Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem háborít fel ez?

Csak engem háborít fel ez?

Figyelt kérdés

Egyszerűen falra tudok mászni a sok jehovától, nme általánosítok, de hogy hozzánk mindig hétvégén ebédidőben jönnek.


Semmi tisztelet bennük, ráadásul lese lehet őket vakarni, Szépen elmondom hogy engem sajnos ez nem érdekel, de azért köszönöm hogy eljött..akkor még ragozza meg hisztizik.


2010. júl. 16. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
Hmm ez érdekes.. Bármi kis hibát vét szegény ember egy mondat megfogalmazásába már abba is bele lehet kötni.. Komolyan ez nem semmi. Jó szemetek van nektek tanuknak.. Ameddig nem zaklattok engem a vallásotokkal addig nincs semmi bajom. De, hogy bizonyos helyeken átírt Bibliákat osztogattok az végképp durva.. Szóval kösz nem érdekel.
2010. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:

Nos, ezzel a szellemiséggel szerintem senki sem akarjon a Tanúknak tanácsot adni, hogy mit tartsanak a bibliából igaznak és mit nem!


A "SZABADSÁG" alatt a kérdező azt érti, hogy meg sem szólíthatják őt bizonyos témával? Vagy azt, hogy nem védhetik meg magukat a Tanúk, ha ilyen lejárató és provokáló cikkek jelennek meg róluk nyilvánosan? Ez lenne a ti szabadságotok? Írja ki a homlokára a kérdező, hogy neki a "szabadságát" azzal tartják "tiszteletben", ha ezekben a témákban nem szolnak hozzá.

Sokaknak pedig - köztük a Tanúknak is - azzal tartják be a szabadságukat, ha engedik alkalomadtán azt, hogy elmondhatják véleményüket a világról!


Vagy ezt csak a kérdező és a hasonló gondolkozásúak privilégiuma???


Azért tettem hozzá az "alkalomadtán" kifejezést, mert tényleg elköszönnek, ha kijelented, hogy téged hagyjanak békén! Én 20 éve járok ebbe a szolgálatba, és egyletlen-egyszer sem tapasztaltam "erőszakosságot" a Tanúk részéről, olyan véleményt persze igen, mint ezek itt, de az "erőszak" bizony nem itt kezdődik (pedig milyen boldogság lehet egyeseknek, ha rá lehet aggatni ilyen jelzőket a békés Tanúkra).


Nézz bele a kérdező lelkivilágába, sok mindent elárul magáról. Érdekes, mindig vannak emberek, akik a legbetegebb gyűlölködőket is azonnal követik. Ennyi elég is volt, nekem világos a cél - ne aggódjon senki, nem húztam fel magam ezen. Ezen? Minek?


Persze ha magatokban, pletyi szinten döntitek a törvényt erről, semmi gond. De ha nyílt oldalon terjeszted a magad igéjét velünk kapcsolatban, akkor talán ne akard megtiltani, hogy az érintett fél megvédje magát! Mert ez így érdekes lelkivilágról tanúskodik.

2010. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:

Ja és még egy 'apróság': a Tanúknak egyáltalán nem az a céljuk, hogy valakire is, a pszichikai kényszer valamilyen halovány látszatával is, ráerőltessenek valamit!


Egész más céljuk van: az, hogy "ébresztőt fújjanak" a már említett okokból (sokan teszik hasonló célokért, nem csak mi!). Hogy aztán az illető mit kezd ezzel, az már az ő dolga, senki másé.

Ehhez viszont joguk van, bármily fájdalmas is egyeseknek! DE, még egyszer hangsúlyozom, hogy az a vád, ami rendszerint elhangzik ellenük ez ügyben a "pszichikai nyomásról", már csak ezért is hazugság!

