Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 971/1387 anonim ***** válasza:

"Amit belinkeltél mint hejeslek bibiai alapja van.Annyira,hogy az idézetek biblia versel alávannak támasztva,amit nem irtálbe.


Nálatok még az is alá van támasztva, hogy gyűlölnötök kell a hitehagyottakat. Ilyen a hű és értelmesetek. Bármit kimagyaráz a Bibliából amit akar.


Nem mondhatod,hogy nincs hamis vallás mert erről beszélt Jézus,az apostolok,."Eltávolzásom után hamis farkasok jönnek akik nem kedveznek a nyájjal"Ez a hamis vallás alapja.


Nem is állítottam hogy nem létezik hamis vallás. A nácizmus nem az? Volt vezetője? Igen, Hitler. Volt Bibliája? Igen a Main Kampf.


De miért gondolkozol így, hogy mi a rossz a hamis a másik vallásban? Miért nem azt keresed benne ami jó és az igaz?

Vagy talán a Tanúk vallása hibátlan? Egyedüli tiszta vallást keresel esetleg azt hiszed abban vagy? Ismerd el, hogy a Tanúk vallása is időről időre változik a bakik miatt. És nem kis bakikról van szó! Elég megnéznünk az elmúlt 50 évet és láthatjuk mennyi volt a korrekció azóta. Ismered azt a próféciájukat miszerint az 1914-es nemzedék el nem múlik amíg el nem jön a vég? Biztosan ismered. Ez sem teljesedett és módosítani kellett. 1975? Mert bizony akkor nagy szakadás volt. De sorolhatnám még és nem érnék a végére. Nekem volt szerencsém Russel egyik könyvét olvasnom, és ha ma abban hinnél amit az alapítótok akkor tanított, akkor ki lennél közösítve.


"Ugyen igy minden belinkelt bejegyzést hejeslek.

Támadásnak linkelted be de tökéletes bizonyítéka a létező valóságnak.

Köszönöm a belinkelést."


Nem támadásnak linkeltem. Nagyon félre értesz. De miért is vagyok ezen meglepődve. Hiszen minden Tanút erre tanítanak, hogy aki kritikát fogalmaz meg ellenetek, az csak is támad és erőszakos ember.


Nem haragszom én egy Tanúra sem. Jelenleg is vannak Tanú rokonaim és barátaim akikkel gond nélkül beszélgetek.


Én azt próbálom veletek megértetni, hogy a Szentháromság igen is levezethető tisztán a Bibliából. Ennyi! nem kötelező áttérni az én hitemre úgy, ahogy nekem sem kötelező a tiétekre.


Ettől még ugyanúgy szeretlek titeket, és nem gyűlölködöm bármennyire is ez jött le neked.

Ne szívd mellre a kritikát.


Üdv!

2017. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 972/1387 anonim ***** válasza:
12%
Azért mert nincs Szentháromság,mert emberi hagyomá,bibliai alap nélkül.
2017. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 973/1387 anonim ***** válasza:
2017. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 974/1387 anonim ***** válasza:
65%
973.Ezt most nem lehet kinyitni,de régebb láttam, Szeny feltöltés.
2017. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 975/1387 anonim ***** válasza:
Csak egy kép linkje, amin egy facepalm jelenet van :D
2017. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 976/1387 Hoffman József ***** válasza:
81%

#972

"Azért mert nincs Szentháromság,mert emberi hagyomá,bibliai alap nélkül."


Szomorú látni, hogy miután sokszorosan bizonyították, hogy a Szentháromság igen is levezethető a Bibliából, mégis rezzenéstelenül le tudod írni ezt a fenti mondatot. Mint egy robot, ami csak ismételgeti ugyanazt a betanított szöveget, amit a Szervezet diktál és egy pillanatra sem gondolkodik el rajta, hogy miről is beszél. Hogy lehet az, hogy ennyire nem veszed észre, mit csinálsz?

Próbáltál már valaha magad belegondolni abba, hogyan lehet emberi kitaláció egy olyan tanítás, ami ellentmond a józan észnek és meghaladja az emberi képzeletet is? Ki tudna ilyet kitalálni, és főleg MIÉRT?


A legszomorúbb az lesz, hogy te és a többi Tanú, akik Isten hű szolgáinak hiszitek magukat, az Elit keresztyéneknek, akik magasan felette álltok mindenkinek, a számotokra beígért földi Paradicsom helyett majd a Pokolban fogtok felébredni, és meglátni, mennyire valóságos hely is az. De mégsem kenhetitek dolgot majd a Szervezetre, mert csak rajtatatok múlott, hogy nem hallgattatok az érvekre.

