Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... ❯❯
 931/1387 anonim ***** válasza:
58%

929.Na mostanáig a UVF volt rosszul forditva.Most a tied (Károli)sem?

Nagyon fosztod a keresztényi életet.

Irj magadnak bibliát és a tévhitedet védjed.Már ugyis mindegy ha nem veszed komolyan.A vallást véded nem az Isten szavát.

Jézus nem mondta majd a vallásod ment meg.Azt mondta az Atya szava ment meg.

2017. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 932/1387 anonim ***** válasza:
58%

930,Az Ap cs.20:28 hol irja ,hogy Szentlélek Isten.Azt irja "Szentlélek felvigyázová tett"

. nem azt irja Szentlélek Isten felvigyázová tett.

Azért kiváncsi vagyok miért láttok minden ige mögött háromságot?

Nem érdekel az Isten ígérete?

2017. márc. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 933/1387 anonim ***** válasza:

Bíráskodó szöveged van. Már a kérdéseiddel is állítasz ami tipikusan a Tanúk módszere.


Lejárt lemez a Károlit támadni. Mindenki tisztában van vele és minednki elismer, hogy elfogultságból van az a bizonyos betoldás benne.

Te Tanúként ugyanígy elismered, hogy a fordítóitok önkényesen a saját tantételeitekre formálták a Szentírást?

Ne kelljen már sorolnom a verseket. Csak egy két: Mózes 1:2 ben a "tevékeny ereje" dolog min alapszik? Mert ugyebár ott a "Rúah" szó szellemi lelket jelent és nem tevékeny erőt. Az már csak a ti tantételetek és értelmezésetke alapján lett átírva. Ez egyértelmű!

János 1:1-ben a Szó "isten volt" eredeti szövegben NAGGYAL "καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος" Isten volt az Ige!

A kisbetű használata azt a tanításotokat sugallja az olvasók felé, hogy Jézus csak valamiféle látszat isten?

No ná!


Sajnos nem is értetted meg az érveimet. A Szent Szellem istenségéről már többször írtunk nektek és ti mégsem méltattátok még annyira sem az érveinket, hogy legalább elgondolkodtatok volna. Bezzeg nekünk muszály a ti tanításotokat hallgatnunk, olvasnunk ahányszor találkozunk veletek.


Mi ez a kettős mérce? Ha odamagyek hozzátok az utcán és a saját hitem tanait tartalmazó irodalmat kínálok nektek egy rövid kis beszélgetés után, akkor azt elfogadjátok?

Vagy azt nem szabad? De én azért csak fogadjam el a tiéteket?



Kis fejtörő:


A Szent Szellem maga az erő, vagy a tevékeny erőtől külön álló dolog?


Vedd figyelmebe ezt a pár verset:


"Én azonban tele vagyok az Úr Lelkének erejével, igazsággal és bátorsággal, hogy feltárjam Jákob előtt az ő gonoszságát, és Izrael előtt az ő vétkét." (Mikeás 3:8)


"Nem erővel, sem hatalommal, hanem az én Lelkemmel! azt mondja a Seregeknek Ura." (Zak 4,6)


„A Szentlélek száll rád, és a Magasságbeli ereje megárnyékoz téged” (Lk 1,35)


"Jézus most a Lélek erejével visszatért Galileába. Híre elterjedt az egész környéken." (Lk 4:14)


„...miképpen kente föl Isten Szentlélekkel és erővel” (ApCsel 10,38)


"Töltsön el benneteket a reménység Istene teljes örömmel és békével a hitben, hogy a Szentlélek erejével bővelkedjetek a reményben." (Róma 15:13)


"Nem merek ugyanis beszélni, csak arról, amit Krisztus vitt végbe általam szóval és tettel a pogányok megtérítésére, jelek és csodák hatásával és a Szentlélek erejével." (Róm 15:18)


"Beszédem és igehirdetésem nem a bölcsesség meggyőző szavaiból állt, hanem a Lélek és az erő bizonyságából..." (1Kor 2:4)


„Mi ugyanis az evangéliumot nem csak szóval hirdettük nálatok, hanem erővel és Szentlélekkel is.” (1 Tessz 1,5)

2017. márc. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 934/1387 anonim ***** válasza:
0%

933.