2010. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
Én gyakorló katolikus vagyok, de mégis erős bennem a vallási tolerancia. Mikor hozzánk jöttek Tanúk, nekem szimpatikusnak tűntek, kedvesek voltak, és jól el tudtam velük beszélgetni. Mondtam nekik, hogy én katolikus vagyok, de a Biblia mégis közös kincsünk, és az együttműködést kereshetnénk. Mikor 3. almalommal jöttek, én épp szentmiséről jöttem haza. Mondtam is nekik hol voltam, de maximális együttműködést tanusítottam, s mondtam is nekik, hogy szeretném ha jó kapcsolatban lennénk, hiszen mindketten ugyanazt az Istent imádjuk, nevezzünk Istennek vagy Jehovának. Nyitott voltam feléjük, de miután látták, hogy én maradok katolikusnak, nem jöttek többet. Utána olvastam a neten, hogy a Tanúk a "nem Tanúk"-kal még csak baráti kapcsolatot sem ápolhatnak.
2010. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:

"Utána olvastam a neten, hogy a Tanúk a "nem Tanúk"-kal még csak baráti kapcsolatot sem ápolhatnak."


Ez lelkiismereti kérdés. Semmi furcsa nincs ebben egyébként. Természetszerűleg mindenki olyan barátokat keres, akik hasonlóan gondolkoznak. Ennyi. Mellesleg a Biblia ebben is jó zsinórmérték. Tele van jó példákkal és olyanokkal, amikre vigyázni kell.

2010. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
Ilyen erővel minden vallási előírásra ráfoghatjuk, hogy "lelkiismereti kérdés". Nyilván aki gyakorol egy vallást, igyekszik betartani annak előírásait, útmutatásait.
2010. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:

Misszió házról-házra:az igazi kereszténység bizonyítéka?


