Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 941/1387 anonim ***** válasza:
68%

939.A három biblia vers amit bejegyeztél az tökélete és ha azszerint van a tantétel az is tökéletes.

Csak éppen a háromság és a Szentlélek Isten nincs benne ezért tökéletes.Egyet idézel másikat követsz.

Ilyen sunyi váddal mint szabad kőműves amit a szenylapokbol gyüjtöttél végképp meg vaan a véleményem rollatok.

Sőt tovább lépek,ezek az undorító hamis vádak mind,hogy ti hagyományon alapuló tanteételt tanultok a biblia helyett es másra fogjátok azt,siralmas.

És még az a furcsa,hogy a keresztényekből csak fele ismerte fel a hamis háromságot,de legalább felismerte és nem rágják azt a régi avas csontot,ellentétbe veled.

Kérdés miert nem tetszett azoknak a hamis tan és nektek igen?

Erre majd fogok vállaszolni.

2017. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 942/1387 anonim ***** válasza:

"Kérdés miert nem tetszett azoknak a hamis tan és nektek igen?"


Nekem sem tetszett sokáig, el nem tudtam volna képzelni hogy egyszer hinni fogok benne. Ha csak meghallottam ezt a szót hogy "Szentháromság" máris valami háromfejű sárkány, a sátán ugrott be, meg a parázna szajha, babilon, pogány vallások.


És lássanak csodát a Biblia meggyőzött arról, hogy a Fiú is Isten, a Szentlélek is Isten. Márpedig így három isten nem lehet! Mi hát az igazság?

Hogy ugyanaz az egy Isten három módon mutatkozik be nekünk.

Ezért vannak azok az érdekességek a Bibliában (amivel a Tanúk nem tudnak mit kezdeni) mint a Zakariás könyvéből már idézett "és reám tekintenek akit átszegeztek" és stb. dolog.

Vagy Ott van Ézsaiás látomása, ő egész idő alatt Jahveh-ról ír, hogy látta felemeltetett székben ülve stb. és aztán az Újszövetségben mégis János 12. fejezetében 36-45 versek ezt írják: ' Ezeket mondta Jézus, és elment .... De noha ennyi jelt tett előttük, nem hittek benne ... Azért nem tudtak hinni, mert Ézsaiás ezt is mondta "Megvakította szemüket, és megkeményítette szívüket, hogy ne lássanak szemükkel és fel ne fogják a gondolatot szívükkel, és meg ne térjenek és meg ne gyógyítsam őket. Ezeket mondta Ézsaiás mert látta az ő dicsőségét, és beszélt őróla. Mégis, az elöljárók közül is sokan hittek benne ... Jézus azonban felkiáltott és ezt mondta: 'Aki hisz bennem, nem csak bennem hisz, hanem abban is, aki küldött engem, és aki engem lát, azt is látja , aki küldött engem;"


Nos kérdem tőled, ez az írásszöveg Jánosnál idézi az Ézsaiás szövegét és beteljesíti azt?


Egyértelműen igen.


És azt mondja az Írás, hogy Ézsaiás Jahvét látta?


Igen!


És azt mondja az Írás Jánosnál hogy Ézsaiás Jézust látta?


Tagadhatatlanul!


Ilyen még sok van de nem azért írom, hogy meggyőzzelek. Tudom hogy nem akarsz meggyőződni. Az a célom, hogy végre meglásd miért biblikus és logikus a hitem.


Még azt is elnézem ha azt írod, hogy rosszul értelmezem a Bibliát vagy hasonló. De azt ne állítsd, hogy nem a Biblián alapszik a hitem a Szentháromságban! Ez kész röhej!

2017. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 943/1387 anonim ***** válasza:
58%

942. "Ézsaiás Jézust látta".

.

. Kérlek idézd a bibliából.

2017. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 944/1387 anonim ***** válasza:

942. "Ézsaiás Jézust látta".

.

. Kérlek idézd a bibliából.


Látom nem érted.


Itt a lényeg:

János 12:41 Ezeket mondá Ésaiás, a mikor látta az ő dicsőségét; és beszéle ő felőle.


Ezt a kommentárt János Krisztusra vonatkozóan írta, olvasd csak el az előzményeket és rájössz.


A kedvedért Új Világ fordításból idézek:


Ézsaiás hatodik fejezetében azt olvassuk Ézsaiástól' A mely esztendőben meghalt Uzziás király, láttam Jehovát ülni magas és felemeltetett székben ' és a 3. versben: 'És kiált az egyik [angyal] a másiknak, és mondja: Szent, szent, szent a seregeknek Jehovája, teljes mind a [széles] föld az ő dicsőségével! Ötödik vers: 'Akkor mondék: Jaj nekem, elvesztem, mivel [...] a királyt, a seregeknek Jehováját látták szemeim! Végül Ézsaiás az alábbi parancsot kapja:' Kövérítsd meg e nép szívét, és füleit dugd be, és szemeit kend be: ne lásson szemeivel, ne halljon füleivel, ne értsen szívével, hogy meg ne térjen, és meg ne gyógyuljon."


János 12:35/36... Ezeket mondta Jézus, és elment .... De noha ennyi jelt tett előttük, nem hittek benne ... Azért nem tudtak hinni, mert Ézsaiás ezt is mondta "Megvakította szemüket, és megkeményítette szívüket, hogy ne lássanak szemükkel és fel ne fogják a gondolatot szívükkel, és meg ne térjenek és meg ne gyógyítsam őket. Ezeket mondta Ézsaiás mert látta az ő dicsőségét, és beszélt őróla. Mégis, az elöljárók közül is sokan hittek benne ... Jézus azonban felkiáltott és ezt mondta: 'Aki hisz bennem, nem csak bennem hisz, hanem abban is, aki küldött engem, és aki engem lát, azt is látja , aki küldött engem;"


Itt az összefüggéseket nézd.


