Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál az Ikor 13-ban a szeretetr...

Pál az Ikor 13-ban a szeretetről azt mondta, hogy nem rója fel a gonoszt, és mindent elfedez. Ez nem ellentmondásos Jézus szavaival és Pállal, saját magával?

Figyelt kérdés

Az IKor-ban folyamatosan a korintusiakat korholja, sőt ellent mond ez azzal, hogy Jézus a gonoszságot nagyon is szóvá tette. Pál felhívja a gyülekezet figyelmét, hogy közösítsék ki a bűnösöket. Hol van itt az elfedezés, és hol van ebben a gonoszság fel nem emlegetése? Sőt, egy kiközösítés az nem más, mint ítélet, viszont Jézus határozottan kijelentette, hogy ne ítéljünk!


Én arra jutottam, (nem vagyok ezzel egyedül) hogy Pál hamis tanító, ő az evangélium hirdetésére lett megbízva, amit meg is tett, viszont öntörvényűen elkezdett tanítani, ami viszont már nem az Úrtól van, mivel erre nem kapott elhívást.


2017. júl. 24. 12:38
1 2 3 4
 1/40 Kiss Éva Judit ***** válasza:
25%

Ha az isteni gondolkodás ilyen egyszerű lenne, mint a milyenk embereké, akkor igazad is lenne.


Azonban ahhoz, hogy megértsük a Bibliát, az isteni gondolatmenetet, és viselkedést, nagyon sokban változtatnunk kell a saját elképzelésünkkel kapcsolatosan.


Pl. Isten összesen 40 embert bízott meg azzal, hogy megírja a szavában az Ő üzenetét. Te feltételezed, hogy Isten nem Mindenható, vagy hazug? Ugyanis feltehetnénk a kérdést, hogy ha Pál hamis tanító, akkor miért engedte, hogy Pál írásai, összesen 14 könyv az Újszövetségből - beletegyék az Istentől ihletett Írásba? A Szent Írásba.


Az, hogy rendet tett a gyülekezetekben, azért vált szükségszerűvé, mert ott is elkezdtek a maguk elképzelsé szerint menni az emberek, és szükséges volt kiigazításra. Voltak élő emberek, akik közöttük éltek és látták Jézust a feltámadás után, és nem hittek a feltámadásban. Magát Jézust sem fogadták el minden tette mellett sem Isten fiának, Felkentnek.


A kiközösítés célja nem az ítélet, még ha Te így is képzeled, hanem az, hogy a személy, aki helytelenül gondolkodik, illetve ezáltal viselkdik, megbánásra juttassanak. Mit kell megbánnia? Mindent amit nem az Írásokkal, azaz Jézus tanításaival összhangban cselekedett.


Az, hogy a rosazt fedezze el azt jelenti,, hogy először a legfontosabb személyesen tisztázni azzal az illetővel a rsszat, aki bajt okozott, és itt NEM A SÚLYOS bűncselekményekről van szó.

Bár emlékezz vissza, a menedékvárosokat azért kapták Istentől, hogy azokat, aki véletlenül öltek embert, ne kelljen megkövezni, azaz halálra adni.


Egy kiközösített visszatérhet a gyülekezetbe. Ha! Jehovának megbánta a bűnét, és a cselekedetein ez látszik is a gyülekezet felé. Persze ehhez alázat kell, az alázat meg nem egy "divatos" tulajdonság napjainkban. Mi nem is akarunk ennek a világnak a része lenni, így........ minket sem szívlelnek, ahogyan Jézust szem szívlelték az Ő korában. :-)

Bocs az elírásokért

2017. júl. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
60%

Honnan tudod, hogy Pál nem a Szentlélek által tanított? Neked ezt Isten kinyilatkoztatta vagy te is csak hamis tanító vagy?


"A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, nem tapintatlan, nem keresi a magáét, nem gerjed haragra, nem feltételezi a rosszat, nem örül a gonoszságnak, de együtt örül az igazsággal; mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel."


