Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál az Ikor 13-ban a szeretetr...

Pál az Ikor 13-ban a szeretetről azt mondta, hogy nem rója fel a gonoszt, és mindent elfedez. Ez nem ellentmondásos Jézus szavaival és Pállal, saját magával?

Figyelt kérdés

Az IKor-ban folyamatosan a korintusiakat korholja, sőt ellent mond ez azzal, hogy Jézus a gonoszságot nagyon is szóvá tette. Pál felhívja a gyülekezet figyelmét, hogy közösítsék ki a bűnösöket. Hol van itt az elfedezés, és hol van ebben a gonoszság fel nem emlegetése? Sőt, egy kiközösítés az nem más, mint ítélet, viszont Jézus határozottan kijelentette, hogy ne ítéljünk!


Én arra jutottam, (nem vagyok ezzel egyedül) hogy Pál hamis tanító, ő az evangélium hirdetésére lett megbízva, amit meg is tett, viszont öntörvényűen elkezdett tanítani, ami viszont már nem az Úrtól van, mivel erre nem kapott elhívást.


2017. júl. 24. 12:38
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Látom, kérdező, alaposan ismered a Bibliát. De azzal mennyire vagy tiztában, hogy a kiragadott részletek kontextus nélkül hiteltelenné válnak? Még inkább, ha azokból valami egészen mást alkotsz a saját törvényeid és nézeteid alapján? ha nem tudsz egységben, egészben értelmezni, inkább ne tedd sehogy.
2017. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Ahogy Balinhun is írta,furcsa az ítélkezésről olvasni egy olyan ember tollából,aki végig ítélkezik. Ha ma Pállal egy gyülekezetben lennél,mit csinálnál? Tán csak nem próbálnád kitenni onnan ráragasztva a hamis tanító címkét? Szellemileg most épp kirekesztesz egy embert Krisztus testéből,nem csak fizikai értelemben lehet ám kiközösíteni.
2017. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Balinhun, nem Te magad vágtál fel azzal, hogy Te tudod, mi a különbség megítélés, és elítélés között? Jézus nagyon sok embernek megmondta a véleményét, és szembe állította a bűneitvel. Viszont nem kövezett meg senkit, és nem mondta a tanítványainak,hogy aki ezt vagy azt teszi, rekesszék ki. Ugyanis az ítélet egy cselekedet, nem egy vélemény. Fél napja még tudtad a különbséget, nagyon gyorsan felejtesz. Én nem tudom elítélni azt, aki 2000 éve halott, Pált, de meg tudom alkotni a véleményemet a tanításának az igazságát Jézus szava által. És az által hazug a tanítása.
2017. júl. 24. 22:40
 24/40 anonim ***** válasza:

Igazából ott kezdődik a probléma, amikor valaki a kánont megnyitja és elkezd belőle csemegézni. Kezdetben volt 72 könyv, később néhányan kedvükre kimondták, hogy ez vagy az nem Istentől származik. Most valaki kivenné Pál leveleit, mondván nem Istentől származik. Jogosan gondolhatja, ha a kánont meg lehet bontani, ő (a kérdező) miért ne tehetné meg ismét.


Pedig láthatóan a korai századokban élő keresztényeket a Szentlélek vezette (ebben gondolom nincs kétség néhány szektát kivéve, akik már János halála után hitehagyásról beszélnek). A kánont is a Szentlélek vezetésével állították össze, ahhoz hozzányúlni nem lehet. Mind a 72 könyv Isten szava, ahogy Pál levelei is azok.

2017. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

"Hol? Tehát értsd jól, Pál mikor hangsúlyozza azt, hogy ítéld EL azt aki neked nem tetszik? Olyan van, hogy ítéld meg a tanokat, de elítélni az embert nem ítélte. "


Nem ismered? A bűnöst ne köszöntsétek, a gyülekezetből vessétek ki... Jézus ennek pont az ellenkezőjét hirdette. Amit Pál hitdetett, az ítélkezés. Azért, mert Pál szavai között találunk búzát, attól még a konkoly ott van. Tudtad, hogy az egérméreg 99%-a ehető étel? Csak az az 1% a halálos... Egy bűnös életének nagyon kis hányada amit bűnben él, és ő maga is tud okos, és bölcs mondatokat mondani, ahogy egy parázna sem paráználkodik egész nap, csak egy nagyon kis hányadát életének. Lehet Pál leveleinek egy nagy része párhuzamba állítható Jézussal, ahogy megtehetjük ezt a Koránnal is, és a buddhista tanításokkal is.

2017. júl. 24. 22:58
 26/40 anonim ***** válasza:
43%

"Balinhun, nem Te magad vágtál fel azzal, hogy Te tudod, mi a különbség megítélés, és elítélés között? Jézus nagyon sok embernek megmondta a véleményét, és szembe állította a bűneitvel. Viszont nem kövezett meg senkit, és nem mondta a tanítványainak,hogy aki ezt vagy azt teszi, rekesszék ki. Ugyanis az ítélet egy cselekedet, nem egy vélemény. Fél napja még tudtad a különbséget, nagyon gyorsan felejtesz. Én nem tudom elítélni azt, aki 2000 éve halott, Pált, de meg tudom alkotni a véleményemet a tanításának az igazságát Jézus szava által. És az által hazug a tanítása."