. Jó hogy felsoroltad ezeket a biblia verseket mert,mind az állításod ellen szol.Ugyanis egyben sem található a Szentlélek Isten szavak,de a Jehova nevet többhelyen tudom idézni.

Igy idézd te is a Szentlélek isten jelenlétét a bibliából.

83zs.19."Kinek megtudják,hogy a neved Jehova,egymagad vagy felséges Isten az egész Földön"

2Mozes.6:3 "Ábrahámnak,Jákobnak,és Izsáknak úgy jelentem meg mint Felséges Isten ,de az Én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes"


Ami a Bibliában van kitagadod és ami nincs benne,bele akarod tenni egy könnyen áttlátszó hamissaggal.

Rátok illik a Jel.22:18,19.

Igy még a komunizmusban sem tudtak hazudni és a világos dolgokat eltitkolni, s a hazugságba lelket önteni.Én szégyelném ilyen világos dolognak mellé nyúlni,hát emberek olvassák és látják a hazugságodat.

Magadnak hazudhatsz de másbol ilyen elemi dologgal hülyét csinálni,nagy merészség kell.

2017. márc. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 935/1387 anonim ***** válasza:

[link]

Ajánlom figyelmedbe a Jehováról szóló részt! Igen, ezt Károli is elrontotta, mivel akkoriban még sokan nem voltak tisztában a héber pontozás pontos olvasatával. De az a baj hogy ez ma már tökéletesen ismert, így aki ma képes egy sosem létezett, hibás Jehova névhez ragaszkodni, az csak a saját hozzá nem értését bizonyítja.

2017. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 936/1387 anonim ***** válasza:
58%

935."

Igen,ezt Károli is elrontotta,mivel akkoriban még sokan nem voltak tisztában a héber pontozás pontos olvasatával"


Igen Károli persze ,hogy tévedett,mert csak ott írta be a Jehova nevet ahol értelem szerint nem tudta kihagyni,rákényszerült beírni a Jehova nevet.Mert a héber iratokat ha leforditod magyarra többszázszor benne van a Jehova név.

Ugy,hogy a magyarázatod givecs.

Ugy hazudtolod az akkori fordítást,mindha jelenléttel volna.


"igy aki ma képes egy sosem létezett,hibás Jehova névhez ragaszkodni,az csak a saját hozzá nem értését bizonyitja"

Hát nem vagy szükiben a gyalázkodásban de még a nagyképűségben sem,továbbá a keresztényi hiányosságban sem.

Miért irom ezt?

Mert ami a biliában van az neked fordítási hiba és ami nincs a Bibliában azt beleerőlteted.Na igy fog Jehova ítélkezni a kellő időben.

A háromság és a Szentlélek Isten nincs benne és most ez is fordítási hiba?

Éngem nem érdekel mit hiszel és mit mondasz,tölem a hazugságodat négyzetre is emelheted,csak nne mocskondirozz azzal a jelzővel ami pontosan rád illik.

Nevezetesen,"csak a saját hozzá nem értését bizonyitja".

És még az a sajnos,hogy állitolag értesz hozzá és még te ferdited el a bibliát.Kár.

2017. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 937/1387 anonim ***** válasza:

# 934


Idézek egy vicces dolgot tőletek:

"Isten neve, a Jehova név a Héber Iratokban csaknem 7000-szer jelenik meg. "


Mutass egyetlen egy részt a héber iratokban ahol szerepel a Jehova név és esküszöm megemelem a kalapomat!


Ekkorát belemagyarázni és ferdíteni kicsit sem keresztényhez méltó!



Másrészt az Újszövetségi iratok egyikében sem szerepel a tetragrammaton, bármennyire is szeretnétek hogy benne legyen.

Erre fel is hívtam a figyelmét egy vénnek, aki minden lapját kijászotta a vitában mégsem tudott tényekkel előhozakodni. A végén már csak a bigott JT beszélt belőle.


