Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Beizonyítjátok nekem egy vagy...

Beizonyítjátok nekem egy vagy két igeversen keresztül, hogy az ÚVF nem jó fordítás?

Figyelt kérdés

Nekem nincsenek nyelvészi alapjaim, így azt hiszem el, amit ti itt leírtok, ill. a hivatkozásaitoknak tudok utánanézni.

Légyszi próbáljatok meg minél egyszerűbben írni, hogy megérthessem. Ha bemásoltok egy oldalt, ami jó hosszú magyarázatokból áll, nem fogok tudni vele mit kezdeni, már próbáltam. Valószínű velem van a baj, de vannak ilyen egyszerűbb emberek is.

Megoldható?


2012. máj. 28. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
82%

"A magam részéről bízom abban, hogy Jehova, Isten, Jahve, JHVH, az Atya, gondoskodik arról, hogy a Szava megmaradjon. Ha képes volt leíratni, képes tisztán megőrizni."

Ebben tökéletes egyetértek:D

Csak ha ebben hiszel miért nem fogadod el pl ebben az igében:

Márk 16:17 Azokat pedig, AKIK HISZNEK, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak. Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nekik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak. "

2012. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
5%

"Te az Igét félremagyarázva a saját hamis értelmezésed mögé bújtatva..."


Miért nem az ott leírtakat cáfolod konkrét érvekkel? Ez így nem korrekt.


"Ha nem maradt fenn korai kézirat,egyáltalán honnan vagytok ti olyan biztosak a ti verziótokban?"


Pl. onnan, hogy a teljes Biblia egységét mely versek (a háromság miatt betoldás is történt), szövegértelmezések, fordítási manőverek bontják meg. Gyakran a közvetlen, vagy kicsit tágabb szövegkörnyezet is jó választ ad arra, hogy egy-egy részt hogyan kell helyesen érteni. A Biblia képes önmagát magyarázni!


"Aki az eredeti szavakat megnézi és nem agymosottan félrefordítja a Bibliát,nyilvánvalóan megbizonyosodhat ezen igazságokról."


Nem pusztán a "szavak" határozzák meg egy rész pontos értelmét, sőt gyakran megtévesztő lenne, ha főleg ezekhez ragaszkodna bármely fordító. A gondolat, a szellem igazsága nem a szó szerinti fordításban van! De ezt jól tudja az a fordító is, aki teológiailag elfogult módon fordít bizonyos verseket, pl. a már előzőleg a hitét képező háromság miatt. Manipulálni viszont ezzel a módszerrel kiválóan lehet, mondván: "mivel a háromság 'tény', így ezt a verset csakis így lehet fordítani".


Példa erre a Róma 9:5. Az ÚV szerint: "övéik az ősatyák, és tőlük származott a Krisztus a test szerint. Isten, aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen."


Mivel itt a felületes és az előzetesen a háromságban hívő elfogult fordító többféleképpen is keverheti a 'lapokat', Jézust szándékosan Istennel azonosítják sok fordításban. Csakhogy még ugyanebben a levélben Pál érthetőbbé teszi, miről is van szó: "A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját." (Róma 15:5, 6)


Miről beszél itt Pál??? Arról, hogy Isten adja meg, hogy UGYANOLYAN legyen a gondolkozásunk, mint Jézusé volt. Ti háromsághívők, azt állítjátok, hogy Jézus Istennek állította magát! Tehát mi is képzeljük annak magunkat? Csak kérdezem. Szerinted?


"Egy akarattal, egy szájjal dicsőítsük" Jézus Krisztusnak Istenét és Atyját. Tehát akkor Jézusnak MÉGIS ugyanúgy Istene volt Jehova, mint nekünk? Tehát nem csak, mint Atyjáról van szó, hanem "Istenéről" is! Mellesleg figyeld meg: még véletlenül sem azt mondja az ige, hogy "egy akarattal, egy szájjal" dicsőítsük Jézust "és" az Atyját - pedig a háromságimádók szerint UGYANAZ a dicsőség jár neki is és éppen ezért sok háromsághívő éppen úgy imádkozik hozzá, mint Istenhez.


