Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Személy-e a Szentlélek?

Szp72 kérdése:

Személy-e a Szentlélek?

Figyelt kérdés
Milyen Bibliai idézetek támasztják alá, hogy személy, avagy nem személy?

2014. dec. 15. 22:34
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/339 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem sikerült értelmezned a verset:


,,És azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot , amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig" Dániel 2:44


Kiemelem: "AZOKNAK A KIRÁLYOKNAK A NAPJAIBAN" - tehát amíg azok a bizonyos (emberi) korályságok a földön uralkodnak, eközben nevezi ki Isten a Fiát mindene fölé Királynak, s nevezi ki mellé a 144 ezert társuralkodónak, tehát az egek Istene felállít egy királyságot, épp úgy, ahogyan a prófécia írja, még mindig nem értem, mi a problémád, én ezt állítottam, semmi többet! S a Biblia is ezt tanítja.


"Eddig igazából csak azzal érveltél, hogy Isten egyedüli, meg legnagyobb. De ezt nem vitatjuk. Az Atya egyedüli forrás és ezáltal nagyobb."


A Biblia csak is az Atyát nevezi mindenek feletti Istennek, mind az Ó, mind az Újszövetségben, ugyanígy legfelségesebbnek, mindenhatónak, egyedüli igaz Istennek, is csak Őt. Nem igazán értem, hogy ez miért nem elég jó érv a háromság ellen, ha három valóságos Istenünk lenne, mint ahogy a háromság dogma tanítja, akkor ezeket a címeket mindhárom személyre alkalmazná a Szentírás, s nem csak az Atyára. A háromság hívők szerint vonatkoznak ezek a Fiúra meg a Szentlélekre is, csak épp kimaradt a Bibliából. Érdekes, az Istentől származó könyvből, amiben pontosan annyit közölt velünk Isten, amennyi ismeretre szükségünk van, de a háromság hívőknek ez nem elég, hanem kibővítik azt emberi filozófiákkal, a saját vesztükre.


"Krisztus mindenben tükrözi az Atyát: jóságban és hatalomban egyaránt. Krisztus ugyanúgy jó és ugyanúgy hatalmas."


De nem ugyanúgy mindenek feletti Isten, mert a Szentírás kijelenti: „Egy az Isten és mindeneknek Atyja, A KI MINDENEKNEK FELETTE (epi pantón) VAN.." (Efézus 4:6)


Róma 9:5

„és akik közül való Krisztus hústest szerint – legyen áldott érte a mindenek felett (epi pantón ) való Isten az eonokon át! Ámen.” (Konkordáns fordítás)


Egy mindenek feletti Isten van, nem három, ezt tanítja a Biblia.


"Ha cáfolni akarod a háromságot, akkor azt cáfold, amit állít, ne azt amit nem. Hol mondja a Biblia, hogy az Atya bármit is visszatartott volna a Fiútól? Kivéve persze azt, hogy ő a forrás. Ebben valóban egyedüli, ebben és ezáltal valóban nagyobb, semmi másban."


Hol mondja a Biblia, hogy három mindenek feletti Isten van? Hol tanít a Biblia mást, mint amit Jehova tanúi, akik azt vallják, hogy


,,számunkra valójában egy Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és egy Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala." (1Korintusz 8:6)


,,Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között,

az ember Krisztus Jézus" (1 Tim 2:5)


Jehova tanúi Jézust közbenjárónak vallják, aki az egyetlen mindenek feletti Istennhez, az Atyához közvetít minket. Mutasd meg, hol mond ennek a Biblia ellent, aztán mutasd meg, hol támasztja alá azt, hogy három egymással egyenlő Istenünk van, nem egy! Szerintem inkább neked kell bizonyítanod a filozófiát, amit védsz, mutasd meg, hol írja azt a Biblia, hogy az Atya csak az atyaságában nagyobb, de amúgy semmi másban, mert még rajta kívül van két vele egyenlő isteni személy is, akiket ugyanúgy imádnunk kéne, mint Őt magát! Ugyanis a háromság dogma ezt tanítja, s amíg ezt nem sikerül bizonyítanod, addig a tanúknak hiszek.