"Láttál-e olyan embert, aki a maga szemében bölcs? A bolond felől jobb reménységed lehet, mint felőle!" (Péld. 26:12)

2017. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 977/1387 anonim ***** válasza:
70%
Pokol abban a formában ugyanúgy kitalált dolog mint a Szentháromság. Bizonyítsd be a Bibliából, érvelj igékkel, hogy létezik. Hiszen a Biblia szerint Jézus is ott volt...
2017. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 978/1387 anonim ***** válasza:
0%

976.

. "A bibliából lelehet vezetni a háromságot"

Persze,hogy lelehet.Ugy mint a pokoltüzet vagy a tisztitotüzet.

Sőt ha Nagy Constantinus idejében ha lett volna mosógép és Persyl mosópor,akkor az ősvallásod azt is betette volna az elhalt lelkek ,tissztára mosására.De már ha itt vagyunk írjátok be a háromságban ,hogy tisztitunk,benzinnel,éterrel acetonnal és olyan hideg fénnyel ami ég,de mivel hideg igy nem égeti el a dolgokat igy örökké éget,de mégsem éget.


Honnan ez a sok elmebeteg tehnologia?

Ki hiszi?


Persze Istennek mindent.maradéktalanul elhiszünk,legalább is én.

De ha Isten nem mondja azt nem.

Ugyanis,mert ha nem mondja és hisszük akkor ugy bünözünk mint amikor mondja és nem hisszük.


Ha a pokol magyar jelentése sirgödör akkor miért kell összekeverni a Hinnomvölgyi szemétégető teleppel Gyenával.

Akkor Jézus mit keresett a pokolban ha büntelen volt?.Mert azt állitjátok a pokol a bünösök helye?

A pokol a sirgödör, ahol Jézus is volt.


Ha lett volna atomerőmű a 325-i zsinat idején most azt tanulnátok,hogy az atomerőműben ég az ember vagy a lelke,mert ügye az már lehető legmagasabb hőmérségleten van.Miért is ne ijesztgetnéd azzal.?


Megmondom miért:azért ijeszgették ezekkel a hazug dolgokkal,hogy a hiszékeny ember jobban adja be a hazugoknak a derekát.

Ne lopjon de adakozzon.

Igy ki lett a tolvaj?Az aki a biblia hamis magyarázása által,zsarolta a kétkezü embert.


Na igy pokoltűz nincs ,mert Jézus nem volt a bünösök helyén a pokolban.

Tisztítótűz nincs mert nincs a Bibliában magyarázat rá.

Háromság sincs ,mert ezeknek a hamis állításoknak a melegágya.

Sőt aháromság szó jelentése maga a hazugság,mert pld.Szentlélek Isten abiblia nem is említi de még a háromságot sim.


De mi a legnagyobb hiba:azok akik állítják ezt a misztikus csalást uralják az oldalt és hazugnak nevezik azt aki igazán értelmezi a bibliát.

2017. márc. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 979/1387 anonim ***** válasza:
78%

"De mi a legnagyobb hiba:azok akik állítják ezt a misztikus csalást uralják az oldalt és hazugnak nevezik azt aki igazán értelmezi a bibliát."

Azt állítják hazugnak, aki hazudozik, jelen esetben téged. Hogy lehet már megint ennyi hülyeséget összehordani?

Miközben szó sincs arról, hogy bármit hozzá tettek volna a Bibliához, hanem csak hogy miket olvastak ki a Bibliából. Szóval újfent hazudoztál, csak azt nem értem, mit remélsz elérni ezzel, azon felül hogy saját magad és a hited gyalázod ezzel a viselkedéssel...

2017. márc. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 980/1387 anonim ***** válasza:
47%

979."saját hited gyalázod ezzel a viselkedésed."

Te ne az én hitem busuld,hogy én gyalázom,hanem azt amit te irsz.

És a fentiekből nem is akarlak meggyőzni tégedet.Inkább azokat szeretném megvédeni akikell elakarod hetetni azt amit a biblia nem ir.És azt mondod,hogy belőle le lehet vezetni.

Sokmindent lelehet vezetni.

Még azt is,hogy Jehovára azt állítod,hogy Ő Jézus.

De nem latolgatom mert 30-40% félremagyarázás.

Nem is érdekel mit mondasz,mit hiszel.Az érdekel,hogy balgának nézel és aki nem olvassa a bibliát levezeted.Mondván ezt irja a biblia.

2017. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!