Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem háborít fel ez?

Csak engem háborít fel ez?

Figyelt kérdés

Egyszerűen falra tudok mászni a sok jehovától, nme általánosítok, de hogy hozzánk mindig hétvégén ebédidőben jönnek.


Semmi tisztelet bennük, ráadásul lese lehet őket vakarni, Szépen elmondom hogy engem sajnos ez nem érdekel, de azért köszönöm hogy eljött..akkor még ragozza meg hisztizik.


2010. júl. 16. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
Szerintem meg itt egy sereg olyan ember írogat, akiknek fogalmuk sincs miről, kikről beszélnek!
2010. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:

02:20

Igen, mindig is az volt a vágyam, hogy a gyakorikérdéseken hamis állításokkal rontsam a Jt-k amúgy hibátlan imidzsét. :) Gondolom te is azt szoktad csinálni, amit ők, jársz házról házra. Vagy nem, és még egyszer sem voltak nálatok.

2010. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:

Hibátlan imidzs?

Rég elásta magát a JT, javarészt minden hívő agyára mennek a szektájukkal. Most mondhatod,hogy nem szekta....de sajnos az.

2010. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:

12:23

Ezt most nekem mondod? :O

2010. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:

Neked, vagy az egyházadnak (bárminek, amivel kapcsolatban vagy) "hibátlan imidzse"?

Akkor mért kéred számon egy olyan felekezettől, akik nem a világnak akarnak tetszeni, mivel megértették, hogy ahogy Jézus fogalmazott, nem lehetnek részei a világnak, mint ahogy Jézus sem volt az! Ennyi.

A világ szereti, ami az övé, de Jézus szavai szerint a tanítványok nem részei a világnak - ezért gyűlöli őket a világ.


Erre készítette többek között fel őket Jézus. Ez a sok ellenségeskedés, intolerancia hozzátartozik ehhez a világhoz!

Mi lenne veletek, ha nem találnátok senkit, akibe bele lehet kötni.

2010. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
Utolsó, te nagyon gáz vagy. Nem tőled kérdeztem, hogy nekem magyarázol-e, hanem a 12:23-tól, amit oda is írtam. Csakmert ő teljesen félreértette amit írtam. Te meg ne próbáld már mindenkire ráerőszakolni magadat, ha nem akarunk tanúk lenni, nem leszünk. És pont.
2010. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a félreértésetekkel! Most éppen te értettél félre: én nem a fenti "félreértésetekre" válaszoltam, hanem konkrétan a "tökéletes imidzs"-es cinizmusodra.

Vagyis hogy érthetőbb legyen, Jézus első sz.-i tanítványai is hasonló módon támadva voltak a legképtelenebb vádakkal, mint napjainkban azok, akik hozzájuk hasonlóan tanúskodnak.

Mi ezzel tisztában vagyunk. Senkit nem fogunk bántani, fenyegetni, gyalázni, de az ellenségeskedés ellenünk az említett okok miatt akkor sem fog megszűnni. Ezzel is tisztában vagyunk.


Mellesleg az, hogy én leírom a Tanúk védelmében a tényeket, még nem jelenti azt, hogy "ráerőszakolom" másokra magamat. Senki sem volt és senki sem lesz kényszerítve arra, hogy Tanú legyen! Nem kell a félremagyarázós történet, csak a hangulat keltés végett.


Az hogy felkeresik az embereket az otthonaikban is, nem azt jelenti, hogy feltétlen híveket akarnak szerezni. Azért mennek, mert engedelmeskednek a Bibliai parancsnak, mely elrendeli ezt a munkát.

De mindenki maga dönti el, hogy mit választ!

2010. júl. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 A kérdező kommentje:
Nem, pont ezaz.. Hogy itt vered a tamtamot. Nem érted? Mi azok vagyunk akiket ez hidegen hagy.
2010. júl. 23. 17:58
 59/76 anonim ***** válasza:
15:56 szerintem te tévedésben vagy.Jézus és tanítványai nem alapítottak semmilyen egyházat és nem csöngettek be prospektusokkal az emberekhez,tehát őket nem ezért utálták jópáran,titeket viszont főként ezért.Jézus fellázadt az akkori egyházi hatalom ellen,ezért kellett meghalnia.
2010. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
Ó, drága kérdező! Ha hidegen hagy, mi "háborít fel"? Akkor hagyjon hidegen! De azért engedd meg másoknak, hogy másként gondolkozzanak, mint te és a gondolataikat megoszthassák másokkal - akár ezzel a közvetlen módszerrel is - ha éppen úgy szottyan kedvük.
2010. júl. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!