Ugye akkor nem véletlenül mondta ezt Jézus?:


(Ján 20:17) "Jézus ezt mondta neki: 'Ne kapaszkodj tovább belém. Mert még nem mentem fel az Atyához. Hanem menj el a testvéreimhez, és mondd meg nekik: »Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«'"


Pedig aztán itt (és még sok helyen) Pálnak kiváló alkalma lett volna (legalább) érzékeltetni, hogy Jézus valamiféle háromszemélyű istenség része - de eszében sem volt. Két külön entitásról beszélt az ihletett Bibliaíró, kik közül az egyik, hozzánk hasonlóan - az imádat szempontjából is(!) - alárendelt szerepben van a Mindenhatóval szemben.


Vankó

2012. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
0%

Márk 16:17, 18


A tény:

Ezek a versek az i. sz. V. és VI. századból származó egyes bibliai kéziratokban és fordításokban fordulnak csak elő. A régebbi görög kéziratok, a Codex Sinaiticus és a IV. századi Codex Vaticanus 1209. számú kézirata nem tartalmazzák.


Ez a szöveg nem is illik bele a Biblia szellemébe. De szókincsben és stílusban is élesen eltér attól, amit az evangéliumok és Márk mondanak. Elgondolkoztam a "valami halálos ivásáról", amit példaként említ. A karizmatikusok szerint akik "hisznek", azok bármilyen fertőzött folyadékot megihatnak, nem árt nekik. Én pedig már láttam sok hívőt meghalni azért, mert véletlenül mérgező folyadék jutott a szervezetébe! Egészségügyi dolgozó vagyok. Hogyan is történik egy ilyen "szerencsétlen" eset? Szerintük a szellem ajándéka miatt van ez a képességük. Hogy lehet az, hogy az a "szellem", amely képes "semlegesíteni" egy mérgező italt bennük, nem képes előre figyelmeztetni őket arról, hogy ne igyanak abból a folyadékból?

Ha pedig cirkuszi látványosság ez a produkció, akkor hogyan is fér ez össze a Biblia szellemével? Ott Jézus és mindenki, akinek volt gyógyító és halottakat feltámasztó Isten adta képessége, nem ilyen keretek között tette ezeket a jeleket, sőt! Meg volt a célja ezeknek abban az időben, melyről a Biblia beszámol.


El kéne gondolkozni ezen: származhat-e az igaz Istenen kívül más forrásból is csodatevő képesség? Erre a Biblia tanúsága szerint a válasz: igen! (2Móz 7:8–12)

Kinek a hatalmával tették ezt? (Vesd össze: 5Mózes 18:10–12.) Ebben a vallási hipnózis is benne van.


Én leírtam, hogy miért nem fogadom el a Márk betoldott idézetét, de neked vajon van valami okod, hogy a következőt elutasítsd?


Máté 7:15–23: "Óvakodjatok a hamis prófétáktól... Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez ('tettünk annyi csodát', Kat., B.—D.; 'tettünk-e sok csodát', ÚRB) a te nevedben?« De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!"


Ha nem utasítod el, akkor kérlek alaposan és őszintén gondolkozz el rajta. No, meg a következőn: megállapíthatod te is a fentiekből, hogy a csodagyógyítás bizonyosfajta képessége NEM HATÁROZOTT és EGYÉRTELMŰ bizonyíték arra, hogy, akik gyakorolják, azok bizonyosan Istentől kapott szent szellemmel teszik!

Ellenben van valami, ami egyértelműen azonosít és ezt nem lehet félremagyarázni.

Ján 13:35: "Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek."

Ezt mondta Jézus. Ha valóban hiszünk benne, akkor a szeretetet, és nem a csodagyógyítást tekintjük az igaz keresztényiség ismertetőjegyének.

2012. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
92%

És ezen is el lehet gondolkodni:


Mk9


38. János pedig felele néki, mondván: Mester, látánk valakit, a ki a te neveddel ördögöket űz, a ki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.

39. Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.