" Lk 24,39-43: "Nézzétek meg a kezem és a lábam! Én vagyok. Tapogassatok meg és lássatok! A szellemnek (pneuma) nincs húsa és csontja, de mint látjátok, nekem van. Ezután megmutatta nekik kezét és lábát. Van itt valami ennivalótok? Adtak neki egy darab sült halat. Fogta és a szemük láttára evett belőle."


Most sem csinálsz mást, csak kiragadsz verseket, a teljes írást pedig figyelmen kívül hagyod... Szerinted mivel tudta volna Jézus jobban, szemléletesebben bizonyítani, hogy Ő feltámadt és most szellemszemélyként jár köztük. Semmivel, hiszen maga mondta, hogy szellemeket nem láthat az ember a fizikai szemével. De a szellemi testet láthatóvá tudták tenni egyesek már Krisztus előtt is!


Szellemeket nem láthatnak az emberek, a tanítványok tehát nyilvánvalóan azt gondolták, hogy káprázat vagy látomás az, amit látnak. (Vesd össze: Márk 6:49, 50.) Jézus biztosította őket, hogy ez nem káprázat. Láthatták hús-vér testét, megtapinthatták őt, érzékelhették csontjait; jelenlétükben még evett is.


Hasonló módon öltöttek testet a múltban az angyalok, hogy az emberek előtt láthatók legyenek; ettek is, sőt, egyesek még meg is házasodtak és gyermekeket nemzettek (1Móz 6:4; 19:1–3). Feltámadását követően Jézus nem mindig ugyanabban a testben jelent meg (talán azért, hogy tanítványai jól megjegyezzék a tényt, hogy ő akkor már szellem volt), így még a bizalmas barátai sem ismerték fel azonnal (Ján 20:14, 15; 21:4–7). Ám azzal, hogy ismételten anyagi testben jelent meg előttük, valamint azzal, hogy úgy beszélt hozzájuk és úgy viselkedett, hogy azonosítani tudták őt azzal a Jézussal, akit már ismertek, megerősítette az abba vetett hitüket, hogy valóban feltámadt a halottak közül.


Tehát semmiképpen sem azt akarta ezzel bizonyítani, hogy Ő visszavette valóságos fizikai testét - azt, amit már feláldozott, váltságként kifizetett(!!!) - hanem csak azt, hogy valóban Ő az köztük, a mesterük, a Megváltó. Arra, hogy anyagi testet öltsenek magukra szellemi lényként, Jézus földi élete előtt más angyalok is képesek voltak. Tehát a Biblia nagyon is érthető ebben a témában is. Nem véletlenül mondják Jehova tanúi, hogy a Biblia nagyrészt képes önmagát magyarázni. Ha valóságos fizikai testét vette/kapta volna vissza Jézus, akkor éppen a Szentírás világos és egyértelmű kijelentéseivel került volna szembe, hiszen az kijelenti, hogy test és vér nem örökölheti Isten királyságát.

2015. máj. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/339 anonim ***** válasza:

"Én csak azt nem értem, hogy az igazságtok, miért nem termett

1800 évig semmi gyümölcsöt. Az igazságtól elvárható, hogy mindig legyenek követői. Hol voltak Jehova tanúi ennyi éven át?"


„A kevés ezerré lesz, a kicsiny pedig hatalmas nemzetté. Én, Jehova, felgyorsítom ezt a maga idejében” (Ézsaiás 60:22 ).


Mint korábban mutattam, a Biblia megjövendölte, hogy az egyház el fog fordulni Istentől, őszinte igazságkeresők minden korban voltak, akik kutatták az Írásokat és felismerték az egyház hazugságait. Jehova ezt a folyamatot felgyorsította a "maga idejében".


„A királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég” ( Máté 24:14 ).


