Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ismerhetjük fel az...

Hogyan ismerhetjük fel az igaz vallás gyakorlóit? Minden vallás tetszik Istennek? Hogyan állapíthatjuk meg, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Jézus azt mondta, hogy az igaz vallás megmutatkozik azok életében, akik gyakorolják. „Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket . . . minden jó fa jó gyümölcsöt terem” (Máté 7:16, 17).

Más szavakkal az igaz vallás gyakorlóit a hitnézeteikről és a viselkedésükről lehet felismerni. Bár nem tökéletesek, és követnek el hibákat, mint csoport törekszenek rá, hogy Isten akaratát tegyék.


2013. ápr. 27. 05:45
 21/92 anonim ***** válasza:
28%

Kedves válaszoló.


Az Ézsaiás után a cselekedetek könyve is utal erre, csak sajnos a Jehova név ki lett törölve onnan ahová való.

De utána nézhetsz


(Ézsaiás 43:10-12) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.” 12 „Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok.


(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


(Ézsaiás 2:2-4) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


az utolsó napokban sokan fognak Izrael Istenéhez jönni, még pedig a nemzetek közül, vagy is bár ki bár milyen nemzetből való ide fog "özönleni"


tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
65%

"Az Ézsaiás után a cselekedetek könyve is utal erre, csak sajnos a Jehova név ki lett törölve onnan ahová való.

De utána nézhetsz"


Nincs irat, mely tartalmazza a Jehova (pontosabban a JHWH tetragrammát) nevet az újszövetségben. Egy kissé ellentétben is állna Jézus urunk Atyai kinyilatkoztatásával.


Ézsaiás 43-tól idézett rész a legkevésbé sem a mai Jehova Tanúiról szól.

Jákob népéről szól, Izrael gyermekeiről. Amiről azon kívül, hogy szerepel az általatok felvett tanú szó, nem mai napban beteljesült prófécia.


Csel 15;14

"Simeon elbeszélé, mimódon gondoskodott először az Isten, hogy a pogányok közül vegyen népet az ő nevének"


Ez 2000 éve volt. Hogy jön ez most hozzátok?


De ami a legfontosabb, és egyik legnagyobb bakitok!:


Ézsaiás 2;2-től


Elnézést, de gondolom te is hallottál Jézusról.

"hogy megtanítson minket az Ő útaira, és mi járjunk az Ő ösvényein, mert tanítás Sionból jő, és Jeruzsálemből az Úrnak beszéde;"

"Ki ítéletet tesz a pogányok között, és bíráskodik sok nép felett"


Na, ez nem ti vagytok.


"Jákóbnak háza! jertek járjunk az Úrnak világosságában!"


Gondolom arról is hallottál, hogy ki a világ világossága.


Ézsaiás 2 folyamatosan Jézusról beszél. Elég csak a próféciákat Jézus fényében olvasni, mindjárt nem olyan egoizmussal hangzik. Nem kell ehhez az őrtorony hamis írásai. Ott van ehhez a Biblia.


Nincs prófécia a Tanúkról, mint szervezeti egység. Isten népét Isten alkotja, és nem emberi szervezet!

2013. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
Utolsó! Most nem értem, idézgettél pár Írásszöveget, de hogy jön össze a kommentároddal? Valahogy nem vágom az összefüggést.
2013. ápr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
83%
Próbáld meg az előző kommentárokat is elolvasni, hátha összeáll a kép. Katy válaszára reagáltam.
2013. ápr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
9%

"Nincs irat, mely tartalmazza a Jehova

(pontosabban a JHWH tetragrammát) nevet az

újszövetségben." Honnan tudod? Te láttad az eredetit? Attól, hogy a másolatokból kihagyták, az eredetiben miért is ne lehetett volna benne? "Egy kissé ellentétben is állna

Jézus urunk Atyai kinyilatkoztatásával." Pontosan melyikre is gondolsz? Mert Isten az ő nevét örökre szánta, ezzel szerintem meg épp a név kihagyása van ellentétben. "Ézsaiás 43-tól idézett rész a legkevésbé sem a mai

Jehova Tanúiról szól.

Jákob népéről szól, Izrael gyermekeiről. Amiről

azon kívül, hogy szerepel az általatok felvett tanú

szó, nem mai napban beteljesült prófécia." Mért számít ez neked annyira, csak hogy valamibe beleköthess? Szerintem pedig az a lényeg, hogy Jézus igaz követőinek nyíltan használnia kell Isten nevét, na akkor melyik is az a nép, aki ennek teljes mértékben eleget tesz? "De ami a legfontosabb, és egyik legnagyobb

bakitok!: Ézsaiás 2;2-től Elnézést, de gondolom te is hallottál Jézusról.