Biztosan találkozott már minden Olvasó Jehova Tanúival,akik utcákon,tereken,vagy házról-házra járva megszólítják az embereket,beszélgetnek Isten Királyságáról. Jehova Tanúi arról vannak meggyőződve,hogy az "igaz vallás" (a hiteles kereszténység) elmaradhatatlan ismertetőjele ez a missziós tevékenység: "Melyik vallás hirdeti ténylegesen az emberiség egyetlen reménységeként Isten Királyságát,ahelyett,hogy emberi kormányzatoktól várná a felhalmozódott problémák megoldását? Vajon előkészített-e vallásunk arra,hogy részt vegyünk ebben a tevékenységben,és megtegyük ezt házról házra,ahogy Jézus és az apostolok is megtették?(Máté 10:7,11-13;Csel 5:42;20:20)." (Érveljünk az Írásokból,401-402. oldal) Meg kell vizsgálni: Valóban minden kereszténynek menni kellett/menni kell "házról-házra" prédikálni? A missziós módszerről: Emlékezni kell arra,hogy J.F.Rutherford elnöksége alatt indult be az a missziós tevékenység,amelyben minden Jehova tanújának el kell menni "prédikálni". Előtte nem volt ilyen-sem a Bibliakutatók (Jehova Tanúi hitelődei) történelmében,sem a kereszténység történelmében,-a mindenki által kötelező házról-házra végzett missziós szolgálat. Ha elfogadjuk Jézus Krisztus állítását,hogy az ő Egyházát kősziklára építette,és azon az "alvilág kapui sem vesznek rajta erőt" (Máté 16:18-Szent István Társulat fordítás),tehát nem szűnik meg (pláne nem 1800 évre!),akkor azt is be kell látni: a missziós munka nem feltétlenül azonos a "házról-házra" végzett szolgálattal. Ha a "házról-házra" végzett missziós munka nélkül nincs hiteles kereszténység,akkor J.F. Rutherford előtt sem voltak élő hitű keresztények. Tehát vagy Jézus Krisztus mondott igazat, vagy az Őrtorony Társulat. Mivel érvel az Őrtorony Társulat a fentebb idézett "Érveljünk az Írásokból" című könyvben? Nézzük meg azokat a Bibliaverseket,-és azoknak szöveg-környezetét! Máté 10:7-13:"Menjetek,és hirdessétek:>>elközelített a mennyek királysága!<< Gyógyítsátok meg a betegeket! Támasszátok fel a halottakat! Tisztítsátok meg a leprásokat! Űzzétek ki a gonosz szellemeket! Ingyen kaptátok,ingyen adjátok! Övetekben ne vigyetek se aranyat,se ezüstöt,se rézpénzt! Ne vigyetek az útra tarisznyát,se másik ruhát,se másik sarut,se botot! A munkás ugyanis megérdemli,hogy gondoskodjanak róla. Ha bementek egy faluba,vagy városba,keressetek ott egy arra méltó embert,és maradjatok nála addig,amíg tovább nem mentek! Mikor beléptek a házába,mondjátok:>>béke legyen veletek!<< Ha az ott lakók megérdemlik,a békesség,amit kívántok nyugodjon meg rajtuk. Ha azonban nem érdemlik meg,térjen vissza rátok." ("Felhasználva az Újszövetség-Egyszerű fordítás Copyright 2003 World Bible Translation Center Inc. engedélyével") Vajon Jehova Tanúira illenek ezek a Bibliaversek,amik által önmagukat az egyetlen-hiteles-valódi-Evangéliumhirdető közösségnek állítják be? (gyógyítás,ördögűzés,és a Jézus által mondott többi utasítás?) Nem! Ha pedig nem teszik úgy,ahogy Jézus mondta-akkor miért ítéli el az Őrtorony Szervezet az összes keresztény egyházat? Miért -még csak nem is feltételezik:ez az Ige nem az összes hívő kereszténynek szól,hanem ahogy a Máté 10:1-ben olvasható:"Magához hívta tizenkét tanítványát,(mármint Jézus),és hatalmat adott nekik a tisztátalan szellemek fölött,hogy kiűzzék azokat,és hogy gyógyítsanak mindenféle betegséget meg mindenféle fogyatékosságot" ("Új Világ fordítás") Az egész Máté 10.fejezetben a 12 apostolnak beszél Jézus Krisztus. Ha mégis,minden kereszténynek szól Jézus utasítása,akkor minden kereszténynek kell(ene) halottakat is feltámasztani,betegeket is gyógyítani,démonokat is űzni-kiváltképp Jehova Tanúinak,-ha következetesek lennének. Nézzük meg az Apostolok Cselekedeteiről írt könyvet (röviden :ApCsel),ebből két Igét is idéznek: Apcsel.5:42:" És a templomban és házról házra szakadatlanul folytatták a tanítást,és a jó hír hirdetését a Krisztusról,vagyis Jézusról" ( "Új Világ fordítás") Kik tanítottak (a templomban,és házról-házra)? Az apostolok! Apcsel. 5:40: "Azok pedig (a Szanhedrin tagjai-Zs.) hallgattak rá (Gamálielre-Zs.),és hívatták az apostolokat,megverették őket,aztán megparancsolta nekik, hogy ne beszéljenek többé Jézus nevében,és elengedték őket. Ők tehát elmentek a szanhedrin elől,örvendezve,amiért méltónak bizonyultak arra,hogy gyalázatot szenvedjenek az ő nevéért. És a templomban és házról házra mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást,és a jó hír hirdetését a Krisztusról,vagyis Jézusról" ("Új Világ fordítás-kiemelések tőlem-Zs.) Tehát megint az apostolokról van szó-nem pedig az összes keresztényről,-ahogy Jehova Tanúi magyarázzák. ApCsel. 