Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teremtés vagy evolúció?

Án07 kérdése:

Teremtés vagy evolúció?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 12:22
 91/133 anonim ***** válasza:
100%

tigris95


Félreértettél, én egyetértek abban, hogy egy az Isten, de azt hittem, hogy a Szentháromság alapján akarod kritizálni a Bibliát. Nem vagyok Szentháromsághívő, csak azt említettem meg, hogy az emberek számára mind a három szükséges. Jézus nélkül nem kerülhetsz Istenhez, akit imádni kell, a Szentlélek nélkül nem lehetsz Isten szolgája, de Isten nélkül elveszett az ember. Bár tényleg csak egy Igaz Isten van, és Őt is kell imádni, de az emberek számára mind a három "személy" nagyon fontos. Persze nem imádni, de ahhoz, hogy imádjuk az Atyát. Az, hogy valaki nem az Atyát imádja, hanem a Fiát vagy a Szentlelket, az tényleg nem jó, azért is írtam: "Szentháromság többnyire hibás tanítás"


"Ezek szerint hülye érvekkel én forgatom ki a Szentírást, hiszen az én írásomat hozod összefüggésbe a hülyébb érvekkel."


Mint már említettem az előző levelemben is, azt hittem, hogy a Szentháromság tanára alapozva akarod kritizálni a Bibliát, és mivel a Biblia nem tanít ilyet, azért írtam, hogy nem kell kiforgatni a Bibliát, nem a rossz szándék vezérelt, mert mint már mondtam, nem vagyok Szentháromsághívő.


"Mivel Jehova Tanúit nem tartják keresztényeknek, ezért írtam, hogy a kereszténységben."


Már megbocsáss, de én sem vagyok Jehovista, és még sem imádom a Fiút vagy a Szentlelket.


"Vagyis egyszer azt mondod, nem elég csak egymagában imádni a szentháromságistent, hanem Jézus által kell imádni az Atyát. Máskor meg azt mondod: „Isten nem fogja csak azért visszautasítani, mert hisz a Szentháromságban,”. Ez ellentétben van azzal, amit az előbb mondtál."


Én nem mondtam egyszer sem, hogy a Szentháromságot kell imádni, én azt mondtam, hogy a Szentháromságban hívő emberek többsége is ugyanúgy szereti Istent, és az, hogy valaki azt hiszi, hogy Ők hárman egyenrangúak, még nem jelenti azt, hogy őket is imádják.

Jézussal kapcsolatban meg, tényleg csak Ő általa lehet az Atyához jutni, nem mondtam, hogy Jézust imádni kell. Az, hogy nem elég egyedül Istent imádni, félreértetted, és ezért bocsánatot is kérek, mert tényleg félreérthetően beszéltem, de úgy értettem, hogy ha imádod is Istent, mint a zsidók, az egymagában nem elég, kell Jézus is, hogy általa az Atyához juss.


"Na már most, ha Jézus valóságos Isten, akkor miért tanította Jézus, hogy az ő mi Istenünk az Atya?! Ha Jézus testben megjelent valóságos Isten volt, akkor miért tanította Jézus az ő testté lételének idején, hogy az Isten szellem?"


Éppen ez az amit én is vallok, de itt senki egyszer sem említette ennél a kérdésnél, hogy a Szentháromságban hinne, és egyébként is igazad van ezzel kapcsolatban, de nem értem, hogy mire fel kezdted ezt most itt rám világítani.


"Miféle dicsekvésről beszélsz? Bálványimádók és az Írásokat kiforgatók (vö. 1Kor 6:9-10; 10:7; Jel 22:15; 2Pét 3:16) nem üdvözülnek. Miféle mások lesz*rásáról beszélsz? Miféle képmutatásról beszélsz?"


Arról, hogy fentebb kiosztottad az észt, mikor itt senki sem mondta, hogy Szentháromság hívő, aztán meg leléptél, mintha csak azt mondtad volna, hogy "ti hamis imádók vagytok, szevasztok". Pedig az eredeti kérdés nem ez, és megint csak hangsúlyozom, hogy ilyet senki sem állított.


