Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯
 901/1387 anonim ***** válasza:
0%

899.Amint tudjuk a cinizmusnak is ára van a hamistámadásnak is ,mint mindennek.

Én kétségbe nem vonom senki könyv tárát,nem is érdekel.

De az én kisvárosomban max egy félora alatt az utcán a Tanuktol hozzájutok bármelyik tanulmányhoz.

Szorgalmasak hirdetnek terjesztik.


A Baptista gyülekezettől 200m lakok ahová váltásban járnak még Pünköstisták ha jolértettem Adventisták .Összegyülésük előtt bementem,kérdeztem van-e kiosztanivaló tanulmány,azt mondta nincs,de délután a másik gyülekezetnek van,meg is mutatta.Mentem délutén,ott volt 10-15 drb.aztmondta a hiveknek kell adja.Megakartam ismerni a tantételeket cáfolat céljára.

Erről Ennyit ugy ,hogy a szigeten az imaház volt,kiszolgálás céljából.


A szenylapokra majd visszatérünk.

2017. febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 902/1387 anonim ***** válasza:
0%
A 901.elnézést a 898 szántam
2017. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 903/1387 anonim ***** válasza:
20%
Hoffman a szenylapoknál az a kérdés,milyen joggal használtad a kiadó anyagát amit legtöbb esetbe kikérnek,és engedélyezik vagy sem legtöbbször ellenértéke van.Ugy,hogy rövid időn belül lehet még jogásznélkül is a jelentés érvényes,csak a GYIK-et kell megadni,hogy ki használta.
2017. febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 904/1387 anonim ***** válasza:
43%

899."Miert tereled a témát az inkviziciora?"

Nem tereltem rá,mert ez volt a téma,te pedig ezzel fenti kérdéseddel szabatkozol töle.

Maradjunk egy mondat erejéig az inkvizíciónál ami elől kiszeretnél térni.

Ugy latom,hogy előszeretettel ujongasz az elkövető vallás iránt.

"Jézus azt mondta,aki nem velünk ellenük"Itt közép ut nincs.

Ha kitartó vagy az inkvizicioval pártolod szellemileg,sőt irásbann is ,akkor Jézus szavak szerint a másik oldalon vagy.

Egy szoval nem mondasz ellent,nem itéled el,hanem szokásod szerint mentegetőzöl,sunyiskodsz,véded.

Gondolod Isten alszik,nem hall,nem lát,nem fog ítélni.Ez már a te dolgod.


Mihály:sok vállaszt kaptál.

A név jelentése"ki ólyan mint Isten"

A felelet,Egyedül Jézus.

Azt várod ,hogy mondjam Isten,de nem mondom,mert Isten fia,Királyoknak királya,az eljövendő királyság Királya.Isten pedig egy van Jehova.


A szentszellemről való régi filozofiád pedig nem az igazságot tartalmazza hanema hamiss, biblián kivüli,hamis tantételt.

Be vagy zsongva ,ha elveszited a Szentlélek Isten elképzelésedet akkor nincs háromság.

Meg vigasztallak nagyot nem veszitesz mert eddig sem volt.

Ellentétben az inkvizicioval.Az volt.

De sajnos,mindenütt a rosz oldalt vállasztod.


"Jézust Istennek neveznék a gyülekezetben"De miért ha nem igaz.

Ugy is ezer év végén "mindent vissza ad Jehovának,hogy Isten legyen minden mindenben".

2017. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 905/1387 anonim ***** válasza:
75%

"Mihály:sok vállaszt kaptál. A név jelentése"ki ólyan mint Isten" A felelet,Egyedül Jézus."


Konkrétan ezt az egyetlen válaszotokat cáfolgatjuk már mióta. Mikeás próféta nevének jelentése: "ki olyan, mint az Úr" Ezek szerint akkor Mikeás is azonos kell legyen Jézussal? Undorító az a kettős mérce, amit alkalmaztok! A saját marhaságaitokat ilyen zöldségekkel támasztjátok alá, és már bizonyítva is látjátok, tőlünk viszont elvárjátok, hogy szószerint benne legyen egy versben pl. hogy a Szentlélek Isten. Többet nem írok neked, mert az Őrtorony hatékony agymosást végzett rajtad, a fanatizmustól pedig nem tudsz értelmezni már egyszerű mondatokat sem.

2017. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 906/1387 anonim ***** válasza:
52%

905.De ki kért tégedet feleletre?Attol feleletet nem várok aki a rossz oldalon áll,aki nem mond ellent az inkvizicionak,szellemileg pártolja,ahogy már irtam.

Te nevezz mindenkit ugy ahogy akarsz én ugynevezem ahogy láttad.

Gondolom nem tartozunk egymásnak,de Jehovának igen.

2017. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 907/1387 anonim ***** válasza:
61%

"De ki kért tégedet feleletre?"

Szóval te okoskodhatsz, meg terjesztheted az Őrtorony hamis tantételeit, de ha bárki olyan ír, aki nem ért veled egyet, akkor őt már ki kérdezte, mi?

Elég aljas ez a kettős mércéd...

2017. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 908/1387 anonim ***** válasza:
0%

907.Te az Őrtornyot nebusuld mert megtudja védeni saját magát,még akkor is ha a sarkát mardosod.Mert minden gondolat a bibliából alá van támasztva.

"Elég aljas"Az pedig te vagy.

2017. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 909/1387 anonim ***** válasza:

#908

Fordítva. Minden gondolat valahová be van erőltetve a Biblia soraiba. Valójában nehéz olyan Őrtorony tanítást találni, ami minimum egy pontban ne mondana konkrétan ellent a Bibliának.

Lásd, például ez a marhaság hogy a Szent Lélek csak erő lenne, amikor Róma 15:13 ezt azonnal megcáfolja, hiszen látjuk, hogy magának a Szent Léleknek van ereje, nem pedig ő az erő.

2017. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 910/1387 anonim ***** válasza:
58%

909.Csak nem gondolod,hogy az Őrtornyot a te téves bibliai értelmezésed szerint irják.Akkor minek a biblia? Amikor egy biblián kívüli hagyományt kövtsz,ami neked fontosabb mint a biblia.


A Szentlélekről való filozofiád pedig azért van,hogy megvédd a háromságot ami nincs.

Igy csúszik ki a biblia a kezedből.

2017. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!