Jézus úgy beszélt erről a folyamatról, mint egy jelről, ami a vég idejét jelzi, Nos, ez a prófécia Jehova tanúin teljesedik, a hitehagyott egyházon nem teljesedhet, akik majd 2000 éve ugyanazt csinálják (szégyent hoznak Istenre), hiszen ha ezt csinálták volna (mármint valóban Isten akaratát cselekedték volna és cselekedné ma is), akkor Jézus nem adhatta volna a jó hír hírdetését a vég idejének jeléül. Ez is egy prófécia volt Jézus szájából, aminek a jövőre vonatkozó beteljesedése volt. Jehova tanúi tevékenyen hírdetik Isten királyságát, úgy ahogyan az elsőszázadi keresztények, akik viszont nem úgy hirdették, mint ma a magukat kereszténynek vallók többsége, meg nem is úgy, ahogyan az egyház tette a múltban évszázadokon keresztül (elnyomás által, hogy máglyára küldött mindenkit, aki nyíltan ellent mert mondani a dogmáiknak, amiket persze nem tanított a Biblia, így pl. azt sem, hogy a Nap kering a Föld körül, azt meg főleg nem, hogy akik ezt megkérdőjelezik, azokat le kell gyilkolni).


"Szerintem nagyon furcsa, hogy a Biblia nem az igazak, hanem hazugok gondozásában maradt fenn."


Szerintem nem, Isten képes volt megőriztetni a szavát még az alapvetően Bibliaellenesen cselekvő egyház által is.

2015. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/339 A kérdező kommentje:

"És azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot , amely soha nem fog elpusztulni."


Nem értettem félre semmit. Jézus Krisztus Tibériusz császár uralkodása alatt, Heródes Antipász negyedes fejedelemsége és Poncius Pilátus helytartósága idején felállította királyságát a földön is. Isten országa Jézus királysága alatt, azóta is terjed és növekszik. Jézus Krisztus újból elfoglalta királyi trónját az Isten jobbján, és addig kell uralkodnia még minden Isten ellenes erőn győzelmet arat. Krisztus sajátos helyreállító küldetése egyszer befejeződik ugyan, de az Atya fősége alatt király marad örökkön örökké.

2015. máj. 17. 17:16
 124/339 A kérdező kommentje:

"ez a prófécia Jehova tanúin teljesedik, a hitehagyott egyházon nem teljesedhet, akik majd 2000 éve ugyanazt csinálják (szégyent hoznak Istenre)"


Jézus egy olyan Egyházat alapított, amelyen az alvilág kapui sem vesznek erőt. (Mt 16,18) Jézus az Egyházával van mindennap a világ végéig. (Mt 28,20) Jézus Egyháza tehát nem szűnhet meg, hanem folyamatosnak kell lennie. Jehova tanúi bizonyosan nem ilyenek.


Igen vannak és voltak, akik sok szégyent hoztak Jézusra és az Egyházra. Jézus nem mondta, hogy minden keresztény üdvözül. Nem mondta, hogy nem lesz konkoly a búzában, nem lesz hitvány hal a hálóban.

S vannak persze tévedések is. Igen a középkorban volt eretnek üldözés. Úgy gondolták a hatóságoknak fel kell lépniük a káros tanok ellen, mint ahogy az ószövetségi királyok is felléptek a bálványimádás ellen.

Igen az egyházi hatóságok elítélték például Galileit is, úgy érezték, hogy ellentmond a Bibliának. Mellesleg egyébként igazuk volt, a Bibliában valóban nem a tudományos világkép olvasható. Abban tévedtek, hogy a Bibliát ezekben is szó szerint kell értelmezni.


Én igazából nem ismerem Jehova tanúit, nem tagadom, hogy Isten működhet közöttük is, s lehetnek jó gyümölcseik. Bizonyos területeken akár tanulni is lehetne vagy kellene tőlük. Mindazonáltal elég sok kiváló embert ismerek a saját felekezetemben is, nem hiszem, hogy különösen szégyenkezniük kéne Jehova tanúi mellett.

jószándékú emberek mindenhol vannak. Sok kiváló embert ismerek, nem hiszem hogy annyira szégyenkeznünk kellene Jehova tanúi mellett.