40. Mert a ki nincs ellenünk, mellettünk van.

41. Mert a ki innotok ád egy pohár vizet az én nevemben, mivelhogy a Krisztuséi vagytok, bizony mondom néktek, el nem veszti az ő jutalmát.

2012. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
10%

E férfinak nem volt szüksége arra, hogy valóságosan kövesse Jézust ahhoz, hogy az ő oldalán legyen. A keresztény gyülekezet még nem lett megalapítva, ezért az, hogy az illető nem tartozik az ő csoportjukhoz, még nem jelentette azt, hogy egy független gyülekezethez tartozott. A férfi valóban hitt Jézus nevében, és ezért sikeresen űzött démonokat. Amit tett, olyan valami, ami a Jézus által mondottakkal egybevetve jutalmat érdemel. Jézus elmagyarázza, hogy nem veszti el jutalmát.


Isten azzal mutatta meg, hogy helyesli Pál tevékenységét, hogy csodálatos gyógyításokra és démonok kiűzésére adott neki hatalmat (19:11–20). Skéva főpap hét fia azonban sikertelenül próbált kiűzni egy démont Jézus nevében, mert ők valójában nem képviselték Istent és Krisztust. Nos, őket még meg is sebesítette a démontól megszállott férfi!


Amint mondtam, Jézus nem arra képezte ki tanítványait, hogy csodagyógyítók legyenek - ez az első században a szellem egy ideiglenes ajándéka volt. Jézus egész másra képezte ti a tanítványait, sőt világossá tette, hogy mi azonosítja majd a követőit. Ebben pedig nem szerepelt a hitgyógyászat. Mellesleg ma minden hitgyógyász és csodadoki alapvető feltételként várja el, hogy higgy benne. Jézus és az apostolok esetében ez nem volt feltétel!

2012. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
93%

"Jézus és az apostolok esetében ez nem volt feltétel!"


Na, ennek azért olvass egy kicsit utánna...:)))


"E férfinak nem volt szüksége arra, hogy valóságosan kövesse Jézust ahhoz, hogy az ő oldalán legyen"


Ajánlanám figyelmedbe: "MERT SENKI SINCS, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem."


Nem a férfiról van szó, hanem MINDENKIRŐL, ki a nevében tesz csodát!


"Amint mondtam, Jézus nem arra képezte ki tanítványait, hogy csodagyógyítók legyenek"


A közvetlen tanítványainak ezt mondta:

"És elküldé őket, hogy prédikálják az Isten országát, és betegeket gyógyítsanak."


Nem kiképzés volt, hanem feladat. Itt a kiképzés kifejezés nem helytálló.


"Jézus egész másra képezte ti a tanítványait, sőt világossá tette, hogy mi azonosítja majd a követőit. Ebben pedig nem szerepelt a hitgyógyászat."


Nem feltétel, de mindenképpen az egyik.


IKor 12

"A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

5. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.

6. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.

7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.

8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja."


Szerintem hagyd ezt a ki mit csináljon Krisztus nevében dolgot.

" De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó;

Mivelhogy ezt mondják vala: Tisztátalan lélek van benne."


Vigyázz, hogy mely csoda dologra mondod, hogy az ördögtől való! Vigyázz, és légy óvatos. Azért, mert a te gyülekezeted elkülöníti magát ezektől, lehet, hogy a gonosz éppen ott van! Nem azért, mert nem tesz csodát, hanem azért, mert akik csodákat tesznek, és nincsenek velük, kárhoztatják azokat. Ez ellene tör minden evangelizációnak!

2012. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
10%

""Jézus és az apostolok esetében ez nem volt feltétel!"


Na, ennek azért olvass egy kicsit utánna...:)))"


Te is! Gondolod, hogy csak úgy odaböktem volna, ha nem lennék teljesen biztos abban, hogy így van? Nézz csak utána a Bibliában, benne van.


"Ajánlanám figyelmedbe: "MERT SENKI SINCS, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.""