"Egyszer dícséred a Jehovistákat, hogy igaz a tanításuk, máskor meg képmutatóknak bélyegzed őket?! Mert hogy csak szájjal közeledsz hozzájuk, de a szíved távol van tőlük."


Egyszer sem dicsértem őket, és egyet értek a tanításaik többségével, de az milyen önző dolog már, hogy olyanokat hajtogatnak, hogy minden más keresztény vallás a Sátán vallása? Jehova tanúi ha jól tudom az 1800-as évekbeli "kiábrándulás" korszakában keletkezett az adventistákból, de akkor most 1800 évig nem volt az igaz Istennek igaz követője? Ez hülyeség, én például nem vagyok megkeresztelve, nem imádok bálványokat, és nem szólítom nevén Istent, és ezek miatt a Gyehennára kerülök majd? Mert a Jehovisták ezt mondják. Meg amúgy is én nem azt írtam, hogy a Jehovisták, hanem hogy a Jehovistákból bizonyos személyek, és ne mond azt, hogy nincsenek olyan Jehovisták, akik ne lennének ilyenek, mert minden közösségben és vallásban vannak olyan emberek, akik felettébb ellentmondanak a tanításoknak, és ez alól a hallottak alapján szerintem nincs kétség (sajnos).


Igen, igazad van, Jézus is mondta, hogy ne őneki köszönjük meg a dolgokat, hanem az Atyának, vagy valami ilyesmi. Ez ellen nem tudok mit felhozni, mert gyakorlatilag azzal akarsz kiforgatni, amit én is vallok, tehát nem tudom kikritizálni, de továbbra is megemlíteném, hogy ilyet, hogy háromsághívő, senki sem vallott. Na de, mivel ugyanolyan elven akarunk vitatkozni egy általam félreértett mondat miatt, ezért elnézést kérek. További szép napot!

2012. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/133 anonim ***** válasza:
100%

Örültem volna kedves tanu ha legalább egy mondatban reagáltál volna a neked szánt válaszomra,de szóra sem méltattad, pedig az idézett szavak, számos bibliai igehellyel alátámasztva véleményem szerint magukért beszélnek, de ha ez nem elég, folytatnám, hátha erre kapok majd választ:


Van-e különbség az Újszövetség Krisztusa az Ószövetség Jehovája között? Nézzük csak:

Könyvének 6,1-10 verseiben Ézsaiás azt írja, hogy látta Jehovát.

A János 12,31-42-ben azt olvassuk, hogy Ézsaiás látta Jézus dicsõségét és beszélt Vele.

A 2Mózes 34,14 szerint nem szabad mást imádnunk, csak Jehovát.

A Zsidók 1,6-ban az angyalok imádják Krisztust.

Az Ézsaiás 44,6-ban Jehova az elsõnek és utolsónak neveztetik (amit a Jelenések 1,8 megerõsít).

A Jelenések 22,13-ban viszont Krisztus az elsõ és az utolsó.


Ezek a versek azt igazolják, hogy a Jehova név az Atya Istenre és a Fiú Istenre egyaránt használatos. Habár különálló személyek, ugyanúgy Jehovának neveztetnek, mert mindkettõjük isten.


Krisztus isteni mivoltát tanítja a Biblia.

Amikor a feltámadás után Tamás megérintette Jézus sebeit, felkiáltott: "Én Uram és én Istenem!" (János 20,28). Semmi okunk nincs azt hinni, hogy Tamás az “Én Uram”-at Krisztusra értette, de Istenre (Jehovára) gondolt, mikor azt mondta “Én Istenem”, ahogy ezt néhány Jehova tanúja állítja. Tamás Krisztust Istenének és Urának hívta. Jézus pedig nem javította ki. A Kolossé 2,9 egyértelmûen megerõsíti Krisztus istenségét, amikor azt mondja: "Mert benne lakik az istenség egész teljessége testileg," (Károli fordítás) István “Urának” hívta Jézust (ApCsel 7,59-60) nekünk pedig Úrként kell megvallani Krisztust (Róma 10,9 · 1Kor 12,3). Ezekben a versekben az Úr szó a görög Kurios fordítása, ami a Septuagintában - az Ótestamentum görög változatában - Jehovát jelenti. Ebbõl látható, hogy az Úr Krisztus (Kurios) a Jehova Isten.


