Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ismerhetjük fel az...

Hogyan ismerhetjük fel az igaz vallás gyakorlóit? Minden vallás tetszik Istennek? Hogyan állapíthatjuk meg, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Jézus azt mondta, hogy az igaz vallás megmutatkozik azok életében, akik gyakorolják. „Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket . . . minden jó fa jó gyümölcsöt terem” (Máté 7:16, 17).

Más szavakkal az igaz vallás gyakorlóit a hitnézeteikről és a viselkedésükről lehet felismerni. Bár nem tökéletesek, és követnek el hibákat, mint csoport törekszenek rá, hogy Isten akaratát tegyék.


2013. ápr. 27. 05:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
6%

Csak nem Jehova tanúira gondolsz,mint igazakra?:-)

Arról lehet felismerni őket,hogy szeretet van közöttük.De azért résen kell lenni,az adott vallást gyakorlóknak is,mert a szeretetet szépen ki is lehet forgatni,mint ahogy egyes vallásokban meg is teszik,szóval nem árt valódi tudatosságot is szerezni,ha valaki a Krisztusi úton akar járni.

2013. ápr. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 Mulder614 ***** válasza:
91%

Szerintem olyan hogy "igaz vallás" nem létezik. Jézus nem hagyott hátra semmilyen vallást. Csak a követőiről beszélt, akiket tényleg a szeretet jellemez.

Mindegy melyik valláshoz tartozol, ha szeretet nincs benned akkor NEM vagy Jézus követője.

2013. ápr. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
18%

▪ Útmutatóként tekintettek Isten Szavára (2Timóteusz 3:16; 2Péter 1:21).

▪ Azt tanították, hogy Jézus Isten Fia, Istentől különálló, és Istennek alárendelt személy (1Korintusz 11:3; 1Péter 1:3).

▪ Azt tanították, hogy a jövőbeli feltámadáskor a halottak visszatérnek majd az életbe (Cselekedetek 24:15).

▪ A közöttük uralkodó szeretetről ismerték őket (János 13:34, 35).

▪ Nem csupán egyénenként gyakorolták az imádatot, hanem gyülekezetekbe voltak szervezve, és egységesen imádták Istent a felvigyázók vezetésével, és egy vénekből álló, központi testület irányítása alatt, akik Jézusra tekintettek, mint Főre (Cselekedetek 14:21–23; 15:1–31; Efézus 1:22; 1Timóteusz 3:1–13).

▪ Buzgón prédikálták, hogy Isten Királysága az emberiség egyedüli reménysége (Máté 24:14; 28:19, 20; Cselekedetek 1:8).

2013. ápr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 Mulder614 ***** válasza:
58%

Az utolsó hozzászóló jól beszél.

Ezek mind lényeges dolgok ahoz hogy Isten népeként azonosítson.

2013. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 Pietrosol ***** válasza:
68%

Szia!


A "vallás" nem merül ki a kereszténységben. Egy szufi, haszid, krisna vagy zen tudatú, sőt vallás nélküli, stb.. éppúgy lehet igaz ember, mint ahogy egy református, pünkisdista vagy bárki más tévelyeghet.


Emberek közössége, ez a legkisebb közösség és nem a "aki olyan, mint én vagyok", lehet csak igaz ember.

2013. ápr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 Mulder614 ***** válasza:
83%
Az egyértelmű hogy más vallásban is vannak jó emberek, és nem a vallás az ami megment.
2013. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 nagylzs ***** válasza:
83%

Szerintem, a kérdésedre te magad megadtad a választ. Bár a "hitnézet" részt nem osztom, mert az a fának nem a gyümölcse, hanem az alakja. A fa gyümölcse inkább az, amit az adott ember a saját példamutató életével elér, amit másokban és a világban (jó irányban) megváltoztat azáltal, hogy példát állít (például: segít másokban nemesíteni az érzéseket).


Ha van Isten, akkor ő sem annyira a vallással foglalkozik, mint azokkal a bizonyos gyümölcsökkel. Mélyebb értelemben, a vallás nem a szó hétköznapi értelmében kapcsolódik Istenhez. Nem egy (állítólagos) Isten által adott, emberek által lejegyzett szabályrendszer amit vakon követni kell, hanem egy belülről fakadó meggyőződés, ami kívülről nézve irracionális vagy érthetetlen lehet, mert a mi szellemi szintünk számára nehezen fölfogható. Ilyen értelemben véve, bárki aki Istennel belsőséges kapcsolatban van, és ennek megfelelően él, az "vallásos", még akkor is ha a vallásának nincs neve. Ilyen értelemben véve, mindenkinek a saját maga "igaz vallását" kell megtalálnia.


