Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanui. Hol...

Kedves Jehova Tanui. Hol talalhato a Bibliaban, hogy Isten parancsot ad arra, hogy Jehovakent szolitsuk/hivjuk?

Figyelt kérdés

2012. dec. 20. 19:34
 161/197 anonim ***** válasza:
85%
Hű köszi az első linket, még nem is láttam a kérdést.Csak épp a megcáfoltságot hiányolom.
2013. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/197 anonim ***** válasza:
24%
Megtaláltam az "anyaoldalt" is, bár ki tudja hány helyen van még leírva ugyanez a maszlag, inkább nem folytatom ennek a komolyabb utánanézését.: [link] Ebből az is kiderült, hogy mindenki másolt, tehát ezt senki sem maga fogalmazta meg a Gyakorin.
2013. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/197 anonim ***** válasza:
88%

Kedves István!

Én örülök, hogy bemásolta a hozzászóló azt a hosszú anyagot, én még nem olvastam korábban. Hasznos volt, végig is olvastam. Viszont amit ti, "Tanúk" csináltok, az nevetséges. A tényeket és a hipotézisetekez egy szinten kezelitek. Felejtsd már el a torzított Új világ fordítást, és hogy az Újszövetség szövegében előfordulna akár egyszer is a JHVH/YHWH/Jahveh/Jahve/Jehovah/Jehova. Nincs. Ez van. Aki mást állít, az hazug. Akit felvilágosítanak a hazugságáról, és kitart mellette, az a hazugság atyjának a gyermeke. Térj meg hazugságaidból!

2013. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/197 anonim ***** válasza:
5%

Ezek az álérvek már nem egyszer meg lettek cáfolva, én most a sok közül csak egy bibliaversre hívnám fel a figyelmeteket, amely egyértelműen cáfolja a ti beteges filozófiátokat. 2Mózes 3, 15" És ismét monda Isten Mózesnek: Így szólj az Izráel

fiaihoz: Az Úr, a ti atyáitoknak Istene,

Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak

Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem

mind örökké és ez az én emlékezetem

nemzetségről nemzetségre." Tehát mit mond isten, meddig használjuk a nevét? Örökké, nem csak addig, ameddig a bemásolt szövegben leírtak elképzelik, miszerint csak addig, ameddig a monoteizmus teret hódít, hanem ÖRÖKKÉ! Úgyhogy kérlek ne próbáljátok isten, nevével kapcsolatos, szándékát elferdíteni!

2013. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/197 anonim ***** válasza:
6%

Kedves 163-as!


Te vádolsz minket azzal, hogy összekeverjük a tényeket a hipotézisekkel? Milyen alapon? Mikor ti mereven és tényleg fanatikusan állítjátok, hogy "nem is volt benne" a sajnos jelenleg nem létező eredeti példányokban a isteni Név, és ezt tényként erőszakoljátok rá a laikus közvéleményre mindenféle biblikus alátámasztás nélkül (sőt, ellentmondva annak!), akkor vajon milyen tényekről beszéltek? Semmilyenről! Hamis, félrevezető mesék és spekulációk halmazából áll a jól ismert és MEGCÁFOLT konzerv, mely már valódi konzerv. Sok laikus és felületes ember számára íródott, előregyártott maszlag, ahogy már a tesó megfogalmazta.


Ami leginkább bizonyítja a hiteltelenségeteket az az, hogy még azokat az egyszerű bibliai érveket sem tudjátok megcáfolni a Szentírásból, melyeket a 154-es válaszomban írtam! Nem, helyette hagytátok ott és löktétek a romlott konzervet. De ez mindig jellemző volt a másik oldalra, hiszen eszében sincs konstruktív vitát folytatni, egymás érveit az Írások szerint megvitatni, ehelyett dobnak egy rakás rizsát, melynek tetemes része persze emberei filozófia.


"hogy az Újszövetség szövegében előfordulna akár egyszer is a JHVH/YHWH/Jahveh/Jahve/Jehovah/Jehova. Nincs. Ez van. Aki mást állít, az hazug."


Szerintem pedig az a hazug, aki olyant állít, ami egyértelműen ellent mond a Biblia igazságának. Márpedig aki kijelenti, hogy Isten neve nem szerepelt az ihletett bibliaírók eredeti példányaiban, holott abban számtalan közvetlen idézet szerepel a Héber Iratok azon szövegeiből, mely eredetileg (mindenki számára elismerten) tartalmazta Isten örök időkre szánt szent Nevét, az enyhén szólva sem mond igazat, és tényszerű információ helyett ferdít, torzít!!! Valójában a Jézus által méltán elítélt emberi hagyományok, babonák szentesítését fontosabbnak tartja, mint Isten igaz Szavát.


Tehát összefoglalva: mi bibliai érvekkel igazoltuk, hogy az isteni név - melyet ma legismertebb formájában, magyarban Jehovaként használunk - jogosan van benne a teljes Bibliában, és ennek semmiféle Írás-szerint érv nem mond ellent, csak erősíti azt. Ti pedig nem tudtok bibliai érveket támasztani, mely alátámasztaná, hogy Isten egyedüliként kinyilatkoztatott Nevét nem használhatjuk a Keresztény Görög Iratokban!

2013. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/197 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 165!

Az Újszövetség görög nyelven íródott. Ezért, amikor az a héber Ószövetségből idéz, átvehette volna a szent négy betűt (tetragrammatont, JHVH). De ez nem történt meg. Görög, jelentéssel bíró megfeleltetéssel éltek a szent írók, a Szentlélek ihletése alatt. Egy keresztény ezért tiszteli a magyarul érthető „Úr” szót is, ha Istenre vonatkozik! Hát akkor ti se erőltessétek, majd 2000 év múltával, megpróbálva újraírni az Úr szent Igéjét, azt hazudva, hogy rekonstrukció. Rekonstruálni a hibás és elhasznált dolgokat szokás. A Szentírás nem szorul rá, hogy ti belejavítgassatok.