Te most szerintem egyoldalúan túlhangsúlyozol bizonyos szavakat. Figyelmen kívül hagyod, hogy nem volt még egységes keresztény gyülekezet, tehát nem lehet azt mondani, hogy "egy másik irányt", másik vallásos csoportot képviselt a szóban forgó férfi. Főleg nem a mai értelemben vett felekezeti megosztottság szerint. Jézus szavai akkor és ott igazak voltak! Az a férfi nyilvánvalóan nem egy csaló volt (biztos voltak olyanok is), ezt Jézus pontosan tudta.


Később, mikor már Jézus feltámadt és az egységes keresztény gyülekezet létezett, a bibliai példa alapján bizony már voltak olyanok, akik SZAVAKBAN Jézusra hivatkoztak, de valójában nem közéjük tartoztak. Jó tanulság lett ebből - neked nem az?


"Nem a férfiról van szó, hanem MINDENKIRŐL, ki a nevében tesz csodát!"


De azt figyeled, hogy jelen időben és nem a jövő időről beszél?


"A közvetlen tanítványainak ezt mondta:

"És elküldé őket, hogy prédikálják az Isten országát, és betegeket gyógyítsanak.""


Persze, ha egy-egy verset kiragadunk a teljes Írásból, akkor mindenféle eredmény születhet. Akkor és ott a gyógyítás, sőt a halottak feltámasztása is képességük része volt néhányuknak. Ma ki támaszt fel halottakat? Voltak néhányan, akik a "bűnök megbocsátására" is kaptak felhatalmazást, ma kinek van erre hatalma???

Nem, ezek akkor, az apostolok és ezen képességek birtokosai halálával megszűntek és beteljesítették a céljukat.


Olvastam már olyan véleményt, hogy ma is van halott feltámasztás csodagyógyító által. Ennek egy kicsit nagyobb híre lenne, nem gondolod? Az ilyen esemény az első században, amikor tényleg megtörtént a Biblia szerint, nem titokban történt, sőt az sem volt feltétel, hogy kisebb számú jelenlévő lássa. Ha éppen egy sokaság előtt történt, akkor úgy történt. Ez mindig az adott körülménytől függött.


Ma, ha valóban volna ilyen képessége egy embernek, vajon nem rögzítették volna már hivatalos formában halottnak nyilvánított emberrel, ellenőrizhető körülmények között? Ma már megvan a technikai lehetőség rá, hogy mindezt hitelesen dokumentálják. Sőt, ma sokkal többen élünk, sokkal több lehetőség volna. Lázár oszlásnak induló teste elég jó és hatásos bizonyíték volt, valami ilyesmi kellene ma is, ha valóban rendelkeznek egyesek azokkal a csodaadományokkal, melyekkel az első sz.-ak!


"Az ajándékoknak pedig különböző fajtái vannak, de ugyanaz a szellem; és különböző fajtái vannak a szolgálatoknak, mégis ugyanaz az Úr; és különböző fajtái vannak a munkálkodásoknak, mégis ugyanaz az Isten viszi véghez valamennyi munkálkodást mindenkiben. De a szellem megnyilvánulása kinek-kinek hasznos célra adatik. Az egyiknek például bölcsesség beszéde adatik a szellem által, a másiknak ismeret beszéde ugyanazon szellem szerint, másvalakinek hit ugyanazon szellem által, másvalakinek gyógyítások ajándékai az által az e g y szellem által, megint másnak hatalmas cselekedetek munkálkodásai, másvalakinek prófétálás, másvalakinek ihletett kijelentések tisztán látása, másvalakinek különböző nyelvek, másvalakinek pedig nyelvek értelmezése. De mindezeket a munkálkodásokat egy és ugyanaz a szellem viszi véghez, úgy osztva részt külön-külön mindenkinek, ahogy akarja." (1Kor 12:4-11)


Az 1Korinthus 12—14. fejezetei végig a szent szellem csodálatos ajándékaira összpontosítanak. Isten megadta ezeket néhány korai kereszténynek, hogy nyilvánvalóvá tegye: nem a természetes Izraelt használja fel többé, hanem most már az "Istennek (keresztény) Izráelét" áldja meg (Galátzia 6:16). Jehovának azonban nem az volt a szándéka, hogy a csodák maradandó vonásai legyenek a keresztény imádatnak. Ezért írta Pál apostol: "De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni" (1Korinthus 13:8, Úf ). A célját éppen ezért ez AKKOR betöltötte és megszűnt.


