Félig kész evolúciós termékek hogyan tudtak egészként funkcionálni?
Amíg a mondat felét írom csak le, senki nem érti meg, mit akarok mondani? Hogy meg lehessen érteni, az egész mondatot le kell írnom, mégpedig értelmesen, érthetően. Amíg ide nem jutok el, az olvasók jogosan állítják, hogy nem érthető a gügyögésem, és ha az életem múlik azon, hogy érthető információt adjak át, akkor ki vagyok szolgáltatva a halálnak!
Hasonlóképpen, amíg az evolúció évmilliók alatt teljesen ki nem fejlesztette a fajfenntartási, étkezési, menekülési, és egyéb létkérdéshez szükséges stratégiákat, addig hogy hogy nem volt kiszolgáltatva a félkész élőlény a könyörtelen harcnak, a létért való küzdelemnek, a könyörtelen halálnak? Hogy tudott életben maradni félig kifejlődött testi, szellemi, szervezeti mechanizmusokkal?
Ezek szerint, ha össze vissza dadogok, abból már tudni fogják adott esetben, hogy milyen gyógyszerre van szükségem perceken belül, hogy ne halljak meg?
Ez igazán jól hangzik, de a valóságban egy jókora marhaság! És hogy az élőlények évmilliók alatt fokozatosan fejlesztették ki maguknak azt, amire egyből és rögtön szükségük van az életben maradáshoz, az mégnagyobb marhaság. Érdekes, mégis állandóan éppen ezt szajkózzák a tv-ben a természettudományos filmekben.
Még nem jött rá valaki, hogy az életben maradáshoz rögtön teljesen készen funkcionáló élőlényekre van szükség, de ennek létrejövetelét úgy hívják, hogy teremtés?!!
"Vagyis annó az a baktérium nem félkész ember volt, hanem tökéletes baktérium, majd létrejött egy tökéletes eukarióta stb. Azt, hogy mindíg "kész" legyen pedig pontosan a környezet biztosította, aki hibás volt az kinyiffant."
Kedves válaszoló! A baci MA IS TÖKÉLETES baktérium! Sőt, mióta ismerjük őket, egyáltalán nincs hajlandóságukban megváltozni valami teljesen új élőlénycsaláddá, csak annyit változnak legfeljebb, amennyire a génkészletük flexibilitása engedi, ennek pedig MINDEN EDDIGI MEGFIGYELÉS szerint van határa (pedig a bakteriális szervezetek igencsak szapora lények, mégis jól érzik magukat annak, amik - méghozzá évmilliárdok óta). Ez a határ - bár nem egységes mértékű -, de minden élőlényre igaz a földön.
Alábbi gondolataim vannak a témával kapcsolatban.
Nagy csoda volt 1-2 évszázaddal ezelőtt, amikor előállították az első szerves vegyületet mesterségesen.
Sőt továbbmegyek. A napokban olvastam, hogy szarvasmarha őssejtekből húst növesztettek laboratóriumban. Utána meg megsütötték hamburgernek és teszteltették.
Nagy a tudomány, és fentiek ismeretében szinte bármilyen anyagot elő tudunk állítani.
Csak éppen "lelket" nem tudunk adni egy vegyületnek. Ha a szerencsés véletlenek folyamán ki is alakul egy komplex csoport, még akkor is kérdéses, hogy az "elkezd -e élni". Ez a hívők filozófiája.
Az evolúcionisták pedig azzal vagdalóznak, hogy okés, ha valamilyen Isten teremtette a világot, akkor ki teremtette Istent?
Nem az egyszerűség-bonyolultság a kérdés, hanem ami soha nem élt, az hogyan lesz élő? Kell -e valami spiritusz/ lélek/ kezdőlökés, hogy a nem élő onnantól élőnek számítson? És ez honnan kerül bele az élőlénybe?
Tehát az egyik kérdés az élőlények születése. A másik kérdéscsoport pedig az anyag születése. Mi volt az ősrobbanás előtt? Volt ősrobbanás? Egyszer csak lett anyag a semmiből?
Ez a két kérdéscsoport fenn fog maradni mindaddig, amíg valaki létre nem hoz mesterségesen egy komplett élőlényt, vagy anyagot teremt a semmiből.
Ha ez sikerülne, összeomlanának a vallások. Addig meg el lehet vitatkozni, hogy mi volt a kezdet kezdetén. Meg hogy voltak azok az évezredek-évmilliók.
Személy szerint én Istenhívő vagyok. Túl hülye vagyok ahhoz, hogy évmilliókban tudjak gondolkozni. Az elmém egy számomra egyszerű megoldást keres. És ez egy intelligens hatalom: Isten.
És a zárógondolat: Tényleg lehet hit nélkül élni, de nem biztos, hogy megéri. (Ezt valami más mondta.)
Egyszerű, az evolúció szempontjából nem létezik olyan, hogy félkész. Minden mutáció, ami az élőlény szempontjából hasznosnak bizonyul, és így elterjed a populáción belül, adott pillanatban tökéletesen kész, hisz ellát egy olyan feladatot, ami az élőlénynek jó. Ez aztán később tökéletesedhet, a működése meg is változhat újabb mutációknak köszönhetően, de ettől még nem nevezhető egy szerv korábbi formája félkésznek, hisz a kialakulása idejében az is tökéletesen működött és ellátta a feladatát.
Ez olyan, mintha pl a Balatont hívnád félkésznek azért, mert sok millió év múlva már biztosan egész máshogy fog kinézni, mint ma.
"Ha ez sikerülne, összeomlanának a vallások. "
Istennek beteljesedett próféciái vannak, úgy hogy teljesen mindegy, az ember mit állít elő, és mit nem.