20:20:" eközben nem tartottam vissza magam attól,hogy elmondjak nektek mindent abból,ami hasznos,és attól sem,hogy nyilvánosan és házról-házra tanítsalak benneteket." ("Új Világ fordítás") Ki írta ezt-kiről: Pál apostol-önmagáról! Mi lehetett ez a "házról-házra" tanítás? Az első Századi keresztények nem rendelkeztek templomokkal-imaházakkal. "Királyságtermek " meg pláne nem voltak. A házakban tartották az Istentiszteleteket (Pl.:Filemon 1:2,Kolossé 4:12,stb...) Az utóbbi évtizedekben kezdte -újra-felfedezni ezt az Istentiszteleti formát sok katolikus,és protestáns gyülekezet-és évekkel ezelőtt szüntették meg Jehova Tanúinál -micsoda visszafejlődés!-nyilván félve a túl nagy szabadságtól. Érdemes még megnézni az ApCsel 2:46-ot is,ahol ezt olvassuk:"Napról-napra állhatatosan,egy szívvel,egy lélekkel voltak a templomban,és amikor házanként megtörték a kenyeret,örömmel,és tiszta szívvel részesültek az ételben" (Új Protestáns fordítás) Vajon házról-házra járva menet közben étkeztek....?! (Házanként hirdették az Evangéliumot az Apostolok-> házanként megtörték a kenyeret a keresztények) Ezekben a házakban hitem,és ismeretem szerint gyülekezetek voltak. Lukács evangéliuma 10:7:"Maradjatok ugyanabban a házban,és azt egyétek,igyátok amit adnak,mert méltó a munkás a maga bérére. Ne járjatok házról házra." (Új Protestáns fordítás) Határozottan feltételezem:a háznál -ahol vendégek voltak-étkeztek,és aludtak,és napközben pedig ahol sok ember volt,és meg lehetett szólítani őket ott hirdették Krisztust-akár embereket megszólítva,akár tömegnek szónokolva. 1.Timótheushoz írt levél 5:13: "Azonkívül rászoknak arra,( az özvegyasszonyok- Zs.) hogy tétlenül házról-házra járjanak,s nemcsak tétlenkednek,hanem pletykálkodnak,haszontalanságot művelnek, s olyasmit beszélnek,amire semmi szükség nincs" (Szent István Társulat fordítás) Mire biztatja őket Pál apostol? Járjanak házról-házra-de missziózzanak? Nem! "Azt akarom ezért,hogy a fiatalabbak menjenek csak férjhez,adjanak gyermekeknek életet,viseljék gondját családjuknak, s ne szolgáltassanak alkalmat az ellenfélnek a becsmérlésre." Ha a keresztény élet legfontosabb területe a házról-házra,és az utcai missziós szolgálat,nem furcsa,hogy a Szentírás nem ad általános , mindenkinek szóló tanácsokat? Az apostoli levelekben sincs arról szó,hogy Pl.: a korinthusbeli hívők hogyan "munkálják be" városukat,kettesével menjenek-e,férfi férfival induljon prédikálni,vagy lehet-e "vegyes-páros",hogyan töltsék ki a "munkajelentést",stb. .... pedig bőven foglalkoznak az apostoli levelek a gyülekezeti élet gyakorlati dolgaival-anélkül,hogy bármelyik apostol minden keresztényt kiküldene missziózni házról-házra,és utcai szolgálatra. Ha pedig az "igaz vallás" ismertetőjele a házról-házra/utcai misszió-munka,akkor vagy a Bibliában van a hiba,vagy az Őrtorony Társulat nem tanít jól. Ismert tény,hogy a Római Birodalomban sok rabszolga lett keresztény. Ha az "igaz imádat" része a házról-házra végzett missziós szolgálat, akkor a rabszolgák miért lettek keresztények? Kimenőt kaptak volna gazdáiktól? Ha a rabszolgák ugyanazt csinálták volna,mint Jehova Tanúi,akkor mikor "értek rá" foglalkozni a munkájukkal? Elgondolkodnak -e Jehova Tanúi-mernek rádöbbenni? Nem az a baj,szerintem hogy vannak,aki házról-házra mennek evangélizálni (persze:akkor az Evangéliumot hirdessék-"tisztán,natúrban"),hanem azt tartom tévedésnek,amikor egy felekezet alkalmaz egy missziós módszert,majd kitalálja: akik nem így dolgoznak,azok automatikusan nem is keresztények. Miközben az általuk preferált módszer nem is volt általános-de a Vezérkar érdekei a dominánsak,nem a Biblia! Visszaemlékezem,egy bátor Vén mondta nekem,amikor még bent voltam a Szervezetben: "Jónéhány testvérnek meg kellene tiltani,hogy prédikáljanak-de nem lehet...-pedig több kárt okoznak,mint hasznot!" Ami nagyon fontos még: A keresztények Jézus Krisztust hirdették, az Evangéliumot. Ő a főszereplő! Nem valami "Paradicsomi Föld" ígéretét tanították,amit azok kapnak meg,akik egy speciális teológiai ismeretet megtanulnak, azt terjesztik házról-házra/utcai misszióban,és reménykednek: talán Isten elfogadja őket. Az egy más "evangélium" (Galata 1:6-8) Mi a tiszta Istentisztelet-Isten előtt-a Biblia szerint? "Az Istennél és az Atyánál tiszta,és szeplőtlen istentiszteletnek ez számít: Látogasd meg nyomorúságukban az árvákat,és az özvegyeket,őrizd meg magadat,hogy a világ be ne mocskoljon" (Jakab 1:27-Csia fordítás)