Amikor Jézus olyan anyagi testet öltött, amelyen a megfeszítéséből eredő sebek mutatkoztak meg, Tamás kedvezően reagált erre a csodára. Jézus azonban ezt mondta: "boldogok, a kik nem látnak és hisznek" (János 20:25–29).


Napjainkban Jehova Tanúinak milliói 'járnak hitben, nem látásban' (2Korinthus 5:7). Noha nem látták a Bibliában feljegyzett csodákat, szilárdan hiszik, hogy megtörténtek.

2012. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
92%

"Jézus és az apostolok esetében ez nem volt feltétel! "

"Te is! Gondolod, hogy csak úgy odaböktem volna, ha nem lennék teljesen biztos abban, hogy így van? Nézz csak utána a Bibliában, benne van"


Mt 8,13 És monda Jézus a századosnak: Eredj el, és legyen néked a te hited szerint. És meggyógyult annak szolgája abban az órában.

Mt 15,28 Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.

Mt 9,22 Jézus pedig megfordulván és reá tekintvén, monda: Bízzál leányom; a te hited megtartott téged. És meggyógyult az asszony abban az órában.

Mk 5,34 Ő pedig monda néki: Leányom, a te hited megtartott téged. Eredj el békével, és gyógyulj meg a te bajodból.

Mk 10,52 Jézus pedig monda néki: Eredj el, a te hited megtartott téged. És azonnal megjött a szeme világa, és követi vala Jézust az úton.

Lk 7,50 Monda pedig az asszonynak: A te hited megtartott téged. Eredj el békességgel!

Lk 8,48 És ő monda néki: Bízzál leányom, a te hited megtartott téged; eredj el békességgel!

Lk 17,19 És monda néki: Kelj föl, és menj el: a te hited téged megtartott.

Lk 18,42 És Jézus monda néki: Láss, a te hited téged megtartott.


De mindenekelőtt:


Jn 1,12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;

Jn 3,15 Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen.

Jn 3,16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Rm 10,11 Mert azt mondja az írás: Valaki hisz ő benne, meg nem szégyenül.


"Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem."


Félremagyarázod. Nem a gyülekezet megléte és nem megléte a hangsúly, ez csak belebeszélés. A magyarázat az igében van. Nem azt mondta Krisztus, hogy aki a nevében cselekszik dolgokat, az üdvözül és jó gyerek, hanem azt, hogy az mindjárt nem fog gonoszul szólni Krisztus felől. Mert az akkor és ott mellettük van, nem ellenük.


"De azt figyeled, hogy jelen időben és nem a jövő időről beszél?"


Zsid 13,8 Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.


Hogy mondhatod, hogy jelen időben beszélt?


"Olvastam már olyan véleményt, hogy ma is van halott feltámasztás csodagyógyító által. Ennek egy kicsit nagyobb híre lenne, nem gondolod? Az ilyen esemény az első században, amikor tényleg megtörtént a Biblia szerint, nem titokban történt, sőt az sem volt feltétel, hogy kisebb számú jelenlévő lássa. Ha éppen egy sokaság előtt történt, akkor úgy történt. Ez mindig az adott körülménytől függött."


Az apostolok sokaság előtti csodatevéseik nagy port vertek fel? Sehol nincs róla információ, csak a Bibliában. Senki le nem jegyezte ott és akkor. Nagy híre ment? Ha Kiskunmajsáról bemegy Pista bácsi Jolikához, ki fél órája meghalt, és Krisztus nevében feltámasztja, mit fog mondani az ateista, hitetlen világ? Nem halt meg, csak el volt ájulva, meg volt rendezve, stb.

Nemhogy híre megy, de még a helyiek is már aznap nagy kételyeket fognak támasztani magukban az eset kapcsán.


