Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanui. Hol...

Kedves Jehova Tanui. Hol talalhato a Bibliaban, hogy Isten parancsot ad arra, hogy Jehovakent szolitsuk/hivjuk?

Figyelt kérdés

2012. dec. 20. 19:34
 181/197 anonim ***** válasza:
86%

„Semmiféle "jóslás" nm hangzott el Jehova Tanúitól, te te itt hazudsz!” @ 175

ITT NAGYON LEBUKTÁL: HA EZT A TÉNYT IS TAGADOD, HOGY JÓSLATAITOK VOLTAK, AMIK NEM JÖTTEK BE, AKKOR SEMMILYEN ÁLLÍTÁSODAT SEM KELL MÁR EZUTÁN KOMOLYAN VENNI.


1920-ban még ezt mondtátok: “Milliók élnek most, akik sosem fognak meghalni”

[link]

Jézus eljövetelét 1874-re mondtátok, Armageddont 1914-re. 1925-re, 1975-re is érdekes dolgokat jósoltatok. Atóta 1914-re már csak Jézus láthatatlan jelenéte maradt..


„Tehát akkor Pál írásait törlitek a bibliáitokból? Ugyanis ő is tett ilyen fordulatot.” @175

Kezeltesd magad! Megtérése előtt, amikor még az Egyházat üldözte, nem volt bibliaszerző.


Na de itt nem is ez a téma, az egy külön történet..

2013. febr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/197 anonim ***** válasza:
7%

"Pont nem mondtad el, mivel nem tudsz

válaszolni,ezért tereled a szót." Pedg elmondtam, elmondtam, hogyan lehet felismerni egy hamis tant a bibliában, sajnálom hogy nem sikerült felfognod, nem vagyok papagáj, ezért nem fogom megismételni. "Én pl a másolatok tudományos tanulmányozásával." Ezt már mondtad, akkor a Károli ezek szerint bisztos nem így készült, mivel bőven van benne ellentmondás. Nos akkor megkérdezem még egyszer, te hogyan döntöd el mondjuk a Károli fordításban található ellentmondásokat?

2013. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/197 anonim ***** válasza:
91%
Szóval megfutamodtál, de ha már a szövegértelmezés se megy...rendben
2013. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/197 anonim ***** válasza:
91%
Akinek az érv, hogy ő majd szubjektíven eldönti mi nem illik a Bibliába színvonalon aluli...
2013. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/197 anonim ***** válasza:
7%

Nos itt egyedül neked vannak szövegértési problémáid, de nem bánom, játszunk akkor szájbarágósat, viszont most már csak a rövidített verziót írom le, mivel előzőle már leírtam mindezt kifejtve. "Hol is van ez a szint, ki dönti el hol a határ?" Mindenki eldöntheti a biblia alapos tanulmányozása alapján, hogy mik a hamisítások, nekem ez egyáltalán nem volt nehéz. "Ha a

Biblia többi részét elfogadjátok a másolatok

alapján ezt miért is nem?" Mert egyértelműen kiválik a bibliából, hogy nem bele való. "Mi alapján döntöd el mi

helyes a Bibliában és mit toldottak be, vettek ki később?" Ez a kérdésed kb. megegyezik az előződdel. "Hol is mondja Isten, hogy márpedig le

kell írni a nevét?" Azt mondja, hogy használnunk kell, ennek elmulasztása az Újszövetségben meg is mutatkoztt, hogy mivel járt.

2013. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/197 anonim ***** válasza:
7%

"Én a másolatok alapján döntöm el" És hogyan?

Mert én elmondtam hogyan döntöm el, de te még

nem. A jól elismert Károli fordítás ellentmondásait

hogyan döntöd el? " Erre kapok tőled végre választ?

2013. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/197 anonim ***** válasza:
88%
2013. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/197 anonim ***** válasza:
7%
Thank you very much.
2013. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/197 anonim ***** válasza:
90%

István a világvége jóslatok hogy hogy elkerülték a figyelmed??:O

Mi a véleményed róluk??

2013. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/197 anonim ***** válasza:
0%

"Én a másolatok alapján döntöm el."


Amely másolatokat alaposan és egyoldalúan megszűrsz! Mivel CSAK és KIZÁRÓLAG azokat a másolatokat veszed alapul, melyek egy bizonyos korszakra vonatkoznak! A teljes Írás másolatai már nem érdekelnek, melyek azt is bizonyítják, hogy Isten konkrét Neve nem veszhet feledésbe, mert nem azért adta azt Isten.


----


Kedves 181-es! Ezt írod: "ITT NAGYON LEBUKTÁL: HA EZT A TÉNYT IS TAGADOD, HOGY JÓSLATAITOK VOLTAK..."


Tudod te mit jelent vallásos "jóslatot" tenni? Szerintem nézz utána egy értelmező szótárban, és hasonlítsd ezt össze azzal, amit a Tanúk kezdettől fogva vallottak a tanításaikkal kapcsolatban. Ne akarj olyan hazugságot a Tanúkra kenni, amiről te sem vagy meggyőződve.


"„Tehát akkor Pál írásait törlitek a bibliáitokból? Ugyanis ő is tett ilyen fordulatot.” @175

Kezeltesd magad! Megtérése előtt, amikor még az Egyházat üldözte, nem volt bibliaszerző."


És a keresztények az első sz.-ban nem hibáztak a hitelvek értelmezésében? Onnantól tévedhetetlenek voltak? Nem szorultak alkalmanként kiigazításra? Nem változtatták meg külső hatásra, felismerésre a véleményüket, akár teljesen? Akkor figyelmesebben olvasd el a Görög Iratokat.

2013. febr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!