Krisztus tulajdonságai is azt mutatják, hogy Isten.

Jézus Krisztus mindent tud (János 1,48; 2,25; 6,64; 14,29; 21,17). Mindenható (Máté 28,18 · Zsidók 1,3), bûntelen (János 8,46), örök (Mikeás 5,3) és változatlan (Zsidók 13,8). Mivel csak Isten rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal, Krisztusnak is Istennek kell lennie.


Krisztus bizonyos tettei megmutatják, hogy Isten.

Jézus Krisztusnak hatalma van megbocsátani a bûnöket (Márk 2,5-7 · Efézus 1,7), örök életet ad (János 10,28; 17,2), megítéli a világot (János 5,22; 5,27) és irányítja a természetet (Máté 8,26). Mivel ezeket csak Isten tudja megtenni, Jézusnak Istennek kell lennie.


Krisztust Istenként imádták.

Jézust imádják az angyalok (Zsidók 1,6) és emberek (Máté 14,33) pedig csak Istent szabad imádni (2Mózes 34,14). Krisztus maga is mondta, hogy csak Istent illeti az imádat (Máté 4,10) mégis elfogadta az imádatot. Ha Jézus Mihály arkangyal lett volna élete elõtt, hogyan imádták volna, ha egyszer az angyalokat nem szabad imádni (Jelenések 19,10; 22,8-9)? Ha Krisztus nem lett volna Isten, imádata bálványimádás lett volna.


Az Ézsaiás 9,5 “erõs Istennek” nevezi Krisztust.

A Jehova tanúinak kész válaszuk van erre. Szerintük Krisztus csak “erõs Isten” de nem “a mindenható”. Szerintük Krisztus az erõs Isten és nem a mindenható, Jehova pedig a mindenható Isten, sohasem az erõs Isten. Ennek ellenére a Jeremiás 32,18 szerint Jehova az erõs. Ezért mivel Krisztus az erõs (Ézsaiás 9,5) Jehova pedig a hatalmas Isten, mindkettõjük Isten. Teljes mértékben azok.


A Kolossé 1,15-17 szerint Krisztus Isten és minden teremtõje.

A Jehova tanúi ezt az idézetet használják annak alátámasztására, hogy Krisztust Jehova teremtette. Ezt legfõképpen a 15. versben található "elsõszülött minden teremtmény közül" kifejezésre alapozzák. Ha azonban ez a vers azt tanítaná, hogy Krisztus Isten elsõ teremtménye, akkor az “elsõ teremtmény” kifejezést használták volna az "elsõszülött" helyett. Ez a két kifejezés két különbözõ szó a görögben. Az “elsõ teremtmény” görög megfelelõje protoktistos, az "elsõszülötté" pedig prototokos. A Kolossé 1,15 nem az elõbbi, hanem az utóbbi szót használja, ami annyit jelent: örökös, elsõszülött, rangban az elsõ. A Biblia ezzel azt akarja mondani, hogy Krisztus az elsõ minden teremtmény fölött, õ minden örököse és õ minden teremtmény felett áll.


A Jehova tanúinak Új Világ bibliafordítása négy alkalommal hozzáteszi a “minden egyéb” kifejezést a Kolossé 1,15-17 versekhez, így az igeszakasz jelentése úgy módosul, hogy Krisztus teremtett minden egyéb dolgot, kivéve Önmagát. Ennek a hozzáadásnak azonban semmi alapja. Egészen biztos, hogy nem fordul elõ a görög kéziratokban. Ezt az Új Világ fordítás készítõi is elismerik azzal, hogy az "egyéb" szót zárójelbe teszik. Ez a "fordítás" megpróbál ahhoz a feltevéshez igazodni, hogy az elsõszülött elsõként teremtettet jelent. Azonban, ahogy láthattuk, az elsõszülött jelentése nem ez és ezért helytelen az "egyéb" szó hozzáadása. Az egész bibliában nem találunk olyan verset, amely azt állítaná, hogy Krisztust Jehova teremtette.


