Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teremtés vagy evolúció?

Án07 kérdése:

Teremtés vagy evolúció?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 12:22
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/133 anonim válasza:
Family Guy : egyik részében volt egy poén erről de már nem tudom melyik rész melyik évad .
2012. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/133 anonim ***** válasza:
12%

1. A Biblia mellet annyi még szól, hogy ha nekem valaki Istenről beszél és mond, azt ugyanúgy fogom továbbadni. Szerintem pont ez az ami változatlan maradt az idők során az Úr szava. SZájhagyomány ide vagy oda. Sajnos az emberek magukból indulnak ki és tényleg mindenbe a hamisságot adják át, elferdítenek mindent, de a vallásos nem így van, a próféták még úgy sem. Egy valaki biztos hallja az Isten szavát és az mindig örök és állandó.

2. Alacsonaybb rendű fajok keletkeznek. OK. De mondjuk én meg abban nem hiszek, hogy az emberszabásúak egyszerre "mutálódtak" és akkor ez egy csapásra megakadályozta a vérfertőzést? Ennek kicsi a valószínűsége, mert most sem látok ripsz-ropsz majomból kialakult emberszabásút, akik szaporodnak, holnapra meg az iskolapadban ülnek. De szólj, ha olyat ismersz.

3. Honnan tudjuk, hogy egy ősember hogy nézett ki? Lerajzolta valaki akkor? Nem. Írásos bizonyítékok kb. 6000 éve vannak.

4. És a Földbe csapodó meteorokba ki rakta bele az aminosavakat? Ez itt a gond, hogy miből lett az első? Meg a nagy bumm. Ezen felesleges vitatkozni. Meg a tágulás utána a szűkülés. Nevetséges. Ezek mind modellek.


Egy a lényeg, a fizika, matematika, kémia modellekkel írja le a természetet, törvényeket támaszt, hogy az ember élete jobb legyen.

2012. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/133 anonim ***** válasza:
63%

1. Kizárt, hogy ugyanúgy adsz vissza egy történetet, még akkor sem, ha tíz perce hallottad. Te most az alapján mondasz véleményt, hogy sikerült bemagolnod egy olyan könyvet, amit emberek írtak, sőt kidobálták a nem "megfelelő" részeket (Constantinus). Valaki egyszer összegyűjtötte a történeteket és onnantól se stabil, mert fordították, miegymás. Azt pedig, hogy valakiknek a hangok a fejükben megsúgták milyen igét kell hirdetni, hadd ne keljen már röhögés nélkül elfogadnom. Az ilyen eseteket, az utóbbi 200 évben kezelik, van rá pszichiátriai meghatározás.

2. Miről beszélsz? Évmilliók alatt fejlődött ki a homo sapiens sapiens, nem ripsz ropsz. Meg mi a csak alacsonyabb rendű fajok keletkeznek? Tiszában vagy azzal, hogy a csimpánz genomja 98%-ban megegyezik az emberével? A fejlődés folyamatos és lassú.

3. Onnan tudom, hogy számtalan fosszíliát, csontokat találtak már ősemberektől, amelyeken megfigyelhetők a kifejlődésünk szakaszai. Kisebb medence, erősebb felkar stb. A felegyenesedést többek között a széles medence és az erősebb gerinc teszi lehetővé. Ne az írásos nyomok alapján alkoss véleményt. Ezen maradványok korát szénizotópos vizsgálatokkal állapították meg.

4. A világűr felfoghatatlanul hatalmas. Ostobaság azt feltételezni, hogy csak itt alakult ki élet. Ha nem hiszel az ősrobbanában ,akkor mivel magyarázod a távolodó galaxisokat, csillagokat? A szűkülés alatt pedig gondolom pl. a tejút közepén a csillagok tornyosulására gondolsz: fekete lyuk tömegvonzása.


Számtalan bizonyíték van az általad felsorolt kétes kérdésekre. A te vallásod mégis mit magyaráz meg? Isten teremtett mindent, legyen elég ennyi? Hol bármire a bizonyíték?

27F

2012. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/133 anonim ***** válasza:
60%

Innen mazsolázhatsz:

[link]

2012. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/133 anonim ***** válasza:
0%
Minden ateista Isten haragjával fog találkozni, és akkor azoknak annyi! Róma 2:8
2012. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/133 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban van Isten és az időn kívül van akkor tudnia kell hogy melyik ember mit fog tenni élete során. Másrészt lehet hogy még értékelné azt hogy egyesek kételkednek a létezésében.
2012. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/133 Netre járó lélek ***** válasza:
78%

Evolúció!