A versek amelyeket idéztem arra céloznak hogy az Úrtól jövő erő és a Szentlélek nem ugyanaz! De pesze te ezt sajnos nem látod mert rajtad van az watchtower szemüveg.


Nem kell hinned nekünk, de legalább ne állítsd azt, hogy a hitünk nem a Biblián alapszik!

2017. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 938/1387 anonim ***** válasza:
58%

937.

Hitetek akkor alapszik a biblián,ha a bibliát használjátok és nem holmi hagyományon alapuló kalandor tantételeket.

Külömben is nem érdekel,mit hisztek és mit nem ,az embei hagyományokon nyugvó tanítás,emberi találmány amihez Jézusnak de az apostoloknak sincs köze.

De azt tudd meg Jehova azt mondja "Aki az én Jehova nevemet kéri segítségül megtartatiK"Te az ellenkezőjét teszed.

2017. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 939/1387 anonim ***** válasza:

"Hitetek akkor alapszik a biblián,ha a bibliát használjátok és nem holmi hagyományon alapuló kalandor tantételeket.

Külömben is nem érdekel,mit hisztek és mit nem ,az embei hagyományokon nyugvó tanítás,emberi találmány amihez Jézusnak de az apostoloknak sincs köze.

De azt tudd meg Jehova azt mondja "Aki az én Jehova nevemet kéri segítségül megtartatiK"Te az ellenkezőjét teszed."


Tudod mennyi a baj ezzel a kommentel? Nagyon sok!


Azért merem azt álltani, hogy a hitünk a Biblián alapszik mert egyértelműen így van! Nem olvasok "kalandor tantételeket" bármennyire is ezt tanították neked!

Tudod mi az a "Sola Scriptura" ?

Elárulom: EGYEDÜL ÉS KIZÁRÓLAGOSAN CSAK IS A SZENTRÁS!


No ez az ami nálatok nincs és még te gyanusítassz minket azzal, hogy nem a Bibliából hisszük amit hiszünk. Neharagudj, de ze nevetséges.



"Külömben is nem érdekel,mit hisztek és mit nem"


Ez csak természetes egy jól kiképzett Tanúnál. Elvégre a bigottság egy védelmi mehanizmus nálatok ami megakadájozza az ébredéseteket. Ez is a szabadkőműves Russel tesótok ötlete volt, aki azt állította hogy a Bibliát önmagában nem szabad olvasni, csak is az ő nagyszerű irodalmával együtt lehet megérteni! Az a vicces hogy ha ma valaki közületek azokban a tanokban hinne amelyeket akkoriban irkált össze a "hű és értelmes" még ki is tagadnátok magatok közül. :D



"Aki az én Jehova nevemet kéri segítségül megtartatiK"Te az ellenkezőjét teszed.""


Egy olyan kitalált nevet csak hívogassatok ti. Nekem egyértelmű hogy "nem adatott más név az ég alatt az embereknek, amelyben üdvözülhetnénk.” (ApCSel4:12)


Világosabban?


ApCsel 4:10hát tudjátok meg mindannyian, ti és Izrael egész népe, hogy annak a názáreti Jézus Krisztusnak a nevében, akit ti keresztre feszítettetek, és akit az Isten feltámasztott a halálból. Az ő nevében áll itt előttetek egészségesen. 11Ő az a kő, amelyet ti, az építők elvetettetek, mégis szegletkővé lett. 12Nincs üdvösség senki másban. Mert nem adatott más név az ég alatt az embereknek, amelyben üdvözülhetnénk.”


Na most mond azt hogy nem 100%-ig a Biblián alapszik a hitem! ;)

2017. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 940/1387 anonim ***** válasza:
81%

"Mert a héber iratokat ha leforditod magyarra többszázszor benne van a Jehova név. "

Az sem esik le, hogy a héber iratokban egyetlen egyszer sincs olyan, hogy Jehova? YHWH van benne több százszor, nem Jehova. A Jehova az csak egy hibás összeolvasása a tetragrammatonnak az Úr (adonáj) magánhangzóival. Ennélfogva nem Isten neve, csak egy emberek által kitalált hibás szó...

2017. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!