Tény: nincs JHVH/Jehova szó az Újszövetségben.

Hipotézisetek: igaz, hogy most nincs JHVH a görög szövegben, de valamikor azért még lehetett, nem? És ha lehetett, akkor volt is!


Ez a hipotéziseitek eléggé beteges. Zavart az egész érvelésetek.

Hol vannak a Tanú nyelvtudósok? Hol vannak a Tanú egyetemek, ahol valóban művelik az ókori nyelveket, és a történettudományt, régészetet, egyéb segédtudományokat? Sehol. Az összeollózott „Új világ fordítás”-otokhoz erre nem volt szükség. Minek, az nem is fordítás. Koncepción alapul az egész, mit számít, mi van a görögben… Az ilyen elvakult, és gondolkodásra képtelen személyeknek mint a 2 előttem válaszoló, nem is akarjátok tudni az igazságot. Csak az „Őrtorony”-igazságot.


164-hez még:

Kihez szólt Isten? Mózeshez. Hogy kikhez szóljon? Izrael fiaihoz. Mit jelent, hogy „nemzetségről nemzetségre”? Izrael nemzetségét jelenti, a zsidókat. A zsidók használatára adatott a JHVH név. Benne is van szépen majdnem 7000 helyen a mai Ószövetségben. Megőrződött, nem volt szükség rekonstrukcióra. A JHVH szó héber nyelven bír jelentéssel. Örökké.


Az ilyen és ehhez hasonló bibliahamisítások, ferdítések miatt hagytam ott Jehova Tanúit. És mert visszautasítjátok Jézust, nem Úrvacsoráztok, pedig Jézus az „ajtó előtt zörget” és kér, hogy „vegyétek és egyétek”. A legtöbb Tanú átverés áldozata. Elhiszi, hogy a Társulat az igazságot tanítja, mivel az Jehova „közlési csatornája”. Innentől kezdve bármit mond a Vezető Testület, a Társulat, gondolkodás nélkül minden „jó szellemben lévő” Tanú elfogatja. Onnantól számítva már az az új Igazság. És a meghamisított 1914-ről, Bet Sarimról, és a sok be nem teljesedett jóslásotokról még nem is szóltam. „Vajon a forrás ugyanabból a nyílásból csörgedeztet-e édest és keserűt?” (Jak 3:11) „Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; akik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!”( Ézs 5:20)


Nincs helye az „Igazság” sokszor 180-fokos, állandó kiigazítgatásának.


„Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.” (Zsid 13:8)

2013. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/197 anonim ***** válasza:
6%

"Tény: nincs JHVH/Jehova szó az Újszövetségben.

Hipotézisetek: igaz, hogy most nincs JHVH a

görög szövegben, de valamikor azért még

lehetett, nem? És ha lehetett, akkor volt is!" Nem barátom, a tény az, hogy ma senki sem ismeri az eredeti görög kéziratokat, így nem bizonyítékok híján nem álja meg a helyét az állitásod. És tény még az is, hogy egyetlen értelmes, logikus bibliai érvet nem tudtok mutatni, amely az ellen szólna, hogy isten neve nem szerepelhetett/szerepelhet az Újszövetségben. Ellenben mi nem egyszer rávilágítottunk konkrét bibliaversekkel, hogy mi istennek a szándéka a nevével. És az is tény, hogy ezeket megcáfolni képtelenek vagytok!

2013. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/197 anonim ***** válasza:
6%

"164-hez még:

Kihez szólt Isten? Mózeshez. Hogy kikhez szóljon?

Izrael fiaihoz. Mit jelent, hogy „nemzetségről

nemzetségre”? Izrael nemzetségét jelenti, a

zsidókat. A zsidók használatára adatott a JHVH

név. Benne is van szépen majdnem 7000 helyen a mai Ószövetségben. Megőrződött, nem volt

szükség rekonstrukcióra. A JHVH szó héber

nyelven bír jelentéssel. Örökké." Nagyon mellé beszélsz, szerinted isten azon kijelentése: " Ez az én nevem mindörökké" csak arra a pár évszázadra értendő, ameddig a Zsidókkal volt? Nem, az örökké az örökké, ne ferdíts!!

2013. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/197 anonim ***** válasza:
85%

Tény, hagy ma a világ összes kereszténye csak másolatokra támaszkodik,tehát ennyi erővel semmiről nem tudhatjuk hogy volt.Mi alapján döntöd el mi helyes a Bibliában és mit toldottak ,vettek ki később?Hát nem a fennmaradt másolatok alapján?Dehogynem. Mindenhol másutt helyt áll az Ige,csak ha a tanuk hamisításáról van szó, akkor bizony ott kellett, hogy legyen régen a teóriájuknak megfelelő szó.

Tény ,az Igelobogtatás Isten nevéről nem ekvivalens az újszövetségben ottlétének szükségességével,SEMMI bizonyítóerővel nem bír.MINDEN TÉNY ELLENT MOND ENNEK!

2013. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/197 anonim ***** válasza:
6%

"Tény, hagy ma a világ összes kereszténye csak

másolatokra támaszkodik,tehát ennyi erővel

semmiről nem tudhatjuk hogy volt.Mi alapján

döntöd el mi helyes a Bibliában és mit

toldottak ,vettek ki később?Hát nem a

fennmaradt másolatok alapján?Dehogyne." Ezzel egyetértek, de ne feledd, Jehovának volt egy szándéka a Bibliával, ezért ugyanúgy nekünk is íródott. Ezért nem hagyta, csak egy bizonyos szintig, annak elferdítését.

2013. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!