Csak hogy azok a toleráns, keresztényi szeretetben nevelkedett hívő lelkek, akik megfojtanának egy kanál vízben, mert nem ismerem el egy olyan Isten fennhatóságát, aki.

a.) Kezdetben egy olyan isten volt aki, maga egy sivatagi viharisten volt

b.) Neki isi volt egy istenpárja, egy istennő, aki a felesége volt, és akit a papok sok évszázad alatt kikoptattak az ószövetségből

c.) A biblia úgy lett összeollózva, isteni rangra emelve Jézust, aki addig nem volt isten fia, hanem egy próféta volt)

d.) Az egész zsidó-keresztény vallás, csúsztatásokon és hazugságokon alapszik, illetve olyan régi keleti tanításokon, amiket az ószövetségi írók, magukénak próbáltak eladni, mint isten szava.

e.) Ahol a szentek és angyalok többsége, tulajdonképpen nem más, mint egy egy helyi isten ledegradálása, beolvasztása a keresztényi hitben.


Miért ez a nagy önzés, hogy azt merjék mondani, hogy a Biblia az egyetlen igaz tanítás? Miből gondolják azt, hogy egy olyan univerzumban, amiben több százmilliárd galaxis van, a galaxisokban több százmilliárd csillag, s mint már köztudott, hogy szinte majdnem mindegyik létezik bolygóval. Hogy merik azt állítani, hogy Isten csak az emberrel kötött szövetséget, ezen a kis sárgolyón, az univerzum egy galaxisában a sok közül, és abban a galaxisban az egyik spirálkaron fekvő rendszerben lévő bolygón élő olyan lényekkel, akik egymást gyilkolják, immáron több százezer éve. Ehhez aztán pofa kell!


A Ti istenetek nem jó, a ti istenetek, nem szerető. A Ti istenetek csak erős. Mert azzá tettétek. S kénye-kedve szerint játszik veletek. De ez a Ti bajotok. S ne erőltesse rám senki az Istenét. Nem vagyok ateista, de nem a Ti istenetek az akit elfogadok.

2012. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/133 anonim ***** válasza:
9%

"Kezdetben egy olyan isten volt aki, maga egy sivatagi viharisten volt "


Már nem sokáig fogsz a netre járni ilyen lélekkel.

2012. márc. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/133 anonim ***** válasza:
0%

Az 57-esnek milyen istene van?

Az 57-es utas :)

2012. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/133 anonim ***** válasza:
16%

53:


1. De tényleg, sajos nem hiszed, nem magoltam be, a Bibliát vagyis legalábbis a lényegi értelmét nem változtatva ugyanúgy tovább tudom adni. Ez tényleg egy felsőbb hatalomé, a templomban a pap ma is azt mondja, amit 2000 évvel ezelőtt. Vajon ő is pszichiátriai eset?

2. Te mondtad az alacsonyabb rendű fajokat. Én csak a te gondolatmenetedet folytatta. De úgy látom nem tudsz rajta elgondolkodni. A baktériumok tényleg gyorsan fejlődnek, ahogy én is mondtam. És azt mondtam én is, hogy a évmilliók alatt fejlődik ki EGY homo sapiens, honnan talál akkor egy másik kifejlődött homo sapienst, vár újra pár millió évet :)

Azt szokta mondani az egyik ismerősöm, hogy aki a csimpánzhoz akar hasonlítani, az hasonlítson de én ember vagyok!

4. De azt el kell ismerned, hogy ezek modellek! Ugye nem hiszed, hogy amit mondanak egy fekete lyukról teljesen igaz. Ha tudnák a fizikusok valamiről hogy 100% így van, akkor nem állítanák mindig újra-újra, hogy megtaláltuk a legkisebb részecskét. Általános iskolában még ez, középsuliban az, fősulin megint másik, és a NASA-nál most melyik éppen?



Annyi a Te kérdésedre a válasz, hogy aki nem akar valakivel ismerettséget kötni, addig a szemében kiismerhetetlen. Később kedvel meg egy ember is egy embert. És ha valakire azt mondod, hogy nem létezik akkor nem is fog.

Valami ilyesmi az Istenhez való ragaszkodás és tartozás. Ez könyvből nem tanulható meg, mert könyvből semmi sem tanulható. Ha egy embert megismersz folyamatosan mutatja meg önmagát, kinyílik mint egy rósza. Istennel történő kapcsolat is ilyen. Annak mutatja meg magát aki Őt keresi. Úgy nem megy, hogy mutasd meg magad Isten, ha létezel, így nem.


Soha nem várok magyarázatot Istentől és bizonyítékokat sem keresek.

A türelem a legnagyobb erényem. És szerintem a prófétákat, Jézust és Mózest is ez jellemezte. Türelmetlen ember nem jut el a megvilágosodásig.

2012. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!