Jézus Istennel egyenlõnek vallotta magát a János 10,30-ban.

A jehovisták szerint az "Én és az Atya egy vagyunk" szöveg azt jelenti, hogy Krisztus céljában volt egy az Atya Istennel, de nem természetébõl fakadóan. De ha Jézus csak ezt mondta volna, vajon miért akarták a zsidók megkövezni? Azzal a Zsidók is egyetértettek, hogy Jézus és Isten céljai azonosak. Nem ezért, hanem istenkáromlásért akarták megkövezni, mivel Istennek vallotta magát (János 10,33).


Krisztus istensége a Biblia központi mondanivalója. Világos, hogy azt tanítja: Krisztus Isten. A Jehova tanúi Jézus Krisztussal kapcsolatos tanítása pedig nyilvánvalóan ellentmond a Bibliának. A Filippi 2,5-11 és a hozzá hasonló igeversek elmondják, hogy Jézus Krisztus, aki Istenként létezett, testet öltött, mint alázatos szolga, hogy helyettünk meghaljon a kereszten. "Ezért fel is magasztalta Őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké; és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsõségére."

2012. ápr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/133 anonim ***** válasza:
9%

"Örültem volna kedves tanu ha legalább egy mondatban reagáltál volna a neked szánt válaszomra,de szóra sem méltattad"


Nem te válaszoltál, hanem bemásoltál egy rakás zagyvaságot, majd ismét még egy rakás zagyvaságot. Gondolod ennyire tele van ellentmondással a Biblia, hogy jogosan felhozhatsz Jézus kijelentései ellen bármit?

Ha megértetted, hogy a mi Istenünk az Atya - Jézus szerint -, akkor mire fel hozol olyan zagyva szöveget, hogy nem az Atya az Istenünk? Ha pedig az Atya, akkor más Isten nem létezhet, esetleg isteni (theosz) minőségű személy, de valóságos Isten nincsen több, csak az Atya.

A zagyva szöveged azt mutatja, hogy nincs önálló gondolkodásod, hanem papagáj módra szajkózod mások szövegeit. Ha pedig megáll amit Jézus mondott, köv.képpen nincs jelentősége Jézus egyszülött isteni mivoltának, mert nem ő az Istenünk. Ha pedig nem ő az Istenünk, akkor a Jézus valóságos Istenségéről szóló filozófálások nem mások, mint balek emberi értekezések, nincs jelentőségük.


Jézus az ószövetségi Jehova?

Máté 26:63 Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda neki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-e a Krisztus, az Istennek Fia? (Titusz 1:2) - az örök élet reménysége alapján, amelyet Isten, aki nem hazudhat, hosszú-hosszú idők előtt megígért - Ha Jézus azonos Jehovával, akkor a főpap előtt, miért nem azonosította magát mint mindenható Isten és miért nem azt mondta: én nem a Krisztus vagyok, hanem a Jehova. Mivel, ha ő az Isten, akkor nem hazudhat. De ő nem ezt mondta, hanem azt, hogy ő az ISTEN FIA a Krisztus, ami felkentet jelent. Vagyis ő Jehova felkentje volt. Tehát nem azonos az ószövetségi Jehova Istennel, aki az el shaddaj (mindenható), hanem ő a Messiás. (pergamon)

2012. ápr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/133 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Tanu!

Igazad van, ezek nem a saját szavaim,de teljes mértékben egyetértek velük. Ilyen részletesen, összeszedetten időbe telt volna a forrás alapján megfogalmaznom a saját gondolataimat, így egyszerűbb volt bemásolni.