Nem tudom, hogy erre a himnuszra gondoltál-e. De ez nem áll ellentétben Jézus tanításával, sőt...

2017. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Mindazokat a prófétákat, melyeket Isten megbízott prófétálással, pontosan megírták hogy hogyan kapták a feladatot. Pál a levelek alapján nem kapott tanításra utasítást. Nem valasztott ki 40 embert, hogy írjanak könyvet. Idéznéd, amikor Pál elhívást kapott arra, hogy gyülekezeteket szervezzen és tanítson!


Visszatérve a kérdéshez, MINDENT elfedez, MINDENT eltűr! Nekem szerintem ugyan azt jelenti a minden szó, mint Istennél. A szeretet nem rója fel a gonoszt, ezzel szemben úgy Jézus is, ahogy minden próféta is felrótta a gonoszt. Pál nemcsak hamis tanító volt, de képmutató is, hiszen a saját maga forgalmazott szeretet himnuszát ő maga sem töltötte be.

2017. júl. 24. 13:15
 4/40 anonim ***** válasza:

Más a hatásköre Istennek, más az apostoloknak és más a gyülekezeti tagoknak. Pál azért korholja őket, mert eltévedtek a kezdeti tanításoktól. Ha nem korholná őket, nem is szeretné. Hagyná, hogy a kárhozatba menjenek.


Jézus féle "ne ítélj" az a bűnös emberre vonatkozik, aki a másikat bűnösebbnek látja. Más szemében a szálkát, magam szemében a gerendát ... Az "újjászületett" gyülekezet bizonyos szabályok szerint megítélheti a másik hívőt, hogy megmentse a lelkét. Nem hívőt nem ítélhet.


És ez még mind semmi. Látod kérdező, sokkal bonyolultabb dolgok ezek.


"Én arra jutottam, (nem vagyok ezzel egyedül) hogy Pál hamis tanító, ő az evangélium hirdetésére lett megbízva"

Jogod van ehhez, bár már cáfolva van az állítólagos ellentmondásod. Nekem úgy tűnik, hogy Neked elég egy harmatgyenge, könnyedén cáfolható kifogás, hogy ne kelljen elfogadni a Bibliát. Számtalan ilyen ember van. Mi hívők imádkozunk értetek.


Pált sokan elutasítják, mert egyértelműsít sok dolgot, amiért is nem lehet becsapni és megvezetni az embereket.

2017. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

" Mi nem is akarunk ennek a világnak a része lenni, így...... minket sem szívlelnek, ahogyan Jézust szem szívlelték az Ő korában. :-)"


Ahogy a muzulmánokat sem a cigányokat sem az adventistákat sem, és senkit sem, aki a tömegek felfogásával vagy kultúrájával ellenkezik, eltér. Szerintem itt fejezzük be az önmagunk Jézushoz való hasonlítgatást, és ezáltal magunk magatok felmagasztalását. Ez végképp nem a kérdéshez tartozik.

2017. júl. 24. 13:19
 6/40 A kérdező kommentje:

"Más a hatásköre Istennek, más az apostoloknak és más a gyülekezeti tagoknak. Pál azért korholja őket, mert eltévedtek a kezdeti tanításoktól. Ha nem korholná őket, nem is szeretné. Hagyná, hogy a kárhozatba menjenek."


Teljesen mindegy az ok. Pál azt állítja hogy a szeretet mindent elfedez, mindent eltűr és nem rója fel a gonoszt. Ez a saját maga cselekedetével van ellentmondásban, amikor ebben kivételeket keres.


"Jézus féle "ne ítélj" az a bűnös emberre vonatkozik, aki a másikat bűnösebbnek látja. "


Tévedés, a szálka gerenda arra vonatkozik, hogy magadban nem látod a nagy hibákat, bűnöket, míg másban a kicsit is. Kvázi nem vagy büntetlen. A ne ítélj mindenkire vonatkozik ezt megerősítendő a miatyánk szövege miszerint bocsásd meg vétkeink, miképpen mi is megbocsátunk az ellenunk vétkezőknek! Jézus szavai azok, amelyek igazak, Pálé csalfák, és farizeusiak.


