Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teremtés vagy evolúció?

Án07 kérdése:

Teremtés vagy evolúció?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 12:22
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/133 anonim ***** válasza:
14%

tigris95


Ha egy kicsit jobban elolvasod: "Ő fundálta a földet oszlopain, nem mozdul az meg soha örökké." Honnan veszed, hogy a Föld nem mozdul meg örökké? Nem lehet, hogy inkább azok a bizonyos "oszlopok"? A Föld "oszlopai", mint tudjuk, nem szó szerint értendőek, mivel a Szentírás megemlíti, hogy a Föld a semmiben van. Mivel tudták, hogy a Föld a semmiben függ, és hogy gömb alakú, nem is lehetne "oszlopokon", az inkább annak a jelképe, hogy az "oszlop" maga nem rendül meg, az, hogy a Föld nem pusztul el, nem lesz semmivé, nem fogja "szétszedni" a Világegyetem, hanem Isten fenn fogja nekünk tartani azokon a bizonyos "oszlopokon", örökké.


Az "Új Világ Fordításban" a második írásod úgy áll, hogy a "termékeny föld" az, aminek baja ne legyen, tehát nem feltétlenül a bolygó. De a krónikák írója mondja, hogy ne ingadozzék. Nem kijelentőben mondja, hanem felszólító módban! Tehát a Világ kereksége, az emberek azok, akiknek nem kellene a Föld "kerekségét", egészét megbontaniuk. Ezért is mondja előtte, hogy "rettegjen az egész föld az Ő orcájától!".


A légkörrel kapcsolatban pedig, az, hogy nem kemény, lehet. De nem olyan mint egy "semmi", inkább hasonlít "tükörhöz", főleg a tulajdonságait nézve, például hogy a légkörben visszaverődik a sugárzás, a hő, és még sok más, tehát valamilyen szinten tényleg "tükör". Nem beszélve arról, hogy a Mezoszférán nem lehet átjutni valamilyen gépezet nélkül, (hacsak nem vagyunk egy jó nagy darab meteorit) mivel rengeteg fém és vas atom található ebben a rétegben, amik gyakorlatilag "áthatolhatatlanná" teszik, többek között így égnek el benne az űrkövek is, mert ezek hiányában, ezen VASAK hiányában, a -120C fok. Tehát még egyszer hangsúlyozom, hogy FÉM és VAS atomok, mint az acél, és gyakorlatilag olyan, mint egy pajzs, vagy tükör.

2012. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/133 anonim ***** válasza:
14%

tigris95


"mert ezek hiányában, ezen VASAK hiányában, a -120C fok."


Bocs, nem fejeztem be, az került volna a végére, hogy ezen vasak hiányában nem égnek el a meteorok -120C fokban.

2012. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/133 anonim ***** válasza:
73%
Á értem, most már az oszlopokat nem kell szó szerint venni. Tudod egy fundi keresztény legyen mindenben fundi. Az újvilág fordítás meg súlyos bibliaferdítés. A mezoszférában nincsenek nagy menyiségben vas atomok, engem éghajlattanból Magyarország legelismertebb klímakutatója tanított és egy szóval sem mondta. Sőt ha légkör és a Föld arányát nézzük és kivetítjük egy almára, akkor a légkör vékonyabbnak számít, mint az alma héja. A légkör áthatolható és nem szilárd, de a surlódási erő hatására legtöbb meteorit elég.
2012. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/133 anonim ***** válasza:
17%

^ Egy fundi nem attól fundi, hogy mindent szó szerint vesz. Ha jól ismernéd a Bibliát, akkor tudhatnád, hogy ez lehetetlen is lenne.


Az ÚVF pedig valóban inkább ferdítés, mint fordítás, de ezt nem azért szokták mondani, mert egyes szavakat és kifejezéseket másként ad vissza, hanem azért, mert sok helyen szándékosan úgy fordították, hogy az Őrtorony szervezet teológiáját támaszthassák alá ezekkel.


A kérdésre pedig, ha a világ keletkezésének módját firtatja: teremtés, mert számomra sokkal könnyebben hihető, mint az ősrobbanás. A napjainkban is megfigyelhető evolúciós folyamatokkal pedig nincs probléma; de a régmúlt korokra vonatkozó feltételezésekkel van.


Én magam nem vagyok otthon a témában, de azt tudom, hogy az evolúciós elméletet nem csak hívő tudósok nem fogadják el, hanem néhány ateista sem. Nemrég találtam pl. ezt az idézetet:


"Az evolúció nincsen bizonyítva, sőt bizonyíthatatlan, de hiszünk benne, mert ezzel szemben az egyetlen alternatíva egy Isten teremtői tevékenysége, és az elképzelhetetlen."

(Sir Arthur Keith - angol materialista biológus)


Üdv. :)

2012. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/133 anonim ***** válasza:
100%
Az Ősrobbanással mi a baj?
2012. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/133 anonim ***** válasza:
22%
Sokan nagyon le vannak maradva. Ajánlom mindenkinek Az idő rövid történetét Hawkingtól és a Megbundázott Világegyetemet Paul Daviestől.
2012. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/133 anonim ***** válasza:
22%

Egyáltalán miért akar az ember e kettő közül is választani?