Amit tudsz, gondolom te sem saját magadtól tudod, hanem megtanították neked az egyházad vezetői.


Azt mondod zagyvaság amit bemásoltam.Számomra teljes mértékben érthető, átgondolt, bibliai (Károli fordítású nem UVF)igékkel alátámasztott írásnak tűnik. a nekem szánt válaszodból viszont leginkább az indulatot éreztem ki, érteni nem sokat értettem belőle , de ez biztos az én hibám, majd nekifutok az elolvasásának még egyszer.


A ti hitetek szerint bálványimádás ha Jézust imádjuk, mert csak Istent imádhatjuk, hisz Ő egyetlen. A Bibliában viszont világosan le van írva, hogy az angyalok imádják Krisztust.Tehát az angyalok mind bálványimádók, vagy ők tudják, hogy Krisztus egylényegű az Atyával, mint ahogyan a Szentlélek is , 3 in 1 azaz ti vagytok tévedésben.


Béke veled. Nyugodj meg, nem kell idegeskedni ha valaki máshogy gondolkozik mint te/ti, ettől még szeretnünk kell egymást. Hogyan tudsz szeretni egy ateista embert ha még a hívő, csak másképp gondolkodó embereket sem tudod elfogadni?

http://www.youtube.com/watch?v=OKKoSVkMJQw

2012. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/133 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Karel!


Nem reagálok a hozzám intézett válaszodra (82. sz. alatt), mivel semmi értelmét nem látom egy újabb veszekedésnek.


Neked két dolgot tudok javasolni, tisztelettel:


1. Hívő keresztények ócsárlása, támadása helyett inkább hasznosítsd a jelen kérdés témakörében megszerzett tudásodat. Szinte hetente van egy-egy hasonló kérdés, azokban bizonyára eredményesebb vitákat folytathatnál.


2. Ha pedig más témákban óhajtasz vitázni vagy eszmét cserélni, akkor ajánlom szíves figyelmedbe a saját kérdésedet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Nem számoltam meg pontosan, de saccra legalább 30 kérdés lóg a levegőben, amelyeket mindenféle üres kifogásokra hivatkozva nem válaszoltál meg. Azért ott is javasolt kulturált stílust használni, tisztelve a többi válaszolót, mivel - mint te is tudod -, igencsak zokon vettük a fensőbbségérzéstől áthatott, gyűlölködő, ítélkező hangnemet tőled.

Nagyon könnyen dobálózol te mások rovására a szavakkal, de el kellene gondolkodnod azon, hogy mi van, ha mégsem neked van igazad...

Isten az egyetlen, akinek joga van - és fog is - ítélni, nem emberek, és nem szervezetek.

2012. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/133 anonim ***** válasza:
12%

Idézet egy Szalai-féle fércműből:


„... A szöveg nem Isten lényéről szól. Azt sorolja, mi közös, mi ugyanaz az egyházban, mert csak egy Test, Lélek és remény, Úr, hit és keresztség van, ahogy egy Istene van mindenkinek. „ (A háromságtan - nem biblikus, nem ősi, nem értelmes? Írta: Szalai András)


„Nos, ez az „egy Istene van mindenkinek”-féle kijelentés az Atyára vonatkozik – Jézus tanítása szerint (vö. Ján 20:17 - „Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.”), az Atya pedig nem szentháromság. Ugyanezt támasztja alá az összes ihletett kijelentés a Bibliában arról, hogy kicsoda a zsidók Istene és a mi Istenünk. Jézus neve föl sem merül sehol!


Innentől kezdve a szentháromság egy eretnek tanítás, amely Jézus személyének imádása kapcsán bálványimádóvá teszi a háromságistent imádókat, hiszen ha nem Jézus a mi Istenünk, akkor nem is lehet (testet öltött) valóságos Isten, hanem csupán isteni, de az óriási különbség. A bálványimádók helye meg kívül van! (Jel 22:15)


Egyébként én nem akarlak meggyőzni benneteket arról, hogy ez az igazság, mert ha eddig a szent szellem nem adott világosságot ezt felismerni, akkor az ördög kiválasztottja vagytok.