2015. máj. 17. 18:14
 125/339 A kérdező kommentje:
Az előzőnél az utolsó két sor törlendő.
2015. máj. 17. 18:17
 126/339 A kérdező kommentje:

Igen, ha Isten megengedi az angyalok képesek látszat testben megjelenni, sőt nagyon valóságosnak tűnő emberi testben is.

Jézus azonban kifejezetten szembe állítja a szellemek testetlenségét az ő testével: "Nekik nincs testük, nekem azonban van." Természetesen Jézus teste már átszellemült test vagyis már a szellem a meghatározó, s nem a test és a vér múlandó anyagi természete.

Jézus azért lett emberré, hogy megdicsőítse az emberi természetet. Jézus most már örökre ember marad, Emberfiaként ül a trónon is:


"Amikor eljön dicsőségében az Emberfia és vele minden angyal, helyet foglal fönséges trónján." (Mt 25,31)

2015. máj. 17. 19:08
 127/339 A kérdező kommentje:

"Jézus nem volt Isten is, miközben ember volt, hanem csak ember volt és emberként meg is halt, majd harmadnapon a mindenható Isten támasztotta fel, és nem önerőből támadt fel."


Ha egy király álruhában mondjuk koldusként járja az országot, attól még király marad, csak nem használhatja a királyi hatalmát, s kénytelen a koldusok sorsát viselni egy darabig. Jézus Krisztus emberként is Isten Fia, emberként is király, még csecsemőként is az, ezért hódolnak előtte a napkeleti bölcsek. Jézus elvileg bármikor elváltoztathatta volna testét, mint ahogy a színeváltozás hegyén meg is tette egyszer.


Jézus minden erejét és hatalmát az Atyától kapta. Az ő ereje az Atya ereje. Jézust végső soron az Atya támasztja fel, azzal hogy megadja neki a feltámadáshoz szükséges hatalmat:


"Azért szeret az Atya, mert odaadom az életemet, hogy majd újra visszavegyem. Nem veszi el tőlem senki, magam adom oda, mert van rá hatalmam, hogy odaadjam, és van rá hatalmam, hogy visszavegyem." (Jn 10,17-18)

2015. máj. 18. 10:21
 128/339 A kérdező kommentje:

"Hülyeség! Jézus nem emberként, hanem hatalmas szellem személyként támadt fel, ment föl a mennybe, és ült az Atya jobbjára."


"Hiszen egy az Isten, egy a közvetítő is Isten és ember között: az ember Krisztus Jézus" (1Tim 2,5)


Látod, látod, lehülyeségezted az Isten szavát.


Krisztus azért jó közbenjáró ember és Isten között, mert egyszerre ember és egyszerre Isten. Istenember.

2015. máj. 18. 10:51
 129/339 anonim ***** válasza:

"Nem értettem félre semmit. Jézus Krisztus Tibériusz császár uralkodása alatt, Heródes Antipász negyedes fejedelemsége és Poncius Pilátus helytartósága idején felállította királyságát a földön is."


Akkor ezek szerint hiba volt a mintaimába beletennie a "jöjjön el a királyságod", mert már itt volt a királyság a földön is... Nem, itt nem erről van szó, hanem arról, amit már korábban leírtam.


„ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban; és szövetséget kötök veletek, mint ahogy az én Atyám szövetséget kötött velem, egy királyságra, hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael tizenkét törzsét” (Lukács 22:28– 30).


Ezt Jézus mondta apostolainak az Úrvacsorán.


