanem csak egy mítoszt írt. Az egész Bibliaban isten nagyon emberi, ami nem meglepő.


"de Isten nekünk embereknek íratta le a Bibliát,"


Nincs igazolva az, hogy a Biblia több lenne, mint az Íliász, szóval felesleges ilyeneket mondani. Másrészt a Bibliát nem a mai embernek írták le, hanem az ókori zsidóknak, meg az első keresztényeknek. Ha a Bibliát a mindenkor emberének írták volna, akkor lennének benne olyan fejezetek, amik kifejezetten aktuális kérdések szerepeltek volna, mint pl. a klónozás. A Bibliáról nincs szó ilyenekről, helyette ókori leírások vannak benne. Vagy egy másik példa: olyan leírások, amit 1000 dologra rá lehet húzni. Ez így komolytalan.

2021. dec. 9. 15:30
 7/101 A kérdező kommentje:

"ha előveszed Isten Szavát, és könyörögve Istenhez megértésért olvasod,"


Már ez megtörtént Kzitus. Keresztény koromban többször imádkoztam a Biblia olvasása előtt. Többször végigolvastam, többféle fordításban. Kutattam a történelmi hátterét is, jobban ismerem, mint az átlag hívő. Az egész egy zsidó-keresztény mítoszgyűjtemény. Erre a meggyőződésre jutottam.


Bart D. Ehrman, újszövetségi bibliatudós, is azután fordult el a hitétől, hogy jobban megismerte a Bibliát:


[link]


[link]


[link]


Ehrman az Észak-Karolinai Egyetem professzora (nem tudom még ott van-e) szóval róla nem mondhatod, hogy nem ismerte a Bibliát.

2021. dec. 9. 15:42
 8/101 A kérdező kommentje:

"Mibe fogadunk, hogy azért tagadod, mert nem akarsz lemondani a szexről házasságon kívül?"


Természetesen nem mondok le róla, de ha csak ennyi baj lenne vele, akkor figyelmen kívül lehetne hagyni az egészet, és nem kellene foglalkozni vele.


A kereszténység azonban egy ellentmondásos vallás, ahol egy szadista istent tesznek meg szerető apának, és ennek az imádására akarják rávenni az embereket.


Ezt a szadista istent aztán a vallási felekezetek, politikai hatalmak is felhasználták/felhasználják a történelem során. A rómaiak a hatalomba ültették a keresztényeket, ami a sötét közepkort eredményezte. Ma pedig ami a kereszténységben folyik az botrányos: bűntudatkeltés, pénzlehúzás stb. Tudom, mert én is benne voltam, és megjártam, ezért is jöttem el onnan, a bibliai ellentmondásos mivolta mellett.


A kereszténység azonban egy téveszme. Ez már a Biblia elején is látszik, erre igyekszem felhívni a figyelmet, hogy mennyire ellentmondásos ez a vallás.


A kutyát nem érdekelné a kereszténység, ha nem lenne ilyen nagy befolyása, mint ma. De mivel van, ezért is kell a kritika.

2021. dec. 9. 15:59
 9/101 anonim ***** válasza:
74%
A válaszolók majdhogynem kivetik a kérdezőt és arra bíztatják, hogy higgyen valamiben amiben nem tud, nem akar... És még ti vagytok a nagy szentek mi? Vicc az egesz vallásotok úgy ahogy van
2021. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 A kérdező kommentje:

#9


Aki megvan győződve arról, hogy a kereszténység a szeretet vallása, abból kb. ilyen reakciókat vált ki a kérdésem.

2021. dec. 9. 16:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!