"hogy megtanítson minket az Ő útaira, és mi

járjunk az Ő ösvényein, mert tanítás Sionból jő, és

Jeruzsálemből az Úrnak beszéde;"

"Ki ítéletet tesz a pogányok között, és bíráskodik

sok nép felett" Na, ez nem ti vagytok." Mármink ki? Mert aki ítélkezik ítélkezik, az nem mi vagyunk, ez világosan kitűnik a versből, de a nép miért nem lehetünk mi? ""Jákóbnak háza! jertek járjunk az Úrnak

világosságában!" Gondolom arról is hallottál, hogy ki a világ

világossága." Ez nem semmi, akkor szerinted itt a Jézus valójában Sátán követőiről beszél? Te is megtanultad kiforgatni az írásokat, pedig még az első két kommentedig teljesen azt hittem, hogy egy korrekt emberrel beszélek, de azért csak nem sikerül annyira leplezni a dolgokat. "Ézsaiás 2 folyamatosan Jézusról beszél. Elég csak

a próféciákat Jézus fényében olvasni, mindjárt

nem olyan egoizmussal hangzik. Nem kell ehhez

az őrtorony hamis írásai. Ott van ehhez a Biblia. Nincs prófécia a Tanúkról, mint szervezeti egység.

Isten népét Isten alkotja, és nem emberi

szervezet!" Tehát azt álítod, hogy mivel régebben teljesedtek be ezek a próféciák, ezért mára teljesen mindegy, hogy a Biblia szerint élünk e vagy sem, neki nem az számít,hogy őt szolgáljuk és az akarata szerint cselekedjünk, igaz? Szerintem megint nagyot tévedtél. Egyébként, csak úgy mellesleg de, van ilyen prófécia, úgyhogy ezt is benézted: (Máté 24,14) „És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.”

2013. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
79%

István! Akkor egy kicsit visszamennék a kommentekben.


Katy ezt írta:


"Azt hogy felvették A Jehova Tanúi nevet,(1931) az később teljesedett be, mint a Máté evangéliumban leírt nemzet támad nemzet ellen, földrengések, stb 1914 óta teljesednek."


Ezzel azt mondta, hogy az, hogy megalakult a Jehova Tanúi Egyház, azt prófécia jelezte.


Erre én ezt kértem:


„Idéznéd azt a próféciát, hogy az igaz egyház felveszi a Jehova Tanúi nevet?”


Katy az Ézsaiás 43:10-12-t, a Cselekedetek 15:14-et, az Ézsaiás 2:2-4-et hozta fel, hogy ez vonatkozik arra, hogy az utolsó időkben megalakul egy szervezet, a Jehova Tanúi Egyház.


Erre válaszoltam, hogy az Ézsaiás 43 nem egy alakuló szervezetről beszél, hanem Izrael népéről, tehát ez nem konkréten egy ma beteljesülendő prófécia.

Válaszoltam azt is, hogy az Apostolok cselekedeteitől felhozott idézet nem prófécia, hanem Simeon elbeszélt egy akkor bekövetkező történetet.

Azt is válaszoltam, hogy az Ézsaiás 2 Jézusról szól, tehát nem egy prófécia arról, hogy meg kellett volna egy ilyen szervezetnek alakulnia.


És akkor most belemennék egy kicsit a te válaszodba:

Az nem indok, hogy lehetett volna benne Isten neve. Akkor ilyen alapon bármit belekölthetünk, és azt állíthatjuk, hogy oké, hogy most nincs benne, attól még benne lehetett. A Bibliát a ránk maradt szöveg alapján értelmezzük és nem hipotézisek alapján. Amúgy benne van Isten neve az újszövetségben, a Jelenések könyvében: Hallelujah. Már ebből is látszik, hogy nem JEH… hanem JAH… Van is egy szervezet, a Church of God, akik Jahovának említik a nevét. Persze ez éppen úgy értelmetlen a héber fülnek, mint a Jehova, ellentétben a Jahveh-val, ami egy „vagyok”, „létező” ige.


„Mert Isten az ő nevét örökre szánta, ezzel szerintem meg épp a név kihagyása van ellentétben.”

A név szóalak egy érdekes jelenség. Már beidéztem ezt a szösszenetet, de megismétlem itt is:


"A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más."


