Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ismerhetjük fel az...

Hogyan ismerhetjük fel az igaz vallás gyakorlóit? Minden vallás tetszik Istennek? Hogyan állapíthatjuk meg, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Jézus azt mondta, hogy az igaz vallás megmutatkozik azok életében, akik gyakorolják. „Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket . . . minden jó fa jó gyümölcsöt terem” (Máté 7:16, 17).

Más szavakkal az igaz vallás gyakorlóit a hitnézeteikről és a viselkedésükről lehet felismerni. Bár nem tökéletesek, és követnek el hibákat, mint csoport törekszenek rá, hogy Isten akaratát tegyék.


2013. ápr. 27. 05:45
 61/92 anonim ***** válasza:
45%

Köszönöm a választ, tehát elmondható, hogy Jézus nem tett olyat, ami nem az Atyának az akarata lett volna.


A következő kérdésem, hogy tudnál olyan példát mondani a Bibliából, amit a tanítványok tettek, de Jézus nem cselekedett? Vagy a tanítványok is teljes mértékben követték urukat, Jézust, vagy ők tettek olyan dolgot, amit Jézus nem tett?

2013. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
Egy kis keresgélés után megtaláltam az a kérdést http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3.. Elég kicsi annak a valószínűsége, hogy két 26 százalékos Jehova tanúja járkál a GYK-n, ráadásul úgy, hogy az egyikük nő, a másikuk férfi, de ennek ellenére mégis ugyanolyan stílusban válaszolnak. A kérdésedre a válaszom igen, tudnék olyan példát mondani, ahol Jézus követői mást tettek, mint amit Jézus akart.
2013. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
45%

Akkor pontosítok, tehát tettek-e olyat a tanítványok, amit Jézus nem tett, de az is bizonyíthatóan az Atyának az akarata volt, amit a tanítványok cselekedtek?

Ha volt ilyen, akkor idéznél?


Ne törd magad, van József is, de ő Ildikó. Nem mintha ez számítana.

2013. máj. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:

Ez esetben szerintem nem, de lehet, hogy én nem emlékszek mindenre az evangéliumokból. "Ne törd magad, van József is, de ő Ildikó. Nem

mintha ez számítana." Tényleg? van két egyforma százalékos testvér a GYK-n?

2013. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
45%
Te figyelj, az előző válaszomból tényleg ez volt neked a lényeg? Letojom, ha 2000 ugyan olyan százalékos Tanú is van itt a gyakorikérdésen.
2013. máj. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:

Kedves 63-as válaszoló!


"Akkor pontosítok, tehát tettek-e olyat a tanítványok, amit Jézus nem tett, de az is bizonyíthatóan az Atyának az akarata volt, amit a tanítványok cselekedtek?"


Nem tettek olyant. Jézus MINDENT hiánytalanul megtett abból, amit Jehova akarata volt. A tanítványainak Jézus azt mondta, hogy ők majd "nagyobb" dolgot is tenni fognak, mint amit Ő tett. De ez arra vonatkozott, hogy a tanítványok későbbi generációi nagyságrendekkel kiterjedtebb munkát végeznek, mint Jézus földi életében történt, hiszen az egész világon hirdették az igazságot.


Vankó

2013. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:

Ja, még valamit: én napokig nem válaszoltam, az éjszaka viszont volt időm, így megtettem - kezdve a nekem címzett kérdésekkel. Nem hinném, hogy olyan borzasztóan átláthatatlan lett, hiszen néhány témát érint összesen, amit ti tárgyaltatok az elmúlt napokban.


Tehát egész biztos vagyok abban, hogy amennyiben őszintén az igazság érdekel mindenkit, akkor nem okoz az gondot, hogy kb. 10 percben elolvassa az összeset, de legalább azt, mely őt is érinti.


Vankó

2013. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
45%

Micsoda témát találtunk!


Akkor kedves "Vankó", az itt található linken nem te válaszoltál nagyon régen?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Tehát azt mondod, hogy a tanítványok nem tettek semmi többet vagy kevesebbet, tehát mást, mint amit Jézus tett, igaz? Az az Atyának az akarata, amit Jézus cselekedett, meg amit a tanítványok?

2013. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:

De én válaszoltam, viszont olvasd végig a többit, az előtte, utána következőket is, akkor láthatod, hogy mással kevertek. Ne ragadj ki sehonnan semmit.


A válaszom pedig már leírtam.

2013. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
45%

Értem, tehát ott még Ildikó voltál, sőt még a családnevedet is odaírtad, bár azt most nem mondanám. Aztán József leszel. Most vagy kamukép vagy, illetve még azt el tudom képzelni, hogy egy nicknév alatt férj és feleség is válaszol. Szerintem ezt valamennyire tisztázd, mert hazudógéppel nem vitatkozom teológiai kérdésekben. Istenről és dolgairól beszélgetünk, mikor egyszer Ildikó vagy, máskor József. Egyszer nő, egyszer férfi. Inkább soha ne mutatkoznál be, vagy árulnád el, hogy hogy hívnak, itt nem muszáj.


Tehát visszatérve, Jézus az Atya akaratát cselekedte, a tanítványok ugyan azt tették, mint Jézus. És az megy be Isten országába, aki az Atyának az akaratát cselekszi.


Jézus hogyan prédikált? Hogyan hirdette Isten országát, és mit mondott, hogy a tanítványoknak hogyan kell hirdetni Isten országának el közeledtét?

2013. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!