"

Jogod van ehhez, bár már cáfolva van az állítólagos ellentmondásod. Nekem úgy tűnik, hogy Neked elég egy harmatgyenge, könnyedén cáfolható kifogás, hogy ne kelljen elfogadni a Bibliát. Számtalan ilyen ember van. Mi hívők imádkozunk értetek."


Dehogy van cáfolva nem cáfoltál semmit. Jézus szavai ellentétben állnak Pál tanításával, sőt saját maga is ellentétben áll önmagával. Isten soha olyat nem kért, hogy fogadj el egy emberek által szerkesztett könyvet. Jézus az, aki megszabadít, nem egy könyv, főleg nem egy hamis tanító.

2017. júl. 24. 13:34
 7/40 anonim ***** válasza:

"Teljesen mindegy az ok. Pál azt állítja hogy a szeretet mindent elfedez, mindent eltűr és nem rója fel a gonoszt. Ez a saját maga cselekedetével van ellentmondásban, amikor ebben kivételeket keres. "

Dehogy mindegy:) Isten mondja, hogy ne ítélj, de ettől még Ő ítélhet.

A gyerekedet sem azért bünteted, mert utálod, hanem mert óvni akarod a nagyobb rossztól. De úgysem akarod megérteni:)


"Tévedés, a szálka gerenda arra vonatkozik, hogy magadban nem látod a nagy hibákat, bűnöket, míg másban a kicsit is. Kvázi nem vagy büntetlen. "

Szerinted én mit írtam?:) Ha mindenáron kötekedni akarsz legalább abba ne köss bele, amiben egyetértünk:D

De mág mindig nem érted az ó- és az újszövetség közti különbséget. És mivel ez túl hosszú és amúgy is csak a kötekedés miatt vagy itt, így befejezem.

Ne feledd. A matematikakönyv is csak látszólag mond ellent magának, amikor az egyik példánál azt írja, hogy X=3, a másiknál pedig X=5. A megértést a szövegkörnyezetből, és az egész Bibliából értjük meg. Kiragadva ellentmondásosnak tűnhetnek a dolgok, de megvizsgálva korán sem azok


"Dehogy van cáfolva nem cáfoltál semmit. Jézus szavai ellentétben állnak Pál tanításával, sőt saját maga is ellentétben áll önmagával"

Na ezt jól megmagyaráztad:)


"Isten soha olyat nem kért, hogy fogadj el egy emberek által szerkesztett könyvet."

Nofene, próféta lettél?:) Látod, csak kinyögted, ami a szívedet nyomja. A Bibliát gyűlölöd.


" Jézus az, aki megszabadít, nem egy könyv, főleg nem egy hamis tanító."

Jézus szavai, az Igék. Ezek pedig jó, ha le vannak írva. Honnan tudsz Jézusról? Csak nem a Bibliából? Te magad írtad, hogy emberek által szerkesztett könyvet nem szabad elfogadni. Ellentmondtál magadnak

2017. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 imakommandós ***** válasza:

A látszólagos ellentmondásodra az a válasz, hogy Pál apostol az isteni szeretetről írt ami nem egyenlő a törvényben leírt szeretettel hanem magasabb rendű.

Isten Jézusban gyakorolta az emberiség felé az isteni szeretet, és akik hittel válaszolnak és viszont szeretik Istent azok menekülnek meg.

A hívők is kapnak isteni szeretet, de ez a gyülekezet rendjében nem oldja fel a hívőket arra, hogy bármilyen bűnökben élhetnek.