„Mért számít ez neked annyira, csak hogy valamibe beleköthess? Szerintem pedig az a lényeg, hogy Jézus igaz követőinek nyíltan használnia kell Isten nevét, na akkor melyik is az a nép, aki ennek teljes mértékben eleget tesz?”


Nekem nem így tűnik, hogy belekötöttem volna valamibe, hanem Katy nem helyes idézetet adott meg arra vonatkozóan, hogy ez egy prófécia lenne, hogy nekik a világban szervezeti egységbe kellene állniuk. Amúgy miért ócsárolsz? Én a hamis tanítást gyűlölöm, és nem minősítettem Katyt. Te vagy az, aki a beszélgetésünkbe belekotnyeleskedett. Ami nem baj, de miért minősítesz engem. Minősítsd az írásomat, azt látod, engem nem ismersz.

Amúgy miért is kellene nekem máshogy szólítanom a mennyei Atyámat, mint Atya? Péternek volt egy remek hozzászólása egyszer, nem is olyan régen. Ha van két gyermek, aki atyának szólítja az apját, és van egy harmadik gyerek is, aki a nevén szólítja, melyik kedvesebb az apjának? Sőt, nem is csak a nevén szólítja, hanem kárhoztatja a másik kettőt, hogy ők nem ezt teszik. Szerinted melyik cselekedete kedves az apa előtt?

Mt 23,9 Atyátoknak se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, a ki a mennyben van.

Rm 14,13 Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.


„Gondolom arról is hallottál, hogy ki a világ

világossága." Ez nem semmi, akkor szerinted itt a Jézus valójában Sátán követőiről beszél?”


Nem nagyon vágom, hogy miről beszélsz.

„Jákóbnak háza! jertek járjunk az Úrnak világosságában!”

Az bizony Jézus: Jn 9,5 „Míg e világon vagyok, e világ világossága vagyok.”

Hogyan jön ide sátán? Ézsaiás 2. fejezete Jézus urunk első eljöveteléről ír.

Mindenesetre nem a Tanúk szervezetének megalakulásának próféciája.


„Tehát azt álítod, hogy mivel régebben teljesedtek be ezek a próféciák, ezért mára teljesen mindegy, hogy a Biblia szerint élünk e vagy sem, neki nem az számít,hogy őt szolgáljuk és az akarata szerint cselekedjünk, igaz? Szerintem megint nagyot tévedtél. Egyébként, csak úgy mellesleg de, van ilyen prófécia, úgyhogy ezt is benézted: (Máté 24,14) „És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.””


Én állítottam volna ilyet? Nem rémlik. Lehet, hogy úgy véled, hogy kiforgatom az írásokat, de én úgy érzem, hogy te nem nagyon tudod, hogy miről írok.

Az adventisták hirdetik az evangéliumot, a Hit gyülekezete hirdeti az evangéliumot, sőt elárulom, van egy másik szervezet is, aki hirdeti az evangéliumot, sőt házról házra jár, ők Jézus Krisztus egyházának tartják magukat, ők a mormonok.

De azt is elárulom, hogy nem kellene házról házra járni.

Lk 10,7 Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, a mit ők adnak: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról-házra.

Vagy te úgy gondolod, hogy amikor Jézus kiküldte a tanítványokat hirdetni az evangéliumot, és intuíciókkal látta el őket, az csak rájuk vonatkozott?

Különben személyes tapasztalatom szerint a Jehova Tanúi nem az örömhírt hirdetik, hanem Isten nevét, és egyházuk kizárólagosságát.

2013. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 26-os válaszoló! Most a nekem írt válaszaidra reagálnék. "z nem indok, hogy lehetett volna benne Isten

neve. Akkor ilyen alapon bármit belekölthetünk,

és azt állíthatjuk, hogy oké, hogy most nincs

benne, attól még benne lehetett" Ez persze, hogy nem indok, azomban Isten nevének az Újszövetségből való kihagyásának nyomai bőven megtalálhatók. Jó példa erre a szentháromság hamis tanának elterjedése. Másrészről pedig egyetlen értelmes bibliai érvet nem kaptunk a név kihagyásának miértjére, csak egy zsidó babonaságot. ". A Bibliát a ránk maradt szöveg alapján értelmezzük és nem