Tehát, kedves Kérdező, te döntöd el, hogy ki hogyan érti azt a dolgot? Tehát, akkor mivel Pál SZERINTED ELítélte az embereket, te nem ítéled el Pált? :D Nevetséges vagy. :D De mindegy, Krisztus tudja, hogy ki az a Pál, és biztosak lehetünk abban, hogy ő ott van a mennyben, ahogyan ez az írásból kiderül. Az hogy kibúvókat keresel, és mondod azt, hogy hát te külömb vagy, nem vagy külömb. :D Ostoba vagy és álszent is, mint mindenki más vagy mint, Pál akire te azt mondtad, hogy hamispróféta. :) Istenben van Pál, és mindenki, aki Krisztust hiszi és követi. :) Tehát, lényegtelen számomra mit mondasz Pálról, Krisztus katonája volt, ahogy én is az vagyok, és még sokan mások is. Elmondom az evangéliumot neked, és ha akarod akkor fogadd el. :) Isten annyira szerette a Világot, hogy egyszülött fiát adta értünk. Téged is szeret Isten, érted halt meg akkor a kereszten, csak annyit kér, hogy légy vele és fogadd el őt, mint Istenedet és megváltódat. :) Krisztus a szeretet, az út, és az élet, SENKI nem léphet az Atyához csakis Ő általa. :) Isten nem azért van itt, hogy probagandákat hallgasson, hanem hogy életeket mentsen meg, majd az ítéletkor meglesz az, hogy ki merre megy, vagy kárhozat vagy Örökélet, remélem elfogadod Krisztust, békesség neked! :)

2017. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"Nem ismered? A bűnöst ne köszöntsétek, a gyülekezetből vessétek ki... Jézus ennek pont az ellenkezőjét hirdette. Amit Pál hitdetett, az ítélkezés. Azért, mert Pál szavai között találunk búzát, attól még a konkoly ott van. Tudtad, hogy az egérméreg 99%-a ehető étel? Csak az az 1% a halálos... Egy bűnös életének nagyon kis hányada amit bűnben él, és ő maga is tud okos, és bölcs mondatokat mondani, ahogy egy parázna sem paráználkodik egész nap, csak egy nagyon kis hányadát életének. Lehet Pál leveleinek egy nagy része párhuzamba állítható Jézussal, ahogy megtehetjük ezt a Koránnal is, és a buddhista tanításokkal is."


Nem mondott ellent ezzel sem, hát nem ismered? "Aki nincs velem az ellenem van" (Máté evangéliuma 12:30-32) Békesség neked! :)

2017. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

"Nem mondott ellent ezzel sem, hát nem ismered? "Aki nincs velem az ellenem van" (Máté evangéliuma 12:30-32) Békesség neked! :)"


Nagyon jo! És Jézus tanítása szerint mit tegyek az ellenségemmel? Idéznéd azt is?

2017. júl. 25. 04:07
 29/40 Pietrosol ***** válasza:
55%

Szia!


Miért kell, hogy az ellenséged legyen?


Ha nem fogadod el Pál tanításait, egyszerűen hagyd figyelmen kívül! Azt is, hogy mások meg elfogadják.

2017. júl. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"Nagyon jo! És Jézus tanítása szerint mit tegyek az ellenségemmel? Idéznéd azt is?"


Temészetesen, de nyílván te is jól tudod, úgyhogy gondolom megint a magad fényezéséért kéred tőlem az idézetet, de persze ki írom: "Szeressétek ellenségeiteket." (Lukács evangéliuma 6:27-28) Mért akarsz a középpontban lenni? :) Mért mondod azt, hogy: Én arra jutottam...? Kivagy te? :D Már értsd jól, szerintem nem magadat kéne előrehozni, ha Pálnak nincs igaza, akkor neked mért lenne? Kérdeztem már tőled, ezt jól tudom, de nem kaptam rá választ még. Tehát, úgy érzed külömb vagy mint Pál, Pált az Úr kiválasztotta erre a célra (Apostolok cselekedetei 9:15) neki ő eszköze volt az Úrnak, tehát mért emelsz szót Atyádfia ellen? Mert picit erőteljesebben mondta az evangéliumot, mint a többi apostol? Ez gond számodra? :) Krisztus azt mondta, hogy Őt kell hogy kövessük, Pál azt mondta, aki nem imádja a Fiút az nem imádja az Atyát, és hazug az, aki így vélekedik. Jézus azt mondta, hogy: "Tanításom nem tőlem való, hanem attól, aki küldött. Aki készen van rá, hogy teljesítse akaratát, meggyőződhet róla, vajon Istentől való-e ez a tanítás, vagy csak magamtól beszélek. Aki magától beszél, a saját dicsőségét keresi. Aki azonban annak dicsőségén munkálkodik, aki őt küldte, az igaz, s nincs benne hamisság." :) Pált Krisztus küldte, és e vers szerint igaz, akkor mért is akarod megmondani, Isten helyett, hogy ki igaz és kinem igaz? :)

2017. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!