Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem háborít fel ez?

Csak engem háborít fel ez?

Figyelt kérdés

Egyszerűen falra tudok mászni a sok jehovától, nme általánosítok, de hogy hozzánk mindig hétvégén ebédidőben jönnek.


Semmi tisztelet bennük, ráadásul lese lehet őket vakarni, Szépen elmondom hogy engem sajnos ez nem érdekel, de azért köszönöm hogy eljött..akkor még ragozza meg hisztizik.


2010. júl. 16. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:

Jellemző, már megint kezdődik az, amit a példázatbeli alak művelt a Lk 18:9-14-ben - a másokra való mutogatás, hogy azt trambulinként felhasználva a magáét fényezze. Én sem vagyok az Őrtorony uralma alatt, mégsem élek erkölcstelen életet, nem gyűlölködöm, nem veszekszem, és ismerem a Bibliát. Életem vizsgálható, nevem és arcom sem titok, nem élek kettős életet. Ismerőseim előtt is leszerepelnék, ha alakoskodni próbálnék vagy megjátszanám a szentet, miközben szentségtelen volnék. És ugyanezt mondhatom ama keresztények jó részéről, akiket személyesen ismerek. De a részedről ez a hirtelen és részemről semmivel nem indokolt kirohanás nagyon is sokatmondó: látatlanban mószerolod a többi felekezetet, hogy ezen mint ugródeszkán följebb lendülhess, és a magáét ajnározhassad. De egy dolgot nem érthetek: hogy jutottál odáig, hogy az én érveim láttán ez a gondolatsor buggyanjon fel benned, mégpedig _érvként_ ha ráadásul nem is arról van szó?


Az is jellemző, hogy már megint (ki gondolta volna) a kedvenc JT-s gondolatok jöttek elő, afféle bunkósbotként.


„A Biblia pozitív hatásárt a szervezetnek hálásak


A Tanúk a Bibliát is olvassák, Isten bölcsessége pedig pozitív hatást gyakorol mindazok életére, akik parancsait és alapelveit követik (ehhez még hívőnek sem kell lenni). A Bibliának a Tanúk életvitelére és erkölcsére gyakorolt pozitív hatása tehát tagadhatatlan, de ez nem a szervezetet minősíti, hanem a Bibliát. A Tanúk tulajdonképpen Istennek hálásak, de úgy érzik, hogy hálájukat a szervezetnek való hűségben kell kifejezniük. Maguktól többnyire nem gondolnak bele abba a lehetőségbe, hogy amit valójában Istennek köszönhetnek, azt a szervezettől függetlenül is megkaphatnák Tőle, sok más hívőhöz hasonlóan.”


„A legtöbb szekta azzal rejti el ártalmas mentális befolyását, hogy a tagjaik becsületes civil életével takarózik. Azonban a becsületes, tisztességes és példamutató civil élet nemcsak az adott szektás szervezet tagjaira jellemző. A társadalom egy jelentős része rendelkezik hasonlóan magas erkölcsi színvonallal. Sokszor elismerik a szektás kiadványok is, hogy mások is erkölcsösen élnek, nemcsak a tagjaik (pl.: Fiatalok kérdései könyv és az Ébredjetek folyóirat rendszeresen utal arra, hogy az amerikai tizenévesek fele nem él házasság előtt nemi életet). Ha azonban a szektás szervezethez tartozó személyek valóban nagyobb arányban élnek is erkölcsösen, becsületesebben, mint a társadalom átlaga, akkor sem menti ez fel a szervezetet a hibái alól. Egyes tagok élete nagyban jobb irányba fordul azzal, amikor káros szenvedélyeiket elhagyják, viselkedésük emberibb lesz, de ezek az emberek tulajdonképpen az egyik nem normális életvitelből egy másik abnormális életvitelbe esnek át. A környezetüknek kétségkívül elviselhetőbb, de magára a személyiségre majdnem ugyanannyira káros. A káros szenvedélyek, az asszociális viselkedések elhagyásának vannak olyan módszerei is, melyek nem foglalnak magukban manipulációt, és ezek sokkal tartósabb hatást tudnak elérni az érintett személyben. Az a szektás felfogás, hogy „az eltávolodottak visszakerülnek saját bűneikbe" pontosan azt igazolja, hogy a szekta kijózanító, életminőség-javító hatása nem volt elég mélyreható, változatlanul hagyta a lelki mechanizmusokat, nem volt képes igazi megoldást nyújtani.”