„Ezeknek a gondolkozását e világ istene megvakította, mert hitetlenek, és így nem látják meg a Krisztus dicsőségéről szóló evangélium világosságát, „ (2Kor 4:4) – Csak az idevonatozó részt idéztem.


A többi kritikus szövegetek meg teljesen szubjektív. Ezt írja a Biblia:


"A vétkeseket mindenek előtt fedd meg, hogy a többiek is megfélemljenek." (1Tim 5:20)


A legnagyobb vétkesek pedig azok, akik bálványimádásra invitálják az embereket, és ezek között ti is ott vagytok!


Nincs szükségem azok kioktatására, akik a krisztusi tanítás alapvető lényegét sem értették meg, mégpedig hogy egyetlen valóságos, Legfelségesebb Isten van, az Atya, és Őt imádjuk a Jézus Krisztus által.


Jézus ezt megtanítani jött, úgy hogy ettől eltérő kioktatás, amit nekem adtok, a nullával egyenlő!


Úgy hogy ne folytassátok a szubjektív kioktatásotokat velem kapcsolatban - rendben?!

2012. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/133 anonim ***** válasza:
88%

tigris95


"ha eddig a szent szellem nem adott világosságot ezt felismerni, akkor az ördög kiválasztottja vagytok."


Na kösz, pont az ilyenek miatt nem vagyok Jehovista, és nem Jehovista sok más ember sem, mert elvetitek azt, hogy Istent lehet imádni a Biblia alapján akkor is, ha valaki protestáns vagy katolikus, vagy adventista, stb. Szerintem éppen hogy neked nincs "felnyitva" a szemed, mert különben nem a saját igazadat bizonyítanád az ilyen hangoztatásokkal, hanem Krisztusét, vagy az Atyáét.


"A legnagyobb vétkesek pedig azok, akik bálványimádásra invitálják az embereket, és ezek között ti is ott vagytok!"


Lehet hogy önző dolog lesz, hogy megint magamat hozom fel példának, de én sem imádom Krisztust, pedig nagyon felnézek rá, de mert nem vagyok Jehovista, ez nem számít? Isten azt mondta a Bibliában, hogy az Ő követői nem alkotják majd részét a Világban, de mindig is lesznek. Akkor most a Jehovisták keletkezéséig mi volt az igaz vallás? Az, hogy valaki templomba megy imádkozni, de nem térdel le egy szobor előtt, az nem bálványimádás. Istennek minden keresztény ágazatban voltak és lesznek, sőt vannak követői, nem kell hozzá egy "újonnan" "felvirágzott" csoporthoz csatlakozni.

De szerintem egyik keresztény vallás sem tökéletes, mert Istent nem felekezetekkel kell követni, hanem szívvel és lélekkel. És ez nem ütközik olyan akadályokba, hogy valaki valaminek a tagja legyen Isten népén kívül, ami képletes, mert Isten megmondta, hogy ha a Világ végén is vagyunk, bár hol járjunk is, ha hiszünk Őbenne, Ő segíteni fog, de csak azért nem fog elfordulni, mert mondjuk gyermekkorunkban nem jehovistákká kereszteltek minket. Meg amúgy is, ma nincs tökéletes keresztény egyház, mert Isten és Jézus akkor fogja "befejezni" a teljes tanítást, amikor eljön az "Ezeréves Királyság", a jelenlegi ismereteink a hitért kellenek, és nem egy elképzelés bizonyításáért.

2012. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/133 anonim ***** válasza:
43%

tigris95


Először is,van három Keresztény vallás,amit szerintem nagy ívben kerülj el. Ebből az első a Mormon Egyház. Ők gyakorlatilag eltorzítják Isten jellemét,és a saját elképzeléseiket szőtték bele a Kereszténységbe: [link]


A másik az unitáriusok egyháza. Állítólag sokuk nem is hisz Istenben,és legtöbbjük elfogadja az evolúciót.