"Lázár oszlásnak induló teste elég jó és hatásos bizonyíték volt, valami ilyesmi kellene ma is, ha valóban rendelkeznek egyesek azokkal a csodaadományokkal, melyekkel az első sz.-ak!"


Te Istent vásári bemutatónak tartod? Ki az Isten? Mint egy jó kutyus, loholva jöjjön, ha kérésem van, kinek elmormolom, hogy áld meg a nyamnyognivalónkat, ámen? Mekkora, az kihez szólunk? Nem csiribí-csiribá, nyűgözd le a sokaságot. Kegyelmez, akinek kegyelmez, könyörül, akinek könyörül. Ha feltámaszt, azt nem azért, hogy az illetőnek még öt évig oké legyen, hanem annak, vagy egy másik embernek vagy bárkiknek az üdvéért. Hogy akinek kell, higgyen.


"Ezért írta Pál apostol: "De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni" (1Korinthus 13:8, Úf ). A célját éppen ezért ez AKKOR betöltötte és megszűnt."


Ezt előzi meg Pál úgynevezett szeretet himnusza. Majd írja, hogy a szeretet el nem fogy. És utána van szó arról az idézetről, melyet bemásoltál. Majd mit ír?

"MERT rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik."


Eljött már a teljesség? És eltöröltetett a rész szerint való ismeret? Ha majd eljön, lesz-e prófétálás? Lesz-e nyelveken való szólás? Erről beszél Pál. De a szeretet el nem múlik, mert a "szeretet soha el nem fogy"


Igen, igazad van, mikor azt mondod, hogy egy-két szót vagy sort kimásolni a Bibliából eléggé eltereli az ott levő témát. Ez ebben az esetben is igaz. Pál nem az első századi keresztények utáni dolgok felől prófétált, hanem a szeretetről és annak örök érvényben lévő dolgairól. Mert ha eljön a teljesség, a prófétálások és a nyelveken szólások eltöröltetnek. (Még jó…)


"Napjainkban Jehova Tanúinak milliói 'járnak hitben, nem látásban' (2Korinthus 5:7). Noha nem látták a Bibliában feljegyzett csodákat, szilárdan hiszik, hogy megtörténtek."


Dicséretes, de ez elmondható a Tanúkon kívül sok emberről és jó pár gyülekezetről.


"Azután látám, és ímé egy nagy sokaság, a melyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;"

"Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében."


Itt sem az egyedüli szervezetről olvashatunk… Te tudod, hogy hányan vagytok? Szinte naprakész statisztikát ír a watchtower, hogy mennyi a létszám, viszont az Úr azt mondta, hogy megszámlálhatatlan mindenhonnan. Ámen!

2012. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
12%

Megkövetelte-e Jézus, hogy a beteg személy hittel rendelkezzen, mielőtt meggyógyította volna? A válasz: nem. Hitre a gyógyítónak volt szüksége, nem szükségszerűen a beteg személynek. Egy alkalommal Jézus tanítványainak nem sikerült meggyógyítaniuk egy epilepsziás fiút. Jézus meggyógyította a fiút, és azután elmondta a tanítványainak, hogy ők miért nem voltak képesek meggyógyítani. "Ezt mondta nekik: 'A ti kishitűségetek miatt'" (Máté 17:14–20).


A Máté 8:16, 17 szerint Jézus "meggyógyította mindazokat akik rosszul voltak". Igaz, ezek az emberek bizonyos mértékig hittek Jézusban, ez a hitük eredményezte azt, hogy felkeressék őt (Máté 8:13; 9:22, 29). A legtöbb esetben el kellett jönniük, és kérniük kellett, mielőtt Jézus meggyógyította őket. Ennek ellenére nem volt követelmény a hit megvallása ahhoz, hogy a csoda megtörténjen. Egyik alkalommal Jézus meggyógyított egy sántát, aki még azt sem tudta, hogy ki Jézus (János 5:5–9, 13). Letartóztatásának estéjén Jézus a helyére illesztette a főpap szolgájának levágott fülét, noha ez az ember tagja volt annak az ellenséges csoportnak, mely azért jött, hogy letartóztassa őt (Lukács 22:50, 51). Alkalomadtán Jézus még halottakat is feltámasztott! (Lukács 8:54, 55; János 11:43, 44).


