Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanui. Hol...

Kedves Jehova Tanui. Hol talalhato a Bibliaban, hogy Isten parancsot ad arra, hogy Jehovakent szolitsuk/hivjuk?

Figyelt kérdés

2012. dec. 20. 19:34
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/197 anonim ***** válasza:
8%

ISTEN SZERETNÉ, HA MEGISMERNÉD

Mit teszel, ha szeretnél megismerkedni valakivel? Először is bemutatkozol, ugye? Vajon Istennek van neve? Számos vallás azt tanítja, hogy „Istennek” vagy „Úrnak” hívják. Ezek azonban nem nevek, hanem címek, akárcsak a „király” és az „elnök”. A Biblia azt tanítja, hogy Istennek sokféle címe van, köztük az „Isten” és az „Úr” is. De azt is tanítja, hogy Istennek van neve, mely így hangzik: Jehova. A Zsoltárok 83:18-ban ezt olvashatjuk: „te, akinek neve Jehova, egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.”

Az igazság az, hogy Isten neve az ősi bibliai kéziratokban több ezerszer előfordul. Ebből is látszik, hogy Jehova szeretné, ha ismernéd és használnád a nevét. Úgy is mondhatnánk, hogy a Biblia lapjain bemutatkozik neked.

2013. jan. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/197 anonim ***** válasza:
90%

Sehol az egész Bibliában egyszer sem fordul elő,hogy Jehova,ez csak a ti félremagyarázásotok,csak JHVH fordul elő

Ezt pedig nem ebben a sorrendben mondják,mivel a zsidók jobbról balra olvassák a szövegeket,szóval:HVHJ

Ami annyit jelent ehje aser ahje,Vagyok aki vagyok

Szoktak még Adonájt is mondani,a Jehova nevet úgy hozták ki ebből,hogy a JHVH-t összemikszelték az Adonáj magánhangzóival

De ez épp olyan baromság,mintha a magyar Isten és Uram szóból kihoznánk az Ustát

2013. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/197 anonim ***** válasza:
91%
Én a szüleimet pl nem a keresztnevükön szólítom pedig apa anyából több millió leétezik. Istenból pedig csak egy.
2013. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/197 anonim ***** válasza:
11%

"Sehol az egész Bibliában egyszer sem fordul

elő,hogy Jehova,ez csak a ti

félremagyarázásotok," Sehol? Tényleg? És a Károliban sem? És ha tényleg csak a mi félremagyarásunk, akkor a Károliban miért van benne??

2013. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/197 anonim ***** válasza:
11%

"Én a szüleimet pl nem a keresztnevükön szólítom

pedig apa anyából több millió leétezik. Istenból

pedig csak egy." Ez nem túl jó érv, főleg hogy Jézust is a nevén szólítjuk, akkor őt miért ne, ráadásul akkor minek közölte velünk a nevét, ha nem is használhatjuk?

2013. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/197 anonim ***** válasza:
90%

Linkeld már ide könyörgöm,hol van Jehovának írva!!

Ne a ti félrefordított bibliátokból,hanem egy normális bibliából!!

Sehol nincs ilyen hogy Jehova,ez csak a ti baromságotok!!

2013. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/197 anonim ***** válasza:
90%

De mit is várunk egy olyan vallástól,amit egy sima posztókereskedő alapított,bármiféle teológiai ismeret nélkül..

Röhej az egész

2013. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/197 anonim ***** válasza:
95%

113 vagyok.

Miért ne lenne jó példa István? A szüleimmel a legbizalmasabb a kapcsolatom és őket a "címük, rangjuk" alapján szólítom.

Az alábbi JT véleményre reagáltam a szülői példával.


"Mit teszel, ha szeretnél megismerkedni valakivel? Először is bemutatkozol, ugye? Vajon Istennek van neve? Számos vallás azt tanítja, hogy „Istennek” vagy „Úrnak” hívják. Ezek azonban nem nevek, hanem címek, akárcsak a „király” és az „elnök”.

2013. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/197 anonim ***** válasza:
10%

"Linkeld már ide könyörgöm,hol van Jehovának

írva!!

Ne a ti félrefordított bibliátokból,hanem egy

normális bibliából!!

Sehol nincs ilyen hogy Jehova,ez csak a ti

baromságotok!!" Te gondolkodsz is mielőtt beszélsz? Olvasd már el a Zsotárok 83,19-et.

2013. jan. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/197 anonim ***** válasza:
13%

"Miért ne lenne jó példa István? A szüleimmel a

legbizalmasabb a kapcsolatom és őket a "címük,

rangjuk" alapján szólítom." Azért mert istennek csak egy fia van, Jézus, mi csak a teremtményei vagyunk, ráadásul nem is a közvetlen teremtményei.

2013. jan. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!