"...az a győzelem, amit e tereken aratnak a hígak, lovagiatlan, mert olyasmit bírál, ami csak részben a r.k. felekezet bűne, sokkal inkább a koré: a barbár és hatalomvágyó uralkodóké és hatalmasoké.


A pedofilpapozás a hígak gyöngeségét leplezi le, mert úgy folyamodnak mindig hozzá, ahogy a fogócskában a szorult helyzetben lévő fél bemegy a "házba." Csak így tudják elkerülni az elnémulást. Jól láthatók is ezek a jelenségek az ide rendre belökött botrányhíreken és csámcsogásokon."


"Nem fognak [ebből visszábbvenni], amíg ott van a kezük ügyében az inkvizíció és a keresztes hadjáratok gumicsontja. Ez törvényszerű utolsó mentsváruk nekik: ha másban megverettek is, itt mindig győzni tudnak, ezért rendre ide hátrálnak vissza, és innen indítják ellentámadásaikat is. Én már rég leszoktam az ilyen küzdőterekről Róma ellen, de úgy, hogy elolvastam sok könyvet, és megpuhultam e téren. Ők azonban nem olvasnak külső irodalmat, ezért erre nem lesznek kaphatók. Sőt ez az inkvizíciózás, pedofilpapozás egy gyakran megfigyelhető lélektani játszma a részükről, és mivel létszükségletük, nem is fogják abbahagyni. Valóban ugyanilyen sikerrel próbálhatnánk megtanítani egy kutyát a festészetre."

2010. júl. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:

Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy a jehovák nemtudják tartani a határokat. ÉS ez egyértelműen undorító. Én kosarazok, szeretem, tisztelem a kosáristent:D mégse járok a focistákhoz hogy tezsvíír kosarazz inkább. Egy a célunk a szórakozás, a kedvtelés, a sportszerete meg az egészség...:D


Vicc

2010. júl. 17. 03:38
 33/76 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdezőnek még sokat kéne tanulnia, hogy mit miért csinál az ember!


"látatlanban mószerolod a többi felekezetet, hogy ezen mint ugródeszkán följebb lendülhess..."


A vallásszervezetek működéséről írtam, melyek igen gyakran, nagyon károsan nyilvánulnak meg a földön. Nem látatlanban, hanem a történelmi tények alapján! És nem csak a régmúlt tényei, hanem a korunk valósága fényében is. Éppen ezért sekélyes próbálkozás ez már megint arra, hogy a "szekták lélektanát" boncolgatva "bölcselkedő" megjegyzéseket tegyél!

Erről egyébként sok kérdés szól már, nem hinném, hogy mind elkerülte az itt lévők figyelmét.

Nem beszélve arról, hogy pl. a Tanúknál a legtöbben, más felekezetekből kerültek ki, mint én is. Ezzel egészen biztos több pontos rálátásunk van a többire, mint viszont.


Ahány közösség, annyiféle. Az egyik árulkodó jel az ilyen "szektás elemzéseknél", amikor általánosítanak bennük. És közben álszemérmes módon elfelejtik, hogy melyik is a legnagyobb szekta a földön.

A "legtöbb szekta ártalmas mentális befolyása" - ugye milyen szépen hangzik ez az általánosítás, mellyel el van terelve minden szervezett "visszásságról" (finoman szólva) a figyelem a saját berkeken belül! És ezzel el is van intézve az összes, akiket önkényesen le szokás szektázni!


