Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem háborít fel ez?

Csak engem háborít fel ez?

Figyelt kérdés

Egyszerűen falra tudok mászni a sok jehovától, nme általánosítok, de hogy hozzánk mindig hétvégén ebédidőben jönnek.


Semmi tisztelet bennük, ráadásul lese lehet őket vakarni, Szépen elmondom hogy engem sajnos ez nem érdekel, de azért köszönöm hogy eljött..akkor még ragozza meg hisztizik.


2010. júl. 16. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim válasza:
12:30! Képletesen értettem. De hagyjuk. Van ezeknél a dolgoknál rosszabb is, elhiheted. Szerintem jobban tennéd, ha válaszolnál a feltett kérdésre.
2010. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúit azzal vádolják ellenségeik, hogy felbomlasztják a családokat. Való igaz, hogy vannak olyan családok, melyek megosztottá váltak, mikor egy vagy több családtag Jehova Tanúja lett. Jézus megjövendölte, hogy lesznek ilyen esetek (Lukács 12:51–53).

A statisztika azonban kimutatja, hogy kivételesek az olyan házasságok, amelyek ilyen okból bomlottak fel. Franciaországban például Jehova Tanúi között minden 3 házaspárból 1 olyan, ahol valamelyik házastárs nem Tanú. Mégis e vegyes házasságoknál megfigyelhető válási arányszám nem magasabb a nemzeti átlagértéknél. Miért? Pál apostol és Péter apostol bölcs, ihletett tanácsot adott azoknak a keresztényeknek, akik hitetlenekkel élnek házasságban, és Jehova Tanúi igyekeznek megfogadni szavaikat (1Korinthus 7:12–16; 1Péter 3:1–4). Ha egy vegyes házasság felbomlik, a kezdeményezés majdnem mindig attól a féltől származik, aki nem Tanú. Másfelől házasságok ezreit mentette meg az, hogy a házastársak Jehova Tanúivá lettek és alkalmazni kezdték életükben a bibliai alapelveket.

2010. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:

Én viccesnek találom. Elküldöm őket melegebb éghajlatokra, nemis ez a vicces hanem amikor megkérdem a szomszédokat, hogy náluk is jártak-e ők is azt mondják, hogy elzavarták őket. Nemkell velük kedveskedni, felesleges.

Pl.: egyik haverom mesélte amikor nála jártak nekiállt össze-vissza értelmetlen szavakat ordibálni és hitetleneknek csúfolta őket. Meg Allah nevét is sokszor említette:)

2010. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a haveroddal találkozunk még a viccosztályon?
2010. júl. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim válasza:
Engem egyszer a városba egy padon ülve "kaptak" el. És megkérdezték, hogy tudni akarom e, mi az igazság. A barátnőmmel dőltünk a röhögéstől. Az öregasszonyt meg szerintem csak a Szentlélek tartotta össze :D
2010. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:

12:42


A rohadt életbe már, nem fogod fel, hogy senki nem hívja őket? Hát én leszarom, hogy saját idejükből áldoznak, saját költségen, tartsák meg maguknak, nekem nincs szükségem arra, hogy néhány bolond megmondja, mi a jó és mit kell tennem.

2010. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:
Így van, tőlem, létezhetnek, meg szerethetik a nemtommit, csak tőlem távol., Maradjunk abab hogy ezek a vallásosemberek egy nagy piócák, tpalók, és nem normálisak.
2010. júl. 21. 18:11
 48/76 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Engem is mindig ebédközben zavarnak. Kinyitottam az ajtót, megláttak, már elkezdték mondani (hozzáteszem, bármiféle köszönés nélkül) a hülyeségeiket. Mondtam nekik, hogy mi nem vagyunk, nem akarunk, és nem is leszünk Jehova tanúi. Mint akik meg sem halloták, mondták tovább. Mondtam, hogy ebédelni szeretnék. Azt mondják, az evés nem fontos, ha ilyen lényeges dolgokról van szó, mint a lelkem. Mondtam nekik, hogy akkor még véletlenül se egyenek 3 hétig, és otthagytam őket (a kerítés mögül magyaráztak, mert nem engedtem be őket). Felháborító. -.-
2010. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
21:18! A párbeszéd egészen biztos nem igaz! Ilyen mértékben nem érdemes elferdíteni a Tanúk szövegét és viselkedését a hatás kedvéért!
2010. júl. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 A kérdező kommentje:
Szeirntem meg igaz lehet, mert nekem is volt mrá hasonló, hogy mondtamv alamit és a lelki izémről kezdett ugatériázni-.- Sok barom.
2010. júl. 22. 16:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!