Ha a vallás alatt nem ezt érted, hanem kőbe vésett és papírra írt szabályokat, akkor viszont az a válasz, hogy nincs olyan, hogy "az egyetlen igaz vallás".

2013. ápr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Néhányan itt már írtak okos dolgokat, mint pl. a hármas.

Az biztos, hogy sokan abba a hibába esnek, hogy a saját emberi mércéjük szerint gondolkoznak, pedig Jézus a bibliában sokkal többről beszélt, amikor az "örök élet" elnyeréséről, vagy az "Isten Királyságába" jutás feltételéről beszélt.

Egyrészt azt mondta a János 17:3-ban, hogy "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Tehát itt az alapos ismeretszerzése hivatkozott. De van még valami, ami nagyon lényeges: "Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!" (Máté 7:21-23)


Tehát két fontos dolog:

1. Megismerni Istent, az Atyát, azaz a Mindenhatót (hiszen Jézus a János 17:3-ban "EGYEDÜLI igaz Istennek" nevezte), de nyilván nem akárhogy, hanem a Biblia PONTOS igazságai által.


2. Cselekedni Jézus Atyja, az Egyedüli igaz Isten akaratát!


Tehát egyértelmű, hogy nem elég csak "jó embernek" lenni mások, vagy a magam szemében!

2013. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
12%

Kedves 7-es! A "hitnézet" inkább a fa minősége, ugyanis Jézus szerint "jó fa jó gyümölcsöt terem, rossz fa, rosszat".


"Ha van Isten, akkor ő sem annyira a vallással foglalkozik, mint azokkal a bizonyos gyümölcsökkel."


A fentiből következik, hogy ezek a "bizonyos gyümölcsök" KÖZVETLENÜL attól függnek, vagyis hogy jók, vagy rosszak lesznek, hogy milyenfajta hitnézetet fogadunk el magunkénak, mi a világnézetünk. Ugyanis a világnézet, a saját hite határozza meg mindenkinél, hogy jó vagy rossz gyümölcsöket terem, azaz MIT CSELEKSZIK - mert ugye általában a tettek nem beszélnek félre! Az ateistánál is, mindenkinél ez van.


A többi fejtegetésed végkövetkeztetése rossz. Ugyanis maga Jézus volt az, aki a bibliában éppen azt hangsúlyozta, hogy ALAPELVEKBEN gondolkozzunk, ne szó szerint törvényekben, mely egy szigorú szabálygyűjtemény, mint az ókori zsidóknak volt hajdanán - több, mint 600 parancsból állt). Az alapelvek lényegében a törvények alapjai (tehát a stop táblánál nem azért álok meg, mert ki van rakva a tábla, meg félek a rendőrtől, hanem mert FELFOGTAM a jelentését, a jelentőségét!).


Nos, az igaz vallás gyakorlóinak is ilyen szellemben kell tanulniuk. Én Jehova Tanúja vagyok, ezért írom ezeket.

2013. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
45%

A fa, az nem vallás. A fa az ember maga.


Nem a vallás gyümölcseiről beszél Jézus, hanem a keresztény emberről.

Az, hogy te , ő, én milyen emberek vagyunk, nem az határozza meg, hogy hogyan nézünk ki, mit mondunk, hanem, hogy mit cselekszünk.


" Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki CSELEKSZI az én mennyei Atyám akaratát." Mt 7;21


Tehát a kérdés eleve nem jó, félrevezető.

Szó nincs vallásokról, emberről van szó. Lehetsz te akármilyen vallási égisz alatt, ha a gyümölcseid nem jók, hiába takarózol az igaz bíró előtt, hogy ehhez, vagy ahhoz az egyházhoz tartoztam, kivágattatól. Ha gyümölcseid jók, az igaz bíró elítélne, mert nem jó csoporthoz szegődtél? Ha gyümölcseid jók, akkor te, mint fa jó vagy.

2013. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!