Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 1301/1387 anonim ***** válasza:
52%

1298"Sok marhaságot tanitanak Jehova Tanui".

Tudod mi a marhaság? Az,hogy azt irod,hogy sok marhaságot tanitanak Jehova Tanui.

Itt olvastam,hogy kiközösitett vagy.

Na akiket gyalázol meg azok is kidobnak az arogáns nem keresztènyi viselkedèsedèrt, hát persze,hogy gunyolodsz.

Azèrt megkèrdeznèlek,hogy a háromság tantètele ,nem marhaság?

Az akkori álkeresztènyek behodoltak egy pogány császárnak ès segitettek a politikai cèljai elèrèsèhez.

Inkább lètrehozták a Pál apostol által megjövendölt"szakadást"ès követtèk a politikát ès az emberek által lètrehozott tantètelt,meggyalázva Jèzus tanitását,ami szent szellem elleni káromlás.

2017. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1302/1387 anonim ***** válasza:
Gabrielt közösen elfogyasztottátok? Mostanában nem látni sehol.
2017. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 1303/1387 anonim ***** válasza:
100%

# 1299


"Ha neked mindegy milyen névvel nevezed,akkor miért kötöszködsz e név fölött."


Én nem kötöszködtem. Ti vagytok azok, akiknek nem elég az Atya, Úr, Isten stb. megszólítás, és a jehova szóhoz kötitek a megmentést. Ha most én Istent nem Jehovának nevezem, hanem mondjuk Atyámnak vagy Teremtőmnek, akkor ez miért bűn szerintetek? Magad is azzal érveltél, hogy a neveknél egyáltalán nem számít a kiejtés, hiszen pl. a Jézus nevet sem az eredeti kiejtés szerint ejtjük, hanem teljesen máshogy. A jelentés sem számít, hiszen a Jehova szó értelmetlen (bár megjegyzem az atya és teremtő szavaknak legalább van jelentése). Szóval miért jobb szó a jehova mint az atya?


"Azt tudjad,hogy az Atya adta magának a nevét.Nem kérte tőlled. Mi pedig azt a nevet fogjuk viselni amit Ő adott magának,,semmi gúnyolódás nélkül."


Hát azt biztos hogy nem viselitek, mert az a név egész biztosan nem a Jehova volt. Innentől kezdve pedig megint visszakanyarodtunk oda, hogy a kiejtés nem számít. De ha a kiejtés nem számít, és a jelentés sem számít, akkor mi számít? Mitő lesz egy szó Isten neve? Megmondom: valakik (egy nép) kitalálják hogy ez a szó Isten neve és kész. Minden nyelven másképp ejtik a neveket, a héberben valószínűleg a Jahve szó volt Isten leggyakrabban használt neve, a görögben Küriosz, Theosz, vagy Abba, A magyarban Úr, Isten, Atya.


"

2017. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 1304/1387 anonim ***** válasza:
0%

1303."Mitől lesz egy szó Isten neve?"

Attol,hogy te pofátlanul gunyolodsz vele .Éppen most olvasom,hogy még valaki ismer és irja,hogy a tanúkat gyalázod,de még nekűk sem kellesz.

Az egyik barátod írta két hete,ott sem kelesz mert túlzásba viszed az arogáns viselkedésedet.

Visszakeresem és privátban megkérdezem hátha vállaszt kapok.

Ugyanis élég kocsmai vitatkozó vagy bibliai alapok nélkül.

Remélem lassan sikerül a gyülekezetedhez eljutni,mert elégé rontod a szinvonalukat,mert amint látom nem vagy és nem is voltál keresztény nem is érdekel,csak a vitatkozásért vagy az oldalon.

2017. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 1305/1387 anonim ***** válasza:
Már megint csak személyeskedsz és gyalázkodsz ahelyett, hogy válaszolnál a kérdésre. Ha egy alig 100 éves múltal rendelkező kis szekta kitalálja a jehova szóról, hogy az Isten neve, és Istent így kell leggyakrabban nevezni, azt miért kéne minden kereszténynek elfogadnia? Ha a keresztények többsége Jézus mintájára inkább Atyámnak kívánja hívni Istent, az miért zavar téged?
2017. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 1306/1387 anonim ***** válasza:
0%

1305."Ha egy 100 éves multal rendelkező kis szekta,kitalálja a Jehova szóról,hogy Isten neve"

Előbször is:83 Zsolt.18,19 verseket K Gáspár fordította több mint 500 éve.

Továbbá K Gáspár háromság támogató volt.Mégis igy fordította a fent idézett biblia verset."Kinek megtudják,hogy a neved Jehova,egymagad vagy felséges Isten az egész Földön"

Ez nem 100 éve lett forditva és a zsoltáros sem 100 éve írta.

A kereszténység nem azért nem szólítja Istent a Jehova néven,mert tagadják,azért mert a magadfajta emberek fölldi atyák és a Jézus utáni farizeusok nem tanították meg.

Sőt igyekeztek tagadni Isten nevét,minden hazugsággal,mint te is.


Mint Jézus rávilágított,hogy az akkori farizeusok az ők törvényüket a Mindenható Jehova Isten törvénye elé helyezték.Ugy mint te is a háromság hamis tanítását a biblia Szavai elé helyezed.Ime a fenti "név vita".

Mégegyszer ne a keresztényeket hibáztasd az Isten neve tagadásáért,hanem a vezetőit akik a tanítása helyett arra tanítják,hogy tagadják a nevét,mint te is.

János 17:6.Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek,akiket nékem adtál a világból.A tied voltak,te pedig nekem adtad őket ,és megtartották a szavadat".

Neked nem tette nyilvánvalóvá Jézus az Atyja nevét?

