Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯
 891/1387 anonim ***** válasza:

"Majd keresek én is a háromságrol,megkimillek attol,hogy magadrol szenylapot terjedt.Éppen nem régen bukkantam az inkvizíció történetéről szolló,embereket kínzó videókra"


Mert ugyan mi köze van Józsefnek az inkvizícióhoz, nagyokos?

2017. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 892/1387 anonim ***** válasza:
58%
Az mi neked.
2017. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 893/1387 anonim ***** válasza:
Aha, akkor neked is :)
2017. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 894/1387 anonim ***** válasza:
58%

Én ellentmondtam annak a vallásnak akik elkövették.

Te is?

2017. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 895/1387 anonim ***** válasza:
Nem vallás nevében, hanem Isten nevében követték el. Szóval ha kereszténynek vallod magad, és azt állítod, hogy ma bárki is bűnös az inkvizíció okán, akkor jusson eszedbe hogy pontosan ugyanez igaz rád is!
2017. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 896/1387 anonim ***** válasza:
58%

895.

A tízparancsolat egyik legrövidebb parancsolata NE ÖLJ.

Jézus Isten nevében ölt-e?

Az apostolok öltek-e Isten vagy bármi nevében?

Ha elképzeled magadrol,hogy milyen amikor égetnek ez csak az egyik.A másik,hogy többet nem vagy a szeretteidel,nincs élet.

Mégis nem érzed a súlyát?

Nem kell elszakadni töle?

Példabeszédek:12:15."A bolondnak helyes az útja a maga szemében,,aki viszont halgat a tanácsra,az bölcs"

Az elkövetőket el kell hgyni mert ha valaki mentegeti,barátja annak.Nem mondom,hogy sok a támogató és lehet egy sincs ,de még akik elvégezték azoknak a nevét is el kell kerülni,ha nem akar szellemi támogató lenni.

2017. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 897/1387 anonim ***** válasza:

Nem kell magyarázni, tudom hogy bűn. De nem én követtem el, nem József, nem István, sem másik keresztény.

Viszont akik anno elkövették, nem vallàs, nem tantételek nevében, hanem Isten nevében cselekedtek. Legalábbis ők így gondolták...

De lényeg, ha ma bármelyik keresztény felett ítéletet mersz mondani, az ugyanúgy vonatkozik rád is, hisz az egyetlen közös pont egy mai keresztény és egy inkvizítor között hogy egy Istenben hisznek. Ez pedig rád is igaz ;)

2017. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 898/1387 Hoffman József ***** válasza:

Kedves mérges Tanú barátom!

Én baptista vagyok. Utánanézhetsz, a baptisták soha nem bántottak senkit. Éppen közülük égettek el sokakat máglyán.

Úgyhogy hátrébb az agarakkal!


Másrészről pedig milyen buborékban élsz te, hogy azt találod írni, hogy a keresztyéneknek nincsenek tanulmányaik a tantételeikről? Egy lakatlan szigetről írogatsz? Kattanj csak fel pl. az Evangéliumi kiadó honlapjára ( [link] és nézd meg, mennyi teológiai és más keresztyén mű található. És sok más kiadó is van még. Nem beszélve az idegen nyelvű irodalomról. Csak a mi gyülekezetünknek - ami egy kis gyülekezet - több ezer kötetes könyvtára van.

Úgyhogy gondolkozz, mielőtt nagyot mondó állításokat tennél.

2017. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 899/1387 anonim ***** válasza:
82%

# 896

És ez mennyiben változat azon, hogy az Őrtorony hazugságokat tanít? Miért tereled a témát az inkvizícióra, mikor még egyáltalán nem feltél az eddigiekre sem? Szóval ezekre gondolok: ha Mihály azonos Jézussa, hogy lehet, hogy Dániel könyvében csak a fejedelmek egyikeként szerepel? Ha a Szentlélek maga az erő, akkor hogy lehet, hogy a Szentléleknek van ereje? Vagy miért van külön írva "erő és a Szentlélek" a Bibliában? Ha Jézus istensége benne van a Bibliában, miért tagadjátok? Persze erre mindjárt jön a válasz Oleksandr testvéredtől, hogy ti nem is tagadjátok, de hát egy fenét nem! Tamás Istenének nevezte, de a ti gyülekezetetekben mi történne azzal a személlyel, aki hangosan Istenének merné nevezni Jézust? Úgy néznének rá, mintha mondjuk bevallotta volna, hogy pedofil, nem így van? Na előbb ezeket tedd rendbe, aztán köptösheted az inkvizítorokat, ha attól jobban érzed magad...

2017. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 900/1387 Hoffman József ***** válasza:

És még valami.

Azt mondod, hogy a tanulmány, amit bemásoltam, szennylapból származik?

Rendben.

Megígérem, hogy bocsánatot fogok kérni, ha bebizonyítod bármelyik állításáról, hogy alaptalan, téves, vagy szándékosan hamis állításokat tartalmaz. Például, ha pontatlanul vagy meghamisítva közölt régebbi Őrtorony kiadványokat. Könnyű szennylapozni, de cáfold akkor az állításait. Itt a remek lehetőség, hogy bizonyítsd, valóban a Jehova Tanúi Isten egyetlen hűséges szervezete a Földön.


Továbbá bátorítalak is, hogy keresd meg a jogászaitokat, bár kétlem, hogy felvállalnák a pereskedést. Ugyanis arra is készüljenek fel akkor, hogy az őrtorony kiadványokban szereplő, más vallásokat támadó kijelentésekért is helyt kell álljanak!

2017. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!