Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem háborít fel hogy...

Csak engem háborít fel hogy még a 21. szban még mindig jelen van bizonyos államokban a nőelnyomás?

Figyelt kérdés
PL:India, Szaud-Arábia,Törökország,Kongó meg még rengeteg helyen!Vallás miatt!Tudtok szervezeteket amik ezek ellen fellépnek?
2011. júl. 12. 19:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
és a vallásuk ezen része szokásuk meg hagyománuk ami a nőkről szól lényegében szépen kimagyarázza ezeket a nagyon súlyos bűncselekményeket ja hogy nem úgy fogják fel mint mi nekik ez a természetes?ÉS kérdem én az mentség?És akkor ugye már nem is számít bűncseleménynek?Attól lehet emberekkel ilyet művelni az alapján h hova meg minek született?Ez így igaszságos meg törődjünk bele?:Na ne már hány nőről van itt szó ebbe nem szabadna beletörődni!
2011. júl. 13. 23:36
 12/17 A kérdező kommentje:
és persze h nem úgy gondolkodik mikor átmosták az agyát lényegében attól még emberellenes bűncselekény!Egy vallás sem ér annyit hogy emberek alapvető jogait tiporják sárba!És valóban én nem vagyok vallásellenes de az emberek a vallást is a hatalomra és mások elnyomására használják addig tényleg jobb élet lenne nélküle attól függetlenül h sok embernek erőt ad sokat meg elnyomnak/nyomtak mindig miatta a történelem során és eddig arra volt jó a szerepe h megbolygassa a világot/társadalmat legyen vallás de akkor ne ármánykodásból/képmutatásból/és mások elnyomásából álljon meg ne a hatalomról!Aki eleget tud az életről az tudja hogy amit az egyház múvelt/művel mai napig annak semmi köze ahhoz amit nyújtania kéne!Csak képmutatás miközben ezzel jól elnyomnak másokat!Én bár keresztény vagyok de azt vallom legyél jó ember és arra használd a vallásod amire való de nem szabad bedőlni az egyháznak!
2011. júl. 13. 23:47
 13/17 anonim ***** válasza:
Engem is felháborít, gonoszak az emberek, uralkodni szeretnek így a nőket használják fel e célra. Nem tudom Isten meddig bírja végígnézni..
2011. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

Hát kérdező, sztem menj ki egy durva Arab országba majd egy teljesen normálisba, ismerd meg őket és utána háborogj! Bírom, h itt mindenki látatlanban háborog. Természetesen a csonkítás stb borzalmas. viszont pl Afrikában szokás, az is borzalmas h EGYES arab országokban hogy bánnak a nőkkel, de próbáljunk már diferenciálni! És: a ruha- úgy bírom ezt a ruha hisztit! Láttátok már a ffiak ruháját? Pepitában ugyanaz, hosszú, plusz fejfedő, az arcuk látszik de sok helyen a nőknek is, ez nem elnyomás, hanem napszúrás ellenni védekezés volt eredetileg, csak hát ugye a nyugati sajtó: de! Kinek is van átmosva az agya????


Más: Szerinted Európa annyira előrehaladott? Száz számra rabolnak el nőket h szexrabszolgaságra kényszerítsék őket, és akkor aztán ha ez megtörténik, feldughatják a se.ükbe az Alkotmányt meg az emberi jogaikat. És akkor ne beszéljünk a családon belüli erőszakról stb. Én mindig azt mondom, most is, amíg van mit, addig a saját házunk táján söprögessünk, és tudod, mit? Rohadtul van mit! Szóval felháborít h egyes helyen hogy bánnak a nőkkel, pl Európában (is).

2011. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos a "bizonyos államok" több, mint amiket felsoroltál. Többek között Magyarország is ide sorolható (ld: munkahelyek, fizetés, trendek), legfeljebb enyhébb a helyzet, mint régen.
2011. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Aztán mit érdekel téged, hogy mi történik Indiában meg Szaúd-Arábiában? Eh?

Nehogy már mi magyarok vagy európaiak mondjuk, hogy éljenek ott az emberek!

És még te beszélsz elnyomásról...

2011. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
szerintem, ez a dolog abban gyökerezik, hogy a férfi alapjában véve erősebb mint a nő. fizikailag és érzelmileg egyaránt. ne hurrogjatok le, csak az általános nézeteket írtam le. persze nem teljesen hülyeség.
2011. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!