Mert azoknak tette nyilvánvalóvá az Ő nevét akiket az Atya Jézusnak adott.

Az Atya tégedet,nem adott Jézusnak?Vagy a keresztényeket nem adta Jézusnak?

Ha a nevét a fenti biblia vers szerint nem fogadtátok el,nem voltatok az Atyáé,igy az Atya nem volt,hogy titeket Jézusnak adjon.

2017. júl. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 1307/1387 anonim ***** válasza:
41%

"Egy gyermeknek miért lenne fontosabb az apját a személyigazolványába beírt hivatalos nevén szóltani? Te így hívod az apádat? "


Nem ezt mondtam. Attól még nem a hivatalos neve nem változik. Vagy ha megkérdezik, hogy hívják apámat, nem azt mondom, hogy "apa" :D

2017. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 1308/1387 szp72 ***** válasza:

@ a hivatalos neve nem változik


Apád hivatalos neve lehet, hogy nem változott, de anyádé valószínűleg igen, ha felvette a férje nevét. Persze a leánykori neve is a neve, csak már nem a legfontosabb, nem a leggyakoribb, s még csak nem is a leghivatalosabb neve.


Senki sem vitatta, hogy Isten legfontosabb és leggyakoribb neve az Ószövetségben a Jahve volt. Most se vitatja senki, hogy ez az ő neve, pusztán csak azt, hogy ez kell legyen most is mindenkinek a legfontosabb és a leggyakrabban használt isteni név.


A zsidóknál az Ószövetségben azért volt ez a név oly borzasztóan fontos, mert sok istenben gondolkodtak, a sok isten hit volt a legnagyobb kísértés. Abban az időben ha valaki csak annyit mondott, hogy imádom istent, nem volt egyértelmű, hogy melyik istenről beszél, tulajdonképp melyik Istent imádja. Isten azért adta magának a Jahve nevet, mert ez azt jelenti, hogy Van, Létezik. Tehát Isten azt mondta: én vagyok, aki Vagyok (2Móz 3,14) a Létező isten, az az Isten, aki Van, mert a többi isten az, aki nincs, akik nem léteznek, vagyis én vagyok a Jahve, az egyedül létező isten.


Ha a választott nép nem zsidó lett volna, hanem teszem fel magyar, akkor Isten nem a zsidó Jahve nevet talált volna ki magának, hanem egy magyarosan hangzót, akkor ő lenne mondjuk a Létező nevű isten. Ugyanis Isten nevében nem a hangsor, nem a kiejtés számít, hanem a szellemi mondanivalója.


Mi, amikor Istent Istennek nevezzük és nagybetűvel írjuk automatikusan az egyedül létező Istenre gondolunk, s nem a sok hamis isten valamelyikére. Az "Isten" szó számunkra már az egyedül létező Istent jelenti, tehát már fogalmilag eleve benne van a Jahve név szellemi tartalma.


@ ha megkérdezik, hogy hívják apámat, nem azt mondom, hogy "apa"


De nem is szólítod őt a hivatalos nevén. Például: Kovács József adsz nekem egy pohár vizet. Nem tagadja senki, hogy a Jahve név nagyon is fontos név volt a zsidóknál, de ma nekünk nem zsidó származású keresztényeknek, ez név pusztán csak egy kultúrtörténeti érdekesség, hiszen tök mindegy, hogy milyen hangsorral, milyen kiejtéssel jelöljük, az egyedül Létező Istent. Ha számomra az Isten vagy Úr szó az egyedül létező Istent jelenti, akkor én a zsidó Jahve névvel azonos értékű, azonos jelentésű szóval nevezem Istent. Teljesen mindegy, hogy mit minek nevezünk, hogy mit milyen hangsorral jelölünk, ha közben ugyanarra szellemi tartalomra gondolunk.


Ha ti azt mondjátok, hogy a kiejtés nem számít, s teljesen mindegy, hogy Jahve vagy Jehova, s ti magatok is ahány nemzet annyiféleképpen ejtitek Isten nevét, akkor nem igazán értem, hogy miért pont az Isten és az Úr szó nem megfelelő. Hogy ezek szavak tulajdonságok és rangok nem pedig nevek? Ez hülyeség, minden név pusztán attól név, hogy névként használjuk, bármilyen szó névvé változhat. Természetesen a Jahve név is csak egy tulajdonság, amely történetesen névvé változott.

2017. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 1309/1387 anonim ***** válasza:
52%

Köszi a terjedelmes választ. Értem mit akarsz mondani, de azt azért vedd figyelembe, hogy most is sok istent imádnak az emberek. Pl egyes országokban az isten szóra nem pont az igaz Istenre asszociálnak.

Másfelől meg oké, hogy nem feltétlenül muszáj mindig Jehovának vagy Jahvénak nevezni, én is használom egyszerüen az Isten megszólítást is, de azt se lehet mondani, hogy helyesebb elhagyni a nevét, mint használni.

2017. júl. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 1310/1387 szp72 ***** válasza:

Ha olyan környezetben élnénk, ahol sok istent imádnak sokféle névvel, akkor nagyon szerencsétlen lenne az ezer isten név között az ezeregyedik Jehova. Jehova név, lévén hogy nem jelent semmit, nem markánsan különbözteti meg a többi istenségtől, a többi istennévtől.


Én, ha magyar nyelvi környezetben az isten szó nem jelentené egyértelműen az egyedül létező Istent, akkor Egyedülvaló, Valóságos, vagy a zsidó Jahve mintájára a Létező Istennek nevezném. Tehát egy olyan nevet kéne választani, amely kiemeli, hogy ez az Isten nem egy a sok száz között, hanem az egyetlen valóságos, az egyedül létező.

2017. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!