Kedves válaszoló: "ártalmas mentális befolyása" a vallásos hazugságnak van! Egyetértesz? A te dolgod.

Ebben pedig jól el tud igazodni minden felelősségteljes Tanú. Éppen ezért a Biblia Istenének hálásak, hogy az első sz.-i minta alapján, megismerhették a jelenleg rendelkezésünkre álló vallásos igazságokat, melyek nélkül gyakran azt tennék (mondom: tennék, cselekednék), ami helytelen Isten szemében.

2010. júl. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:

Jehova tanúi hogyan egyeztetek össze Jézus parancsát;"Ne járjatok házról házra. " Lk 10,7, azzal a ténnyel, hogy ők gyanütlan embereket zaklatnak a magánszférájukban?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2010. júl. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:

"Ha nincs saját hited, életed végéig lelki nyomorék maradsz!"


Minden gyülekezet összetartozása a hiten alapul. Ha megfigyeled az önmagukban bizonytalan emberek - azaz könnyen befolyásolhatók - keresik a vallásban a reménységet. Amíg nem merem felvállalni magamat addig kiszolgáltatott vagyok az ilyeneknek.


A JT 1881-ben alakult, tehát "fiatal" vallás. Magyarországon 1989-től működik hivatalosan. A terjeszkedés törvénye szerint "téríteni" kell éjjel - nappal, hogy létszámuk elérje a kívánt szintet. A prófétáikat jól kiképzik, ezért csak a sajét hitük és a Biblia ismeretével lehet őket sarokba szorítani.


Nálam rendszeresen megjelennek és én a következő kérdésekre váluk tőlük választ:

- a jehova isten és a közönséges isten nem ugyanaz,-

- ha Jézus megváltotta bűneinket, akkor nekem nincs bűnöm (ti. magával vitte az atyához, így nekem nem maradt!),-

- a bibliában Isten gyermekeként Sámson is meg van jelenítve, akkor melyik az igazi,-

- az eredendő bűn micsoda, hiszen a paradicsomból nem a tudás fájának gyümölcs fogyasztása miatt lettünk kiűzetve,-

- a világvége messze van, hiszen csak akkor következik be, amikor megjelenik Illés a tüzes szekerén,-


és ha mindez még nem elég, akkor közlöm vele, hogy én az Univerzalizmus papja vagyok és szívesen látom máskor is közös beszélgetésre és a saját megvilágosodására.


Egyébként nem erőszakosak. Ha meghívod egy tál ételre a te istened nevében, akkor haverja lehetsz.

2010. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:

"- ha Jézus megváltotta bűneinket, akkor nekem nincs bűnöm (ti. magával vitte az atyához, így nekem nem maradt!),-"


Olvasol olyant valahol, hogy "eltörölte"? Vajon mit is jelent Jézus "megváltása"?

2010. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim válasza:
Az a legrosszabb, hogy nekem van ilyen rokonom is, aki megy mindig prédikálni. Ja, és engem is akartak tanítani ilyenre amikor még kicsi voltam, persze akkor még nem tudtam, hogy mi az, és így belementem. De apukám nagyon ellene van ezeknek a Jehováknak, és így hatalmas családi vita lett az egészből. 13/L
2010. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy te első kézből tudod, hogy a Tanúk kit neveznek "Jehovának", eléggé mellé trafáltál. Még az elkülönült, vagy kiközösített emberek is tudják, hogy "Jehovák" nincsenek és elmondom neked, nem is szoktak így fogalmazni!
2010. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:

"Az a legrosszabb, hogy nekem van ilyen rokonom is, aki megy mindig prédikálni."


Hát igen! Az hogy mi lesz neked még a "legrosszabb"...? Szerintem keveset tudsz még a "rosszról"!

2010. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
A "jehovák" tualdjonképpen Jehova Tanúi, Jehova pedig Isten neve szerintük, ahogy ez a Bibliában benne van, katolikus fordításban Jahve asszem.
2010. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!