Ha pedig még mindíg kísérleteznek az előállításon, de nem jön össze, ez éppen azt bizonyítja, hogy a kísérletek életképtelen eredményt produkálnak. Ugyanez érvényes az evolucióra is.
"Ez a két kérdéscsoport fenn fog maradni mindaddig, amíg valaki létre nem hoz mesterségesen egy komplett élőlényt, vagy anyagot teremt a semmiből.
Ha ez sikerülne, összeomlanának a vallások."
Kedves hívő! Bár a jövőben minden vallás össze fog omlani, mely nem az isteni igazságot tanítja, de egyébként miért omlana össze a vallás, ha MESTERSÉGESEN, intelligens elmével, előre megtervezett bonyolult folyamatokon keresztül élőlényt alkotnának?! A kémiai evolúció nem ezt tanítja, hanem az értelmes irányítás nélküli vak "szükségszerűséget".
Abban nem hiszek, hogy majd az ember ember erre képes lesz, mert az emberben és az állatban lévő "életerő", vagyis "szellem" adja azt, hogy "élőlénnyé", vagy más néven "élő lélekké" legyen a Biblia szerint. Tehát kell hozzá egy Életadó, egy hozzánk hasonló ÉLŐ FORRÁS, egy Isten, aki az életet adja. Ezért nem tudják a legelmésebb kutatók sem azt, hogy mitől lesz "élő" egy fizikai szervezet.
Mai napig is igaz, amit Pasteur mondott, miszerint "élő csak élőtől származhat"! Senki sem cáfolta meg.
Kérdező, akkor csak két kérdésem van még:
1) Melyik Istennek vannak beteljesedett próféciája? Merthogy több ezer, ha nem tízezer istenség létezett már az emberi történelem alatt. Ebből legalább 20-30 mai napon is imádott istenség. Tehát, melyik a nyerő ezek közül?
2) Mi számít élőnek?
"Egyszerű, az evolúció szempontjából nem létezik olyan, hogy félkész. Minden mutáció, ami az élőlény szempontjából hasznosnak bizonyul, és így elterjed a populáción belül, adott pillanatban tökéletesen kész, hisz ellát egy olyan feladatot, ami az élőlénynek jó."
Fejtsd ki, hogy az állkapocs izület hogy jön létre a semmiből. A teljes összetettséget képes egy mutáció fölépíteni a semmiből? De ha egy izom eredése és tapadása egy mutációtól megváltozik, hol van hozzá a csontozat, az inak, a szalagok, az idegek megváltozása, stb.? Hogy tud egyszerre minden apró de nélkülözhetetlen részlet jó irányba mozdulni? És nem egyszer, hanem százszor és ezerszer?! És ha az állkapocsizület már kezd formálódni (???), akkor közben a paciens mivel eszik, hiszen a régi módon már nem tud, mivel félig átalakultak a szájszervei. Talán szívószállal? És honnan veszi a szívószálat, amikor még az sem fejlődött ki? Vagy az is és minden egyszerre és jó irányba fejlődött? És tervezés és cél nélkül?
Érdekelne az állkapocsizület komplex felépítésének folyamata fokról fokra evolúciós lépésekben. Hogy miképpen jött létre. Mert csak azt olvastam, hogy hip-hop létrejött. De ne videót mutass, hanem te magyarázd el érthetően lépésről lépésre.
/Darvin varázsesete-szindróma/
És a gyógyulás útjára lépni nem hajlandó.Az ész hordozó ember tagadja önnön tervezését. Jól írja a Biblia, hogy balgatagokká lettek, és gondolkodásukban megromlottak ...
A semmiből? Porcszövet már jóval azelőtt létezett, hogy az állkapocs kialakult volna. A mai csontos koponyák elődje is porcos volt, így nem is volt szükség másra, mint egy kis átrendeződésre az embrionális fejlődés során a vázszöveteket kialakító őssejtek elhelyezkedésében.
Ha tényleg érdekel a dolog, és nem csak kötözködni jöttél ide, akkor nézz utána a Shuyu halaknak, ezek épp egy olyan köztes állapotot testesítenek meg az állkapocsízület kialakulásával kapcsolatban, amire te annyira kíváncsi vagy!
Egyébiránt pedig apró kis mutációk is okozhatnak hatalmas változást, főleg ami a térbeli konformációt vagy elrendeződést illeti. Az egyik legegyszerűbb példa a sarlósejtes vérszegénység, ennek az oka egyetlen egy rossz aminosav beépülése a fehérjeláncba, emiatt a pontmutáció miatt a vörösvértest teljes térbeli formája megváltozik.
Kérdező az a baj, hogy te egyáltalán nem látod át, hogy az evolúció nem egy pillanatok alatt bekövetkezett folyamat.
Nincs benne olyan, hogy kész, mint már fejtegették is.
"Fejtsd ki, hogy az állkapocs izület hogy jön létre a semmiből."
Épp ez az, hogy NEM a semmiből jött létre, hanem szép lassan alakult ki.
Van a mai napig is sok élőlény, aminek nincs állkapocsízülete.
De már a kérdésből is látszik, hogy keveset értesz ehhez:
"Még nem jött rá valaki, hogy az életben maradáshoz rögtön teljesen készen funkcionáló élőlényekre van szükség"
Az egysejtű is egy teljesen kész, funkcionáló élőlény. Primitív, buta, de az.
Majd a többsejtű is és szép lassan alakul ki ezekből a komplexebb szervezet. Nem egyik pillanatról a másikra jelenik meg az ember és kész.
Ajánlom, hogy egy kis gimnáziumi biológia anyagot kezdj el tanulni. (Elvileg ott már meg kellett volna, hogy tanítsák neked ezt.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!