Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ismerhetjük fel az...

Hogyan ismerhetjük fel az igaz vallás gyakorlóit? Minden vallás tetszik Istennek? Hogyan állapíthatjuk meg, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Jézus azt mondta, hogy az igaz vallás megmutatkozik azok életében, akik gyakorolják. „Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket . . . minden jó fa jó gyümölcsöt terem” (Máté 7:16, 17).

Más szavakkal az igaz vallás gyakorlóit a hitnézeteikről és a viselkedésükről lehet felismerni. Bár nem tökéletesek, és követnek el hibákat, mint csoport törekszenek rá, hogy Isten akaratát tegyék.


2013. ápr. 27. 05:45
 81/92 anonim ***** válasza:

„"Mondanál olyan példát, amikor Jézus csodatevés

nélkül prédikált?" Ezzel már megint mire akarsz kijukadni? Hogy mi nem teszünk csodákat prédikálás közben, ezért nem lehetünk Igaz Keresztények? Akkor most én is fel tennék neked egy kérdést, a karizmatikus felekezetek ma azt teszik, mint Jézus? Arra használják a képességüket, mint amire Jézus kérte a követőit, tehát globális prédikáló munkát végeznek, s minden embehez elviszik a jóhírt?”

„Esetleg még tudok neked ajánlani egy kis olvasnivalót e témáról: [link]



Bocsánat, de a jelenség, amire felhívtad a figyelmemet, a nyelveken szólás. Az általad említett írás is erről szól. Ha megfigyelted a kérdéssoromat, akkor az Jézusra és az ő munkásságára vonatkozik. Jézus nem beszélt nyelveken, legalábbis a Biblia nem tér ki ilyen jelenségre. Tehát a kérdéseimet nem érinti ez a megnyilvánulás. Feltenném ismételten a kérdést, kérlek, ha van ilyen példád a Bibliából, idézd: „Mondanál olyan példát, amikor Jézus csodatevés

nélkül prédikált?”

2013. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
50%

"Tehát a kérdéseimet nem érinti ez a

megnyilvánulás. Feltenném ismételten a kérdést,

kérlek, ha van ilyen példád a Bibliából, idézd:

„Mondanál olyan példát, amikor Jézus csodatevés

nélkül prédikált?”" Szerintem nincs ilyen, és?

2013. máj. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
50%
Miért ne prédikálhatott volna? Szerintem nem minden tanúskodását kötik össze az evangéliumok valamely csodával. Amikor Nikodémusznak tanúskodott, akkor sincs semmiféle konkrét csoda lejegyezve. És még sok ilyen van, egész biztos. A csodák végrehajtása nem volt elengedhetetlen velejárója Jézus szolgálatának. A csodák szerepe nem is az volt, mint valami látványos bazári "varázsló" ökörködései.
2013. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
83%

1. Vala pedig a farizeusok közt egy

ember, a neve Nikodémus, a

zsidók főembere:

2. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda

néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől

jöttél tanítóul; mert senki sem

teheti e jeleket, a melyeket te

teszel, hanem ha az Isten van vele.


Nikodemus a jelek miatt hitt neki.

2013. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
50%
De az nem derül ki, hogy látta, vagy csak hallotta. Lehet, hogy csak hallotta szavahihető forrásokból. Ennek egyébként jelentősége nincs. Reménytelen vállalkozás következetlenséget keresni a témában.
2013. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
83%

" De az nem derül ki, hogy látta,

vagy csak hallotta. Lehet, hogy

csak hallotta szavahihető

forrásokból. Ennek egyébként

jelentősége nincs. "


Igy van, nincs jelentősége hogy látta-e vagy hallotta-e, mert tudta. :-)

2013. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
50%
Mint ahogy mi is tudjuk! Azt is tudjuk, hogy nyilvánvalóan csodatételek nélkül is tanúskodott.
2013. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
50%
Nem a csodatételek számítanak. Mózes idejében az Izraeliták mennyi csodatételt láthattak és mégis sokszor elfordudultak Istentől és zúgolódtak. Habár kétségkívül tényleg többen térnének meg, ha csodákat látnának, miközben prédikálunk, de szerintem ez csak egy próba az embereknek, mert aki keresi Istent, az csodák nélkül is megtalálja. Én is hiszek benne, mégsem kellett hozzá csodatételeket látnom, én beértem a teremtésműveinek látványával.
2013. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
100%

Jn 10,25 Felele nékik Jézus: Megmondtam

néktek, és nem hiszitek: a

cselekedetek, a melyeket én

cselekszem az én Atyám nevében,

azok tesznek bizonyságot rólam.


Jn 10,38 Ha pedig azokat cselekszem, ha nékem nem hisztek is, higyjetek a

cselekedeteknek: hogy

megtudjátok és elhigyjétek, hogy az

Atya én bennem van, és én ő benne

vagyok.


Jn 14,11 Higyjetek nékem, hogy én az

Atyában vagyok, és az Atya én

bennem van; ha pedig nem,

magokért a cselekedetekért

higyjetek nékem.

2013. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
50%
Ja persze! Csak éppen megint kiragadsz és túlhangsúlyozol egy részt . Mit is mondott Jézus Tamásnak???
2013. máj. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!