Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem háborít fel ez?

Csak engem háborít fel ez?

Figyelt kérdés

Egyszerűen falra tudok mászni a sok jehovától, nme általánosítok, de hogy hozzánk mindig hétvégén ebédidőben jönnek.


Semmi tisztelet bennük, ráadásul lese lehet őket vakarni, Szépen elmondom hogy engem sajnos ez nem érdekel, de azért köszönöm hogy eljött..akkor még ragozza meg hisztizik.


2010. júl. 16. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:

tegnap 21:00:

Jézus alapított egyházat! Ezt a Bibliából kiradírozni te sem tudod. A tanítványokat pedig, hogy miért gyűlölte a világ, az szintén világosan benne van ebben a könyvben.

Jézus mellesleg nem volt lázító, nem lázadt a fennálló rend ellen és nem akarta "megreformálni" a világot úgy, ahogy ma ezt a fogalmat az emberi reformátorok alapján sokan értik.

2010. júl. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
Jézus alapította az Egyházat, nahát? Akkor Russelnek miért kellett alapítania még egyet?!
2010. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem azt írta, hogy :"lécci-lécci, itt térítsetek meg". De persze mi csak hülye eltévelyedett emberek vagyunk, majd meg mondják a tanúk. :)
2010. júl. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:

Már csak azzal kéne tisztában lenni, hogy mit jelent "megtérni"! Én téged meg tudlak-e "téríteni" a Biblia értelmezése szerint?

Nem lehet, hogy eddig valami másról volt itt szó?

2010. júl. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 A kérdező kommentje:
Jolvan, hagyjuk, nektek aztán lehet magyarázni, majd ha lelkimegváltást kérek akkor elballagok az első templomba vagy a jehovatanukhoz.. Tudom én mit akarok, elég nagylány vagyok már. Eltudom dönteni. Nem kell a nyakamon lógni.
2010. júl. 25. 22:25
 66/76 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy el tudd dönteni, segítségre van szükséged, bárhova mész. Másrészt sokan azzal sincsenek tisztában, hogy mi hiányzik ahhoz, hogy az életüket rendbe rakják, nem hogy elmenjenek bárhova is! Nekik sokszor jól jön az, amit a legközvetlenebb tanítványképző módszernek hívunk.
2010. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 A kérdező kommentje:
Hát te agyrém vagy. Mi az hogy nem tudok egyedül dönteni. Komolyan mondom az ilyen emberektől omlik össze az ország. A szánka akarják adnia szavakat, de ez nem elég. Még a hitünket, agyunkat és mindenünket irányítani akarják. Hát köszönöm szépen nekem EZ nem kell. Hidd el nekem van annyi életem és értelmem , (nem úgy mint neked!!)hogy döntésképes legyek.
2010. júl. 28. 07:53
 68/76 anonim ***** válasza:
Itt papol, hogy neeem mi nem akarunk senkit irányítani és nem akarjuk ám ráerőszakolni a hülyeségünket. Most meg mit mond? Hogy el se tudjuk dötneni, mire van szükségünk, de majd ők megmondják. Hát köszi, de képzeld, mi el tudjuk dönteni, hogy szükségünk van-e erre a szarra, vagy ha nem, akkor sem fog megtéríteni az idegesítő dumátok. ;)
2010. júl. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:

Nos kedves kérdező, van egy aranyköpés, amit egy amerikai humorista mondott: "mindenki tudatlan, csak más-más témában".

Ha leszállnál a magas lóról, talán meg is értenéd, hogy mit akartam mondani! Hogyan lehetsz egy olyan dologban korrekten és felelősségteljesen döntőképes, amiben nem vagy jártas, vagy nem pontos információid vannak róla? Vagy te mindenek tudója vagy netán, ki a különböző dolgokban csak a döntésre vár?


Még a KRESZ-tanfolyamhoz is kell az oktató, sőt sok segédanyag, mivel ezek nélkül a tanulás és megismerés igencsak "sokrétű" lenne. De amíg nem magyarázzák el neked, hogy mi kell ahhoz, hogy autót vezethess a közutakon, addig azt sem tudod, hova menj ez ügyben.

Mi lenne, ha a KRESZ iskolák arról lennének ismertek, hogy ahány, annyiféle módon tanítja a szabályokat?! Ennek az eredménye az lenne, hogy rengeteg közúti balesetben, sokan (még ennél is sokkal többen) meghalnának és lerokkannának.


Szerencsére ezek nem erről híresek, de a világ politikai és vallásrendszerei viszont igen! Éppen ezért, ennek meg is vannak a szörnyű eredményei.

Így aztán sok ember, ha netán az elején még kereste köztük a helyeset, igazat, üdvözítőt, később feladja, mert akkora a kiábrándító káosz ezekben a világnézeteket érintő kérdésekben, hogy mindet összemossa és hagyja a csudába őket.

Csakhogy nem mindenki hagyja abba a keresést!

2010. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
Rossz a példád, kedves. A KRESZ-re nem rugdossák el az embereket.
2010. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!