Hogyan volt képes Jézus ilyen csodákat végrehajtani? Úgy, hogy Isten szent szellemében, vagy tevékeny erejében bízott. Ez volt az, ami a gyógyulást eredményezte, nem pedig a beteg egyén hite. Ha elolvasod az evangéliumi beszámolókat, te is észreveszed, hogy Jézus gyógyításai a legcsekélyebb formaság mellett zajlottak. Jézus nem keltett feltűnést azzal, hogy magára irányította volna a figyelmet, vagy igyekezett volna az emberek érzelmeire hatni. Továbbá, bármilyen betegségről volt is szó, Jézus sohasem vallott kudarcot. Mindig sikeres volt, és soha nem kért érte ellenszolgáltatást (Máté 15:30, 31).


Úgyhogy felsorolhatsz példákat arra, hogy szerinted a beteg hite minden esetben követelmény volt, de valójában ez csak a történet egyik fele! A teljes igazság bizony jelentősen másként fest. És ez a téma jól jellemzi az emberek általános félreértéseit és hiányos ismereteit a Szentírás tanításait illetően.


""De azt figyeled, hogy jelen időben és nem a jövő időről beszél?"


Zsid 13,8 Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz."


Ne haragudj, de ez a félremagyarázás. Mivel a két állításnak ilyen szempontból köze sincs egymáshoz. Jézus állítása ettől még nem a jövőről szól. Mint ahogy sehol sem tanítja azt a Biblia, hogy ezek a csodaadományok az egész későbbi keresztény korszakot jellemezni fogják. Ha ezen "szellem ajándékainak" a bibliában közölt célját nézzük, akkor meg egyenesen értelmetlen lenne ezt feltételezni.


"Az apostolok sokaság előtti csodatevéseik nagy port vertek fel?"


Semmi okunk azt feltételezni a beszámolók alapján, hogy ne így lenne. Videó kamera és esti híradó nélkül, de az akkori viszonyok között igenis elterjedt ezen gyógyítások híre, melyet alkalmanként nagyobb létszám előtt FÉLREMAGYARÁZNI SEM LEHETETT! (Pl. Lázár esete)


"Te Istent vásári bemutatónak tartod?"


Lázár esete sem volt cirkuszi mutatvány, csak csupán az akkor rendelkezésre álló eszközökkel (a saját szemükkel) félremagyarázhatatlan, valóságos esemény. Ez ma hiányzik, pedig ma nem csupán ennyi lenne a eszközi lehetőségünk!


São Paulóban, Brazíliában például mintegy 70 000-ren vettek részt egy összejövetelen, ahol két gyógyító 'összetaposott többszáz szemüveget, melyet a hallgatóság eldobott, és az egyik azt ígérte a hiszékeny tulajdonosoknak, hogy visszaállítja a látásukat'. Az egyik gyógyító egy interjú során becsületesen ezt a beismerést tette: "Nem mondhatom azt, hogy minden beteg, akiért imádkozunk, meg fog gyógyulni. Ez a hitüktől függ. Ha az illető hisz, akkor meggyógyul." Minden olyan esetért, amelyben kudarcot vallott a gyógyítás, a beteget hibáztatta, amiért nem volt hite. Emlékezz vissza azonban, hogy Jézus a gyógyítás kudarcát annak tulajdonította, hogy nem volt hite annak a személynek, aki a gyógyítást végezte! (Márk 9:37–42).


Miért nem működhet ma is a csodaadomány? Azért, mert a gyógyítást végző csodák célja vallási, nem pedig orvosi cél volt, mely vallási célok akkor betöltötték a céljukat.


Jézus gyógyító csodái egyrészt azt a célt szolgálták, hogy a Messiásként azonosítsák őt. Halála után pedig annak a bizonyításában nyújtottak segítséget, hogy Isten áldása az új keresztény gyülekezeten volt (Máté 11:2–6; Zsidók 2:3, 4). Továbbá bemutatták azt, hogy Isten ígérete - mely szerint az új világban meggyógyítja az emberiséget - beteljesedik majd.