hipotézisek alapján." Miért lenne ez hipotézis? Talán olyan hihetetlen dolog a Bibliahamisítás? Elárulom, hogy még ma is folyik "az Isten nevének kiírtása az Ószövetségből is" című munka, az újjabb fordítások már egyáltalán nem tartalmazzák a nevet. Nos erre megint csak nem kapunk Bibliai érvet, de talán te majd tudsz mondani a Zsidó babonán kívül mást is, hogy miért kell kírtani Isten nevét a Bibliából, annak ellenére, hogy ő a nevét örökre szánta. " Te vagy az, aki a beszélgetésünkbe

belekotnyeleskedett. Ami nem baj, de miért

minősítesz engem. Minősítsd az írásomat, azt

látod, engem nem ismersz." Elnézést, ha megbántottalak, de én nem ócsároltalak. Úgy tudom, te mondtad azt, hogy hamis dolgokat tanítunk nem? Meg sem várod Kati válaszát, de te már előre eldöntöd, hogy mi az igazsá. Na erre írtam, hogy ez nem korrekt dolog és az mellesleg az embert minősíti, hogy mit ír. "Amúgy miért is kellene nekem máshogy

szólítanom a mennyei Atyámat, mint Atya? Péternek volt egy remek hozzászólása egyszer,

nem is olyan régen. Ha van két gyermek, aki

atyának szólítja az apját, és van egy harmadik

gyerek is, aki a nevén szólítja, melyik kedvesebb

az apjának? Sőt, nem is csak a nevén szólítja,

hanem kárhoztatja a másik kettőt, hogy ők nem ezt teszik. Szerinted melyik cselekedete kedves az

apa előtt?" Szerintem ezt inkább bízzuk magára Istenre, rendben? Ő pedig igenis fontosnak tartotta, hogy használjuk a nevét. Szerinted miért fordul elő az Ószövetségben közel 7000-szer Isten neve? Vagy miért szánta örökre a nevét, ha se leírni nem írhatjuk, sem kiejteni nem ejthetjük ki? Nos kérném az értelmes Bibliai érveket. " „Gondolom arról is hallottál, hogy ki a világ

világossága." Ez nem semmi, akkor szerinted itt a

Jézus valójában Sátán követőiről beszél?” Nem nagyon vágom, hogy miről beszélsz.

„Jákóbnak háza! jertek járjunk az Úrnak

világosságában!”

Az bizony Jézus: Jn 9,5 „Míg e világon vagyok, e

világ világossága vagyok.”

Hogyan jön ide sátán? Ézsaiás 2. fejezete Jézus urunk első eljöveteléről ír.

Mindenesetre nem a Tanúk szervezetének

megalakulásának próféciája." Bocsi, ezt lehet, hogy félreértettem. Tudod hírtelen az "e világ istene sátán'', meg a "gyakran szereti feltüntetni magát a világosságának" (nem szó szerint) idézetek ugrottak be, azt hittem, hogy erre értetted. "Az adventisták hirdetik az evangéliumot, a Hit

gyülekezete hirdeti az evangéliumot, sőt elárulom, van egy másik szervezet is, aki hirdeti

az evangéliumot, sőt házról házra jár, ők Jézus

Krisztus egyházának tartják magukat, ők a

mormonok." Igen valóban, próbálkozott már ilyennel már ilyennel még a Katolikus egyház is, azomban az egész világra kiterjedő, tehát globális prédikáló és tanítványképző munkáról mi vagyunk ismeretesek. "De azt is elárulom, hogy nem kellene házról házra

járni." Igen, gyakran felhozott érv ez ellenünk, de milyen szerencse, hogy már ezt (ezt is) kitárgyaltam egyszer itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4.. Úgyhogy ezt, ha megbocsájtasz, nem írom le mégegyszer.

2013. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Válaszoló.

egyetlen szócska az ami ezt jelzi:


"Az utolsó napokban lesz"

S azt már mindenki tudja, hogy az utolsó napok azok napjainkra vonatkoznak.

Istennek mindig szervezett népe volt, egykor Izrael,

Aztán azok felrúgták a szövetséget, és Jézus azt mondta, hogy a nemzetek közül fog Isten népet választani, egységeset.


Vagy szerinted, nem az utolsó napokban élünk, amiről Jézus írta, hogy háborúk, éhségek, stb lesznek?


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
68%

Bocsánat ez lemaradt:

(Ézsaiás 2:1, 2) . . .: 2 És úgy lesz a napok befejező részében. . .

2013. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
0%

Na, látod, már meg is kaptad a testvértől a választ. Most néztem vissza a válaszomat, ezt elírtam: "gyakran szereti feltüntetni

magát a világosságának" tehát akkor így helyes: gyakran szereti feltüntetni

magát a világosság angyalának.

2013. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!