Úgy kell szeretni felebarátunkat mint önmagunkat. Ha Pál apostol önmagában gyülöli a paráznaságot, akkor nem fogja szeretni egy gyülekezetbe járó keresztényben sem, hanem felszólitja megtérésre vagy ha nem hallgat rá akkor kiközösiti. De ez nem a világban élőkre vonatkozik hanem a hívőkre. Pál apostol nem volt gyengéd a saját bűneivel szemben sem, akkor a gyülekezetbe járó hívőket sem simogatta meg ha paráználkodtak. Az egész pedig annak a hívőnek megmenekülése érdekében történt ha elolvasod. Ugyanis az a hívő megmenekült volna az Úr napján, csak a teste maradt volna a sátán hatalma alatt megváltatlanul. Ha viszont nem lett volna megitélve akkor elkárhozott volna mert paráznák nem öröklik Isten országát.



Ha ellentmomdásokat akarsz találni akkor bármelyik újszövetségi könyvnél gyárthatsz ilyeneket.

Péter szerint vannak nehezen érthető dolgok Pál leveleiben amelyeket a "tudatlanok és álhatatlanok csavarnak ki a maguk vesztére",vagyis Péter apostol nagyon is isteni tekintélyűnek tartotta Pál leveleit, aki a "neki adott bölcsesség szerint" írt mindent. Péter tehát megerősitette Pál tekintélyét és nem gyalázta. Az irásait olvasva Jézus Krisztus megismerésében lehet növekedni, azokat kiforgatva pedig "tévelyegni és Istentelenkedni".

2017. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

A baj itt van nálad.

A szeretettel nem lehet vissza élni, hiszen a szent írás a fegyelmezés különböző formájáról ír, amit Isten szeretetének mond.


(Példabeszédek 6:23) . . .a fegyelmező feddés pedig életnek útja,


A fegyelmezés nem ítélet, hiszen testi apáink is megfegyelmeznek bennünket, de nem ítélkezés miatt, hanem, hogy formáljon, neveljen bennünket.


Ezek nevelés célzattal vannak, hogy helyreigazítsák a tévelygőt, ami által az egyént ösztönzi, hogy változtasson gondolkodásán, magatartásán, és legyen alázatos.

Az ítélet Jézusé, aki már nem fegyelmezés célzattal büntet, hanem azonnal végre is hajtja azt.

2017. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 KZitus ***** válasza:

Szia


Ha nem hiszel Pálnak, hogy a szeretet minden bűnt elfedez, akkor gondolj saját magadra és a szüleidre(feltételezem szerető szüleid vannak). Szerinted mennyi "bűnt" bocsátottak meg neked, ameddig fölneveltek?

Ennek egyetlen oka van: mert szerettek tégedet.

Igen a szeretet rengeteg "bűnt" el tud fedezni. Isten is a szerete miatt tűri még az emberek gonoszságát. Pedig ennek emberi szemszögből már jó ideje....


"Mindazokat a prófétákat, melyeket Isten megbízott prófétálással, pontosan megírták hogy hogyan kapták a feladatot. Pál a levelek alapján nem kapott tanításra utasítást." - ezt tényleg így tudod?


Nos ezt írja a Biblia róla a Cselekdetek 9 fejezetében:

"15.Az Úr azonban ezt mondta neki: „Menj, mert választott edényem ő, hogy elvigye a nevemet a nemzeteknek és királyoknak, és Izrael fiainak is. 16 Világosan megmutatom neki, mennyi mindent kell elszenvednie az én nevemért.”


Pál pontosan tudta, milyen feladatot kapott Istentől, erről ő maga írt:

Cselekedetek 13:2

2 Amint ezek nyilvánosan szolgáltak Jehovának, és böjtöltek, a szent szellem így szólt: „Válasszátok külön nekem mindenki közül Barnabást és Sault+ arra a munkára, amelyre elhívtam őket.”


Róma 1:1

Pál, aki Jézus Krisztus rabszolgája, és akit elhívtak apostolnak, és elválasztottak, hogy hirdessem Isten jó hírét,


1Timóteusz 1:12

Hálás vagyok Krisztus Jézusnak, a mi Urunknak, aki erőt adott nekem, mert hűnek tekintett azáltal, hogy kijelölt egy szolgálatra,

2017. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!