Figyelemre méltó, hogy Jézus első századi tanítványai maguk is szenvedtek bizonyos betegségekben, melyekből nem gyógyultak meg csoda útján. Ez további bizonyítéka annak, hogy Jézus csodálatos gyógyítási tevékenysége, valamint azok, amiket az apostolok hajtottak végre fontos igazságok megtanítását szolgálta, nem pedig az orvosi ellátás célját. Pál, amikor gyógykezelést javasolt Timótheus gyakori betegségére, akkor a bor gyógyító hatású alkalmazását tanácsolta, nem pedig hitgyógyítást. Pál, aki csodálatos gyógyításokat vitt véghez, saját maga nem szabadult meg ’testének tövisétől’, mely folytonosan ’gyötörte’ őt (2Korinthus 12:7; 1Timótheus 5:23).


Még egy kis folyt. köv.

2012. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
12%

"A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva. Mert részleges ismeretünk van, és részlegesen prófétálunk; de amikor megérkezik, ami teljes, el lesz távolítva, ami részleges. Amikor kisgyermek voltam, úgy beszéltem, mint egy kisgyermek, úgy gondolkodtam, mint egy kisgyermek, úgy okoskodtam, mint egy kisgyermek; de most, hogy férfi lettem, elhagytam a kisgyermek jellemvonásait. Jelenleg ugyanis homályos körvonalakban látunk egy fémtükör által, de akkor majd szemtől szemben. Jelenleg részleges ismeretem van, de akkor majd pontos ismeretem lesz, mint ahogy engem is pontosan ismernek. Most azonban megmarad a hit, a reménység, a szeretet, ez a három; de ezek közül a legnagyobb a szeretet." (1Korintusz 13:8-13)


Ennek az egész szövegnek a fő mondanivalója ennyi: a szellemi adományok, mint például a jövendölés és a nyelveken szólás, megszűnnek, de a hit, a remény és a szeretet megmarad. Ezek közül is a szeretet a legnagyobb.


Előremutatva, Pál azt írta: "De legyenek akár a prófétálás adományai, véget érnek; legyenek akár nyelvek, megszűnnek; legyen akár ismeret, véget ér" (1Korinthus 13:8b).

A 'prófétálás adományai' képessé tették azoknak birtokosait, hogy új próféciákat jelentsenek ki. Noha az ilyen adományok elmúltak, miután a keresztény gyülekezet Isten szervezeteként megalapozódott, de az ő prófétai hatalma soha nem múlik el, és az ő Szava tartalmazza az összes próféciát, amelyek szükségesek számunkra napjainkban. A szellem által nyert képesség, hogy valaki nyelveken beszéljen, szintén megszűnt, és a különleges ismeret "véget ért", amint az előre be lett jelentve. Azonban Jehova teljes Szava, ellát bennünket azzal az ismerettel, amelyet szükséges tudnunk a megmentéshez (Róma 10:8–10). Továbbá, Isten népe telve van az ő szellemével és megtermi annak gyümölcsét.


És amiről te írtál:

"Mert rész szerint van bennünk az ismeret és rész szerint van a prófétálás; de amikor eljön a teljesség, a rész szerinti meg lesz szüntetve" (1Korinthus 13:9, 10).

Az ismeret és a prófétálás adományai nem voltak teljesek. Nyilvánvaló, hogy az ilyen próféciák nem mentek bele a részletekbe, és mindegyik próféta részlegesen tárta fel a jövőt, mivel nem volt tökéletes ismeretük arról, amit előre bejelentettek. Napjainkban azonban a próféciák megértése fokozatosan teljessé lesz. (Dániel 12:4). Ennélfogva, közeledünk a tökéletes ismerethez, és 'annak, ami teljes' közel kell már lennie.


Ez a rész nem azt mondja, hogy a 8-as versben említett csodaadományok mind megmaradnak a "teljességig"! Ne keverjük össze a dolgokat, azok MEGSZŰNTEK.

2012. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!