2010. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
Akármilyenek is Jehova Tanúi, de ők igazi vallásos emberek. Én hithű katolikusként mondom ezt. Ők nem "vasárnapi keresztények", akik elmennek vasárnap templomba, ájtatoskodnak, s közben otthon haragot tartanak, irigyek stb stb. A Jehova Tanúk valóban hirdetik az evangéliumot,és a vallási kötelességeiket betartják. Ők az igazi hívő emberek, nem látszatvallásosak. Az más más kérdés, hogy a tanaikkal mennyire értek egyet, mindenesetre a tevékenységük, és engedelmességük saját hitük iránt példaértékű.
2010. júl. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:

Kedves katolikus testvérem!


Nem érdemes bedőlni a JT-k képmutatásának. Az igaz, hogy vakon engedelmeskednek a szervezetük minden csettintésének, de én ezt nem nevezném erénynek, sőt. Próbálnák csak nem így tenni, egyből kiradíroznák őt a kockás füzetből. Javaslom nézd meg azt a pár linket, amit az első oldalon találhatsz.


A katolikus Egyház nem egy modern kis buzgó elitegyház, hanem egy egyetemes népegyház, amely sokféle embert magában foglal, nem lehet megfelelő összehasonlítást végezni sem. Teljesen természetes, hogy vannak benne "vasárnapi keresztények" meg ilyesmik is, ezzel semmi probléma is.


"Végül hasonlít a mennyek országa a tengerbe vetett hálóhoz, amely mindenféle halat összefog. Amikor megtelik, partra húzzák, nekiülnek, és a javát edényekbe válogatják, a hitványát pedig kiszórják. Így lesz a világ végén is: elmennek az angyalok, aztán kiválogatják a gonoszokat az igazak közül, és tüzes kemencébe vetik őket. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz." (Mt 13,47-50)


Tehát Istennek a terve az, hogy az Egyház (a mennyek országa) egy olyan háló legyen, amely mindenféle halat összefog, jót és rosszat egyaránt. Isten kinyilatkoztatta ezt, hogy ne kedvetlenedjünk el az egyházi személyek (se a hívők, se a klerikusok) bűnössége miatt. Az ítéletet bízzuk Istenre.


Maga Jézus is megmondta, hogy a bűnök és a botrányok elkerülhetetlenek egy közösségben, ez azonban csak a személyre nézve jár következményekkel: „Lehetetlen, hogy botrányok elő ne forduljanak. De jaj annak, aki okozza őket!" (Lk 17,1).

2010. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:

"Nem érdemes bedőlni a JT-k képmutatásának. Az igaz, hogy vakon engedelmeskednek a szervezetük minden csettintésének,"


Igen? Tényleg ők a vakok? Akkor mért van az, hogy őket nem veszik rá olyan embertelenségekre és kegyetlenségekre, melyekkel nyilván nem dicsekednek a "keresztény" milliók?


Tisztában vannak a Tanúk azzal, hogy a világ szemében az a legfőbb "bűnük", hogy igyekeznek "nem részei lenni ennek a világnak" - ha már a bibliánál tartunk.


Vakon engedelmeskednek? Mégis ők azok, akik testvérként szeretik egymást, bármilyen nemzethez, rasszhoz tartozók legyenek is! Tudom, hogy ez a nagy "bűnük", na és?


Mindenki ott azonosítja magát, ahova tartozik!

2010. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!