Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ismerhetjük fel az...

Hogyan ismerhetjük fel az igaz vallás gyakorlóit? Minden vallás tetszik Istennek? Hogyan állapíthatjuk meg, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Jézus azt mondta, hogy az igaz vallás megmutatkozik azok életében, akik gyakorolják. „Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket . . . minden jó fa jó gyümölcsöt terem” (Máté 7:16, 17).

Más szavakkal az igaz vallás gyakorlóit a hitnézeteikről és a viselkedésükről lehet felismerni. Bár nem tökéletesek, és követnek el hibákat, mint csoport törekszenek rá, hogy Isten akaratát tegyék.


2013. ápr. 27. 05:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/92 anonim ***** válasza:
100%

Válaszoló!


A kérdéseim nem arra vonatkoztak, amire te félreértetted.

Ha megnézed az első kérdésemet, hogy miért kezdtem el az egészet, láthatnád, hogy azon kijelentés miatt, melyet minduntalan kárhoztató ítéletként idéztek embereknek:

Mt 7,21 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.


Tehát mi a mennyei Atya akarata?


Ti kárhoztatjátok az embereket, hogy aki nem jár házról házra prédikálni Isten egyik (!) nevét, és igaz egyházának fennhatóságát, az elkárhozik. Pedig Jézus ilyet soha nem tett.


Az első kérdésem ez volt:

Szerinted Jézus követte az Atyának az akaratát teljes mértékben?


Válasz: Igen


A második kérdés:

„Tettek-e olyat a tanítványok, amit Jézus nem tett, de az is bizonyíthatóan az Atyának az akarata volt, amit a tanítványok cselekedtek?”


Válasz: Nem tettek ilyet. Ahogy Jézus betöltötte az Atyának az akaratát, és azt cselekedte, így tettek a tanítványok is.


A harmadik kérdés:

„Jézus hogyan prédikált? Hogyan hirdette Isten országát, és mit mondott, hogy a tanítványoknak hogyan kell hirdetni Isten országának el közeledtét?”


Válasz: Jézus területeket járt be. Hirdette nyilvánosan, és megszállva egy (!) háznál is. Éppen így mondta a tanítványoknak is, hogy így tegyék. Ahol nem fogadták be, odébbállt.


A negyedik kérdés:

„Mondanál olyan példát, amikor Jézus csodatevés nélkül prédikált?”


Válasz: Nem tudtatok ilyen példát mondani.


Mi a mennyei Atyának akarata? Ha Krisztus betöltötte az Atyának az akaratát, a tanítványok azt tették, amit Jézus is tett, ha Jézus nem kívánt vak hitet, prédikálása során nem tett olyat, hogy csupán hirdetett, hanem a cselekedetekkel tette egyértelművé, hogy ki is ő, akkor az Atyának akarata nem a vak hit.

Amit te megemlítettél Tamás esetét, mit mondott Jézus Tamásnak? „Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő.”

Tamástól sem kívánta, hogy bizonyság nélkül hívő legyen. Ha Tamásnak erre van szüksége, megcselekedte Jézus azt is, hogy Tamás bizonyság által legyen hívő. Jézus, amit te is említettél, ezt mondta: „Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.” Mondott-e olyat Jézus, hogy aki csak így képes hinni, elkárhozik?


Jézus prédikálását folyamatos és rengeteg csodatétel által erősítette meg. Erre buzdította tanítványait is, a többször említett Lukács evangéliumából is olvashatóan:

„És gyógyítsátok a betegeket, a kik ott lesznek, és mondjátok nékik: Elközelített hozzátok az Isten országa.”

Mikor hangoztatta, hogy ne járjanak házról házra, intette őket arra is, hogy gyógyítsák a betegeket, így hirdetve és megerősítve, hogy elközelített Isten országa.

Pál nyelveken beszélt, gyógyított, prófétált, evangelizált, magyarázta az írásokat, szent szellemet adott kézrátétellel, kígyó marta meg, és nem lett semmi baja, stb…


Jézus az Isten országának (királyságának) eljövetelét hirdettette a tanítványokkal. Nem Isten nevét, és magát szentként kinyilvánított gyülekezetének egyedülállóságát.

Lk 14,11 Mert mindenki, a ki magát felmagasztalja, megaláztatik; és a ki magát megalázza, felmagasztaltatik.

Persze ti megalázásnak veszitek a prédikálást, ahogy már itt olvastam ilyet, de általa magasztaljátok fel magatokat.

Nincs a Bibliában olyan, hogy házról házra prédikálni kell Isten egyik (!) nevét.

Az említett házanként kifejezést ugyan annak vélitek, mint Jézus intelmét, hogy ne járjatok házról házra.

A cselekedetekben található rész:

„És mindennap a templomban és házanként nem szűnnek vala meg tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust.”

κατά (kata) οἰ̑κος (oikosz) mely arra vontakozik, hogy egy házban hirdette, és nem nyilvánosan.


A Lukácsnál:

Ne járjatok házról - házra.

ἐκ ἐξ (ek ex) οἰκία (oikia) - εἰς (eisz) οἰκία (oikia) ez egyértelműen arra vonatkozik, hogy egyik házból kijőve a másik házba bemenve.


Nem ugyan az, amit az Ap.Csel-ben olvashatunk. Pedig a jw azt próbálja elhitetni, hogy ugyan az. Nem ugyan az a két rag.


Mi az Atyának az akarata?

Ján 6:40 Az pedig annak az akarata, aki elküldött engem, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt azt utolsó napon.


Egy megtért embernél szerintem mindig csodák mentek végbe. Csodák tömkelegét vitte végbe rajtam is bizonyságul. Aki látja a Fiút, a szabadítót, Isten egyszülöttét, és hisz őbenne...


Ján 14:13 - 14:14


13 És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.

14 Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.


Az idézetet, miszerint az megy be a mennyek királyságába, aki cselekszi az Atyának az akaratát, nem az, aki azt mondja, hogy Uram, Uram, mindig akkor hozzátok fel, mikor bizonygatni akarjátok, hogy az akarata az, hogy házról házra hirdessétek a magatokét.


Egyszerűen, ha megfordítjuk, akkor megkérdezném, hogy aki nem közétek tartozik, és nem jár házról házra, az nem üdvözül? Vagy az is üdvözülhet, aki nem Jehova Tanújának szervezetének tagja, és nem jár házról házra?

Ugyanis, ha azt válaszoljátok, hogy igen, akkor nem rátok van szükségem, és az Atya akaratának cselekedete nem az, amit ti tesztek, mert csak az mehet be, aki cselekszi.

Ha a válasz az, hogy nem, akkor Jézus szavát kérdőjelezitek meg, mert ő azt mondta, hogy aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, és csak az kárhozik el, aki nem hisz.


Márk 16:16 Aki hiszen és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.

2013. máj. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/92 anonim ***** válasza:

Amikor megvan TEbenned a tudása annak , hogy elválaszd a jót , a hitványtól !!!

Ez alapvető ismeret !!!

2017. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!