,,És láttam trónokat , és ott voltak azok, akik leültek rájuk, és hatalmat kaptak az ítélkezésre. Igen, láttam azoknak lelkét, akiket bárddal végeztek ki a tanúság miatt, melyet Jézus mellett tettek, és az Istenről való beszéd miatt, és ők azok, akik nem imádták a vadállatot, sem annak képmását, és akik nem fogadták el a jelet a homlokukra és a kezükre. És életre keltek, és királyokként uralkodtak a Krisztussal ezer évig. A többi halott nem kelt életre addig, míg véget nem ért az ezer év. Ez az első feltámadás. Boldog és szent , akinek része van az első feltámadásban; ezek fölött nincs hatalma a második halálnak , hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt." (Jel 20:4-6)


Ezekben a versekben róluk van szó, a 144 ezerről. Isten királysága csak Armageddon után fog a földre is kiterjedni.


"Jézus egy olyan Egyházat alapított, amelyen az alvilág kapui sem vesznek erőt. (Mt 16,18) Jézus az Egyházával van mindennap a világ végéig. (Mt 28,20) Jézus Egyháza tehát nem szűnhet meg, hanem folyamatosnak kell lennie. Jehova tanúi bizonyosan nem ilyenek."


A mennyei Atyának nem Egyháza, hanem népe van, ez a "test". (Máté 16:18) ,,Én pedig azt mondom neked: te Péter vagy, én pedig erre a sziklára fogom építeni a gyülekezetemet, és a hádesz kapui nem fognak diadalmaskodni rajta."


A görögben az "eklézsia" szó szerepel, ennek alapja az ekklétosz (‘összehívott’) igenév az ek- (‘ki, elő’) és kaleó (‘hív’) elemekből. Az ~ zs-je a hazai latin ejtés sajátsága, mint az elemózsia, uzsora, zsinat, zsoltár s hasonló szavak mutatják. Jelentése gyülekezet, összehívottak és nem egyház. Ki is hívta őket össze? Természetesen itt róluk van szó, nem a több száz évvel késő megalakult Katolikus egyházról. Pál egyébként is megjövendölte az egyház hitehagyását, s azt kár is tagadni, hogy az egyház hitehagyóvá vált.


"Igen a középkorban volt eretnek üldözés. Úgy gondolták a hatóságoknak fel kell lépniük a káros tanok ellen, mint ahogy az ószövetségi királyok is felléptek a bálványimádás ellen."


Az egyháznak is sok hamis tanítása volt, illetve van ma is (a háromságon kívül is). Ez pedig nyílván nem annak köszönhető, mert a tagjai az igaz imádatban vannak.


"Igen az egyházi hatóságok elítélték például Galileit is, úgy érezték, hogy ellentmond a Bibliának. Mellesleg egyébként igazuk volt, a Bibliában valóban nem a tudományos világkép olvasható. Abban tévedtek, hogy a Bibliát ezekben is szó szerint kell értelmezni."


A probléma csak az, hogy a Biblia sehol sem állítja, hogy a Nap kering a Föld körül.


"Én igazából nem ismerem Jehova tanúit, nem tagadom, hogy Isten működhet közöttük is, s lehetnek jó gyümölcseik.


Istennek csak egyetlen népe van, ki van zárva, hogy az egymásnak ellentmondó tanokat valló egyházak mindegyikében "működne", nagyon tévúton jársz, ha ezt hiszed! Az esőszázadi keresztények is egyféle igazságot tanítottak, hogy napjainkra ez megváltozott és rengeteg féle tanítást valló felekezet született, az az Ördög munkája. Ettől függetlenül Istennek ma is van egy népe, mely az igaz imádatban járva az akaratát cselekszi.

2015. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/339 anonim ***** válasza:

Jézusnak nem emberi teste van, hanem szellemi:


„Így is van megírva: »Az első ember, Ádám, élő lélekké lett.« Az utolsó Ádám életadó szellemmé” (1Kor 15:45)


Hogy nevezik őt embernek, Emberfiának, az nem azt jelenti, hogy Ő valóban az emberi testét vette vissza, ezzel csak arra utalnak, hogy amikor köztük járt (feltámadása előtt) Ő is ember volt, hiszen emberként született meg.

2015. máj. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!