De írok egy két egyszerűbbet is:


Minden Tanú ismeri a Jézusról szóló próféciákat, illetve azok beteljesedését. Akármilyen hihetetlen, de ha alaposan megnézzük ezen próféciák némelyikét, és alaposan elolvassuk a szövegkörnyezetet, akkor megdöbbenéssel tapasztalhatjuk, hogy ezek a próféciák nem Jézusról szólnak, hanem Jehováról. A Bibliában sok olyan próféciát találunk, ami Jehováról szól, de vagy Jézuson, vagy a szent szellemen teljesedett be. Nézzük őket:


1, A megváltót elárulják 30 ezüstpénzért. Zakariás 11:12, 13. Olvasd el az egész fejezetet. Ez a prófécia nem Jézusról, hanem Jehováról szól. Ő beszél. Ám Jézuson teljesedett be.


2, Az isten nevét fogják segítségül hívni. Joel 2:32. Ezt a próféciát idézi Péter a Csel 2:21-ben. És nézzük a beteljesedését: Róma 10: 13. Viszont itt el kell olvasni az 5. verstől, és meglátod, hogy a Joel próféciája a szövegösszefüggés szerint nem Jehován, hanem Jézuson teljesedett be. Az Újvilág fordítás ugyan a 13. versben a Jehova nevet használja, de valójában itt a görög Κυρίου szó szerepel, ami azt jelenti, hogy Úr. Amit az Úvf is következetesen Krisztusra alkalmaz, kivéve ezt a helyet. Tehát a szövegkörnyezet, és a pontos görög fordítás nem Jehova, hanem Jézus nevének a segítségül hívására figyelmeztet. Egyébként néhány évtizede, még Jehova Tanúi is így gondolták. (helyesen)


3, Egy következő próféciát a zsoltárok 102: 24-27-ben olvashatod. A 24. versben egyértelműen az Istenről beszél, róla szól ez az idézet. Ám a beteljesedés a Héberek 1:8,10-12-ben már Jézusról szól.


4. Az Ézsaiás 6:8-10-ben lejegyzett szavakat az író Jehovának tulajdonítja. Viszont Pál apostol ezeket a szavakat a szent szellemnek tulajdonítja a Csel 28:25-27-ben.


És ez még semmi.


Ezekután láthatod, hogy a Szentháromság mégiscsak a Biblián alapszik és nem "kalandorok" koholmányain.

2017. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 945/1387 anonim ***** válasza:
0%

944.Látom az egyszerüen érthető témát sikerül ugy beállítani,hogy a háromság kialakuljon és belőle kiugorjon három istenség.

Az már biztos,hogy aki a bibliát nem ismeri tuti,hogy beveszi ahogy levezetted a te monologodat,mert értelemszerűen ez csak a te magyarázatod.

Egyszerü leszek ,ahol Jehovát ir ott Jehova van,ahol Jézust ír ott Jézus van.

Még sok téves utalás,téves szövegkörnyezet értelmezés.

Nem értem mi a célod,hogy beálitsd magad?

Vagy a Tanukkal ércelődj?

Nem érdekel a pontos bibliai ismeret?

Nem érdekel az Isten előtti kiváltság?Nincs hited?

Miért látsz minden szó mögött háromságot,Szentlélek Istent,Fiú Istent? Ha benne volna én is mondanám.De nincs benne.

Míért érdekel a körmönfont vita az üresjárat,Isten elleni tüntetés?

2017. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 946/1387 anonim ***** válasza:
56%

#945

Apexus elég egyértelmű példákat hozott a Bibliából. Nosza, cáfold meg a következtetéseit a Biblia alapján!

Bizonyítsd be, ha szerinted máshogy kéne értelmezni az adott igèket, akkor hogyan, és mégis mi alapján?

2017. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 947/1387 anonim ***** válasza:
0%

946.Úgylátszik Apexusznak ügyvédje vagy.Nincs szüksége rád mert amúgyis elégé beletudja magyarázni a háromságot a bibliába,ami nincs.

Ilyenek vagytók össze futtok egymásnak a vállát megveregetitek és biztatjátok egymást az unitáriusok ellen,de még a biblia igazsága ellen is.

2017. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 948/1387 anonim ***** válasza:

Mondom, bizonyítsd a Biblia és a józan ész alapján hogy nem jó az értelmezés!

Azzal hogy itt tereled a témát csak azt bizonyítod hogy nem tudsz alapot adni a saját hitednek. Szóval?

2017. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 949/1387 anonim ***** válasza:

Szalmabáb érvek.

Az érveimet nem tudod kikezdeni eért kell a kitérés, terelés. Ügyesen megy ez már neked, jól kiképeztek.

2017. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 950/1387 anonim ***** válasza:
65%

948,949.Hát nem látjátok nem vevő a Szentháromságra.Megmota már több mint nyolcvanszor ahogy olvastam az oldalt,hogy nincs benne a Bibliában.

Elmondta emberi hagyomány ,Szentháromság,Fiú Isten,Szentlélek Isten nincs a Bibliában,és aki ezt tartja hazudik Isten szava ellen.

Látjátok nem kér belőletek sem a hazug tantételetekből,miért stimoljátok?

Hogy vagytok Ennyire erőszakosak és nevetségesek?

Ha még írná a biblia amit mondotok,de ti is tudjátok magatokról,hogy színtiszta hazugságot beszéltek.

A bibliát félremagyarázzátok és azzal támasztjátok alá az emberi hagyományon lévő hamis tantételt.

2017. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!