A harmadikon lehet,hogy csodálkozni fogsz,de jobb ha nagy ívben kerülöd a katolikus vallásokat. Bálványokat építenek,lásd például a Mária szobrokat,vagy a Jézust ábrázolókat,és bizonyos értelemben bálványozzák a keresztet,holott Isten kikötötte,hogy bármilyen rózsafüzér vagy szobor segítsége nélkül is lehet hozzá imádkozni. És ha ez nem elég,nézd meg például a történelmet,az egyház ellen már tömérdeknyi igaz keresztény fordult ellen,és ez nem véletlen,teli van a tanításuk rengeteg tévtanítással,és állítólag a pápa egy jövőbeli képe lehet majd maga az Antikrisztus.


Ezeket szerintem mindenképpen kerüld el,és most mondok egy igaz vallást. Ez az igaz vallás a Jehovizmus,ők mindenben követik Istent,és ők azok,akik kutatásokat végeznek az eredeti kereszténység felszínre kaparásáért,és alapos tanulmányozásaik vannak. Bár én magam nem vagyok Jehovista,én is az ő tanításaik szerint szeretnék élni,persze Isten nevét nem nagyon szoktam kiejteni,de ennek már személyes okai vannak. A lényeg,hogy a Jehovizmust jó,ha áttanulmányozod,mert hidd el,az egy igaz ágazata az Igaz hitnek,Isten népének.


tigris95


Na kösz, pont az ilyenek miatt nem vagyok Jehovista, és nem Jehovista sok más ember sem, mert elvetitek azt, hogy Istent lehet imádni a Biblia alapján akkor is, ha valaki protestáns vagy katolikus, vagy adventista, stb. Szerintem éppen hogy neked nincs "felnyitva" a szemed, mert különben nem a saját igazadat bizonyítanád az ilyen hangoztatásokkal, hanem Krisztusét, vagy az Atyáét.


Most melyik nyilatkozatod volt őszinte és szívből jövő? Mert mindkettőt nekem írtad.


Innentől kezdve azt hiszen nincs értelme annak, hogy kommunikáljunk egymással, úgy hogy nem írj többet a címemre. Nem szeretem a kétszínű alakokat, akik egyik pillanatban ezt írják, a másikban meg azt.

2012. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/133 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs szükségem azok kioktatására, akik a krisztusi tanítás alapvető lényegét sem értették meg, mégpedig hogy egyetlen valóságos, Legfelségesebb Isten van, az Atya, és Őt imádjuk a Jézus Krisztus által. "


Legyen neked a te hited szerint testvérem.

Az én hitem szerint az Úr Jézus tanításának alapvető lényege, hogy: " Szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket!" Nincs ennél fontosabb, ez a legfontosabb amit földi életünk során meg kell tanulnunk.

Nem bálványozzuk a keresztet, a kereszt az a jelkép amely mindig emlékeztet minket Isten felfoghatatlanul hatalmas szeretetére.


"Lehet valaki szépségkirálynő, lehet tudós professzor, körülrajongott sztár, népszerű művész, ha nem tud szeretni tiszta szívből, olyan, mint egy csicsás ajándékdoboz, amely belül üres. Aki megkaparintja és kibontja, hatalmasat csalódik." Böjte Csaba

2012. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/133 anonim ***** válasza:
0%

"Az én hitem szerint az Úr Jézus tanításának alapvető lényege, hogy: " Szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket!" Nincs ennél fontosabb, ez a legfontosabb amit földi életünk során meg kell tanulnunk"



„A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet.” (Róma 13:10)


„Szájával rontja meg a képmutató felebarátját; de az igazak a tudomány által megszabadulnak.” (Példab. 11:9)


Vagyis aki betölti a törvényt, az nem rontja meg a szájával a felebarátját,nem illeti gonosszal, különösen hamis tanításokkal nem, mert annak a szeretete csak papíron létezik, de a valóságban nem!


A Szentháromság pedig hamis tanítás!

2012. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!