Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem háborít fel hogy...

Csak engem háborít fel hogy még a 21. szban még mindig jelen van bizonyos államokban a nőelnyomás?

Figyelt kérdés
PL:India, Szaud-Arábia,Törökország,Kongó meg még rengeteg helyen!Vallás miatt!Tudtok szervezeteket amik ezek ellen fellépnek?
2011. júl. 12. 19:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Én ilyenkor mindig örülök, hogy ide születtem. Szerevezetek pontosan nem tudok, de én sem értem, hogy miért "alsóbbrendű" a nő. MOst komolyan: Van ennek értelme?
2011. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem nincs de sajnos ez is azért alakulhatott így ki mert bizonyos férfiakban megvan az h azt akarják h nő fogja be a száját meg ilyenek még itt M.o-n is meg más államokban is a vallással meg rengeteg embert meg lehet vezetni szerintem de jó lenne ha ez ellen sikeresen fellépnének!Mert muszáj lenne!
2011. júl. 12. 19:38
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Engem az háborít fel, hogy a 21. században még mindig jelen vannak a vallások.
2011. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Utolsó tudod mit igazad is van sokkal kevesebb probléma lenne nélkülük csak jog meg kötelesség lenne mindenki a földön járna és nem csinálhatnák ezeket sem mert nem tudnának vallásra meg kultúrára hivatkozni!Egyébként én keresztény vagyok de tény és való h rengeteg problémát okoznak a vallások és ha minden vallást eltöröltek volna könnyebb lenne az élet!
2011. júl. 12. 19:48
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Ja, mert te ilyen önző vagy, és annak örülnél, ha másnak nem szabadna hinnie. Volt olyan, mikor eltörölték a vallást. Tudod hogy hívták? Kommunizmus. Akkor aranyéletünk volt, nem?
2011. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

"Volt olyan, mikor eltörölték a vallást. Tudod hogy hívták? Kommunizmus."

Ezt meg honnan vetted???

Abban az időben is létezett vallás, voltak vallásos emberek akik templomba is jártak. Nem volt betiltva a vallás, eltörölve pedig főleg nem! Magam is 1967-ben voltam elsőáldozó, a szüleim pedig templomban házasodtak.

2011. júl. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

00.53 Anyámat meg azért nem keresztelték meg mert papám bányász volt és féltek h kirúgják...

Szóval nyilván akkor is sokminden függöt sokmindentől. De nem vagyok se ellene se mellette a vallásnak, annak vok ellene, h az arabokat pl ez alapján ítélik meg, holott nagyon keveset tud róla az átlag magyar. Perzse Szaúd-Arábia jó példa de számos arab ország van ahol teljesen normális a helyzet csak erről nem hallunk. Csak a terrorizmusról, meg h megölik a nőket...

2011. júl. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Ja és ne feledjük h ahol meg nincsenek elnyomva a nők ott meg már akkora liberalizmus van h egyetemisták gyilkolnak a kampuszon, idióták plázákban, ez elképzelhetetlen a "rossz" országokban, mert pl akinek ilyen megfordulna a fejében kinyírnák. Szóval engem meg ez háborít fel, h itt meg bármelyik nap megkéselhetnek mert csúnyán nézek vkire...minden kultúrának megvannak a maga problémái, és ha már választani kell én a saját házam táján söprögetnék.
2011. júl. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Engem fölháborit!

Amerikai is csak addig befoghatná a pofáját a békéről még az emberi nem egyik fele(nő)egyetlen tagja is a világon elnyomásban él.ez egy nevetséges véglet.A másik véglet,pedig a tul nagy liberalizmus,ami valójában pénzdiktatura.

A férfinek és a nőnek engedni kéne,hogy kibontakozzon születésétől fogva,és nem belenevelni mindenféle hülyeséget(vallás,erkölcs stb.)

Van olyan tiszta és szeretetteljes az ember születésekor,hogy aztán azt már csak elrontani lehet!


F

2011. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
nyugi már a kérdésre figyeljetek!A nők elnyomásáról van szó!Egyébként az araboknak sem a vallásában volt benne a nőelnyomás ezt ők találták ki!És lényegében a leánykereskedelem,csonkítás,meg mindenféle jogsértést elkövetnek ellenük!Nincs joguk semmihez az élethez való jogaikat vették el mindenkinek joga van az :élethez,Személyes szabadsághoz,biztonságos környezethez és a tulajdonhoz!És tök mindegy milyen a vaalás már ha erre fogjuk meg a kultúra de embert nem lehet tárgyként kezelni joga van az ő életéről saját magának dönteni ,nem kötelezhetik semmilyen viseletre,és nem csonkíthatják meg barbár módon mert ez a szokás puszta rosszindulatból mert egy életen át szenved miatta,nem kereskedhetnek vele h eladják!Ez maga az elnyomás!A nő és a férfi egyenlő és a nőnek is ugyanolyan jogai vannak!Hogy nem lázadnak ellene:Mernék megtenni!Meg nem tudják h elnyomják őket!Illetve kénytelenek beletörődni!Ilyesmit megengedni a 21.sz-ban hogy csonkíthassank,emberekkel kereskedjenek,teljes elnyomásban tarhassák azért mert nő nem lenne szabad megengedni!És az h ebben nőnek fel és nem tudják/nem mernek ez ellen fellépni meg ez a vallás az nem mentség ezek emberek ellen elkövetett bűncselekmények vallásra és szokásokra hivatkozva!
2011. júl. 13. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!