Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teremtés vagy evolúció?

Án07 kérdése:

Teremtés vagy evolúció?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 12:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/133 anonim ***** válasza:
21%

"Én jobban hiszek Istennek,mint Darwinnak,aki ugyanolyan ember,mint bármelyikünk."


Miért? Hozzád beszél???

2012. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/133 anonim ***** válasza:
26%
Teremtődés Isten által. Nem 6 nap alatt, hanem hosszú idő alatt de Isten által.
2012. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/133 anonim ***** válasza:
0%
Teremtődés? szépen beszélj haver.
2012. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/133 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy meg Darwin könyvére elég sok kritika jött híres ateista filozófusoktól is
2012. márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/133 anonim ***** válasza:
0%
A teremtődés magyar szó, amúgy meg ez nem a nyelvművelés kategória. Haver
2012. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/133 anonim ***** válasza:
11%

"Ateista vagyok és egyáltalán nem hiszek istenben meg ezekben a teremtéses sztorikban. A bibliából is csak részleteket tudok amit az iskolában tanultam és ennyi. "


Pontosan ez egy fontos szempont, hogy az evolucionisták csak az egyik oldalt ismerik, a másikról halvány fogalmuk sincs, ill. csak annyi van, amennyi éppen elég ahhoz, hogy fogyatékos nézőpontjuk legyen, és nem kellő látásmódjuk egy könnyelmű döntés meghozatalához.

2012. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/133 anonim ***** válasza:
27%

Én a teremtésben hiszek.

Nem ismerem Darwin összes gondolatát az evolúcióval kapcsolatban, ezért érdekelne, hogy ha az állatvilágból fejlődtünk emberré, hogyan magyarázza a csak az emberiségre jellemző lelki jelenségeket, mint a lelkiismeret, tudásvágy, kreativitás, az, hogy mindenre választ keresünk, mindennek tudni akarjuk az értelmét. Ezek hogyan alakultak ki az evolúció során.

Nem az a lényege az evolúciónak, hogy egy adott faj folyamatosan fejlődik, alkalmazkodik az életkörülményekhez,mindig egy fokkal jobb lesz az életben maradás érdekében?

Ha ez így van, mi szüksége volt az embernek a lelkiismeretre, hisz az állatok is jól elvannak nélküle?

Szerintem az a tény, hogy van lelkiismeretünk vall leginkább arra, hogy van Teremtőnk aki ez által (is) kommunikál velünk.

Ti mit gondoltok erről?

2012. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/133 anonim ***** válasza:
26%

A Biblia ezt írja: (2 Pét. 3:8)

"Ez az egy azonban ne legyen elrejtve előttetek, szeretteim, hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap."

Itt az ezer esztendő nem 1000 évet jelent, hanem NAGYON hosszú időtartamot.

Nyilvánvaló tehát, hogy nem történhetett a teremtés 7 nap alatt. Isten mindig úgy próbált az emberekhez szólni ( a próféták által), hogy az értelmi szintjüknek megfeleljen, ezért kapták meg a Bibliában található teremtéstörténetet.

Jézus ezt mondja (János evangéliuma 16:12-13-ban):

"Még sok mondani valóm van hozzátok, de most el nem hordozhatjátok."

"De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek."

Már Jézus tanításai is megrázták az emberiséget, és még ma is akadnak olyan emberek akik számára felfoghatatlanok a tanításai...

Kérdem én, mi történt volna akkor ha az akkori próféták az ősrobbanást, meg minden egyéb mást leírnak?

Nem kötelező tudnia senkinek minden részletét a teremtésnek, lelki üdvösségét ez senkinek sem nem befolyásolja...

2012. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/133 anonim ***** válasza:
26%

Előző vagyok, helyesbítek (már este van):

"Ez az egy azonban ne legyen elrejtve előttetek, szeretteim, hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap."

Itt az ezer esztendő nem 1000 évet jelent, hanem NAGYON hosszú időtartamot.

Nyilvánvaló tehát, hogy nem történhetett a teremtés *6 nap alatt. Isten mindig úgy próbált az emberekhez szólni ( a próféták által), hogy az értelmi szintjüknek megfeleljen, ezért kapták meg a Bibliában található teremtéstörténetet.

Jézus ezt mondja (János evangéliuma 16:12-13-ban):

"Még sok mondani valóm van hozzátok, de most el nem hordozhatjátok."

"De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek."

Már Jézus tanításai is megrázták az emberiséget, és még ma is akadnak olyan emberek akik számára felfoghatatlanok a tanításai...

Kérdem én, mi történt volna akkor ha az akkori próféták az ősrobbanást, meg minden egyéb mást leírnak?

Nem kötelező tudnia senkinek minden részletét a teremtésnek, lelki üdvösségét ez senkinek sem befolyásolja..

2012. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/133 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok!


Kedves utolsó, egy dolgot azonban kifelejtettél, ha már ilyen szépen idézted a Szentírást. Ha ősrobbanás történt és evolúció többmilliárd év alatt, akkor a halál már azelőtt elterjedt, hogy az ember létrejött. De ha a halál megelőzte az embert, és nem Ádám bűnének következménye volt, akkor a bűn képzelgés. Ha viszont a bűn képzelgés, akkor nincs szükségünk Megváltóra. Ezeken úgy gondolom érdemes azért elgondolkodni.


Üdv. Péter

2012. márc. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!