Ha belegondolunk nincs is jó idő itt a Földön, csak tél és nyár van, vagy odafagyunk mindenhez vagy lepereg rólunk a gatya a melegtől. Ha azt vesszük nem is olyan tökéletes ez a világ ember ide vagy oda. Akik pedig az evolúciót majmolják, gondoljanak vissza egy régmúlt dologra. Ha jó vagy rossz is idejét múlta, lényegtelen, volt és kész, értelmetlen.

De a mindennapjaid Istennel megélve tölteni visszagondolva is felemelő. Szerintem csak ez számít. Nincs anyagi világ, nincs idő és tér, csak Isten országa van.

És most jöttem rá, hogy lényegtelenek a bűnök, bűnbocsánat=Isten felejt, és az sem számít hogy valaki később kezd el hinni Istenben. Régen eszembe jutott a példabeszéd a tékozló fiúról, akinek az apja megbocsát és a jó testvére felháborodik, hogy őt is ugyanúgy fogja szeretni, pedig az rossz életet élt, bujálkodott, elverte a pénzt. Én is furcsálottam és furdalt egy kicsit mert a jó testvérnek adtam igazat. Ma már kezdem látni, hogy ezért nem kell mérgesnek lenni, mert egyedül az idő, amit eltöltesz Istennel egyre nagyobb szintre visz és aki igazán szereti Istent nem nézi a másikat. Mindenkinek meg kell élnie a saját lelki fejlődését és ezt nem lehetne kivitelezni egy tökéletes világban, ahol kinyalják az ember hátsóját.

2012. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/133 anonim ***** válasza:
14%

tigris95


"Á értem, most már az oszlopokat nem kell szó szerint venni."


Ha tudták, hogy a Föld a semmiben függ, és hogy gömb alakú, akkor hogyan lehetne szó szerint venni? Ez nem fundiság, ez puszta ésszerűség, de ebből is látszik, hogy inkább megy a szókiforgatás, mint a gondolkodás.


"A mezoszférában nincsenek nagy menyiségben vas atomok, engem éghajlattanból Magyarország legelismertebb klímakutatója tanított és egy szóval sem mondta."


Nekem sem kellett mondani, hogy ha nem eszek, éhes leszek, de én a wiki-n ezt olvastam: "A mezoszférában égnek el a meteorok, emiatt itt nagy számban fordulnak elő vas- és egyéb fématomok."


"Sőt ha légkör és a Föld arányát nézzük és kivetítjük egy almára, akkor a légkör vékonyabbnak számít, mint az alma héja."


Megint csak a wikiből írom ki, ha nem baj: "Az ózonréteg a sztratoszféra ózontartalmú része. Az ózon, így az ózonréteg képes bizonyos frekvenciájú ultraibolya sugárzást elnyelni. Az ózonréteg nem valami sűrű; a troposzféra nyomásán csak néhány milliméter vastag lenne."


Szóval majdnem olyan vastag, mint egy tükör!


"A légkör áthatolható és nem szilárd, de a surlódási erő hatására legtöbb meteorit elég."


Tulajdonságait nézve inkább tükör, mivel visszaveri a hőt, stb. Sőt, mi van, ha nem maga a légkör szilárd, hanem ahogyan áll? Hiszen nem mozdul el a Föld körül, "szilárdan" áll, kemény és rendíthetetlen, pont, mint a Föld. Kemény, mintha csak acéltükörrel vonták volna körbe a Földet.

2012. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/133 anonim ***** válasza:
53%

" Sőt, mi van, ha nem maga a légkör szilárd, hanem ahogyan áll? Hiszen nem mozdul el a Föld körül, "szilárdan" áll, kemény és rendíthetetlen, pont, mint a Föld. Kemény, mintha csak acéltükörrel vonták volna körbe a Földet."


Ha a légkör nem mozdul, akkor az alsó légkörben miért alakulnak ki a szelek, miért van nyomáskülönbség a légkör rétegei között, egyáltalán miért vannak szélrendszerek és miért van a nagy földi légkörzés? Ha szilárd lenne és állna, miért hat rá a Föld forgásából származó coriolis erő? Ha a Föld függ a semmiben, akkor miért mozog (kering és forog?) tehát a kör bezárult. A Biblia korában sok mindent máshogy láttak, mint a valóság, kár szószerint venni.

2012. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/133 anonim ***** válasza:
0%

"Az ÚVF pedig valóban inkább ferdítés, mint fordítás, de ezt nem azért szokták mondani, mert egyes szavakat és kifejezéseket másként ad vissza, hanem azért, mert sok helyen szándékosan úgy fordították, hogy az Őrtorony szervezet teológiáját támaszthassák alá ezekkel. "


Nem ismered te annyira a Bibliát, hogy ilyet megalapozottan kijelenthessél, amit meg szubjektíven mondasz, az csupán a nem titkolt ellenszenvedből fakad. Csak ne hogy a végén te fizess rá a félre-tájékoztatásodért.

2012. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!